Nowa technologia ma zastąpić rakiety podczas startu statków kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: internet

Amerykański inżynier, James Powell, jeden z wynalazców technologii lewitacji magnetycznej, opracował armaty elektromagnetyczne, które mają umożliwić wystartowanie statku kosmicznego bez użycia rakiet.

Opatentowany system SpaceTram wykorzystuje technologię próżniową Hyperloop. Nieobecność tarcia ma sprawić, że dany obiekt będzie w stanie przyspieszyć z prędkością zbliżoną do drugiej prędkości kosmicznej.

Space tram będzie w stanie pokonać grawitację planety lub, jeśli to konieczne, pozostanie na jej orbicie. System może póki co pracować z urządzeniami o wadze do 100 kilogramów, jednak druga generacja będzie obejmować także kapsuły z pasażerami na pokładzie.

 

Intencją twórców jest, by przeciążenie było stosunkowo małe, w związku z czym nie będą konieczne szkolenia dla astronautów. Z nowej technologii będą mogły korzystać także te kraje, które nie mogą pozwolić sobie na ogromne koszty rakiet.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika kolo21

I jaka oszczędnośc na

I jaka oszczędnośc na rakietach, którę są bardzo drogie, i spadają do oceanu.NASA jest już tak bezszczelna, że styropianowe promy, będa latać w kosmos bez użycia rakiet nośnych.

kolo21

Portret użytkownika fenix88

ja piernicze... odkryli

ja piernicze... odkryli konserwe w puszkach... to chyba było oczywiste a nie trzeba było to wymyślać.

Portret użytkownika krisu2

opór powietrza na wylocie

opór powietrza na wylocie tunelu rozżarzy i wyhamuje taki pocisk-rakietę. II pr.kosm jest nierealna dla czegokolwiek zdolnego przewiezc pasazerów w tak gęstej atmosferze jak ponizej kilkunastu km, nie mamy takich materiałów. Konieczny jest dodatkowy napęd - rakietowy albo strumieniowy a zapewne i to i to

499

Portret użytkownika Magni

poczytaj sobie o technologii

poczytaj sobie o technologii hyperloop. W tunelu jest niższe ciśnienie, które umożliwia rozpędzenie do dwukrotności prędkości dźwięku.

Portret użytkownika mikqus

Przecież napisał że przy

Przecież napisał że przy wylocie z tunelu, także czytaj dokładniej. No chyba że myślisz że ktoś zbuduje tunel 10km nad ziemię :)?

Skomentuj