Nosorożec jawajski oficjalnie stał się gatunkiem wymarłym

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Według najnowszych informacji pochodzących z Malezji, nosorożec jawajski jest teraz uważany oficjalnie za gatunek wymarły. Smutną wiadomość ogłoszono podczas odbywającego się tam seminarium poświęconemu bioróżnorodności.

Jak poinformował minister środowiska Malezji, Datuk Hamim Samuri, jawajski nosorożec jest obecnie uważany za wymarły, a cztery inne zwierzęta jak, nosorożec sumatrzański, tygrys malajski, pangolin jawajski i Gaur (rodzaj wołu), są uważane za gatunki krytycznie zagrożone wyginięciem.

 

Ostatni raz nosorożec jawajski został dostrzeżone w naturalnym środowisku w 2010 roku. Być może jednak nosorożce gdzieś jeszcze przetrwały, ukrywając się przed ludzką cywilizacją. Takie cudowne odnalezienia zwierząt uważanych za wymarłe zdarzają się, więc pozostaje mieć nadzieje. 

Głównym powodem, wyginięcia tych nosorożców są ich kurczące się siedliska, kłusownictwo i nielegalnego handel sproszkowanym rogiem, uważanym w Azji za afrodyzjak. Wiele zwierząt padło też na skutek wypadków drogowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika 28/10

To jest barbarzyństwo, żeby w

To jest barbarzyństwo, żeby w 21 wieku doprowadzić do wyginięcia danego gatunku zwierząt. Za małe kary dla kusowników i handlarzy.

Portret użytkownika kolo21

Można dokarmiać ptaszki oj

Można dokarmiać ptaszki oj tak, pod warunkiem, że pod sobą nie masz sąsiadów, co ci zrobią awanturę, że im ptaki srają na balkon.

kolo21

Portret użytkownika sceptyyk

Witaj marudo  :)  Musimy

Witaj marudo  :)  Musimy wybrać, albo marudzenie dwunogich, albo dobro szkrzydlatych.  Pozdrówka  :)  PS: My mamy to szczęście, że nie mamy dwunogich w pobliżu i dokarmiamy wszystko co lata, biega i jest głodne.

Portret użytkownika babka

Mam tak samo.Dokarmiam

Mam tak samo.Dokarmiam wszystko co jest głodne i nie przejmuję się dwunożnymi.Jedyne czego się obawiam to to ,że w wyniku działalności tych niewrażliwców będą wymierać kolejne gatunki tak że w końcu na świecie zostaną tylko ludzie i boty.

Portret użytkownika sceptyyk

Aż serducho ściska. 

Aż serducho ściska. Edyt Ważne! Ci z Was którzy dokarmiają sikorki i inne, muszą pamiętać o tym, żeby nie dawać im wędzonej słoniny lub skórek z takiej słoniny. Tak słonina jest solona i grozi śmiercią dla dokarmianych ptaszków... Słonina musi być surowa. Możemy dokarmiać smalcem, ale bez przypraw.  Pozdrówka.

Portret użytkownika cogito 9

Powitanko! Sikorki  bardzo

Powitanko! Sikorki  bardzo chętnie jedzą słonecznik i orzechy włoskie.Ja zawsze wbijam je w gruby kawałek słoniny. Sikorki wszystkich gatunków oblegają taką stołówkę.Do słoniny przylatuje też dzięciołek.

 

Portret użytkownika sceptyyk

były szcygły, ale sie zbyły..

były szcygły, ale sie zbyły... Kuropatwy, bażanty, Wszystko co żbik upoluje i przynosi, zjadają sroczki, pustułki i myszołowy, dzikie kaczki itd. Do tego sarny, lisy i psy od baców  Smile

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika ZwariowanyWariat

Mam nadzieję, że kiedyś

Mam nadzieję, że kiedyś człowiek stanie się oficjalnie gatunkiem wymarłym. Nie wiem kto i gdzie to potwierdzi. Jednak na nic więcej nie zasługujemy. Jesteśmy jak pasożyt. Niszczymy nawet samych siebie. Kto nas w ogóle tak zaprojektował? Ludziom trzeba przestawić świadomość zdalnie. Sami do niczego nie dojdziemy. Ci, nieliczny dobrzy są ZA dobrzy i nie mogą się nawet bronić przed ciemiężycielami, wiec cierpią. Nie widzę ratunku w obecnej chwili. Jest coraz gorzej...

Portret użytkownika babka

Masz 100% racji .Jesteś

Masz 100% racji .Jesteś mądrym człowiekiem ,,Zwariowany Wariacie,,.W odróżnieniu od Ciebie prawdziwi wariaci udają tutaj mędrców.

Portret użytkownika MiamiVibe

Nawet nie wiesz jak bardzo

Nawet nie wiesz jak bardzo mnie boli Twój post, masz 100% rację.

,, Ludziom trzeba przestawić świadomość zdalnie. "

Mógłbyś bardziej rozwinąć ? Bardzo mnie zaciekawiło to zdanie Smile Może masz na myśli obcą rasę, która jest do nas przyjaźnie nastawiona ? Ale myślę, że gdyby przyleciała i zaproponowała ludzkości pomoc w naprawie tego co zniszczyła, to prędzej obstawiam, że oberwą kamieniami, bo ludziska stwierdzą, że przybysze są diabłami i demonami, bo tak mówili panowie w sukienkach czy rabini z myckami Smile Trzymaj się i myśl pozytywnie, twórz poztywną rzeczywistość wokół siebie, a, wszystko się ułoży.

Strony

Skomentuj