Norweski terrorysta Anders Breivik pierwszy raz wyraził skruchę

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Anders Breivik, który zorganizował podwójny akt terroryzmu w Norwegii, przyznał po raz pierwszy, że żałuje tego, co zrobił. Jak donosi gazeta Verdens Gang, przestępca opisał to w liście wysłanym do administracji więzienia Shien, gdzie jest przetrzymywany, a następnie do swojego psychiatry.

 

Anders Breivik, teraz już jako Fjotolf Hansen, napisał w liście: "Żałuję tego, co się wydarzyło 22 lipca 2011 r., a gdyby było to możliwe, uczyniłbym wszystko, aby te wydarzenia nigdy nie miały miejsca". Jednak psychiatrzy sądowi nie wierzą przestępcy i nazywają jego pokutę próbą manipulacji.

 

Zauważono, że Breivik wyraził skruchę po tym, jak w marcu 2017 roku Sąd Apelacyjny odmówił uznania, że jego prawa zostały naruszone w więzieniu. Terrorysta, który domaga się rewizji swojej sprawy w Europejskim Trybunale Praw Człowieka twierdzi, że chce porzucić nazistowską ideologię i rozpocząć nowe życie.

 

Jednak eksperci nie wierzą w zeznania kryminalisty. Według nich, człowiek ten nie wczuwa się w sytuacje swoich ofiar i ich krewnych. Ponadto nie zdaje sobie sprawy z prawdziwej skali popełnionych zbrodni.

„Nie widzę powodu, aby wierzyć w jego zeznania. Wydaje się oczywiste, że jest to próba manipulacji ze strony Breivika, do których terrorysta musi uciekać" - powiedział psycholog sądowy Henning Varyoy.

Przypomnijmy, że latem 2011 roku Anders Breivik zdetonował bombę w dzielnicy rządowej Oslo i strzelał do ludzi przebywających na obozie młodzieżowym Partii Pracy Norwegii na wyspie Utoya. Z rąk terrorysty zginęło 77 osób. Za masakrę norweski sąd skazał go na 21 lat pozbawienia wolności z możliwością przedłużenia terminu odbywania kary.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Format 18

Mówią o brejwik taki owaki. A

Mówią o brejwik taki owaki. A gdyby nie on to by ludzie tkwiliby w marksistowskim obłędzie. Jakoś tych lewaków z młodzieżówki lewackiej nie szkoda bo oni by w wieku dorosłym staliby sie takimi samymi drańskimi politykami praktykującymi lewackie ludobójstwo. Mówią o breivik mason, być może był w loży ale jako agent z własnymi celami. Pozdrowienia aryjskie dla niego 14/88. Słowianie, Germanie, Persowie, Muzłumanie zawsze razem. Żydokomuna nas nie ruszy choćby nawet dywyzjony bomboców i merkaw wysyłali.

Skomentuj