Nocna próba "sprzedaży" lasów państwowych udaremniona

Kategorie: 

Internet

W nocy z dnia 17 na 18 grudnia 2014 roku miała miejsce próba zmiany Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, która umożliwiałaby w przyszłości sprzedaż Lasów Państwowych na zasadach zapisanych w ustawie. Za uchwaleniem zmian głosowało 291 posłów, przeciw było 150 a 2 wstrzymało się od głosu. Do uchwalenia zmian zabrakło zaledwie 5 głosów. Za przyjęciem zmian w konstytucji głosowało PO, SLD, PSL, TR, BiG oraz 11 posłów niezrzeszonych. Przeciw był PiS, KPSP Zbigniewa Ziobry i Jarosława Gowina oraz 8 posłów niezrzeszonych.

 

W czasie kiedy mainstreamowane media karmiły nas nagonką na jedną z posłanek opozycyjnych, która na sali sejmowej spożywała drugie śniadanie, w sejmie trwała debata o przyszłości polskich Lasów Państwowych i polskiej ziemi. 18 grudnia o godzinie 0:45 obecna koalicja rządząca razem ze swoimi "odnogami" próbowała bez konsultacji ze społeczeństwem zmienić Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej.

 

A tak naprawde społeczeństwo wyraziło swoją opinię na ten temat. Do tej pory zebrano 2,5 mln podpisów w sprawie przeprowadzenia referendum, które dotyczyłoby utrzymania statusu Lasów Państwowych w dotychczasowym charakterze oraz uniemożliwiłoby obcokrajowcom obrotu polską ziemią. Tymczasem kilka godzin wcześniej miało miejsce głosowanie na temat przeprowadzenia takiego referendum. I oczywiście 2,5 mln podpisów nie zrobiło na nikim wrażenia. Za przeprowadzeniem referendum opowiedziały się partie: PiS, KPSP, 30 posłów SLD, 11 posłów niezrzeszonych, 7 posłów BiG oraz 4 posłów TR. Przeciwko była koalicja PO-PSL, 1 poseł SLD, 6 posłów niezrzeszonych oraz 3 posłów BiG.

 

Czym tak właściwie był odrzucony projekt zmian w konstytucji RP? Przyjęcie tego projektu zmian oznaczałoby otwarcie tylnych drzwi umożliwiających sprzedaż Lasów Państwowych, jeżeli wymagałoby tego "dobro publiczne". W praktyce chodzi prawdopodobnie o pozyskiwanie środków ze sprzedaży lasów na podtrzymywanie bankrutującej III RP. Gdyby doszło do uchwalenia tych zmian to najprawdopobobniej umożliwiałoby to także ostateczne wyrzucenie do kosza 2,5 mln podpisów Polaków, którzy sprzeciwiają sprzedaży naszych lasów i naszej ziemi podmiotom zagranicznym oraz osobom prywatnym.

 

Czy więc możemy się obawiać, że za kilka lat nie wejdziemy do lasów bo będą one ogrodzone a na ogrodzeniu będzie wisiała tabliczka: TEREN PRYWATNY WSTĘP WZBRONIONY? Wystarczy pojechać do Niemiec żeby zobaczyć jak to tam wygląda. Przed wieloma terenami leśnymi wisi informacja "Verboten". Do takiej sytuacji prowadzi polityka obecnego rządu, więc to Polacy zdecydują przy urnach czy lasy będą w przyszłości dobrem wspólnym czy będą one zarezerwowane tylko dla najbogatszych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Malwina

Wiele lat spędziałam w

Wiele lat spędziałam w Niemczech, także w Szwajcarii. Lasy w większości są tam prywatne. Płot widziałam raz w Szwajcarii i raz w Niemczech - ogrodzony teren to była szkółka czy inny rozsadnik. W każdym razie młode drzewka kilkunastocentymetrowe. Wokół każdego na ziemi leżał krążek nasycony jakimiś insektycydami, żeby robactwo nie zjadło sadzonek. W Szwajcarii jak właściciel wytnie drzewa na zimę na opał, to tyle samo drzew jest zobowiazany zasadzić. Służba Leśna jeździ i sprawdza. Za złamanie tego pzeepisu jest najpierw upomnienie i nakaz dosadzenia drzewek, jak nie - Służba Leśna sama sadzi i obciąża kosztami właściciela. W Niemczech, tam gdzie byłam (BW) drzewa wycina służba leśna. Właściciel ma prawo zabrać drzewo na opał, ale płaci za to, że zostało ono ścięte i przygotowane dla niego tylko do pocięcia na mniejsze kawałki. W opłacie jest też koszt nowego nasadzenia. Więc nie wiem, gdzie byli ci, którzy tu piszą o zagrodzonych lasach, do których nie można wejść! Ja lubię las i nałaziłąm się po nim aż do bólu nóg - zarówno w Niemczech jak i w Szwajcarii. Wierzę natomiast, że prywatyzacja lasów w Polsce rzeczywiście skończyłaby się płotami- taką sobkowską mamy naturę! Płoty, siatki, druty, zasieki... już tylko pól minowych na przedpolach tych ogrodzeń brak!

0
0
Portret użytkownika arli

No skoro raczyles sie lasami

No skoro raczyles sie lasami w Szwajcarii to zapewne znasz Szwajcarskie prawo zakazu wyprzedawania lasow w obce rece? I nie zawsze sa sadzone nowe drzewka, gdyz robi sie przewaznie tylko wycinke odpowiednich drzew ktora jest niezbedna do funkcjonowania lasu. Przy wycieciu wielkiego plata lasu, dopiero sa sadzone mlode. 
Zauwaz ze w Polsce rzad nie sprzedal by lasow Polako, lecz oddal by lasy w obce rece! I tutaj jest duza roznica. Gdyby w Szwajcarii rzadzili ci co rzadza w Polsce to nawet szwajcarskie gory by sprzedali. Na zlodzieju zawsze czapka gore!

0
0
Portret użytkownika Kozi

Szanowni Państwo!  Nie wiem,

Szanowni Państwo! 
Nie wiem, czy to przypadek, ale pamiętam, że sprawa lasów była głównym tematem dla mediów 18.12.2014, natomiast milczeniem pominięto przesłuchanie Bronisława Komorowskiego w sprawie wyreżyserowanej przez WSI, w której chciano załatwić za jednym zamachem Wojciecha Sumlińskiego i Komisję Weryfikacyjną ds. WSI. Media głównego nurtu zajęły się pośpiesznym głosowaniem, a sprawę przesłuchania w zgrabny sposób wyciszono...
Uważajcie, bo kiedy media zajmują się nagle jakąś aferą, w tle ktoś na tym korzysta!

0
0
Portret użytkownika nn_xyz zalamnka

Kazdy chce aby w Polsce bylo

Kazdy chce aby w Polsce bylo jak w Niemczevh
Niemcy bogate
Niemcy wiecej zarabiaja
W Niemczech sie kreci gospodarka
Kazdy by tylko wymagal i krytykowal
Chcac miec w Polsce tak jak jest w innych krajach to trzeba brac przyklad z innych
W Polsce jest gro lasow na ktorych utrzymanie ida nasze podatki gdyby je w pewnym stopniu sprywatyzowac to pieniazki na utrzymanie poszly by w inne miejsce a wlasciciele tych terenow rowniez podatki beda placic
Cos za cos
Nie ma nic darmo
A krytykowac kazdy potrafi

0
0
Portret użytkownika Grizwald

Człowieku poziom inteligencji

Człowieku poziom inteligencji to ty masz równy temperaturze powietrza na Kasprowym w grudniu.

0
0
Portret użytkownika ekspert?

Tak pojda na cos innego. Na

Tak pojda na cos innego. Na limuzyny, loty, przejazdzki pociagami i kolacje dla POpaprancow.

0
0
Portret użytkownika Dawid 1234

Lasy Państwowe są jednostką

Lasy Państwowe są jednostką samofinansującą się! Tzn Państwo nie dokłada pieniędzy na ich utrzymanie i działalność. W dodatku to Lasy Państwowe płacą ogromne pieniądze do budżetu a od przyszłego roku będzie nałożony dodatkowy podatek od sprzedanego drewna. 

0
0
Portret użytkownika zenbuch

Jesteś w błędzie

Jesteś w błędzie najprawdopodobniej przez swoje ograniczenia poziom IQ ,rodzinę i środowisko w którym się wychowywałeś/aś
Lecz zawsze możesz to zmienić powodzenia.
 

0
0
Portret użytkownika Patriota

Już najwyższy czas podjąć

Już najwyższy czas podjąć działania przeciw niepraworządnemu rządowi i skorumpowanym politykom.NASZ RZĄD NIERZĄDEM STOI!!!

0
0
Portret użytkownika klaudiusz

trzeba zrobic z tym

trzeba zrobic z tym zlodziejami porzadek tuska wywiezdz na sybir kopacz do niemiec niech wraca ludzie jesli macie jeszcze troche czystej krwi polskiej swoich dziadkow to przerwijcie ten proceder wyczyscic rzad z chorubska  i zniszczyc w zarodku piszcie i pytajcie zadajcie odpowiedzi oszustom i zlodziejom nic do naszej ziemi i precz z lapami od naszych dzieci

0
0

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika Adolf Rotshild

PO głosowało za ustawą która

PO głosowało za ustawą która umożliwiałaby sprzedaż lasów w przypadku gdyby tego wymagało "dobro publiczne". Sami się do tego przyznali kilka dni temu więc nie siej kłamliwej propagandy.

0
0

 

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

"Adolf Rotshild"

"Adolf Rotshild" ROTSHILD!
Ktoś taki pisze bzdety a Wy łykacie to jak riba wodę Sad
1. Lasy zostaną sprywatyzowane bo tak zapisano w budżecie na przyszły rok.
2. Do zmiany Konstytucji (notabene już nie obowiązującej) wymagane jest Zgromadzenie Konstytucyjne a nie głosowanie w Sejmie czy Senacie.

0
0
Portret użytkownika Adolf Rotshild

Jesteś w błędzie. Lasy nie

Jesteś w błędzie.
Lasy nie mogą być sprywatyzowane bo nie przewiduje tego ustawa a w konstytucji nie ma o tym żadnego zapisu.
POwska mafia chciała nocą przeforsować zmianę w konstytucji, konkretnie w artykule 74 dodając do niego następujące elementy:
„ 1. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są dobrem wspólnym i podlegają szczególnej ochronie.
2. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa nie podlegają przekształceniom własnościowym, z wyjątkiem przypadków określonych w ustawie.
3. Lasy stanowiące własność Skarbu Państwa są udostępniane dla ludności na równych zasadach. Zasady udostępniania i gospodarowania lasami określa ustawa."
Zwróć uwagę na punkt 3. Lasy które stanowią własność skarbu państwa (zgodnie z Ustawą o lasach państwowych z dnia 28 września 1991) są udostępniane dla ludności na równych zasadach. A zasady te określa ustawa.
Ustawe łatwiej przepchnąć niż zmiane w konstytucji. Do przepchnięcia ustawy wystarczy większość sejmowa a do przechnięcia zmian w konstytucji potrzeba 2/3.
Więc POwska mafia razem ze swoimi przydupasami z SLD PSL i TR chciała w nocy po cichu przepchnąć zmianę konstytucji po to aby później dokonać zmian w ustawie tak aby lasy mogły być sprzedawane zgodnie z konstytucją i zgodnie z ustawą o lasach państwowych. Na szczęście zabrakło złodziejom 5 głosów.
Co do bredni które napisałeś że potrzebne jest zgromadzenie konstytucyjne do zmiany konstytucji:
Przeczytaj sobie artykuł 235 Konstytucji Ust. 2 i 4. Tam masz napisane czego potrzeba do zmiany konstytucji. 

0
0

 

Portret użytkownika Zenek :)

  Nie wiem czy zwróciliście

 
Nie wiem czy zwróciliście na to uwagę ale polszewicki reżim z "prywatyzacji lasów" wyprzedając 45 % terytorium Polski zamierzał pozyskać tylko 70 miliardów dolarów to jest dokładnie tyle
 
ile wynoszą nazistowskie rządania co do zwrotu już im zapłaconych za Gomulki i Gierka odszkodowań za mająteczki
 
plus
 
2 miliardy dolarów na koszty własne czyli łapówki dla zdrajców i złodziei.
 
 
Czyli innymi słowy mówiąc bandyci postanowili się uwłaszczyć na terytorium Polski wysuwając w stosunku do niej wcześniej spreparowane rządania o ponowną zapłatę zapłaconego co potwierdzają międzypaństwowe umowy i w drugim kroku kradnąc teren Polakom pod te fałszywe, spreparowane rządania.
 
 

0
0
Portret użytkownika Rocky

ludzie, kiedy wy w koncu

ludzie, kiedy wy w koncu pogonicie ta cholote?! jak juz nie bedzie co ukrasc i czego sprzedac pejsom i innym cwaniakom? ile jeszcze bedziecie brac od tylu zanim w koncu opamietacie sie? ja w polsce nie mieszkam od wielu lat,wiec mozecie mnie zdrajca nazwac-ale mam dla was ciekawostke-wy zyjecie w tej samej strefie georgraficznej co wasi ojcowie-tylko tez na obcej ziemi. juz dawno nie jest polska, a wy gapcie sie w taniec z gwiazdami. 
niedlugo bedzieci spac pod golym niebiem, spod mostu wygladac na niebo-moze tanczyc gwiazdy nie beda, ale i tak bedzie zaje...cie. 

0
0
Portret użytkownika ola

p { margin-bottom: 0.21cm;

p { margin-bottom: 0.21cm; }a:link { }

Wy Polacy to jesteście chorym z nienawiści narodem, ludzi zakompleksionych,a z drugiej strony mających za duże mniemanie o sobie całkowicie nie pokryte w faktach, obchodzicie dni klęsk narodowych, przegranych bitew ,i jeszcze jesteście z tego dumni...??? manifestujecie pokój-a zarazem rozpętujecie wojnę na ukrainie i popieracie faszyzm, banderowców i morderców z majdanu, szastacie słowami BÓG-HONOR-OJCZYZNA......a macie te słowa u dup..., jesteście narodem skłóconym, podzielonym, którego łatwo wykorzystać, łatwo wmówić fałsz o obłudę- i WY to wszystko łykacie i kupujecie, a mało tego za te kłamstwa i oszustwa walczycie i oddajecie życie.....PO CO???Wykorzystują was jak dziwkę.....Polacy nie płaczcie ,że posłowie was dymają i śmieją się bezczelnie -kłamiąc i oszukując gdzie się da, że nocami po kryjomu uchwalane są ustawy sejmowe/ np. o GMO, nieudana o zmianie Konstytucji o sprzedaży lasów państwowych// nawet za komuny takich przekrętów nie było....a w ogóle to kto tych osłów wybrał -krasnoludki?????Czy WY widzicie w końcu ,że usa i zachód NIGDY, POWTARZAM NIGDY WAM NIE POMÓGŁ I NIE OBRONIŁ WAS PRZEZ FASZYZMEM!!!!!!ZAWSZE POZOSTAŁY TYLKO piękne SŁÓWKA i ROZSZALAŁA PROPAGANDA......Dlaczego tak rozpamietujecie Katyń, a zapominacie o wiele większej zbrodni prawie 160tysięcy kobiet, dzieci,polaków,których jedynym nieszczęściem było to ,że mieszkali na kresach wschodnich i mordach dokonanych na Wołyniu przez ojców i dziadków tych banderowców co im dzisiaj pomagacie?????????????Czyżby Was już tak zachód wyprał ,że nie rozróżniacie dobra od zła????Dlaczego ślepo wierzycie swoim liderom partii, którzy wszystko robią ,żeby doprowadzić do wojny z Rosją???Byli na Majdanie i fotografowali się pod flagą banderowców i bandytów,w parlamencie europejskim byli przeciwni petycjom potępiającym Banderę i jego gloryfikowanie/ np.były europoseł Kowal. POLACY---Wy nigdy nie wygracie z Rosją, Wy dla Rosji jesteście tylko kulą u nogi, Was Rosja traktuje jak zło konieczne!!!Taki wrzód na tyłku!!!Polacy --Rosja do was nie przyjdzie, bo po co?? Po ten syf, bezprawie, łajdackie układy???Jeszcze tego im brakuje???!!! Po cholerę komuś brać sobie takie nieszczęście na łeb. TYLKO WY POLACY TRACICIE NA TYM UKŁADZIE ,A ZACHÓD I ROSJA BĘDZIE SIĘ MIAŁA DOBRZE!!!!!!!JEŻELI SAMI SIĘ NIE OGARNIECIE ....POWTARZAM JEŻELI SAMI SIĘ NIE OGARNIECIE..........TO WAM JUŻ NIKT i NIC NIE POMOŻE!!!!!!!!!!!
 

0
0
Portret użytkownika prawdaoi

Ty weź się gościu lecz na

Ty weź się gościu lecz na łepetynę, sam jesteś faszystą i banderowcem za razem, widać, że ze swoją bazą w Rosji to masz niezły kontakt, ale ze swoim mózgiem to już raczej nie!

0
0
Portret użytkownika ksmamona

Każdy kto podniesie ręke na

Każdy kto podniesie ręke na Rzeczypospolitą powinien mieć tą rękę odjętą ,zaś ród jego pohańbiony winien być na wieki.

0
0

Strony

Skomentuj