Nietypowe zjawiska nad Chile. Niebo zabłysło wieloma barwami!

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Na północy Chile zaobserwowano niezwykłe zjawiska optyczne. Mieszkańcy okolic portowego miasta Antofagasta, w poniedziałek, 13 listopada mieli szczęście oglądać niesamowite i rzadkie zjawisko atmosferyczne, tak zwane halo słoneczne. 

Wokół naszej dziennej gwiazdy widać było dwie aureole. Halo pojawia się wokół tarczy słońca, gdy drobne kryształki lodu w atmosferze załamują światło słoneczne. Zjawisko to jest zazwyczaj związane z obecnością cirrus na wysokości 5-10 km w górnej troposferze. Pierścień poświata wokół Słońca może być w różnych kolorach - biały do ​​koloru tęczy.

Tęczowy kolor to nic innego tylko widmo światła słonecznego. Każda gwiazda ma inne widmo, a kolorystyka takiego zjawiska zależy od składu chemicznego naszego Słońca. 

Kryształki działają w takich sytuacjach jak pryzmaty wywołując niesamowity efekt optyczny. Zwykle można zobaczyć jeden okrągły pierścień światła, ale tym razem był on zwielokrotniony, co sprawiało wrażenie spektakularnej aureoli Słońca.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Jack40

 13 przez kilka miesięcy byłu

 13 przez kilka miesięcy byłu te obiawienia w Fatimie   13 postrzelono Papierza  13 zmarła ta zakonnica ostatni świadek cudu w Fatimie

Portret użytkownika hansi

Boszsz...Patrząc na niektóre

Boszsz...Patrząc na niektóre komentarze, zaczyna się ..mieć nieco więcej zrozumienia dla chazarskiego planu depopulacji Sad ...

Portret użytkownika Adam Chrześcijanin

ehh,project blue beam ruszył

ehh,project blue beam ruszył pełną parą widać,coraz więcej takich rzeczy będzie się działo

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Pierdolenie w bambus... Widzę

Pierdolenie w bambus... Widzę  to po raz pierwszy w zyciu, ale takie zjawiska zaczęły się pojawiać wraz z nowymi technologiami atmosferycznymi i elektromagnetycznymi. "Widmo słoneczne" Co za bzdury!! Widac te same frakcje światła, co uczyli nas w szkole. To chemitrails!!

Portret użytkownika hansi

Właśnie Też mi "halo"

Właśnie Smile Też mi "halo" Smile Najnormalniejsza, książkowo wzorcowa refrakcja na NANO-kryształach, czegoś rozpylonego w stratosferze, akurat w tamtym miejscu, co akurat przesłoniło słońce. Ciekawość, CO takiego rozpylili tam na górze ? Bo nano-Aluminium, jak zazwyczaj - to NIE było.

Skomentuj