Niemiecki rząd utworzy centrum do spraw zwalczania Fake News

Kategorie: 

Źródło: Internet

Termin "Fake News" jest stosunkowo nowy. Jego pojawienie się może być równie niebezpieczne co tzw. mowa nienawiści. Te dwa terminy mają wspólny mianownik - jest nim ograniczenie wolności słowa. Następcy Goebbelsa chcą utworzyć nowy organ, który zajmie się wyłapywaniem i zwalczaniem Fake News, czyli informacji, które w ich mniemaniu są fałszywe.

 

Z inicjatywą w tej sprawie wyszło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Zwrócono uwagę na możliwość wpływania na wyniki wyborów poprzez działania propagandowe z zagranicy. W tym kontekście wskazuje się na wybór Donalda Trumpa na prezydenta USA, co według niemieckiego a także obecnego amerykańskiego rządu miało dojść za sprawą Rosjan i kampanii Fake News.

 

Niemcy proponują więc aby szybko utworzyć centrum ds. zwalczania fałszywych informacji w sieci. Zdaniem rządu, przyszłoroczne wybory są zagrożone i podobnie jak w Stanach Zjednoczonych, uwielbiana przez George'a Sorosa Angela Merkel może przegrać walkę o reelekcję a do władzy dojdzie ktoś spoza kliki. Niemcy domagają się również aby portal społecznościowy Facebook zaangażował się wreszcie w usuwanie nieprawdziwych informacji.

Dość łatwo można zauważyć, że obecne władze, czy to w USA, czy w Niemczech, wymyślają kolejne terminy aby nie spaść ze stołka. Przez mowę nienawiści nie wolno np. potępiać polityki migracyjnej Merkel, bo to automatycznie podciągane jest pod rasizm. Teraz przyszedł czas na Fake News i wszechobecnych rosyjskich hakerów oraz agentów, którzy świadomie lub nie, rzekomo wykonują polecenia z Moskwy. Walka z fałszywymi informacjami w sieci to kolejne narzędzie do ograniczenia wolności słowa, gdyż pozwoli blokować wiadomości niezgodne z oficjalną linią propagandową rządu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (6 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Ulvhedin

Orwell byłby zadowolony z

Orwell byłby zadowolony z tego co się dzieje. Jego prognozy okazały się prawdziwe. 

2
0
Portret użytkownika Alien1974

Pierwszy z góry przykład

Pierwszy z góry przykład manipulacji. Jan Paweł II, Benedykt XVI czy Franciszek przepraszali za błędy Kościoła z czasów średiowiecza i wymordowanie milionów istnień ludzkich, ale nikt z nich nie przeprosił za poparcie Hitlera i Mussoliniego, za pomoc zbrodniarzom hitlerowskim w ucieczce po wojnie. Czemu??? Zbyt wcześnie??? Kiedy chcą to zrobić? Za 500 lat??? Dlaczego nikt o tym nie mówi głośno??? 

2
0
Portret użytkownika Nicco

Możliwe, że za 500 lat po

Możliwe, że za 500 lat po powstaniu nowego ustroju i nowych wartości. Możliwe też, że już nigdy, jeśli kościół przestanie istnieć.

2
0

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika Akamai

Najwyższa pora powołać w IV

Najwyższa pora powołać w IV Reszy Ministerstwo Prawdy.

Bo Ministerstwo Propagandy działa już chyba od dawna.

3
0

Poznajcie Prawdę, a ona was uwolni !

 

Portret użytkownika slaweeek

doskonały pomysł. stopień

doskonały pomysł. stopień zakłamania i manipulacji w internecie przeszedł już wszelkie normy i granice. już trudno uwierzyć w jakąkolwiek informację bez obawy, że jest to kolejny news wyprodukowny na potrzeby polityczne tej czy innej strony. w polsce też by się coś takiego przydało. tylko, żeby dodali jeszcze zakaz wpisów: np. z terytoriów rosji. tylko kto będzie się wpisywał na forach i w komentarzach na takich portalach jak zmiany na ziemi :D.

0
-5
Portret użytkownika Małgorzta Drożęcka

Polecam przeczytać książkę Dr

Polecam przeczytać książkę Dr Rauni Kilde - Jasne światło w ciemności tunelu.

Fragment z książki: "Miłość jest kluczem i cały świat potrzebuje miłości...." "Super technologia przekroczyła naszą spirytualność. To wymaga etyki, moralności i zrozumienia że stary paradygmat musi być pozostawiony w przeszłości. Procesy informacji w naszym mózgu działają poprzez kwantową mechanikę, gdzie sama świadomość jest widziana jako inne pole kwantowe..." "Spirytualny rozwój otwiera horyzonty aby poznać kompletność w życiu. Energia nigdy nie zanika - tylko zmienia formę i wymiar...."

Spis Treści :

Wstęp

Rozdział I: Jak to się wszystko zaczęło

Rozdział II: Badania psychologiczne

Rozdział III : Psychiatria i polityka

Rozdział IV: Przestrzeń i kontakty kosmiczne

Rozdział V: Nowy porządek świata i terrorystyczne akcje

Rozdział VI: Operacje fałszywej flagi

Rozdział VII: Światowa Organizacja Zdrowia i szczepienia

Rozdział VIII: Nadużycia w medycynie

Rozdział IX: Chemiczne smugi i choroba Morgellonsa

Rozdział Secret Kontrola ludności żywnością i Kodeksem Alimentarius

Rozdział XI: Kontrola umysłu

Rozdział XII: Anti-Zensur-Koalition Koalicja

Rozdział XIII: Nanotechnologia , mikro chipy i broń bezpośredniej energii

Rozdział XIV: Telefony komórkowe i mikrofalowa plaga

Rozdział XV: Promieniowanie

Rozdział XVI: Metody pracy tajnych służb i wywiadu wojskowego

Rozdział XVII: Militarne badania

Rozdział XVIII: Przegląd metod nękania przez Cointelpro Gladio, ukrytych lokalnych rekrutów i "stojących z tyłu”.

Rozdział XIX: Doświadczenie osobistego nękania.

Rozdział XX: Kościół Katolicki i pedofilia

Rozdział XXI: Uzdrawianie fakt czy fikcja?

Rozdział XXII: Miłość jest kluczem do wszechświata

ANEKS
 

2
0
Portret użytkownika rochel57

Ale te niemiaszki to tępaki.

Ale te niemiaszki to tępaki. Jeden niemiecki malarz rozwalił niemal cały świat i Niemcy, a teraz jedna baba z enerdowa rozwaliła całe Niemcy i kawał Europy. Niemcy jak Titanic. Widać jeszcze kominy ?

2
0

rochel57

Portret użytkownika Suspect.

Tenże malarz nie był Niemcem.

Tenże malarz nie był Niemcem. Był Austriakiem, a Niemcy dali poprowadzic sie jak owce. Teraz jest powtorka z rozrywki. Dają sie prowadzic na rzeź jak kilkadziesiąt lat temu i tak jak wtedy tak i teraz prowadzeni sa przez barana z nie swojego rodu.

1
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika szyper

Wiedzalem ze wszyscy skojarza

Wiedzalem ze wszyscy skojarza to z gebelsem.a to blad bo chec kontrolowania wypowiedzi dotyczy za przeproszeniem wszystkich bucow co mysla ze zjedli wszystkie rozomy

1
0
Portret użytkownika tteis77

UKRYWANIE PRAWDY TEŻ JEST 

UKRYWANIE PRAWDY TEŻ JEST "Fake News"!!!!!!!!!!!!!

OKŁAMYWANIE LUDZI!!! TEŻ JEST "Fake News"

JEŻELI KTOŚ POWIE TAK A KTOŚ POTWIERDZI ŻE TO POWIEDZIAŁ TO, A PÓŹNIEJ OKAŻE SIĘ ŻE TO CO POWIEDZIAŁ NIE JEST TYM CO POWIEDZIAŁ, TO CO W TEDY, "Fake News"? SAMI SOBIE W STOPĘ STRZELACIE.

5
0
Portret użytkownika Alien1974

Do zwalczania wszelkich

Do zwalczania wszelkich przejawów indywidualizmu, w końcu Hitler, którego poparła Partia Centru (dzisiejsza CDU Angeli Merkel) pod namową Biskupów Niemieckich, nie może się powtórzyć. Właśnie się powtarza tylko w innej formie i treści. I modlą się wszyscy w Auschwitz nad ofiarami Holokaustu, a robią nam nowoczesny Holokaust poprzez toksyczną żywność i inne cuda techniki, zniszczą w człowieku nawet orgazm, tak jak mówił o tym Hitler - tyle w nich miłości. Wasz deal dobiega końca,  a banami to mogą straszyć dzieciaków na forach dla młodzieży. 

10
0

Strony

Skomentuj