Niemcy realizują projekt europejskiej armii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Kwestia utworzenia europejskiej armii regularnie przewija się przez media i jest przedstawiana przez eurokratów jako konieczność. Unijne siły zbrojne zapewniłyby większe bezpieczeństwo na naszym kontynencie oraz możliwości, które są wymieniane bardzo rzadko lub wcale. Armia Unii Europejskiej mogłaby np. zaprowadzać porządek w krajach członkowskich, które "łamią zasady demokracji" lub nie przestrzegają unijnych przepisów i nie chcą przyjmować migrantów.

 

Projekt europejskiej armii wywołuje bardzo mieszane uczucia, lecz jest w toku realizacji. W lutym 2017 roku nastąpiło coś, co nie znalazło zbyt wielkiego zainteresowania wśród mediów. Niemcy podpisały porozumienie z Republiką Czeską i Rumunią w sprawie integracji sił zbrojnych. Nie oznacza to jednak, że czeska i rumuńska armia będzie funkcjonować pod nadzorem Niemiec. Już w najbliższych miesiącach rumuńska 81 Brygada Zmechanizowana dołączy do Dywizji Szybkiego Reagowania Bundeswehry, zaś czeska 4 Brygada Szybkiego Reagowania stanie się częścią niemieckiej 10 Dywizji Pancernej. Tym samym pójdą w ślady dwóch holenderskich brygad - jedna dołączyła już do Dywizji Szybkiego Reagowania Bundeswehry, druga zaś została przyłączona do niemieckiej 1 Dywizji Pancernej.

 

Powyższe działania wskazują, że projekt europejskiej armii ma się całkiem dobrze - mimo panującej ciszy w tej sprawie. Integracja krajowych sił zbrojnych z niemiecką Bundeswehrą wskazuje, że wojska Unii Europejskiej będą mieć swoje źródło w Niemczech. Zatem o powstaniu nowej struktury powinniśmy mówić jak o niemieckiej armii kontynentalnej, która będzie pilnowała niemieckiego porządku w Europie. Natychmiast przychodzą na myśl skojarzenia z III Rzeszą i realizacją planów, których nie zdołał wcielić w życie Adolf Hitler.

Koncepcja europejskich sił zbrojnych jest wdrażana bardzo powoli. Część państw, podobnie jak odchodząca z Unii Europejskiej Wielka Brytania nie popierają tego projektu. Co więcej, armia UE zakwestionuje obecność sił NATO. Pojawia się więc konflikt interesów. Niemcy chcą stworzyć swoje "drugie NATO", z kolei to prawdziwe NATO, powstałe w wyniku podpisania Traktatu Północnoatlantyckiego w 1949 roku, może zajmować się ochroną państw Europy Środkowo-Wschodniej. Wskazuje na to przeniesienie dowództwa z Niemiec do Polski oraz krytyka Donalda Trumpa względem państw, które nie przeznaczają wystarczającej sumy pieniędzy na zbrojenia.

 

Aby powołać europejską armię, Niemcy mogą zintegrować swoje siły zbrojne z wojskami innych państw, dzięki czemu nie będą musiały wydawać dodatkowych środków finansowych. Jest to zatem łatwiejsze rozwiązanie, które prędzej czy później przekształci Unię Europejską w pełnoprawne superpaństwo, a jak wiadomo każde superpaństwo musi mieć swoją superarmię.

 

Ostatecznie może dojść do sytuacji, w której europejska armia z siedzibą w Niemczech będzie pilnowała swoich interesów w krajach członkowskich Unii Europejskiej. Dla Polski jest to zły znak. Niemcy zaczynają skomleć z powodu stopniowej utraty wpływów w naszym kraju. Na dzień dzisiejszy naszemu sąsiadowi pozostaje tylko skomlenie i wspieranie protestów proniemieckiej opozycji, lecz gdy powołana zostanie europejska armia, Niemcy nie zawahają się jej użyć, aby odzyskać utraconą kolonię.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Pięta

kiedyś możę bym pomyślał że

kiedyś możę bym pomyślał że to bardzo dobrze ale teraz widzę ze ue to niemcy, stworzą taka armię żeby wjechac np do Polski bo kodziarze ich będa prosić 
a wtedy nie będzie najazdu niemiec tylko interwencja wojsk ue ktora zostala powolana przez kraje czlonkowskie bo np rzad nie daje rady 

5
0
Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.

Powstaje Czwarta Rzesza, cz. 4. Rozpaczliwa sytuacja w polskich miastach spowoduje ucieczkę za granicę polskich elit. Przerażeni muzułmańskim terrorem i pogromami, Kwaśniewski [Sztolcman], Komorowski [Szczynukowycz], Kaczyński [Kalksztajn], Macierewicz [Singer], Gronkiewicz-Waltz [Haka Grundbaum] ( yelita.pl/artykuly/art/gronkiewicz-waltz ),  p. Dudowa [Kornhauser] i setki im podobnych uciekną do Izraela przez Portugalię a prawie wszyscy metropolici i duża część biskupów ucieknie do Izraela przez Rzym. Obrzezania nie będą konieczne. Ponieważ ich społeczna przydatność w Izraelu jest nikła, wszyscy oni otrzymają w ośrodkach dla imigrantów (Merkas Klita) w Haifie pokoiki z pryczami, stolikiem, taboretem, wiadrem z blachy cynowej i miotłą. Łazienki są wspólne. Jeden posiłek dziennie jest w stołówce. Nauka hebrajskiego jest darmowa. Tam Kalksztajn dowie się, że Kijowski przyjął Islam, zmienił imię i nazwisko na Abdullach al-Kijowi i zamieszkał w Belwederze jako kalif Lechistanu i wódz (der Fȕhrer) quislingowskiego Komitetu Odrodzenia Narodowego, przechodząc w ten sposób z KOD do KON i działając w pełnym posłuszeństwie wobec Berlina i Kijowa. Abdullach al-Kijowi powoła Michnika [Arona Szechtera] na stanowisko ministra oświaty w Islamskim Kalifacie Lechistanu  po przejściu Szechtera na Islam i zmiany imienia i nazwiska na Ibn Kalbi al-Bydlaki. Przed Szechterem będzie ukryte, że ‘ibn’ to syn a ‘kalb’ to sobaka. Jego brat, stalinowski krwawy kat, triumfalnie powróci ze Szwecji jako doradca nowego UB. Tak zostanie dokonane dzieło zniszczenia Polski, które było celem ciemnych mocy od trzystu lat. Postea finis.

5
0
Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.

Powstaje Czwarta Rzesza, cz. 3. Jedyne sąsiednie państwo posiadające środki do odparcia niemiecko-ukraińskiego najazdu, Rosja, zachowa neutralność z powodu współpracy polskiego rządu w otaczaniu Rosji przez bazy NATO i nakładaniu na Rosję brukselskich sankcji gospodarczych. Słowacja nie dopomoże bo nie ma na to sił a Czechy same będą się musiały bronić przed atakiem niemieckich zagonów pancernych zajmujących Sudety. Muzułmańskie oddziały w Bundeswehrze zachowają się tak w Polsce jak UPA i pospolite ruszenie Ukraińców na polską ludność zachowało się w Małopolsce. Będą gwałcić, torturować, rabować i palić wspomagani przez miejscowych Czeczenów. Gdy większość terytorium kraju znajdzie się pod niemiecko-ukraińską kontrolą, Bruksela wyda nakaz wysłania do byłej Polski setek tysięcy muzułmanów z Włoch, Grecji i Turcji. Zostaną zakwaterowani w szkołach i szpitalach, z których będą wyrzuceni chorzy. Polacy będą masowo będą wyrzucani z mieszkań na ulicę i będzie się do tych mieszkań wprowadzać muzułmanów. Aby ich wyżywić, będą wprowadzone rekwizycje żywności, przymusowe dostawy płodów rolnych i kartki żywnościowe. Prywatna sprzedaż żywności będzie karana osadzaniem w założonych przez Niemców koncentracyjnych obozach zagłady .

5
0
Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.2

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.2. Stosując doktrynę zmasowanych ataków pancernych i desantowych wypracowaną przez Guderiana, armia niemiecka uderzy na Polskę od zachodu i północy, drogą morską. Niemcy sparaliżują polską łączność wojskową i cywilną. Niedoświadczone i zaskoczone polskie dowództwo nie zorganizuje prężnego oporu. Szczecin, Wrocław, Poznań, Koszalin i Gdańsk będą otoczone w jeden dzień i wkrótce zajęte. Rozpaczliwie bronić się będą samotnie działające polskie garnizony podczas gdy brzuchaci panowie sztabowcy w berecikach będą się spierać o taktykę, gdy wróg będzie się już zbliżał do Warszawy. Równocześnie od wschodu, doświadczona w bojach na Donbasie armia ukraińska, już od dwóch lat używająca mundurowych dystynkcji Wehrmachtu, wspomagana przez oddziały litewskie wedrze się do Polski i wkrótce zajmie Lublin, Chełm i Przemyśl: miasta, do których ukraińskie instytucje rządowe kilkakrotnie wyraziły pretensje terytorialne. Nim jednostki ukraińskie wkroczą do tych miast, wybuchną w nich powstania zamieszkałych w Polsce i dobrze zorganizowanych Ukraińców, zbrojonych od kilku lat przemycaną z Ukrainy bronią i amunicją piechoty, przechowywaną na prowincji oraz w ukraińskich przedsiębiorstwach i cerkwiach w Polsce. Będą dążyć do zniszczenia państwa polskiego, co jest celem OUN, prawdziwego rządu ukraińskiego, przedstawionym w tajnej Uchwale Krajowego Prowydu OUN z 22 lipca 1990 r. (  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/03/tajna-uchwala-oun-z-22-czerwca-1990-r-fragmenty-uchwaly-krajowego-prowidu-organizacji-ukrainskich-nacjo... ). Dywersyjne grupy ukraińskie będą niszczyć elektrownie, wysadzać słupy linii wysokiego napięcia, sabotować dostawę pitnej wody w miastach i paraliżować transport publiczny i drogowy.

5
0
Portret użytkownika McLeod

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.1

Powstaje Czwarta Rzesza, cz.1. ‘Europejskie Wojsko’ będzie Bundeswehrą zasiloną przez symboliczne oddziały państw UE. Bruksela uzyska na to zgodę polityków UE za pomocą przekupstwa i gróźb. Do Bundeswehry będą masowo pobierani muzułmanie. Wiemy, że muzułmańskich nachodźców aktywnie rekrutują sorosowskie organizacje, które ich dostarczają do Europy statkami z Afryki i samolotami z Albanii, Kosowa, Bośni, Afganistanu i Pakistanu. Jedynie ok. 20% migrantów stanowią rodziny. Reszta to są młodzi mężczyźni. Według doniesienia kobiety-inżyniera, która pracowała przy budowie podziemnych baz koło niemieckich miast, są one wyposażone w hale do ćwiczeń piechoty, sypialnie na setki żołnierzy, lazarety i stołówki. W każdej jest meczet. Budowano je już ok. 15 lat temu. List tej osoby zamieścił publicysta ‘Zerberster’ w niemieckim internecie. Artykuły o tym są w internecie po polsku, angielsku i niemiecku. (https://www.christ-michael.com/leaked-official-agenda-for-the-destruction-of-germany/ )

5
0
Portret użytkownika cesio 47

SN69II

SN69II

Nie zauważyłeś jednego małego zdanka kilka tygodni temu. Minister obrony Niemiec van der Leyem zaoferowała "imigrantom" służbę w armi na razie tylko w formacjach pomocniczych. Jak wiesz albo i nie to nawet kucharze przechodzą pełne przeszkolenie podstawowe. Armia złożona i tzw imigrantów o innej kulturze i na ogół obznojomionych nieżle z bronia nie będzie miała litosci dla nikogo i wykona kazdy rozkaz. Oczywiscie pierwszą ofiarą będzie społeczeństwo Niemiec a reszta po kolei. Imigranci to doskonały materiał do armi młodzi zdrowi bez zachamowań. Taka gwardia przyboczna. Coś ci to przypomina?? Przemyśl to.

6
0
Portret użytkownika inzynier magister

"Administratorzy Facebooka po

"Administratorzy Facebooka po raz kolejny zagięli parol na patriotyczne profile. To kolejna tego typu skoordynowana akcja. Tym razem usunięto co najmniej ok. 300 stron publikujących prawicowe i narodowe treści. Odpowiedzialność za to działanie częściowo wziął na siebie Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Co ciekawe, Facebookowi nie przeszkadzają profile antykatolickie.

Zorganizowana akcja likwidowania facebookowych stron o charakterze prawicowym, antyunijnym oraz antyislamskim to kolejny przejaw działalności ograniczającej wolność wypowiedzi na najpopularniejszym serwisie społecznościowym na świecie. Portal wp.pl informuje o ok. 300 zablokowanych stronach, natomiast internauci i użytkownicy Twittera podają, że zablokowanych profili może być już blisko 500. Facebook bardzo często tłumaczy, że strony są usuwane ze względu na naruszanie „standardów społeczności Facebooka”, ale administratorzy stron podkreślają, że to typowa cenzura, ponieważ nie łamią żadnych zasad i regulaminów. http://www.pch24.pl/facebook-ponownie-zamyka-patriotyczne-profile--nie-przeszkadzaja-mu-tresci-antykatolickie,53443,i.html#ixzz4oKJybc2v

8
-1

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika SN69ll

..."Niemcy nie zawahają się

..."Niemcy nie zawahają się jej użyć, aby odzyskać utraconą kolonię "...John...może jeszcze nie jest za późno... żeby wycofać te bzdury...i dalej się nie kompromitować...

0
-8
Portret użytkownika dream207

IV Rzesza to nie mit a fakt

IV Rzesza to nie mit a fakt niestety i tylko ślepcy tego nie widzą...a inni udają, że nic nie wiedzą

11
0
Portret użytkownika Galernik33

Rumuni czy bułgarzy napewno

Rumuni czy bułgarzy napewno nie mają słabych armii. Z czechami to ja akurat nie wiem. Ważne jest to że niemiaszki wydają im rozkazy, w ramach formalności w szczecinie kto dowodzi?

Armia europejska z niemiaszkami, holendrami, szwedami, francuzami niech ma i 2 miliny zawodowego mięsa. Tylko jaką zdolność bojową to widać było na bałkanach i widać u nich w macieżach.

6
0
Portret użytkownika Logik

Co ty tam ćpiesz John Moll ??

Co ty tam ćpiesz John Moll ??  Zasiegasz porad u jasnowidzów i innych medium do pisania tych wypocin ??  Czy juz cala obsada strony zmianynaziemi przekształciła się w eurofobów ?? co artykuł to widze tu pełne obaw niczym nie uzasadnione oprócz jakiegos kompleksu historycznego nagodnki na wszystko co europejskie .  Gdyby nie ta unia , bylibysmy dzis w czarnej d...e , wiec weźcie się wkoncu zastanówcie co piszecie bo nie wierze że macie tam po 18 lat , jesli jesteście dorośli to zejdźcie z tej propagandy pisowskiej i nie próbójcie tym zararzać innych, może i Polacy to ciemny naród ale naszczęscie dużo bardziej oświecony niż 20 lat temu i nikt juz niechce tego sluchać oprócz wam podobnych. 
Kiedys to byla dobra strona, ale teraz cześciej widze tu propagande niż jakies pożyteczne artykuły.

1
-15
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Odpowiedz śmiało tu na forum

Odpowiedz śmiało tu na forum, czym UE zasłużyła się tym, że nie jesteśmy w czarnej dupie? Bo wg mnie i większości nie jesteśmy w czarnej pustej dupie, tylko w brązowym pełnym gównie...

Moze powołaśz się na "dotacje UE"??

Tak się składa, że pracowałem przy dotacjach i wiem komu i kiedy były i są przyznawane... cząstkę naszych narodowych składek do tego gównotworu uzupełniana kredytami w żydowskich bankach...

 W kupie brązowego gówna jesteśmy dlatego, że polski, narodowy przemysł nie istnieje i mamy takich tępych pajaców jak ty, którzy tego udają się nie dostrzegać...

9
0
Portret użytkownika Logic

W czarnej dupie to przez UE

W czarnej dupie to przez UE będziemy - nie widzisz ze to zaczyna byc ZSRR bis u podstaw tego projektu leży manifest z ventotene spinellego. Nie bądź porzytecznym idiota bo im o to chodzi.

8
0
Portret użytkownika UPAdlina

w czarnej dupie to Polska

w czarnej dupie to Polska jest teraz, bo weszła do tego syfu zwanego hujnią gejropejską, co doprowadziło ją do statusu rynku zbytu dla zachodnich producentów, w którym wcześniej wyniszczono wszystkie konkurencyjne dla tamtych gałęzie przemysłu. Polska stała się także rezerwuarem taniej siły roboczej. Oprócz tego traktat lizboński odebrał jej resztki suwerenności, w konsekwencji czego teraz musi się tłumaczyć nadzorcom z brukseli i berlina ze wszystkich swoich ruchów, które nie są w smak unijnym (szwabskim) władcom. Doszło do tego, że niemcy zaprosiły sobie miliony nierobów z Afryki i Bliskiego Wschodu i domagają się pod groźbą kar, aby Polska się nimi także ubogaciła. A ty trollu mówisz o EUROFOBII? I co? Ta eurofobia jest nieuzasadniona? Wyssana z palca? Propaganda PISowska? A ty jaką propagandę trollu reprezentujesz? POjebaną ? Propagandę POjebów i swetra, którzy chcą do reszty wyniszczyć ten kraj za sorosowe srebrniki? I mylisz się mówiąc, że nikt nie chce słuchać eurosceptycznych UZASADNIONYCH tekstów. Coraz więcej Polaków rozumie, że hujnia gejropejska to zło wcielone i trzeba to szambo opuścić jak najszybciej. Niedawno ponad 50% narodu zadeklarowało chęć opuszczenia tego gejropejskiego syfu, jeżeli ten syf będzie chciał ubogacić Polskę swoimi nachodźcami. Wiesz o tym trolu? Nie pieprz więc głodnych kawałków o "wspaniałej" hujni gejropejskiej, która Polakom uratowała życie, bo właśnie w te bzdety wierzy coraz mniej ludzi. Pożyteczne artykuły? To pewnie byłyby takie, które by hujnię gejropejską i jej dewiacje ukazywały w dobrym świetle, co? Taką propagandę nazwałbyś pewnie "pożytecznymi artykułami". Ale zapomnij trollu. LUDZIE SIĘ BUDZĄ i nic juz z tym nie zrobicie. Możecie tylko kwiczeć w sieci. Wracaj na ściek tvn24 ("całe kłamstwo, całą dobę"). W tamtym szambie na pewno znajdziesz zrozumienie i akceptację.

PS: John Moll poruszył kijem w szambie, a to zabulgotało.

12
0

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Strony

Skomentuj