Niemcy: fajerwerki sylwestrowe silnie zanieczyszczają powietrze

Kategorie: 

Źródło: tg

Według danych opublikowanych przez władze niemieckie, poziom zanieczyszczenia powietrza w Sylwestra z powodu różnych fajerwerków przekroczył dopuszczalne granice, donosi BBC.

 

 

Pomiary przeprowadzone w Sylwestra w Monachium wykazały, że poziom substancji szkodliwych przekroczył 27-krotność zalecanej przez UE normy, tj. 50 mikrogramów szkodliwych cząstek na metr sześcienny powietrza. Na terenie Niemiec wprowadzono do powietrza w tym dniu około czterech tysięcy ton szkodliwych substancji, które można porównać do 15% wszystkich emisji samochodowych rocznie.

 

Po eksplozji fajerwerków w powietrzu unoszą się także mikrocząsteczki brudu i kurzu, które następnie swobodnie przedostaje się do płuc i mogą powodować poważne problemy zdrowotne.

 

Organizacje ochrony środowiska apelują do władz o wprowadzenia zakazu używania fajerwerków przez osoby fizyczne. Wcześniej Europejska Agencja Ochrony Środowiska poinformowała, że w Europie zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do przedwczesnej śmierci około 467 tysięcy ludzi rocznie.

Ocena: 

3
Średnio: 2.3 (3 votes)


Komentarze

Portret użytkownika śrubka

Też się wypowiem. Po

Też się wypowiem. Po Sylwestrowej nocy spedzonej w Zakopanem...niby pod Tatrami, gdzie klimacik sprzyja zdrwiu...co to zaserwowała TVP z masą petard latajacych od godziny 20:00 do końca imprezy- to zwyczajnie prosi o pomstę z nieba. W życiu juz nie pójdę na żaden pokaz fajerwerków, nie chcę mieć z tym swiństwem nic do czynienia. A piękny widok to ja mam na osniezone górki za dnia a nie jakieś wybuchające, smierdzące ognie. 

 

0
0
Portret użytkownika Prusu

Sam masz zanieczyszczony łeb

Sam masz zanieczyszczony łeb gnoju. Dziwne że dopiero pomyśleli że to szkodzi. Idiotyczne świeto samobójczych materialistycznych kretynów.

0
0
Portret użytkownika szmurlo

Czerwony kolor - silnie

Czerwony kolor - silnie trujący stront.
Zielony kolor - silnie trujący bar.

3
0
Portret użytkownika tomasz26

z tymi fajerwerkami to co,

z tymi fajerwerkami to co, nie którzy przezywają co rok dzień świstaka..jak to mówią tam ,gdzie owce tam owczy pęd

1
-1
Portret użytkownika MS

Jestem za absolutnym zakazem

Jestem za absolutnym zakazem od zaraz!!! Dlaczego ci ktorzy chca pobawic sie z klasa musza znosic pijanych darcych morde, palacych papierochy ludzi na ulicach aby o poranku przedzierac sie przez mase smieci do wlasnego auta ktore tak wyglada jak gdyby nasralo na nie tysiace ptakow. Dzieci i starsi cierpia kazdego roku bo testosteron uderza co poniektoremu do glowy albo widzial kto zeby kobiety palily sie do strzelania o polnocy. No niestety to faceci raz w roku czuja ze sa facetami bo sobie strzela i to nie tylko w gar!

2
0
Portret użytkownika Dzejson ZdR

Nagle niemcy po tylu latach

Nagle niemcy po tylu latach dopatrzyli sie ze fajerwerki zanieczyszczaja powietrze? Gdy nie bylo uchodzcow jakos fajerwerki wczesniej nie zanieczyszczaly powietrze. Kolejne ograniczenia ze wzgledu na muslimow , wiadomo przeciez ze muslimy nie obchodza sylwestra, ponadto dzicz w sylwestra strzelala fajerwerkami w ludzi....

1
0
Portret użytkownika Szkarłatny Leon

a mnie się wydaje że nwo'wcy

a mnie się wydaje że nwo'wcy chcą nam odebrać kolejną wolność do używania środków pirotechnicznych, tak tak @medium w imię  wygody oddaj swoje swobody. a swoją drogą z petardy można zrobić nawet skuteczny samopał Biggrin

3
-3

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika Medium

Ta Twoja wolność to mój ból,

Ta Twoja wolność to mój ból, nerwy i ograniczenia swobodnego poruszania się. Czy wiesz o tym?

Nieodpowiedzialnym korzystaniem ze swobód przybliżamy ograniczenia z zewnątrz.

Samodzielnie można zrobić wiele rzeczy, co bardzo rozwija człowieka, ale jak zaczynasz rozwój od pirotechniki, to może być podejrzane.

2
-1

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Kimbur

Nie kupuję. Szkoda pieniędzy

Nie kupuję. Szkoda pieniędzy - wolę kupić sobie jabłka albo wrzucić parę złotych biednemu. Szkoda zwierząt, które nie lubią hałasu. Ale głupi i tak tego nie zrozumie a nadal będzie fajerwerkował.

1
0
Portret użytkownika Medium

Jestem za wycofaniem ze

Jestem za wycofaniem ze swobodnego dostępu do wszelkich środków pirotechnicznych, w tym fajerwerków. Przecież publiczną imprezę powitania Nowego Roku  mogą zorganizować samorządy dla wszystkich mieszkańców, a nie byle jaki małolat odwala prywatę niezgodnie z zegarem i kalendarzem.

W tym roku, pomimo szczelnego zamknięcia okien zapach prochu wdziarał się do mego mieszkania.

2
-7
Portret użytkownika b@ron

Popieram, jeśli chodzi o

Popieram, jeśli chodzi o używanie środków pirotechnicznych, powinno być wymagane zezwolenie włącznie z badaniami psychologicznymi i zaświadczeniem o niekaralności

2
0

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Zenek ;)

Zwłaszcza te strzelane przez

Zwłaszcza te strzelane przez żydowskich terrorystów (ksywa nato "syryjscy uchodźcy" wprost w niemców....Zwłaszcza te "zanieczyszczają" bo nie powodują  wycieku krwi na chodnik...Krwi z podludzi..... A to taka przecież FAJNA SEMICKA ZABAWA.... biblijna tradycja...

3
0
Portret użytkownika zodiak

Witam

Witam

a gdzie sie podział nasz expert,"N1KT"

od zanieczyszczeń,lubię poczytać Jego wpisy,Wilczkuuu!!

4
0

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
..T.Straszy..

Portret użytkownika Anioł Prawdy

dlatego nie kupuję od paru

dlatego nie kupuję od paru lat żadnych rakiet petard ani niczego - szkoda zanieczyszczać powietrze wywalając jeszcze na to sporo kasy... To samo jest ze świeczkami na dzień zmarłych - kolosalne smogi się tworzą co roku ! I po co ? Po szybszy zgon Polaków...

3
-3
Portret użytkownika MiamiVibe

Ja to bym od razu wytłukł

Ja to bym od razu wytłukł całą ludzkość, bo wprowadzają CO2 do atmosfery oddychając... Ale to ue, tutaj takie pierdoły to chleb powszedni i sposób na życie darmozjadów zasiadających w parlamencie ue. Skoro dla nich ślimak to ryba, a dyrektywa przewozu cukierków karmelkowych ma kilkaset stron to nie dziwmy się, że nagle fajerwerki zatruwają środowisko ;/

3
-2
Portret użytkownika Medium

Pojęcie 'środowisko' od

Pojęcie 'środowisko' od dłuższego czasu jest przyjęte w politycznym slangu i nadużywane, podobnie jak wyświechtana już całkiem demokracja. W jakim stopniu jest to szkodliwe, może lepiej zapytać nie biologów czy inżynierów od ochrony środowiska, a lekarzy pulmunologów.
 

2
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Zanieczyszczenie powietrza to

Zanieczyszczenie powietrza to nie jest problem lokalny. Problem dotyczy całej uprzemysłowionej cywilizacji. Trutka w powietrzu powoduje nieprawidłowe oddychanie. Brak tlenu wywołuje uszkodzenia mózgu. Jak sami wiecie większość starców w miastach ma demencje albo świra pospolitego. Oni zwyczajnie są podduszeni przez 24/7.

1
0

Strony

Skomentuj