Naukowcy zdołali połączyć ludzki mózg z Internetem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zespół naukowców z Uniwersytetu Witwatersrand w Johannesburgu po raz pierwszy zdołał uzyskać bezpośrednie połączenie między ludzkim mózgiem a Internetem. Zgodnie z komunikatem prasowym, badacze wykorzystali elektroencefalogram (EEG) – urządzenie wykrywające sygnały elektryczne w mózgu – co umożliwiło transmisję aktywności neurologicznej do komputerów Raspberry Pi. Dane były na bieżąco przesyłane do programu działającego na stronie internetowej, którą można było wyświetlić w dowolnym momencie.

 

Chcemy umożliwić interakcję między użytkownikiem a mózgiem, dzięki czemu można dostarczyć bodziec i zobaczyć odpowiedź” – powiedział Adam Pantanowitz, wykładowca w Witz School of elektrical and Information Engineering. Osiągnięty efekt to coś w rodzaju uzyskania otwartego dostępu do czyjejś aktywności neuronalnej.


Chociaż odczyty EEG były wykonywane już wcześniej, to nowa technika pozwala na szersze grono odbiorców – także samych właścicieli badanych mózgow. Pantanowitz dodaje – „Mózgointernet może być dalej udoskonalany w celu klasyfikacji nagrań za pośrednictwem inteligentnej aplikacji telefonicznej, która dostarczy dane dla algorytmu masowego nauczania” – oznacza to, że w przyszłości informacje będą mogły być przesyłane z mózgu do Internetu, ale także z Internetu do mózgu.

 

Jeśli oprogramowanie stanie się wystarczająco zaawansowane, będzie możliwe wysyłanie sygnałów elektrycznych – być może w postaci danych – bezpośrednio do mózgu osoby, która jest podłączona do czytnika EEG.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)Komentarze

Portret użytkownika Jarek

Wtedy naukowcy wynajdą

Biggrin Wtedy naukowcy wynajdą połączenie między kartoflem a internetem i po problemie. 

 

Portret użytkownika sakala

Rozumiem że komunikacja była

Rozumiem że komunikacja była tylko w jedną stronę. Tak że to takie połączenie jak nasze z kosmitami poprzez wysyłanie sond kosmicznych.

Portret użytkownika 1qoS

Wyjmij blachę z myszki, skup

Wyjmij blachę z myszki, skup oko między brwiami załącz 5 komorę i patrz co będzie się działo z myszką na ekranie.

Portret użytkownika Jonny Bravo

Pierwsze co mi się rzuciło

Pierwsze co mi się rzuciło jak przeczytałem tytuł to:
"Naukowcy zdołali połączyć ludzki mózg z Intelektem." Smile

Portret użytkownika bzdury

Chcemy umożliwić interakcję

Chcemy umożliwić interakcję między użytkownikiem a mózgiem ... czyli, że do tej pory takowa nie zachodziła? Smile

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Skomentuj