Naukowcy odkryli, że plemniki są w stanie wykonywać proste obliczenia

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

 

Zwykle ludzie nie zadają sobie pytania o to jak właściwie dochodzi do zapłodnienia u ssaków. Badanie wykonane przez naukowców z Danii wykazały, że znacznie ułatwia wszystko mechanizm, który sprawia, że plemniki mają pewien rodzaj instynktu i są w stanie wykonać kilka obliczeń, aby dostać się do komórki jajowej.

 

Duńscy naukowcy postanowili sprawdzić zachowanie plemników w środowisku płynnym.  Z obserwacji wynika, że ​​ przepływ plemników w kontrolowanych warunkach i środowisku o dużym stężenia wapnia ulega zmianie.  Stężenie wapnia jest szczególnie duże w pobliżu jaja. Aby ułatwić jego wykrycie, plemniki muszą rejestrować zmiany w środowisku.

 

Po pierwsze, badacze stwierdzili, że istotny jest poziom wapnia. Jednak w rzeczywistości, plemniki zmieniały ruchliwość w zależności od tego, jak szybko zmieniało się stężenie wapnia. Dotychczas naukowcy nie potrafią podać dokładnej odpowiedzi, w jaki sposób plemniki wykonują tak trudne zadania. Wyniki tych obserwacji zostały opublikowane w czasopiśmie Journal of Cell Biology.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika Gość

Wśród dzisiejszych naukowców

Wśród dzisiejszych naukowców nie brakuje idiotów.
Rozumując ich przykładem również elektrony powinne
cechować się inteligencją płynąc od anody do katody,
albo pyłek kwiatowy podążając do zalążni.

Portret użytkownika Abrakadabra

Taki dowcip mi się

Taki dowcip mi się przypomniał ... Biggrin
Płynie stado plemników jajowodem. Nagle jeden słabiutki, który płynie ostatni, krzyczy:
- Panowie, zdrada, jesteśmy w d..ie - wracajmy!
Całe stado w tył zwrot, a ten płynąc dalej mruczy pod nosem:
- I tak rodzą się geniusze.
 

Ludzie od czasu, do czasu potykają się o prawdę, ale większość z nich podnosi się i pędzi jakby nic się nie stało.

Portret użytkownika fakir

i taki naukowiec-psychopata

i taki naukowiec-psychopata zgarnie za to pseudo odkrycie, wymyśloną bzdurę, setki tysięcy dolarów, a potem weźmie granty i rozpocznie badania pt. czy macica jest inteligentna?

Portret użytkownika Dżyszla

Też mi zagadka - a dlaczego

Też mi zagadka - a dlaczego jaszczurki poruszają się szybciej jak jest ciepło? A może powietrze też myśli i świeci zorzami jak jest więcej naładowanych cząstek? Albo jak wszystkie inne materiały - jak są gorące o zaczynają emitować fotony - to dopiero inteligencja! Pewnie muszą rejestrować zmiany temperatury!

Portret użytkownika TomaszP

blisko, ale nie dokładnie:

blisko, ale nie dokładnie: dla ścisłości jaszczurki zaczynają poruszać się szybciej nie jak jest ciepło tylko jak one same są ciepłe; taki trick który my rozwiązaliśmy mechanizmem stałocieplności ale przez to musimy ciągle jeść

Portret użytkownika wilkzlasu

A moje plemniki, to liczą,

A moje plemniki, to liczą, piszą wiersze i zajmują się astronomią. Grają do tego w pokera i w brydża. Dowiedziałem się jeszcze, że na krótko przed lądowaniem wkuwają angielski.

Portret użytkownika TomaszP

a to oznacza tylko i

a to oznacza tylko i wyłącznie,że coś w błonie komórkowej plemnika wykazuje powinowactwo do Ca i być może na zasadzie różnicy stężeń plemnik przemieszcza się do środowiska, gdzie może tą różnicę zniwelować na zasadzie dyfuzji wspomaganej lub transportu aktywnego - A NIE, ŻE PLEMNIK WYKONUJE OBLICZENIA!; puknijta sie w czaszkę

Strony

Skomentuj