Naukowcy odkryli nieznane zjawisko w jonosferze wywoływane przez rozbłyski słoneczne 

Kategorie: 

Źródło: NASA

Eksperci pracujący dla amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, przeanalizowali zarejestrowane wcześniej w jonosferze zjawisko, które może być wywoływane przez silne rozbłyski słoneczne. Chodzi o pozbawianie ładunków elektrycznych jonosfery, co może wywoływać problemy w ziemskiej komunikacji radiowej. 

 

 

Specjaliści z Danii, USA i Kanady, przeanalizowali dane zebrane po tym gdy do ziemskiej magnetosfery dotarł napór z rozbłysku, który w formie chmury plazmy, dotarł do nas 19 lutego 2014 roku. Naukowcy sugerują, że to rozbłyski słoneczne docierając do naszej planety, reagują z naszą atmosferą, wpływając na nią tak, że pozbawiają ładunków elektrycznych duże części jonosfery.

Źródło: NASA

Może to prowadzić do poważnych zakłóceń w komunikacji radiowej, gdzie jonosfera pełni ważną rolę. Jest to tym bardziej ważne odkrycie, że dane wskazują na to, iż obszary pozbawione naładowanych cząstek, zdmuchniętych przez wiatr słoneczny i przeciążenie wywołane naporem plazmy z rozbłysku, potrafią się rozciągać na 500 do 1000 kilometrów długości. Wszystkie znajdujące się tam elektrony zostają dosłownie wyssane i taki stan rzeczy utrzymuje się nawet kilkanaście dni.

 

Naukowcy nie ukrywają, że proces znikania elektronów może mieć jakiś związek z rekombinacją z pozytywnie naładowanymi jonami. Istnieje też sugestia, że może dochodzić do redystrybucji energii i elektrony są wypychane nie tylko horyzontalnie, ale i wertykalnie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Problem jest w tym iż tam

Problem jest w tym iż tam jest strefa znana z ezo jako "plazmatyczna" gdzie żyją kosmici kolaborujący z nazistowskimi rządami znanymi jako "demokratyczne".... i jak słoneczko dokona repolaryzacji danego obszaru to całe ich "podniebne" "PEJSORADO" szlak trafia wraz z tymi kosmitami...

No i nad tym boleją.... iż im bozie giną..... a co za tym idzie ich ziemskie pacynki niewolące świat voodoo znanym jako kabała TRACĄ WŁADZĘ nad umysłami goim....

Portret użytkownika Dr Piotr

A nie to samo robią przy

A nie to samo robią przy użyciu instalacji HAARP? Przecież też nagrzewają mikofalami jonosferę. I dopiero teraz robią z tego odkrycie naukowe...jakaś schizofrenia naukowo-techniczna.

Portret użytkownika Angelus

Na podanym przez Ciebie

Na podanym przez Ciebie filmiku nie ma Miedwiediewa, tylko osoba bardzo do niego podobna... Więc nie ściemniajcie... Smile

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Polecam jednak najpierw

Polecam jednak najpierw obejrzeć film do końca. To tylko 2,5 minuty. Chodzi o teczkę, którą dostaje każdy prezydent każdego kraju.

W trolenie się bawisz? Czy w pracy jesteś?

132

Portret użytkownika Medium

Ja ten klip znam prawie na

Ja ten klip znam prawie na pamięć. Linkujesz tu zresztą fatalną jego wersję, ale rozumiem, że chodzi o tłumaczenie. Już omawialiśmy go tu przy jakiejś okazji na ZnZ. Dla mnie więc temat conajmniej przebrzmiały. Mam swoją wersję, ale nie będę jej tu teraz literalnie tłumaczyć.

 

Portret użytkownika Angelus

"Nieznane zjawisko" powstaje

"Nieznane zjawisko" powstaje wówczas, gdy obserwator jest intelektualnym niedojebkiem... Współczesna nauka nie ma pojęcia o otaczających ją prawach i regułach rządzących Wszechświatem.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Dokładnie tak.

Dokładnie tak.

A może się dziać tak dlatego, że "opiekunowie medialni nauki" w gruncie rzeczy są niestabilni logicznie. Ten fragmencik to ładnie opisuje.

szar_html_mf6e0e91Skrzyżowanie Szaraków z ludem białym, prowadzi do niestabilnego systemu (np. Żydzi chazarscy/ Chazarowie, jak i duża cześć bialej społeczności Ziemi), albowiem struktura białych bazuje na kwadracie, a struktura szarych, na trójkącie. Tutaj (u Żydów chazarskich/ Chazarów) widzimy, składającą się z 13 elementów, Gwiazdę Dawida szar_html_23018f05. Hybrydy rasy białej i szarej bazują na tym 13-kowym systemie – co wyraża się w ich specyficznym sposobie myślenia, który jest nieadekwatny, niepełny, płytki i -w odczuciu ludzi białych- dziw

Ciekawostka nieprawdaż?

14335

14331

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Żywcem wzięte, bo to cytat.

Żywcem wzięte, bo to cytat. To chyba logiczne. A co do autora, to blisko, ale niecelnie. Aleksander Rusalow.

73

Strony

Skomentuj