Naukowcy odkryli nieznane zjawisko w jonosferze wywoływane przez rozbłyski słoneczne 

Kategorie: 

Źródło: NASA

Eksperci pracujący dla amerykańskiej agencji kosmicznej NASA, przeanalizowali zarejestrowane wcześniej w jonosferze zjawisko, które może być wywoływane przez silne rozbłyski słoneczne. Chodzi o pozbawianie ładunków elektrycznych jonosfery, co może wywoływać problemy w ziemskiej komunikacji radiowej. 

 

 

Specjaliści z Danii, USA i Kanady, przeanalizowali dane zebrane po tym gdy do ziemskiej magnetosfery dotarł napór z rozbłysku, który w formie chmury plazmy, dotarł do nas 19 lutego 2014 roku. Naukowcy sugerują, że to rozbłyski słoneczne docierając do naszej planety, reagują z naszą atmosferą, wpływając na nią tak, że pozbawiają ładunków elektrycznych duże części jonosfery.

Źródło: NASA

Może to prowadzić do poważnych zakłóceń w komunikacji radiowej, gdzie jonosfera pełni ważną rolę. Jest to tym bardziej ważne odkrycie, że dane wskazują na to, iż obszary pozbawione naładowanych cząstek, zdmuchniętych przez wiatr słoneczny i przeciążenie wywołane naporem plazmy z rozbłysku, potrafią się rozciągać na 500 do 1000 kilometrów długości. Wszystkie znajdujące się tam elektrony zostają dosłownie wyssane i taki stan rzeczy utrzymuje się nawet kilkanaście dni.

 

Naukowcy nie ukrywają, że proces znikania elektronów może mieć jakiś związek z rekombinacją z pozytywnie naładowanymi jonami. Istnieje też sugestia, że może dochodzić do redystrybucji energii i elektrony są wypychane nie tylko horyzontalnie, ale i wertykalnie.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Zenek ;)

Problem jest w tym iż tam

Problem jest w tym iż tam jest strefa znana z ezo jako "plazmatyczna" gdzie żyją kosmici kolaborujący z nazistowskimi rządami znanymi jako "demokratyczne".... i jak słoneczko dokona repolaryzacji danego obszaru to całe ich "podniebne" "PEJSORADO" szlak trafia wraz z tymi kosmitami...

No i nad tym boleją.... iż im bozie giną..... a co za tym idzie ich ziemskie pacynki niewolące świat voodoo znanym jako kabała TRACĄ WŁADZĘ nad umysłami goim....

0
0
Portret użytkownika Dr Piotr

A nie to samo robią przy

A nie to samo robią przy użyciu instalacji HAARP? Przecież też nagrzewają mikofalami jonosferę. I dopiero teraz robią z tego odkrycie naukowe...jakaś schizofrenia naukowo-techniczna.

1
-2
Portret użytkownika Angelus

Na podanym przez Ciebie

Na podanym przez Ciebie filmiku nie ma Miedwiediewa, tylko osoba bardzo do niego podobna... Więc nie ściemniajcie... Smile

1
-2
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Polecam jednak najpierw

Polecam jednak najpierw obejrzeć film do końca. To tylko 2,5 minuty. Chodzi o teczkę, którą dostaje każdy prezydent każdego kraju.

W trolenie się bawisz? Czy w pracy jesteś?

132

2
-1
Portret użytkownika Medium

Ja ten klip znam prawie na

Ja ten klip znam prawie na pamięć. Linkujesz tu zresztą fatalną jego wersję, ale rozumiem, że chodzi o tłumaczenie. Już omawialiśmy go tu przy jakiejś okazji na ZnZ. Dla mnie więc temat conajmniej przebrzmiały. Mam swoją wersję, ale nie będę jej tu teraz literalnie tłumaczyć.

 

1
-1
Portret użytkownika Angelus

"Nieznane zjawisko" powstaje

"Nieznane zjawisko" powstaje wówczas, gdy obserwator jest intelektualnym niedojebkiem... Współczesna nauka nie ma pojęcia o otaczających ją prawach i regułach rządzących Wszechświatem.

3
-2
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Dokładnie tak.

Dokładnie tak.

A może się dziać tak dlatego, że "opiekunowie medialni nauki" w gruncie rzeczy są niestabilni logicznie. Ten fragmencik to ładnie opisuje.

szar_html_mf6e0e91Skrzyżowanie Szaraków z ludem białym, prowadzi do niestabilnego systemu (np. Żydzi chazarscy/ Chazarowie, jak i duża cześć bialej społeczności Ziemi), albowiem struktura białych bazuje na kwadracie, a struktura szarych, na trójkącie. Tutaj (u Żydów chazarskich/ Chazarów) widzimy, składającą się z 13 elementów, Gwiazdę Dawida szar_html_23018f05. Hybrydy rasy białej i szarej bazują na tym 13-kowym systemie – co wyraża się w ich specyficznym sposobie myślenia, który jest nieadekwatny, niepełny, płytki i -w odczuciu ludzi białych- dziw

Ciekawostka nieprawdaż?

14335

14331

3
-1
Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Żywcem wzięte, bo to cytat.

Żywcem wzięte, bo to cytat. To chyba logiczne. A co do autora, to blisko, ale niecelnie. Aleksander Rusalow.

73

2
0

Strony

Skomentuj