Naukowcy z Chin będą sprzedawać zmodyfikowane genetycznie "mikroświnki" jako zwierzęta domowe

Kategorie: 

Źródło: BGI
Niektórzy ludzie traktują świnie na równi z psami i kotami a jej miniaturowe wersje trzymają nawet w swoich mieszkaniach. Tymczasem naukowcy z chińskiego Instytutu Genetyki w Pekinie, którzy dotychczas tworzyli "mikroświnki" korzystając z najnowszych technik genetycznych do celów badawczych, zapowiedzieli że będą je sprzedawać jako zwierzęta domowe.

 

Wspomniane "mikroświnki" powstały dzięki gatunkowi miniaturowych świń Bama, które ważą od 35 do 50 kilogramów. Mówiąc dosłowniej - zostały sklonowane z komórek płodowych. Jednak zanim do tego doszło, naukowcy skorzystali z techniki edytowania genów o nazwie TALENs i wyłączyli receptor hormonu wzrostu.

 

Powstałe klony "mikroskopijnych świnek" ważą najwyżej 13 kilogramów i są hodowane wraz z miniaturowymi świniami Bama aby uniknąć potencjalnych problemów zdrowotnych. Laboratoryjne twory są obecnie wykorzystywane do badań mikrobiomów jelitowych.

 

Uczeni z Instytutu Genetyki w Pekinie mają zamiar sprzedawać klony małych świnek za cenę 1,600 dolarów. Jednak to jeszcze nie wszystko. Genetycy obecnie pracują nad metodą, która umożliwi "tworzenie" zwierząt o konkretnym umaszczeniu. Dzięki temu klient będzie mógł sobie zamówić świnkę i wybrać kolor oraz wzory na jej sierści.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/chinscy-naukowcy-stworzyli-mikroswinki-beda-je-sprzedawac-jako-zwierzeta-domowe

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika miriam22

Proponuję utworzyć eskadrę

Proponuję utworzyć eskadrę bojowych świnek do spacerów zwłaszcza w pobliżu ośrodków dla "uchodźców" (muslimy jakoś ich nie lubią).

Portret użytkownika Ewa

Podczas gdy jaśnie państwo

Podczas gdy jaśnie państwo będą wpierdzielać schabowego z brzydkiej makroświnki, ich przeurocze mikroswinki będą wdzięcznie zalegać na podusiach.
Rzygać sie chce od tej obłudy.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jak by zrobili mikro ludziki

Jak by zrobili mikro ludziki to ci wielcy zaraz by tych mikro zamknęli w obozie zagłady albo zapędzili do przymusowej pracy w kamieniołomie / kopalni.

Skomentuj