Nauczyciel zwolniony z pracy za nazwanie dziewczyny, która zmieniła płeć, nastolatką

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Pomyłka, którą popełnił nauczyciel dużo go będzie kosztować. Matematyk został zawieszony i odsunięty od zajęć, bo chwaląc ucznia, użył niewłaściwego sformułowania. Joshua Sutcliffe miał powiedzieć: „dobrze to zrobiłaś”, ale pech chciał, że dziewczyna zmieniła płeć. Mężczyzna przeprosił za pomyłkę, ale mimo wszystko został formalnie przesłuchany i oskarżony o dyskryminację.

 

Nauczyciel został zawieszony i przeżywa sporo nieprzyjemności, po tym, jak przypadkowo nazwał transseksualistę „dziewczyną”. Poszkodowana uważa, że jest „chłopcem”. Sześć tygodni po zdarzeniu matka ucznia wniosła zażalenie. Dwudziestosiedmioletni Joshua Sutcliffe, który uczy matematyki w gimnazjum państwowym w Oxfordshire, został wezwany na rozmowę dyscyplinarną. Postawiono mu szereg zarzutów za naruszenie zasady równości, bo ten odniósł się do podopiecznego po imieniu.

 

Nauczenie było powołaniem Sutcliffe’a. Młody człowiek jest zrozpaczony i przybity cała sytuacją. Grono pedagogiczne, według niego, oszalało, promując źle pojętą „poprawność polityczną”. Sutcliffe, absolwent matematyki, który zdobył swoje kwalifikacje dydaktyczne w Exeter University, broni się tym, że nie miał żadnych oficjalnych instrukcji dotyczących sposobu komunikowania się z takimi studentami, a jako chrześcijanin nigdy nikogo nie starał się skrzywdzić.

„Jestem przybity i zasmucony działaniami szkoły” – tłumaczy matematyk. „Jestem wstrząśnięty tym, że musiałem poddać się badaniom psychiatrycznym. Nie wiedziałem, co się dzieje. To było surrealistyczne, kafkowskie. Powiedziałem, że to był incydent i przeprosiłem, ale to nie przerwało dochodzenia w sprawie. Zawsze starałem się szanować innych i zachować profesjonalizm w tym, co robię. Jestem uczciwy, a szkoła próbuje mnie zmusić do przestrzegania swojego liberalnego, lewicowego porządku. Nigdy nie byłem przygotowywany do radzenia sobie z takimi rzeczami. Czułem się kompletnie wytrącony z równowagi i zastraszony”.

Przesłuchanie odbywało się w towarzystwie dyrektora placówki i trzech gubernatorów. Przed rozmową dyscyplinarną Sutcliffe mógł przebywać w szkole, ale nie mógł komunikować się ze swoimi kolegami. Być może źródeł problemów matematyka należy upatrywać, gdzie indziej. Sutcliffe jest pastorem w kościele ewangelickim w Oksfordzie i kilka lat temu założył dobrowolny klub biblijny, który funkcjonował w czasie lunchu w szkole. Zabroniono mu tego robić po tym, jak odpowiedział na pytanie ucznia o małżeństwie. Nauczyciel powiedział, że Biblia opisuje to jako związek między mężczyzną a kobietą. Wyrażenie takiego poglądu wystarczyło, aby oskarżyć go o homofobię.

 

Sąd koleżeński uznał, że Sutcliffe dyskryminuje uczniów ze względu na płeć, stojąc nadwrażliwe komentarze i używając religijnych wstawek słownych przy nauczaniu matematyki. Oznacza to jednoznacznie, że chrześcijanie w Europie są marginalizowani, a niepopularne wierzenia i postawy są uciszane. Przypadek tego konkretnie nauczyciela nie jest wcale odosobniony.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Leszekus

Nie konca zapisano gdyż on

Nie konca zapisano gdyż on powiedział"well done girls " po czym się zmieszany przeprosil jak mówił w wywiadzie .

0
0
Portret użytkownika złośliwka

ja czegos nie rozumiem.

ja czegos nie rozumiem. przeciez w angielskim nie da sie powiedziec z wyznacznikiem płciowym - oni nie maja koncówek rodzajowych w czasownikach. u nas jest ty zrobiłes ty zrobiłas a w angielskim you did i koniec... czy się mylę?

0
0
Portret użytkownika dd

Jak można pisać o tym, że

Jak można pisać o tym, że zażalenie wniosła matka. Toż to jawna dyskryminacja.

Co najwyżej: "Rodzic bez penisa wniosło zażalenie".

1
0
Portret użytkownika Dr Piotr

Jak tak ochoczo karzą za

Jak tak ochoczo karzą za takie bzdury, mimo, że gość uprzejmie i szczerze przeprosił, to powinni tak samo bez litości karać polityków, babkierów i ekonomistów za błędy w sztuce. Zawsze, kurde, to samo, maluczkich się gnoi za byle co, a wielcy prawo mają w dupie, albo je sobie kupią.

Jakby ten skromny nauczyciel miał kasę i wziął jakąś znaną kancelarię prawną, to by im dowalił i dostał odszkodowanie jeszcze...w końcu niewinny jest ten, kto ma lepszego prawnika.

Zasrane czasy nastały...

1
0
Portret użytkownika Pan Żyrafa

To jest taka zamiana ról

To jest taka zamiana ról kiedy pozornie zdrowi psychicznie ludzie oszaleli i rozliczają zdrowych psychicznie i seksualnie. David Lynch mógłby zrobić świetny, psychodeliczny film o tym dzisiejszym zjawisku, o ludziach nazistowsko traktujących ludzi reprezentujących zdrowe postawy, zgodne z naturą istot żywych na tej planecie. Tu jest dualizm, góra i dół, siła i słabość, zimno i ciepło, prawda i kłamstwo, noc i dzień, mężczyzna i kobieta. To jest prawo takie samo jak grawitacja. Rozliczanie ludzi z tego jest jak zaprzeczanie grawitacji. Ci ludzie zwyczajnie odlecieli.

2
0
Portret użytkownika Eva11

masakra i tragedia ...

masakra i tragedia ...

co za ulomni ludzie ,niedo.....

to jest totalny szok ....takiej sodomi i gomorji to nawet w sodomie nei bylo !

oby ludzie nie zwarjowali do konca ! 

 

3
-3

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika stasiu kolasa

Toż po 6 tygodniach wyczuła w

Toż po 6 tygodniach wyczuła w tym lewicowym społeczeństwie możliwość na odszkodowanie.Ludzie co tam sie dzieje?-pastor na badaniach psychiatrycznych?-a co za truteń zmienia nastolatkowi płeć w czasie dojrzewania?-Nie wiem,nie rozumiem tego,to jest skurwienie jakieś.

3
0
Portret użytkownika Kimbur

Tallinn, proszę o poprawność

Tallinn, proszę o poprawność językową. "Miał powiedzieć" co oznacza w języku polskim? Że powiedział czy ktoś mu nakazał powiedzenie, czy jeszcze coś innego? Dziennikarze (coraz bardziej osłowaci) kopiuja zwroty z języka angielskiego tłumaczone wprost i wychodzą idiotyzmy w języku polskim a pospólstwo łyka to jak ciepłe bułeczki!

0
0
Portret użytkownika okeanos

Dyskryminowanych białych

Dyskryminowanych białych mężczyzn chrześcijan matematyków absolwentów Exeter zapraszamy do Polski. Tu nie będą prześladowani przez lewacką zgniliznę.

2
0

Strony

Skomentuj