NASA udostępnia kolejną część swoich archiwów na YouTube

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Nagrania wideo przedstawiające przeszłość inżynierii lotu potrafią należeć do tych, które nazywamy nieskończenie fascynującymi. Aż do teraz materiały stworzone przez NASA Armstrong Flight Research Center w Kalifornii spoczywały zagubione i pogrzebane w odmętach internetu.

 

AFRC jest w trakcie przesyłania swojego dziedzictwa na YouTube. Do tej pory mowa o 300 filmach z bazy „zasługujących na przeniesienie”, a ich ostateczna liczba ma wynieść ponoć nawet około 500.

Archiwum AFRC uwiecznił rozwój lotnictwa na przestrzeni dziesięcioleci – znajdują się tam nagrania kluczowych momentów w historii tej dziedziny. Do najważniejszych należą pewniakiem testy samolotu X1 (pierwszego w historii, który był zdolny do lotów ponaddźwiękowych), X-43A (na nagraniach możemy zobaczyć jak porusza się najpierw z prędkością 5 000 mph, a potem powyżej 7 000 mph), sposób testowania pojazdu księżycowego oraz badań nad sposobami lądowania na stacji kosmicznej.

 

Przed podjęciem decyzji o przeniesieniu archiwum na YouTube było o wiele ciężej o znalezienie jakichkolwiek materiałów związanych z rozwojem lotnictwa. Najpierw należało przebrnąć przez dokument zwany „Dryden Aircraft Movie Collection", a następnie rozpocząć poszukiwania źródeł, które były rozrzucone w niejasny sposób po całej sieci. Decyzję o ułatwieniu internautom, jak i naukowcom, dostępu do materiałów archiwalnych przekazano do wykonania zespołowi do spraw social media, który zajmuje się teraz udostępnieniem ich na stronie AFRC oraz YouTube.

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Komentarze

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Co to? kolejan teoria

Co to? kolejan teoria spiskowa na poziomie Sorosa lub iluminatów? Czy na prawdę jesteś juz taka UmysłowąPAdliną jak w nicku, że w to wierzysz?

Portret użytkownika UPAdlina

hehehehe! Prawda cię boli

hehehehe! Prawda cię boli bandero-trollu od tymy, co? Teoria spiskowa? Już ci mówiłem "cieciu niesprawiedliwy" że teksty typu: "antysemityzm", "mowa nienawisci" czy "teoria spiskowa" nie robią już na ludziach wrażenia. Zawsze, gdy jest niewygodny temat to takie trolle jak ty używają podobnych tekstów. Gdy Lepper mówił o uSSmańskich katowaniach w Polsce, to takie dezinformacyjne trolliny jak ty też krzyczały o "teoriach spiskowych". Daruj więc sobie bandero-trollu te swoje bzdety o "teoriach spiskowych". A niby czym jest ten filmik, który wyciekł do netu? Czyż nie nagrywaniem przez uSSmańskich baranów swojego "pobytu na księżycu"? PRAWDA WYCHODZI NA JAW i nic z tym trollino nie zrobisz.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Skomentuj