Należy przypomnieć Polakom przelaną krew za ich wolność

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

"Dopóki będziemy przedstawiali siebie i myśleli o naszych dziejach w kategorii wiecznych przegranych, czekających na obcą pomoc, to nigdy nie odzyskamy niepodległości i gatunku godnego życia oraz rozwoju".

 

Czego się boicie? Rozmawiając z ludźmi słyszę, że dzisiaj nic nie da się zrobić, ponieważ jesteśmy mocno powiązani gospodarczo z UE ... pomyślcie czy napewno? Ile jest "przemysłu" polskiego, a ile zagranicznego - czytaj: głównie niemieckiego? Pytam się was, czy o taką Polskę nasi przodkowie walczyli!? Żeby dzisiejsze pokolenia "nowoczesne" oddali Nasze ziemie z uśmiechem na ryju mówiąc - Lubie to!? Takiej Polski chcecie dla Waszych dzieci ?

 

"Odzyska ziemie dziadów wnuk" - takie powinno być nasze motto na co dzień. Walka się nie skończyła, chociaż wróg jest nie widoczny. Trzeba przeciwstawić się ohydnej propagandzie pod naszym adresem. Wmawiają nam: "Wy Polacy jesteście gorsi od wszystkich" albo "Daj Polakowi rządzić to sam się wykończy" - czy napewno? Przyzwyczali naród do strachu, tak to robi się z niewolnikami. A czy Ty Polaku jesteś niewolnikiem? Trzeba uwierzyć, że w naszych rękach jest potęga. Jedni zapytają - jak to przecież, jestem zwykłym człowiekiem, nie mam władzy. W rękach rodaków jest władza tylko musimy w to uwierzyć i przestawić się z myślenia niewolniczego na myślenie o naszej wolności. W tym miejscu trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie... czego chcemy - gonitwy za niepewną przyszłością, za pieniądzem, który nie ma wartości? Czy jak bezwolne golemy ufając, że jakoś to będzie... ale pamiętaj, to Ciebie nie ominie. Dla ilu z Was ważne są korzenie? Nie tylko rodzinne, ale przede wszystkim narodowe, Honor i Ojczyzna. Naprawiać trzeba od środka, a nie z dalekich rubieży zachodu.

 

Przestancie patrzeć to na wschód, to na zachód... tu i teraz zwróć swój wzrok na swój kraj. Nie bądz bierny Rodaku.

Polacy wysysają wolność z mlekiem matki. Rozumiemy jak mało kto, że wolność jest uniwersalnym prawem każdego człowieka. Jeszcze jest czas żeby się w końcu ocknąć i przestać pozostawać na usługach obcych mocarstw (nie pozwólmy, by obce interesy były bliższe niż nasze własne). Był taki czas kiedy ekspansja turecka na Europę była realnym zagrożeniem i każdy wie kto ich przegonił - niemal od zawsze byliśmy strażnikami prawa w naszej części świata. A dzisiejsze elity zachodu co robią? Masowo ściągają nachodzców na swoje ziemie prosząc się o wpier**l - i dobrze, mają do tego prawo, ale my nie mamy moralnego obowiązku pomagać w tym zidiocieniu. Zostawmy tych co nie podrodze było z naszymi interesami, zostawiając na nas na pastwe losu - niech się wykrwawiają.

 

Nie godzę się na to, by Polska była niemiecką gubernią.

Poska może wrócić w należne jej miejsce odebrane podstępem i przemocą przez zawszańców (bezpaństwowców) -  kiedyś podobny schemat doprwadził do rozbiorów. Nie pozwólmy, by nasz kraj był jak to jabłko - piękne z zewnątrz, a w środku zgniłe. Na pochybel warcholstwu wyzyskującym mój kraj. Jestem dumny z bycia Polakiem, ale nie czuję żeby moja Ojczyzna była w pełni wolna. (...) Demokracja to nie rządy ludzi tylko grup interesu - widzimy na co dzień jak to wygląda. Monarchia jest jedyną właściwą drogą którą powinny podążać wolne narody.


Czy polski Ród czeka na kolejnego bohatera narodu? Czy już się poddali uważając za przegranych???

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (8 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Marek22

Woja gospodarcza USA  kontra

Woja gospodarcza USA  kontra Niemcy a sprawa Polska .

Kilka dni temu kongres USA przegłosował sankcje dla firm finansujących Nord Stream 2 . Czyli 2 firm Niemieckich , jednej austryjackiej i jednej innej . D. Trump zagroził również sankcjami Niemcom na ich samochody mówiąc , iż wprowadzi podatek 35 procentowy . Teraz stała się ciekawa sytuacja geopolityczna ? Jeśli Trójmoże będzie stało na swoich nogach to przy pomocy USA jesteśmy w stanie zablokować budowę tego gazociągu . Druga sprawa do USA może przyłączyć się Anglia , której to pomoże w łatwiejszy sposób opuścić UE i mogą mieć ciekawy oręż w rozmowach z UE . Według The times Niemcy chciały ukarać Polskę i Węgry sankcjami a następnie wykluczeniem tych państw z UE jeszcze w roku 2017 za czym opowiadała się A. Merkel , która jest wściekła na Polskę za budowę Trójmorza . Teraz Niemcy szukają sojuszników w grupie G20 myśląc o sankcja z USA , gdyż Niemcy wymachują szabelką i odgrażają się USA odpowiedzią na sankcje gospodarcze . Arcy ciekawa sytuacja w geopolityce a tym samym Polski , gdyż jesteśmy w centrum tej wojny . Należy jednak pamiętać o naszym koniu trojańskim wewnątrz Polski stawka jest wysoka . Pozdrawiam i śledzę tę wojnę . Jak zachowają się Japończycy , Australia , Kanada i G20 oraz Trójmorze ? Czas pokarze ?

1
-4
Portret użytkownika Marek22

Wojna gospodarcza USA Niemcy

Wojna gospodarcza USA Niemcy a sprawa Polska ?

Scenariusz jest taki . Niemcy hegemon Europy chce podporządkować inne kraje UE jak w przypadku Nord stream 2 . Tu by nie było nic do powiedzenia , gdyż kraje trójmorza są zbyt słabe . Sytuacja się jednak zmieniła kilka dni temu , gdy D. Tramp zagroził sankcjami Niemcom i Austrii a właściwie tym firmom , które wspierają Nord stream 2 sankcjami . Kongres USA dał 3 dni temu zielone światło D. Trampowi na takie sankcje . Teraz sytuacja wygląda dużo bardziej ciekawie dla Polski . Tu można spodziewać się też kilku wariantów . USA i Niemcy wchodzą w wojnę gospodarczą o Europę środkowo-wschodnią a raczej w wojnę o osłabienie Rosji i Niemiec . Niemcy teraz boją się , że jeżeli g20 poprze USA Niemcy mogą zostać bardzo  silnie osłabione a w rezultacie mogą być tam zamieszki z uwagi na pogarszającą się sytuacje gospodarczą . Wszystko zależy od 2 czynników a może 3 .1 czynnik to czy trójmorze będzie spójne jeśli się rozpadnie to Tramp będzie szukał innych sprzymierzeńców . 2. Niemcy są w bardzo trudnej sytuacji politycznej przecież takie sankcje nie pomogą w rozmowie z Anglią i jej brexitem . Sytuacja jest naprawdę ciekawa i chodzi o dużą stawkę dla Niemiec i Polski . Niemcy są tak złe na Polskę , że the Times i jego dziennikarze dotarli do dokumentu , w  którym  jeszcze w 2017 roku Polska i Węgry miały zostać usunięte z UE lub zamknąć im gębę . Oś USA Anglia , Australia Kanada Trójmorze skutecznie zablokuje zapędy Niemiec jako hegemona ale czy będziemy w tej koalicji ? Tak więc ciekawe arcy ciekawe czasy na świecie . Wygranym mogą być Chiny . Jak to mówią pokorne ciele dwie matki ssie .

3
-4
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

"Nie godzę się na to, by

"Nie godzę się na to, by Polska była niemiecką gubernią." - dobre hehe. Ale pod ruską gubernią to już jak najbardziej prawda? Smile

2
-10
Portret użytkownika UPAdlina

a kto tak mówi? Nie zmyślaj !

a kto tak mówi? Nie zmyślaj ! Współpraca z Rosją przeciw twojej nazi-banderowskiej upainie i uSSmańskiemu bandycie, który wspiera nazi-kijowską juntę to nie "bycie ruską gubernią". To po prostu rozsądna opcja.

6
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Rosja potrzebuje POlski ale

Rosja potrzebuje POlski ale nie jako wroga, lecz sojusznika. Jeśli jednak Polacy będą wybierać rusofobiczne władze, znajdziemy się w "rosyjskiej guberni" I wolę taką niż naziszwabską.

9
-3
Portret użytkownika Eva11

a dlaczego wolisz ? i

a dlaczego wolisz ? i dlaczego wy wszyscy wymuszacie jakies chore wybory ?

My nie potrzebujemy zadnych ,,guberni ,, z po za granic Kraju !

Polska musi byc Polska !

ani ruska, ani jamerykanska czy szwabska !

to jest dokladnei o czym napisal kolega ,jakis kompleks narzucony przez tych co nas okupowali !

 

3
-10

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Eva11

ach tak ...no to teraz

ach tak ...no to teraz wszystko jasne Angelusie !
Ty juz poprostu skazales Polske !

2
-8

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika sceptyyk

Ewciu, więcej wyrozumiałości

Ewciu, więcej wyrozumiałości Smile  AMR ma już swoje lata... Starzy ludzie, najpiękniejsze swoje lata przeżyli na łańcuchu... AMR, nie potrafi się odnależć bez tej uwięzi... Wyczekuje z utęsknieniem, za swoim panem z Kremla. Wierzy, że jego pan powróci, że zapnie mu łańcuch, przywiąże do budy i będzie tak jak było.  Ewciu, proszę o więcej wyrozumiałości...   Smile

3
-9
Portret użytkownika Eva11

staram sie jak moge i juz

staram sie jak moge i juz bardziej nie potrafie Sceptyyku ...

niech sobie zapinaja jakie chca fancuchy ,ale niech nie wmawiaja ludziom,ze te ruskie lepsze !

a przede wszystkim niech nie mowia ,ze my musimy te lancuchy razem z nimi zalozyc !

 

ale co sie dziwic ,co niektorzy nie wiedzieli co to wolyn dopoki banderowska flaga nie napisala tego na znz ...

moze trzeba im przypomniec ,jak nasza historia wyglada po brataniu sie z ,,bratankami,, zwlaszcza tymi rosyjskojezycznymi ! 

pozdrawiam Sceptyyku

2
-7

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika babka

Na łańcuch to uwiązali nas

Na łańcuch to uwiązali nas przyjaciele z zachodu i zostawili na pastwę losu na wiele lat ,potem pomogli się uwolnić, żeby uwiązać nas na swoim łańcuchu, ale jak widać ten łańcuch bardziej się Wam podoba, bo to przecież łańcuch zachodni.Za komuny było biedniej,ale jadło się smacznie i zdrowo i nie trzeba było tyrać od rana do wieczora,żeby przeżyć.

Szczekacie na ,,komunę,,a gdyby nie komuna to tyralibyście za miskę strawy u burżujów,bo nie sądzę , że pochodzicie z uprzywilejowanej klasy.Takich jak wy komuna uwłaszczyła ,dała szansę na zdobycie wykształcenia i lepsze życie.

 

6
0
Portret użytkownika tomcio

Mam propozycję, aby Donalda

Mam propozycję, aby Donalda Tuska pozbawić obywatelstwa Rzeczypospolitej,

podstawa, wrogość i dyskryminowanie polaków. Na pohybel wrogom narodu.

9
-1
Portret użytkownika Adam Wróbel

Trzeba zacząć od nowa.

Trzeba zacząć od nowa. Pierwszą rzeczą jest wyjście z unii. Resztę dopowiem po wyjściu z eurokołchozu.

9
0
Portret użytkownika daro

"Nasz naród jak lawa. Z

"Nasz naród jak lawa. Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa. Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi. Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi...".

4
0
Portret użytkownika sceptyyk

"Przestańcie patrzeć to na

"Przestańcie patrzeć to na wschód, to na zachód... tu i teraz zwróć swój wzrok na swój kraj. Nie bądż bierny rodaku"                                                                                                           "Nie godzę się na to, by Polska była niemiecką gubernią."                                                          Czy polski Ród czeka na kolejnego bohatera narodu? Czy już się poddali uważając za przegranych???  Autorze, POLSKI RÓD, nie musi czekać na bohaterów, POLSKI RÓD, był jest i będzie BOHATEREM - nie musimy na nikogo czekać i igdy się nie poddamy! Dostaliśmy Ojczyznę od naszych przodków i musimy JĄ bronić i ochraniać przed wszelkimi kurwami obecnego świata!  Nasze obecne bohaterstwo, polega na tym, że miliony z nas, zap...ją od świtu do nocy, pracująć na swój chleb i budowę naszej ojczyzny, czyniąc JĄ coraz piękniejszą. Miliony z nas rodziców, wydziera z siebie flaki wychowując i kształacąc nasze dzieci i wnuki! To jest nasze bohaterstwo i tego nam nikt nie odbierze! Nie musimy na nikogo czekać i na nikogo nie czekamy! Oddamy przyszłym pokoleniom Naszą Ojczyznę jeszce piękniejszą! Pamiętajcie! Jesteście Synami i Córami Wielkiego Narodu i niech żadne kundle nie wmawiają Wam, że jest inaczej. Dziękuję.

5
-7
Portret użytkownika inzynier magister

atak szwabskiego NWO !!!!

atak szwabskiego NWO !!!! "Opór Warszawy przeciwko przyjmowaniu islamskich kolonizatorów stał się dla niemieckiej prasy kolejnym pretekstem do wciągania Polski w odpowiedzialność za zbrodnie III Rzeszy.Tym razem błoto oskarżeń wylało się ze szpalt lewicowego dziennika „Frankfurter Rundschau”. Publicysta gazety Arno Widmann w tekście pod tytułem „Prawicowe przekręcanie historii” napisał ni mniej, ni więcej tylko: „Słowa polskiej premier w Auschwitz, że Polska musi przede wszystkim bronić bezpieczeństwa sowich obywateli, pasują, jak ulał do nowej polityki historycznej Warszawy. Chodzi o to, by przedstawić Holokaust jako czysto niemiecką zbrodnię, w której Polska nie miała udziału”.http://www.pch24.pl/skrajna-bezczelnosc-czy-ignorancja--gazeta-wini-polske-za-udzial-w-zagladzie-zydow,52422,i.html#ixzz4kTrsa6IZ

nowy szwabski porządek nakazuje by Polaków zrobić mordercami Żydów !!!

7
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Czy to lista skazanych do

Czy to lista skazanych do szeregu przed ceglanym murem? W tym wypadku z chęcią bym się podjął roli żydowskich katów w Katyniu... i się nie porzygał...

 Jeno nie w potylicę a w czółko pocałunek ołowiem bym złożył na te twarzyczki...

8
-2
Portret użytkownika ciemnogród

Króla Panocku my momy

Króla Panocku my momy

i cysorza który nim kręci, tyż momy.

Co było jest i będzie:

człowiek ofiarą i siłą sprawczą.

0
0
Portret użytkownika baca

prawda jest taka że wolność

prawda jest taka że wolność to najbardziej okrwawiony ochłap który trzeba wyrwać zaborcom z gardła - żadna gadka tego nie zrobi, żadna debata, żaden parlament, tylko państwo podziemne na wzór tego z II wojny światowej może coś tu zmienić, prawdziwe państwo gdzie sądy będą polskie, przywódcy Polacy i struktury polskie... ten syf NWO gdyby był tak mocny jak głosi propaganda to już dawno by wziął za morde świat... prawda jednak jest taka że to kolos na glinianych nogach trzymający się tylko w cieniu konspiracji - w blasku dnia okazuje się że król jest nagi i te całe NWO to tylko zgraja zdegenerowwnych pokurczy których w końc ktoś z jajami jak wszy wydusi...

gdyby Władimir pierdyknął pierwszą salwę a Trampek drugą to te NWO jeszcze dwieście lat świeciłoby jak reaktor w fukiszimie a świat byłby wreszcie wolny od tej zarazy...

jeden guzik dzieli NWO od odparowania i wcześniej czy później ktoś z jajami go wciśnie bo takie jest prawo Murphiego i zasady entropii kosmicznej Smile

7
0

 

Portret użytkownika Eva11

dlatego,ze tchorze oddali ta

dlatego,ze tchorze oddali ta wolnosc nie baczac na tych co krew przelewaja !

dlatego,ze z pokolenia na pokolenie tychorzy przybywa !
dlatego,ze sluchaja obietnic sojusznikwo i oddaja w ich rece to o co walcza Ci ,ktorych krew jest czysta ....

dlatego,ze tacy co szydza z ich pamieci moga bezkarnie sobie pisac swoja propagande na nowo !

ilu tu kpilo z pamieci Walczenych Polakow !

wymienic ?

3
-8

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Ractaros96

Zgadzam się oczywiście, już

Zgadzam się oczywiście, już od lat uważam, że supermocarstwa mają gdzieś wszystkich oprócz siebie, to naturalne w sumie - dbają o własny interes przede wszystkim. Np. w kwestii relacji z Rosją, które są chłodne od lat, trzeba by było okazać akt dobrej woli i...opuścić NATO. Zyskalibyśmy wtedy więcej przychylności od Rosji, niż stracili z USA, to takie chodzenie po linie. Trzeba dążyć do równowagii, lepiej mieć zrównoważone relacje dyplomatyczne, niż tyle samo zaciekłych wrogów, co sojuszników. Zrównoważona dyplomacja z naciskiem na to, że interesy Polski mają pierwszeństwo. Tak powinno być. Ważna też byłaby ochrona polskich technologii przed wykupieniem ze strony zagranicznych firm. Mamy ogromny potencjał, ale bez tej ochrony naukowcy sprzedają swoje patenty za bezcen. Oczywiście jak takiemu człowiekowi zagraniczna firma zaproponuje 5 mln zł za patent, to taki człowiek może być ustawiony na resztę życia i się nie zastanawia nawet, ale gdyby zbudować przemysł korzystający z tego patentu, to byłby on warty 100 razy więcej. Trzeba do kwestii technologii podchodzić z patriotyzmem. Możemy firmom wynajmować patenty, ale ich nigdy nie sprzedamy.

9
-2

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika nazwisko

Ani PO ani PiS; innymi

  1. Ani PO ani PiS; innymi drogami, POPiS osiąga ten sam cel. Polska jest zalewana Ukraińcami zamiast Arabami.
  2. W odróżnieniu od wszystkich innych odlotów polskich delegacji rządowych, nie było w prasie i internecie żadnych reportaży ani filmów and zdjęć ani opisów odlotu polskiej delegacji do Smoleńska z prez. Kaczyńskim.
  3. Hangar, z którego nastąpił rzekomy odlot został zrównany z ziemią.
  4. Są zdjęcia satelitarne miejsca rzekomego rozbicia się samolotu z Polakami zrobione kilka dni przed tą rzekomą katastrofą. Miejsca gdzie póżniej znalazły się szczątki pokazywanego na zdjęciach i w filmach samolotu są precyzyjnie przykryte białymi płachtami tak jakby zostały wyznaczone na umieszczenie tam szczątków samolotu.
  5. Niemiecki dzienniarz dowiedział się, że w zgładzeniu polskiej delegacji współpracowały niemieckie, polskie i rosyjskie służby specjalne. Ludzi zamordowano, samolot zniszczono. https://www.youtube.com/watch?v=gnIqGP5HzA4
  6. Wrak ciągle jeszcze nie został Polsce oddany. Minister Macierewicz (Icek Singer) podtrzymuje ‘jedyną słuszną’ wersję wydarzeń chociaż niewątpliwie zna prawdę. On też chce jeszcze trochę pożyć. Trudno mu się dziwić. Ciemne moce nie patyczkują się.

http://zamach.eu/100728%20Katastrofa,%20ktorej%20nie%20bylo/Katastrofa.htm

3
0

Strony

Skomentuj