Najdroższy lotniskowiec świata USS Gerald R. Ford rozpoczął testy na morzu

Kategorie: 

Źródło: U.S. Navy

Pierwszy lotniskowiec typu Gerald R. Ford, zamówiony przez Marynarkę Wojenną Stanów Zjednoczonych, wypłynął niedawno na morze. Ten najnowocześniejszy i najdroższy lotniskowiec świata będzie przechodził przez liczne testy, które zakończą się dopiero w 2018 roku.

 

Prace nad okrętem USS Gerald R. Ford rozpoczęły się w 2009 roku i miały dobiec końca w 2015 roku, pochłaniając 10,5 miliardów dolarów. Lecz w wyniku usterek, budowa nieco przedłużyła się. Ostatecznie prace pochłonęły niemal 13 miliardów dolarów + 5 miliardów dolarów na same badania i rozwój lotniskowców nowej klasy.

Źródło: U.S. Navy

USS Gerald R. Ford posiada dwa reaktowy atomowe oraz najnowocześniejsze technologie, w tym katapulty elektromagnetyczne. Na jego pokładzie mają pojawić się najnowsze myśliwce F-35, drony bojowe oraz załoga licząca ponad 4500 marynarzy. Lotniskowiec posiada ponad 330 metrów długości, 41 metrów szerokości, wyporność 100 tysięcy ton i osiąga prędkość maksymalną około 60 km/h.

8 kwietnia, lotniskowiec USS Gerald R. Ford opuścił stocznię w Newport i przejdzie przez szereg testów. Szacuje się, że pełną sprawność bojową osiągnie w okolicach 2021 roku. US Navy chce zastąpić nimi lotniskowiec USS Enterprise oraz jednostki typu Nimitz.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika anonim

Lotniskowiec nie bez powodu

Lotniskowiec nie bez powodu pływa z obstawą kilku krążowników rakietowych, niszczycieli, fregat itp. żeby mogły go chronić przed różnymi rakietami lecącymi z powietrza... tak, z głowicami nuklearnymi też. 

Portret użytkownika PrawNIK

Notabene USS Enterprise

Notabene USS Enterprise został wycofany ze służby w roku 2012 i niczym go nie zastąpiono.

Portret użytkownika Mag Chaosu

Jedna rakieta balistyczna z

Jedna rakieta balistyczna z ładunkiem bojowym zdetonowanym na wysokości 2 km nad nim i nie ma najdroższego lotniskowca i jego najdroższej obstawy Wink

Kto się boi USA ten frajer Wink

Portret użytkownika Pegaz

Taaaaa,a przy okazji taki

Taaaaa,a przy okazji taki ktos zaczal by wojne nuklearna,co za tym idzie kazdy wie,nikt nie odwazy sie uzyc takiej broni przeciwko USA,chyba ze jest samobojca..

Skomentuj