Najbogatsi ludzie staną się cyborgami i będą żyć wiecznie, twierdzi izraelski profesor

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Jaki jest najlepszy sposób na osiągnięcie długowieczności lub nawet nieśmiertelności? Profesor Yuval Noah Harari z Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie wypowiedział dość kontrowersyjne słowa na ten temat. Uważa on, że dzięki najnowszym technologiom oraz inżynierii genetycznej ludzie przejdą ewolucję, przez co staną się potężniejsi i będą żyć znacznie dłużej - mogą stać się nawet nieśmiertelni - lecz będzie to dotyczyć wyłącznie najbogatszych.

 

Izraelski profesor powiedział, że w ciągu 200 lat bogaci ludzie staną się cyborgami za sprawą stopniowego łączenia się człowieka z maszyną. Brzmi to niczym scenariusz dla filmu science fiction, lecz słowa te zostały wypowiedziane całkiem poważnie. Jego zdaniem ludzkość rozwinie się do tego stopnia, że będzie mogła nawet pokonać śmierć.

 

Prace nad technikami zapewniającymi długowieczność oraz umieszczeniem ludzkiej świadomości w maszynie trwają już od dłuższego czasu. Przykładowo Dmitrij Itskow, rosyjski miliarder, chce osiągnąć nieśmiertelność stając się androidem. Nawet słynny naukowiec Stephen Hawking uważa, że jego projekt jest jak najbardziej wykonalny. Itskow chce tego dokonać w ciągu trzech następnych dekad - w 2045 roku będzie miał około 65 lat.

 

Profesor Yuval Noah Harari uważa że człowiek został już tak zaprogramowany, że gdy tylko dokona jakiegoś osiągnięcia, po pewnym czasie chce dokonać czegoś jeszcze większego. Nasze "wieczne niezadowolenie" ma napędzić ludzkość najpierw do osiągnięcia długowieczności, a z czasem również nieśmiertelności. Ostatecznie, zdaniem profesora, przyszli ludzie będą tak bardzo różnić się od dzisiejszego człowieka, jak dzisiejsi ludzie od małp.

"Bóg jest niezwykle ważny, ponieważ bez religijnych mitów nie można utworzyć społeczeństwa. Religia jest najważniejszym wynalazkiem ludzkości. Tak długo jak ludzie wierzyli w swoją przynależność do tych bogów, tak długo mogą być kontrolowani. Jednak to co widzimy w ciągu ostatnich kilku stuleci to fakt, że ludzie stają się coraz potężniejsi i nie potrzebują już kul (chodzi o przyrząd rehabilitacyjny) od Boga. Teraz mówimy że nie potrzebujemy Boga, tylko technologii" - powiedział profesor Yuval Noah Harari.

Swoją wypowiedź kontynuował stwierdzeniem, że najbardziej interesującym miejscem na świecie, z perspektywy religii, nie jest wcale Bliski Wschód a Dolina Krzemowa - region w północnej części amerykańskiego stanu Kalifornia, gdzie opracowywana jest "technoreligia". Tamtejsi naukowcy i specjaliści uważają, że nawet śmierć jest jest tylko problemem, który można rozwiązać właśnie za pomocą technologii.

 

Izraelski profesor dodał jednak, że ta cała zbawienna technologia, która zamieni nas w cyborgi i da nam nieśmiertelność, nie będzie dostępna dla wszystkich. Tylko najbogatsi dostąpią tego zaszczytu, natomiast ludzie biedniejsi zostaną skazani na śmierć - odejdą z tego świata niczym gatunek zwierząt zagrożony wyginięciem. Jest to oczywiście bardzo odległa przyszłość, lecz kto wie co przyniesie nam czas i nieustannie rozwijająca się technologia?

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/najbogatsi-ludzie-swiata-stana-sie-cyborgami-beda-zyc-wiecznie-twierdzi-izraelski-profesor

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika profesor pii bziuuu

Profesor chyba nie pomyślał

Profesor chyba nie pomyślał jak ci bogaci będą żyć (i to jeszcze "wiecznie") bez tyrających na nich biedaków. Jeśli biedacy wymrą i zostanie garstka bogaczy- cyborgów to czy będą to nadal bogacze, czy grupka samotnych nieszczęśników?

0
0
Portret użytkownika rafiuli

Jedno nie ulega wątpliwości,

Jedno nie ulega wątpliwości, a mianowicie fakt powolnego głupienia społeczeństw. Bez wątpienia ma na to wpływ rodzina, wychowanie, edukacja i społeczeństwo uwarunkowywane przez tzw. "elity" w kierunku walki o rzeczy bezwartościowe i pozostawieniu własnego rozwoju i rozwoju umysłu w brudnych, parszywych łapach polityków, kaznodzieji, księży i nawet naukowców będących na usługach tych "elit"...
Przychodzi mi do głowy parę rozwiązań, które już dosyć dawno wymyślili ludzie, a teraz coraz mniej się tym przejmują co nie dziwi w konfrontacji z postępującą głupota. Polecam książki Orwella "Rok 1984", Haxleya "Nowy nieznany Świat" i de Mello "Przebudzenie". Polecam też film "Idiokracja", w którym tak niesamowicie wiele jest zbieżności z naszą rzeczywistością. Nie wydaje się utopią dominacja elit finansowych biorąc pod uwagę fakt, że już dzisiaj 1-2% populacji ziemi posiada we władaniu ponad 40% jej zasobów. Problem polega na tym, że to nie ludzie mądrzy lecz cwani i bezwzględnie. Zostało nawet udowodnione, że najlepsi maklerzy giełdowi podobnie jak i biznesmeni mają defekt genetyczny powodujący ich wyjątkową brutalność i bezduszność w interesach. Marny nasz koniec jeśli ludzie nie zaczną dążyć do ŚWIADOMOŚCI i dzięki temu mądrze zamiast idiocieć... 
Pozdrawiam i życzę Świadomości Wink

0
0
Portret użytkownika PędnikNieŁągiewki

Skoro najbogatsi dopiero w

Skoro najbogatsi dopiero w przyszłości będą mogli "kupić" sobie nieśmiertelność to ja mam proste pytanie: czy w ostatnich 60-70 latach słyszał/czytał ktoś o śmierci kogoś z rodziny Rockefellerów, Rotszildów itp. bilionerów stanowiących ścisłe grono rządzącej światem "z tylnego siedzenie" Grupy NWO czy jak kto woli - Grupy Bilderberg...? Bo ja nie pamiętam takiego przypadku - jakby już byli nieśmiertelni!!

0
0
Portret użytkownika Roki

Hahahaha, gadający i łażący

Hahahaha, gadający i łażący pamiętnik mówiący jestem Mosze jakiśtam to nie życie a plugawe kłamliwe ścierwo na baterie, koziołki.

0
0
Portret użytkownika 44

'Najbogatsi' - bo kontrolują

'Najbogatsi' - bo kontrolują drukarki, a ty goju spróbuj coś druknąć to pójdziesz siedzieć. I tu jest klin.
Terminator... Rotszyldator, Rockefellerator, Warburgator i inni 'najbogatsi' podstępem, masowymi morderstwami i drukarkami $$.
Obyście na rdzę szczezli międzynarodowi naziści w myckach.

0
0
Portret użytkownika bullik

sciema dla pospulstwa.. bo

sciema dla pospulstwa.. bo cialo ludzkie jest idelanym mechanizmem ktore ma zdolnosc do samoregerneracji i dlugiego zycia, tylko wystarczy odblokowac DNA nad czym oni pracuja jesli juz dla elit nie opracowali..
dla czlowieka niezbedna do zycia jest wit.C i nasz kod genetyczny zawiera sekwencje ktora daje zdolnosc do samowytwarzania tej witaminy, tylko jest ten kod nieaktywny (dziwna ewolucja..) tak samo jak komorki sie odnawiaja nie doprawadzajac do starzenia organizmu az zegar w DNA to starzenie "nakaze" wiec to wszystko jesli jest jakos sterowane, to mozna zmienic, tylko kwestia czaasu kiedy..
zadne przenoszenie swiadomosci do komputerow - wyobrazacie sobie spedzic zycie zamknietym w akwarium prezd telewizorem? bo tak by to wygladalo

0
0
Portret użytkownika Piotr1987

Coś mi się wydaje że nie

Coś mi się wydaje że nie długo Pan Bóg pokarze czym jest stawianie się w roli jego samego. Świat przewraca się do góry nogami. Jedno zabójstwo homoseksualizm wyzysk i przde wszystkim codzienny FAŁSZ. Natura się za sprawą Boga odzywa...wulkany wybuchają powodzie.... wszędzie anomalie pogodowe...wiadomo że możni tego świata posiadają już różne technologie geoinżynierii ale ostatnio coś zbyt intensywnie kula ziemska mówi że jednak cos jest nie tak..jakiś okres w naszych dziejach się pomału kończy. A idąc dalej tą drogą postępu cywilizacyjnego tak czy inaczej skazani jesteśmy na zagładę...Jestem katolikiem i uważam że czas na który wszyscy wyczekujemy nie jest już tak odległy jakby się wydawało. Jest to także związane z trzecią wojną światową która już powoli staje się realna. Zdaje się że prawdziwy król tego świata jest bardzo blisko. Uważam że kiedy całe narody opowiadają się za homoseksualizmem i kiedy człowiek sądzi że wszystko mu wolno a etyka jest dla idiotów to najwyższy czas na powrót Zbawiciela. Takiego spustoszenia jak dziś na świecie ta kula ziemska niestety nie pamięta. Owszem bywały różne tragedie plagi itp ale nigdy dotąd nie było tego wszystkiego na raz i nigdy nie było to do tego stopnia widoczne. Świat jest do cna zgnity i to trzeba otwarcie przyznać. Bóg ukarze nas tym co sami sobie naprodukowaliśmy. Kwiat światowej inteligencji zrobi niedlugo dyskoteke wszechczasów a kto ją przeżyje napewno bedzie juz miał szacunek do życia podarowanego przez Boga. Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Roki

....więc pewnie też wierzysz

....więc pewnie też wierzysz że jesteś zaawansowaną małpą które to idąc wstecz powstały z zupy kamieni bez celu bez powodu i wyniku nie wyobrażalnie wielkiej eksplozji (mowa p ziemi) a wszystko to bajki wyssane z druta przed 1900 rokiem zanim powstały jakieś zaawansowane przyrządy pomiarowe no ale udało się pozbyć Boga z równania.

0
0
Portret użytkownika Zenek ;)

"Uważa on, że dzięki

"Uważa on, że dzięki najnowszym technologiom oraz inżynierii genetycznej ludzie przejdą ewolucję, przez co staną się potężniejsi i będą żyć znacznie dłużej - mogą stać się nawet nieśmiertelni - lecz będzie to dotyczyć wyłącznie najbogatszych."

- żydowskie obsesje - WŁADZA i NIEŚMIERTELNOŚĆ. Ale co się dziwić jak te wyprute z jakichkolwiek uczuć pejsate kanalie się zwyczajnie BOJĄ ŚMIERCI i co z tym związane KONTAKTU i SĄDU Boga nad nimi i ich plugawym życiem "religijnego" nikczemnika wedle mainkapfu pustynnych gestapowców zwanego tora. Każdy upadły anioł tak ma ....... każda człekokształtna glizda wrzeszcząca za życia iż jest "rasą panów"..... podczas umierania skowycze o przedłużenie życia jak tylko zabieleją przed nią cienie Nieśmiertelnych i Nieprzekupnych Sędziów ..... Stąd żydowska obsesja.... przeklętych na wieki za zamordowanie Chrystusa.

0
0
Portret użytkownika mmmm

Miałeś chyba na myśli talmud.

Miałeś chyba na myśli talmud. Talmud mowi żeśmy bydło i psy i inne kwiatki, a tora to piecioksiag  Mojżeszowy Smile

0
0
Portret użytkownika Roki

nie niechodzi tu o ewolucję

nie niechodzi tu o ewolucję ciała sensu stricto a o transhumanizm czyli  myśląca maszyna, sztuczna inteligencja, komputer który będzie przechowywał w pamięci stałej (coś jak ROM, Flash) osobę a raczej wspomnienia tej osoby....

0
0
Portret użytkownika Mojeimię44

A ja uważam że właśnie teraz

A ja uważam że właśnie teraz stoimy na rozstaju dróg. Człowiek jest o krok od osiągnięcia długowieczności. Przez pojęcie długowieczność rozumiem 300- 400 lat życia. Czyli tyle ile żyli Atlantydzi. To nic nie jest wbrew planom Boga. Sam Bóg powiedział, że zstąpi na ziemie by tu ludziom dać życie wieczne i powróci raj na ziemi a ludzie zmartwychwstaną. Więc czy to diabelski plan? Nie jeśli nieśmiertelność będzie dla wszystkich a warunki na ziemi zaczną się stopniowo zmieniać. Jeżeli człowiek będzie szanował drugiego człowieka to czemu miało by być to złe? Ja kocham życie chociaż nie żyje w pięknych warunkach a moje problemy mnie zbombardowały do takiego stopnia, że przez pewien okres nie wierzyłem już w nic dobrego. Mimo wszystko kocham żyć i chciałbym się cieszyć tym życiem nie 65- 70 lat a 300. Czego tu się bać? Jeśli genetyka rozwinie się a komórki człowieka i jego organy będą mogły się regenerować lub ich starzenie zostanie znacznie spowolnione to dlaczego nie cieszyć się dłuższym życiem? Nie jedna osoba starsza modli się o chociaż jeszcze jeden dzień życia i wy będąc w sądziwym wieku też zaczniecie to robić bo życie mimo swoich wad jest códem, którego doświadczacie i oby ten cód dla każdego z was trwał jak najdłużej. Więc nie bójcie się długowieczności. Wszystko zależy od tego jak świat rozwinie prawa obywatelske chociażby takie jak wiek emerytalny. Czy długowieczność będzie dostępna dla wszystkich? Ja wam gwarantuję że jeszcze w nadchodzącym 10-cio leciu usłyszycie że udało się wydłużyć okres życia ludzi średnio o 25 do średniej z dnia dzisiejszego a potem to już sami zobaczycie, Genetyka została tak stworzona by módz w niej manipulować więc zakazana przez Boga nie jest. Nie bójcie się!
ps. mądre słowa. cyt. "My się nie ścigamy z Bogiem. My odkrywamy piękno jego stworzenia i rozwiązujemy zagadki jkie postawił przed ludzkością." to właśnie jest harmonia i współpraca z Bogiem. My go wcale nie chcemy pobić ani przerosnąć bo to nie możliwe ale chcemy rozwiązywać problemy jakie przed ludźmi postawił do swojego powrotu.

0
0
Portret użytkownika DJ Bestsior

Jeśli to co scytowałeś

Jeśli to co scytowałeś uznajesz za bardzo realne to się wyjątkowo mylisz Smile Nie zmagają się z moim cudownym domem Ziemskim, a co dopiero z ich stworzeniami. Myślisz, że Ci pozowlą żyć te 300 lat albo regeneracja ? To się grubo mylisz, Ci co będą i chcą żyć wiecznie nie powinni się bać prorokowania, a przeciwnicy zostaną, będą cierpieć. 

0
0

"Dopóki nie zajrzałem do internetu nie wiedziałem ze na świecie jest tylu idiotów" S. Lem

Portret użytkownika ARTUR

Skąd się biorą tacy idioci ?

Skąd się biorą tacy idioci ? Trzeba mieć mózg całkowicie wyprany przez talmud aby utracić wiarę w nieśmiertelność duszy lub innej formy duchowej w zależności od religii .

0
0
Portret użytkownika Aaron makaron

Super! Dzięki temu Izrael

Super!
Dzięki temu Izrael wciąż będzie niezwyciężony, jak od tysięcy lat !!!
Sława Izraelowi! Sława!
Szalom

0
0
Portret użytkownika Podróżnik Galaktyczny

  Podczas wielu podróży

  Podczas wielu podróży widziałem w pewnym czasie jak na planecie Ziemia produkuje się ciała ludzkie dzięki wykorzystaniu drukarki 4D następnie wszczepia się do nich mózgi żyjących ludzi.
  Niestety lub stety tajemnica tkwi w tym że jest to pułapka. Życie na jednym świecie i w jednym wymiarze to jest więzienie a nie życie wieczne. Prawdziwe życie wieczne tkwi w duszy i to o nią należy dbać aby żyć wiecznie wśród gwiazd, czyli powrócić tam skąd tak naprawdę się wywodzimy. Jednak dla magnatów, bankierów, oligarchów i innych bogaczy jest już za późno żeby to zrozumieć. Im szczęście życiowe daje posiadanie możliwie największej ilości gotówki do której dochodzą choćby po trupach w sensie dosłownym, posiadanie papierków, akcji i złota daje im radość życia. Jednak przychodzimy nadzy na ten świat i tak samo go opuszczamy. Jedyne co można wynieść z tego życia to doświadczenie przeplatane dobrymi uczynkami i czystym sumieniem, natomiast prawdziwe szczęście jakie istnieje w tym życiu to: przyjaźń, miłość, szacunek, dobroć, piękno natury, śpiew ptaków, deszcz, wiatr, kwitnące kwiaty itp. To jest cenniejszy dar od posiadanie nawet miliona dolarów.  

0
0
Portret użytkownika The Mind

Zgadzam sie z przedmowca.

Zgadzam sie z przedmowca. Dusza i cialo to ta sama energia w roznych wibracjach - nie da sie podzielic tej energii i wymienic jej czesc - w tym przypadku cialo - nie ma takiej opcji, by 'wpakowac' swiadomosc w inne tkanki - to tak nie dziala Smile

Nawet starozytni bogowie byli smiertelni - dlugowieczni, ale smiertelni. A jedyna szansa na wydluzanie zycia to inzynieria genetyczna i oczyszczanie genomu z genow letalnych.

0
0
Portret użytkownika ifujhiu

Ciekaw jestem jak wyglada i

Ciekaw jestem jak wyglada i co tworzy drukarka 4d?? wydaje mi sie ze czasoprzestrzeń ale mogę się mylić..

0
0
Portret użytkownika YGCVGHV

Jak dla mnie to moze na

Jak dla mnie to moze na poczatek woda dla wszyskich bez wzgledu na pozycje...    

0
0

Strony

Skomentuj