Nadchodzi druga wojna koreańska, w której mogą zginąć miliony ludzi

Kategorie: 

Kim Dzon Un - Foto: Agrencja KCNA

Cały świat zadaje sobie pytanie czy jesteśmy u progu kolejnej odsłony trwającej oficjalnie od ponad pół wieku wojny koreańskiej. Napięcie między Koreą Północną a Południową ostatnio znacznie wzrosło. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w konflikt wmieszali się Amerykanie, którzy prowokują Phenian manewrami w trakcie których ćwiczone są bombardowania z wykorzystaniem bombowców strategicznych. Wszystkie światowe media pytają, czy dojdzie do początku działań wojennych. 

 

W mediach panuje teraz przekaz, z którego wynika, że Korea Północna znalazła się stanie wojny z Koreą Południową. Nikt jednak nie dodaje, że taki stan trwa właściwie już od 1950 roku. Pierwsza wojna koreańska nigdy się tak naprawdę nie zakończyła i trwa nadal wygaszona jedynie rozejmem, który najwyraźniej przestaje funkcjonować. Wcześniej informowano o zerwaniu łączności telefonicznej za pomocą specjalnego dedykowanego telefonu, co miało wskazywać na kierunek w jakim zmierzają stosunki dyplomatyczne obu państw.

 

Stanowisko Północny trzeba się przynajmniej postarać zrozumieć. Agresywne zachowanie wojsk amerykańskich w obrębie półwyspu Koreańskiego przypomina to, co USA robi w okolicach Iranu. Jest to zresztą emanacja tego samego narastającego konfliktu amerykańsko-chińsko/rosyjskiego. Korea Północna tak jak Iran jest otoczona przez bazy USA i kraj ten jest w stosunku do Phenianu równie wrogo nastawiony jak do Teheranu. Podobna jest też geneza konfliktu, budowa broni jądrowej. USA po prostu z jakiegoś powodu uważa, że ma prawo do decydowania o tym, kto może mieć broń nuklearną.

 

Jeśli teraz dojdzie do wojny będzie to oznaczało, że sytuacja gospodarcza Korei jest tak zła, że nie ma innej rady tylko trzeba rozpętać wojnę. Tak samo zrobił Adolf Hitler. To typowe zachowanie bankrutującego państwa, które idzie się na wojnę licząc na odwrócenie losu. Kim Dzong Un musi mieć świadomość tego, że USA posiada taki potencjał militarny, że wygranie tej wojny może być trudne. Oznacza to, że jeśli dojdzie do konfliktu z dużym prawdopodobieństwem można oczekiwać końca północnokoreańskiego reżimu i zjednoczenia obu Korei. Zanim jednak do tego dojdzie może zginąć nawet milion ludzi.

 

Poprzedni konflikt na półwyspie Koreańskim śmiercią przypłaciło 1,5 miliona żołnierzy było też 2 miliony ofiar wśród ludności cywilnej. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie pierwszej wojny koreańskiej USA groziło użyciem broni atomowej. Generał MacArthur miał nawet plan zbombardowania Chin, które wtedy wspierały działania komunistów z Północy wystawiając specjalną armię 640 tysięcy Chińczyków, którzy mieli odmienić losy wojny. Tamten krwawy konflikt zakończył się ustaleniem granic na 38 równoleżniku i ten stan trwał do dzisiaj.

 

Ogłoszona dziś w nocy deklaracja wojny może zmienić ten stan rzeczy. Porównanie potencjału wojskowego obu Korei wypada na korzyść Phenianu. Już w tej chwili pod bronią mają oni 1,1 miliona żołnierzy przy 640 tysiącach po stronie południowej. Oczywiście Seul będzie wsparty przez wojska USA, ale pozycja na mapie stolicy Korei Południowej wskazuje na to, że czołgi Północy mogą się tam znaleźć dosyć szybko. Od granicy do Seulu jest tylko 50 kilometrów. Oczywiście armia północnokoreańska jest w dużej mierze zacofana, ale wojska rakietowe dysponujące 5100 pocisków to siła, z którą trzeba się liczyć.

 

Bez względu na to czy dojdzie do konfliktu konwencjonalnego czy tez atomowego liczba ofiar tej wojny może być liczona w setkach tysięcy. Miejmy nadzieje, że ta groźna sytuacja nie zakończy się katastrofą wojenną i wkrótce powrócimy do zwyczajowej dla tego podzielonego narodu wojny psychologicznej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika CARL

Wszystkim steruje

Wszystkim steruje Faszystowski rząd USA który dąży do rządu światowego wywołując konflikt zbrojny na całym świecie w raz z klanem Du Pont i Rotschidelm i innymi też z Morganami, w raz z CIA oczywiście i innymi grupami. Kim po prostu ma pod sobą fałszywych tajnych agentów, którzy manipulując sieją zamęt przyczyniając się do planowanego ataku, na rzecz rządu USA. Wybuchnie, czy nie wybuchnie 3 Wojna Światowa, i tak miliony społeczeństwa się dowie że rząd USA to Bestia. ( rząd USA, CIA, MOSSAD, Klan DU Pont, Rotschild, Morgany, i wielu innych o których media milczą )

0
0
Portret użytkownika skoczek_33

NIe bedzie z tego wojny. Kim

NIe bedzie z tego wojny. Kim grozi aby zdobyć w swoim otepionym społeczenstwie wizerunek silnego władcy , USA pasuje ,ze kim grozi bo musze mieć powod na wycofanie cieć budzetowych w armi aby przygotowac sie na duzo wiekszy konflik o IRAN. Ale zadna ze stron nie chce prawdziwego konfliktu. 

0
0
Portret użytkownika Michael

Nostradamus jak dotąd nie

Nostradamus jak dotąd nie pomylił się w swoich przepowiedniach.
Z betonem partyjnym poradzą sobie Chińczycy, właśnie za cene przejęcia kontroli Tajwanu, oczywiście za zgodą USA. Nie widzę w tym nic dziwnego i nic nadzwyczajnego, jedyne biznes : chińczycy zdobętą bogatą w surowce wyspę, a USA spokój nuklearny i powiększenie Korei Południowej. Kim Dzong Un wystawił więc tym samym Koreę Płń. na tzw. "strzał" i tylko głupcy by nie wykorzystali takiej okazji Smile
Pozdrawiam niedowiarków - czas ma to do siebie, że biegnie do przodu i sprawdzimy tę wersję....

0
0
Portret użytkownika ktos

Oby tylko ten niby koreanski

Oby tylko ten niby koreanski tylko konflikt nie przeistoczyl sie w III wojne swiatowa, jesli Rosja i Ameryka stana po dwoch stronach to i Chiny zaczna sie upominac o swoje, a wtedy raczej bedzie krucho na swiecie :C

0
0
Portret użytkownika Byle później

Nigdzie nie widziałem

Nigdzie nie widziałem ofdicjalnego potwierdzenia że Korea Północna zerwała rozejm.Np. na stronie www.krld.pl nic o niema.Axczkolwiek nie są oni zbyt wiarygodni ale na pewno bardziej niż te dziennikarskie hieny. Może w ambasadzie KRLD ktoś się spyta?

0
0
Portret użytkownika etc

Wystarczy,że Chiny wyrażą

Wystarczy,że Chiny wyrażą chęć przyłaczenia się do kofliktu,Kim poczuje się pewniej i to przesądzi o wybuchu wojny.Konflikt przeniesie się na cały świat zapewne będzie to III Wojna światowa.

0
0
Portret użytkownika etc

Wystarczy,że Chiny wyrażą

Wystarczy,że Chiny wyrażą chęć przyłaczenia się do kofliktu,Kim poczuje się pewniej i to przesądzi o wybuchu wojny.Konflikt przeniesie się na cały świat zapewne będzie to III Wojna światowa.

0
0
Portret użytkownika jaa

a czemu nikt nie pisze o

a czemu nikt nie pisze o awariach komputerów w Korei Południowej? Podobno trop wiódł na północ.

0
0
Portret użytkownika PROROK

4 Na to Jezus im

4 Na to Jezus im odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi. 8 Lecz to wszystko jest dopiero początkiem boleści.

0
0
Portret użytkownika ojciec

Przyłączam się do apelu kogoś

Przyłączam się do apelu kogoś wcześniej w tym temacie i proszę premiera Donalda Tuska o jak najszybsze wysłanie polskiej armii, czołgów, helikopterów i motocykli bojowych do Korei. Mamy również super nowoczesne F-16, którym wystarczy zatankować paliwo i poderwać eskadrę!

Naród polski złoży się na tę wojnę. Każdy z nas odda pół pensji lub emerytury na żołd dla żołnierzy. W imię demokracji. Sam pan Wałęsa, ikona wolności i autorytet świętszy niż papież, powinien jechać i przeskoczyć tam jakiś płot, a nawet bramę, żeby obalić komunę w Korei Północnej. I niech zabierze synów ze sobą to mu pomogą, zwłaszcza ten co grzał 200km/h na motorze niedawno.

0
0
Portret użytkownika euklides

Nie będzie żadnej wojny. Kim

Nie będzie żadnej wojny. Kim Dzong Un i część partii chce zlikwidować komunizm w Korei Pn. Beton partyjny zrobi jednak wszystko żeby do tego nie dopuścić. Sposób na beton, to wejście w bezsensowny konflikt z USA i bankructwo reżimu, podobnie jak to miało miejsce za czasów pieriestrojki w ZSRR.

0
0
Portret użytkownika iskier

Myślisz, że Kim Dzong Un

Myślisz, że Kim Dzong Un planuje wypowiedzieć wojnę Ameryce i na drugi dzień się poddać? .P

0
0
Portret użytkownika Michael

  Michael Nostradamus pisał w

 
Michael Nostradamus pisał w swoich czterowierszach o Korei :
Korea Południowa wchłonie Pólnocną za sprawą układu USA / Chiny i wejdzie jako zjednoczona pod skryzdła USA. Chiny zajmą Tajwan.
Oto do czego przyda się wojowanie się Kim Dzon Una Smile

0
0
Portret użytkownika Nieskończony

Powiem tak. Według mnie Kim

Powiem tak. Według mnie Kim nastraszy, nastraszy i nic się nie wydarzy - czemu?
Bo sam tak nie jest głupi, żeby przeprowadzać nuklearny atak na kogokolwiek bo wie, że to będzie się wiązać z rychłym upadkiem jego najświętszego królestwa. Może poddać propagandzie naród, ale wątpię, że sam jej uległ. Ze swoją armią to tak jakby prężył muskuły wypełnione syntholem wśród kulturystów. Prawdę mówiąc gdyby Amerykanie naprawdę chcieli to by spalili na wiór naród i ziemię Kima, ale nie da się bo niestety bomba nie wybiera kto jest niewinnym. Wojny nie będzie moim zdaniem, będą się tylko straszyć między sobą aż w końcu któremuś się znudzi. Kimowi chodzi o pomoc materialną.
Oto moje skromne zdanie na temat sytuacji w Korei. Możemy sobie spokojnie z drugiego końca świata patrzeć z popcornem jak się w Korei popychają i ciągną za włosy.

0
0
Portret użytkownika Michael

Żadnej wojny nie będzie,

Żadnej wojny nie będzie, Korea Południowa wchłonie Pólnocną za sprawą układu USA / Chiny i wejdzie jako zjednoczona pod skryzdła USA. Chiny zajmą Tajwan.
Oto do czego przyda się wojowanie się Kim Dzon Una Smile

0
0
Portret użytkownika Number777

A ja uważam ze celem tej

A ja uważam ze celem tej wojny moze byc stworzenie Stanu Wojennego w USA , po to aby Fema przejela kontrolę nad USA , w nastepstwie aby powstala Unia Polnocno Amerykanska ktor apolaczy Meksyk Kanade i USA  ze wspolna walutą Amero. To jeden ze scenariuszy , drugi jest duzo gorszy uwazam ze to moz ebyc polaczona wojna raem z Syria i Iranem, ponieaz Ameryka bedzie zajęta wojna z koreą to Nato za przyzwoleniem USA uderzy na Syrie ( tak jak Usa odgrazalo si eze gdy dojdzie do uzycia broni chemicznej to dojdzie do interwencji zagranicznej ) tutaj chodzi o to aby sprowoakowac Iran do pierwszego uderzenia a jak wiadomo Iran jest w przyjacielksich stosunkach z Syria , Ahedizan sam wypowiadal się że kto rozpoczni ewojne z Syria to tak jak by rozpoczal z Iranem. W odpowiedzi na to do konfliktu dolaczą sie Chiny I  Rosja , ktora uderzy w Nato, Izrael zaatakuje Iran , zaraz do konfliktu podlaczy się Ameryka PD i tak rozpeta się 3 wojna światowa w 100 lecie pierwszej wojny ktora wybuchla w 1914. Oczywiscie 3 Wojna napewno wybuchnie jest to tylko kwestia czasu czy teraz z konfliktu Koreańskiego czy dopiero po 2020 jak powstana Pseudo tarcze antyrakietowe - Wojna musi wybuchnac globalna dlatego ze SYjonosci chcą zbudować Rząd Światowy a to da Wojna globalna - To jest glowny plan globalnego konfliktu a poxniej wprowadzą jednolita światowa walute elektroniczna. Zyjemy juz w czasach końca Cywylizacja cala wypelniona jest zlem , kazda cywilizacja w ktorej poziom zla dochodizl do zenitu byla niszczona- Tak wiec pamietajcie wszyscy ze jedyna droga prawda i życie do Jezus Chrystus.

0
0
Portret użytkownika PawełG

no.... kupa pierdół w tym

no....
kupa pierdół w tym "rozumowaniu".
Jedynie się bym zgodził z tendencją żydów do opanowania Świata.

0
0
Portret użytkownika boulibrat

Pcczątek bardzo mądry twojej

Pcczątek bardzo mądry twojej wypowiedzi. Dający do myślenia ale koniec z tym Jezusem to chyba przesad?. Co ma Jezus do NWO? Mamy wolną wolę i wcale to nie musi być koniec tej cywilizacji a wręcz przeciwnie może to być początek wspaniałego życia wiecznego na ziemi (nauka postępuje zastraszająco szybko). Najprawdopodobniej jednak nic się nie zmieni i dalej będziemy niewolnikami systemu, którego niewolnikami od zawsze byliśmy. Teraz naszym chlebodawcą i naszym dyktatorem są banki i to one stawiają warunki nie Bóg. Zdrowych wesołych świąt . Ja oczywiście w Boga wierzę

0
0
Portret użytkownika romek700

Korea pn to spokojny kraj,

Korea pn to spokojny kraj, mącicielem jest usrael proszę Was admini z znz, nie kombinujcie. Jak to by Dawid skakał do Goliata. Porównajcie sobie ilość wojen prowadzonych przez USA przez ostatni wiek ponad 60 korea pn. to aby 2. Czyli kto jest agresorem? Gdzie ginie te milony osób? Gmo, aspartam, szczepionki, chemtrails, podatki.. tu jest problem. Jakie są Wasze cele znz? Namącić w głowach?

0
0
Portret użytkownika habemus papam

Podrorzeją podzespoły

Podrorzeją podzespoły elektroniczne. Kto nosi się z zamiarem kupna pamięci, dysku czy karty graficznej lub komórki niech to zrobi. Pamiętacie trzęsienie ziemi w którym ucierpiała fabryka Samsunga, a potem skok cen dysków i pamięci RAM? Kto nie potrzebuje to w łatwy sposób może zarobić Wink Wielce prawdopodobne jest że fabryki Korei Południowej są celem rakiet północy, mimo że nie znajdują się na terenie południa.

0
0
Portret użytkownika Marcin

Przeprasza, za błąd. Zastąpić

Przeprasza, za błąd. Zastąpić brunatne obozy czerwonymi.
Kontynuując myśli,obecna sytuacja jest wynikiem podziałów dokonanych jeszcze w trakcie II w
Wojny Światowej. Wszyscy wiedzą, że Wielki Brat chce wojny. Robi się manewry tym sposobem prowokuje się młodego dyktatora aby wywołać wojnę.
Nadszedł czas na zmiany, które mają zaiste zmienić obecny stan.
Jeśli w obecnym stanie nasili się okrucieństwo ludzi,to człowiek doświadczy niespotykanych dotychczas na masową skale Kataklizmów matki Gai.

0
0
Portret użytkownika Marcin

Witam. Czuje raczej wojna

Witam.
Czuje raczej wojna między Koreą Północną a Koreą Południową tak naprawdę już jest, niedługo pociski odpalą.
Przeczytałem Lodołamacza Wiktora Suworowa- ma rację w jednym, że ogłaszając pełną mobilizację, tworzy się armię ludzi, którzy muszą jeść. Jeśli za długo trzyma się wojsko w wysokim stanie wzmożonej gotowości bojowej - może dojść do buntu na szczeblach dowodzenia a ferment może przenieść na szeregowych żołnierzy.
Jeśli wierzycie,iż Hitler był zły- to jesteście w błędzie.
,,Sowieccy komuniści obarczają imperialistów całego świata odpowiedzialnością za rozpętanie wojny,ale przemilczają niechlubną rolę, jaką w tym największym kataklizmie XX wieku sami odegrali.
Jeszcze nim Hitler został kanclerzem Rzeszy, sowieccy przywódcy nadali mu tajny tytuł-LODOŁAMACZ Rewolucji.
<

0
0
Portret użytkownika Zenek

Amerykanie "demokratyzują"

Amerykanie "demokratyzują" Koreę Północną bo Japończycy pod plażami północy odkryli na głebokosci 5 m złoża rzadkichj metali i najzwyczajniej w świecie jankeski burek poczuł padline do podwędzenia stąd szczeka.
 
 

0
0
Portret użytkownika WWL

konflikt w Korei spowoduje

konflikt w Korei spowoduje zaangazowanie sie USA w dzialania wojenne przeciw Korei Polnocnej , Chiny skorzystaja na tym dokonujac aneksji spornych terytorii z Wietnamem na morzu chinskim , a takze wchlona Tajwan. USA nie bedzie chcialo ryzykowac konfliktu z Chinami wiec przymkna oko . 

0
0

Strony

Skomentuj