Nad chińskim miastem Yueyang pojawiła się fatamorgana w postaci wieżowców

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W ostatnich latach coraz częściej nad terytorium Chin pojawiają się miraże na niebie. Zazwyczaj są one bardzo wyraźne i trwałe. Od kilku dni w sieci publikowanych jest wiele nowych zdjęć, dokumentujących takie zjawisko.

 

 

Dziwny widok pojawił się nad miastem Yueyang 15 stycznia br., obejmując dwie chmury. Początkowo kontury nie były wyraziste i przypominały bajkowy zamek. Potem przeistoczyły się w jasną strukturę niczym miasto, albo kilka wieżowców, stojących obok siebie.

 

Często występujące miraże nad Chinami związane są z katastrofalnymi zmianami w powietrzu na terenie całego kraju z powodu ciągłych emisji tworzących smog, który przyjmuje formę obiektywu dla działania promieni słonecznych.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika syriues

ogolnie rzecz biorac to

ogolnie rzecz biorac to artykul jest jakis od rzeczy.

Co to za zmiana na ziemi?

Ludzie dobrze wiedza,ze juz dawno powinni byc o krok do przodu i zdac sobie sprawe,ze nie trzeba nam samochodow ani czajnikow do gotowania. to juz wyzsza inzynieria , ktora jest ograniczona przez ludzki czynnik.Czyli cos co ludziom zawsze zle wychodzi

I dlatego mamy smog np

0
0
Portret użytkownika s

Faktycznie to jest

Faktycznie to jest przytaczane sensowne wytłumaczenie pojawiajacych się takich zjawisk w miejscach gdzie nigdzie wczesniej nie występowały.

2
0
Portret użytkownika syriues

piosenka wpada,ale nie na

piosenka wpada,ale nie na temat.Jestem na nie jezeli chodzi o komentarz.Chodz moze to byc pewna odskocznia jak sie robi mydlana opere z artykulu ktory pojawil sie na internecie.Artykul ten jest jakis niepelny.

1
0
Portret użytkownika Frycek

Przecież to są wieżowce

Przecież to są wieżowce miasta, ale przymglone smogiem! Nie mówcie że sądzicie inaczej!

1
0
Portret użytkownika MiamiVibe

Może smog wyewoluował i

Może smog wyewoluował i zbudował sobie miasto... Miałem tak samo z kanapką, którą zostawiłem za regałem w pracy, po dłuższym czasie gdy ją odkryłem bakterie wdrażały już program atomowy Smile

5
-1

It's OK to be white Smile

Portret użytkownika Olaf

Wszystko co tajemnicze i nie

Wszystko co tajemnicze i nie z tej ziemi, nie z tego świata, nakrecone jest w rozdzielczości 320x240...brawo. I to jeszcze w Chinach, gdzie krodzione technologie leżą tonami na ulicy...za to wszystkie fake są w rozdzieczościach HD i 4K. W takich to rozdzielczościach zobaczymy lądujące UFO, lub Mirmidona...he,he...

0
0

Skomentuj