Muammar Kaddafi chciał dogadać się z Wielką Brytanią podczas wojny w Libii

Kategorie: 

Źródło: Ricardo Stuckert/PR/Agência Brasil/Creative Commons
Wygląda na to, że międzynarodowa interwencja zbrojna w Libii mogła zakończyć się w zupełnie inny sposób a przywódca tego kraju Muammar Kaddafi mógł przeżyć wojnę. Media opisują nieznany wcześniej wątek, według którego Kaddafi chciał dogadać się z władzami Wielkiej Brytanii.

 

Informacja na ten temat ma pojawić się w nadchodzącej biografii premiera Davida Camerona. Podczas gdy Libia była bombardowana z powietrza przez międzynarodową koalicję, w tym również przez Wielką Brytanię, ktoś z otoczenia pułkownika Kaddafiego miał skontaktować się z brytyjskim politykiem Tonym Blairem i zaproponować układ. Blair miał następnie zadzwonić i powiadomić o wszystkim premiera Davida Camerona, który jednak odrzucił ofertę Kaddafiego.

 

Komisja Spraw Zagranicznych Wielkiej Brytanii prowadzi teraz dochodzenie w sprawie polityki zagranicznej wobec Libii, która uwzględniała zastosowanie siły militarnej. Polityk Tony Blair może zostać przesłuchany aby udzielił więcej informacji na ten temat. Można spekulować, że Wielka Brytania nie przyjęła propozycji Kaddafiego ze względu na naciski ze strony Stanów Zjednoczonych.

 

 

Źródło: http://www.independent.co.uk/news/uk/politics/tony-blair-tried-to-save-colonel-gaddafi-just-before-bombing-of-libya-10479415.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocenKomentarze

Portret użytkownika krolewnascieszka

Z anglikami lepiej nie

Z anglikami lepiej nie rozmawiać!!! Anglicy nie są już podmiotem w zarządzaniu państwem. To na przykładzie angli widać jake zasady i cele ma międzynarodowa kasta.

Portret użytkownika Prawda boli

Kadafi od samego początku

Kadafi od samego początku chciał się dogadać z wszystkimi agresorami, problem polagał na tym że oni nie chcieli.
Teraz ponoszą tego skutki (uchodźcy) i chcieli by je podzielić na strony które nie są ich przyczyną (np. Węgry).

Portret użytkownika nalepka

Jak by nie było wina leży po

Jak by nie było wina leży po stronie USraela. To oni wsadzili kji w mrowisko i spowodowali że ludzie z tamtych regionów zaczeli uciekać i szukac schronienia, tam gdzie social. USrael powinnien zadość uczynić im to i odbudować ich państwa, po czym SPIER**LAĆ do swojej budy!

Portret użytkownika Rodak

Głownym  atakującym  Libię

Głownym  atakującym  Libię  była  Francja, oczywiście  po  uzgodnieniach  z  USA, a  wszystko w  obronie  hegemonii  dolara.

Portret użytkownika 44

I taka jest żydzia podstępna

I taka jest żydzia podstępna mentalność, czyli rasowe sk.syństwo od wieków. A jak jakiś władca się w tym połapie i spuści im wpie.dol to rejwach na całą planetę - ajwaj holokał$t!!! A później odszkodowania w tym kamienice. Gnidy społeczne utrzymujące się z wyzysku innych.

Skomentuj