Mongolia upokorzyła Ukrainę w sprawie odszkodowań za inwazję Batu - chana

Kategorie: 

http://vg-news.ru

Przywódcy Ukrainy, podobnie jak niekiedy polscy politycy, rozbawiają do łez światową społeczność. Rada Najwyższa przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku, popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego”. Parlamentarzyści z Kijowa skierowali formalny wniosek w tej sprawie do Mongolii, żądając odszkodowań za zniszczenie Kijowa przez Batu – Chana. Odpowiedź strony mongolskiej jest bardzo szydercza i upokarzająca.

 

Rada Najwyższa Ukrainy przyjęła uchwałę „w sprawie ludobójstwa narodu ukraińskiego w trzynastym wieku popełnionego przez przestępczy reżim Imperium Mongolskiego " i wysłała wniosek w tej sprawie do Churału (parlament Mongolii). Ukraiński parlament , jako organ przedstawicielski władzy, domaga się uwolnienia przez Mongolię wszystkich potomków obywateli Ukrainy zapędzonych w niewolę, odszkodowania za szkody wyrządzone przez zbrojną agresję z uznaniem ludobójstwa na narodzie ukraińskim. Strona ukraińska uznaje Mongolię za agresora.

„W przypadku negatywnej odpowiedzi Mongolii na żądania Rady Najwyższej, Ukraina wzywa społeczność międzynarodową do nałożenia sankcji przeciwko Mongolii, jako państwa agresora" – przeczytać można w podsumowaniu dokumentu.

Przedstawiciele mongolskich władz zachowali się rozważnie i przyjęli w odpowiedz własną uchwałę. Przewodniczący Churału nazwał rezolucję Rady Ukraińskiej „śmieszną” i uznał ją za „zagrywkę propagandową Ukrainy w sprawie Mongolii”. W odpowiedz napisano:

„Świat nie zna i nigdy nie słyszał o żadnej ukraińskiej nacji, zwłaszcza w dobie spadkobierców Wielkiego Temudżyna. Miliony Ukraińców, którzy zginęli w trzynastym wieku to owoc chorej fantazji ukraińskich deputowanych".

W rozmowie z ukraińską stacją Kanal 5 przewodniczący mongolskiego Churału wyraził szczerze szyderczy komentarz.

„Mongolia jest gotowa do naprawienia szkód przy zdobywaniu Kijowa przez Batu - chana, ale tylko ofiarom i ich rodzinom. Czekamy z niecierpliwością na ogłoszenie pełnej listy ofiar”.

Na razie nie ma oficjalnej reakcji Kijowa na to oświadczenie.

 


 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Juzef Stalin

Ale że to jest propaganda i

Ale że to jest propaganda i fejk to wy powinniście wiedzieć. A skoro nie domyśliliście się, że to przykład ordynarnej sowieckiej propagandy to wstyd mi nazywać was moimi rodakami.

0
0
Portret użytkownika arli

Hehheheh banderowski rzad na

Hehheheh banderowski rzad na Ukrainie szybko uczy sie od pejsatych, jak wyludzac od innach panstw pieniadze ! 
Jak ludnosc ukrainy szybko sie nie obudzi, to w 2020-22 r. obudza sie nie w Ukrainie leczy w panstwie o nazwie Izrael II ! Zas Ukraincy stana sie nastepcami Palestynczykow ! 
 
 

0
0
Portret użytkownika sisi

Rozbawiło mnie do łez, szkoda

Rozbawiło mnie do łez, szkoda tylko zwykłych obywateli Ukrainy ale rzad Ukrainski jak i  nasz to sa pajace nie maja ani honoru ani twarzy.

0
0
Portret użytkownika Klaus

Dziwnę jak jest coś o

Dziwnę jak jest coś o ukraińcach i rosjanach to po 1 wpisie każdy zazwyczaj a często z 5 czy 6 Achillesa....do przemyślenia..

0
0

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Diabolus Minimus Plebs

Dla niekumatych to tu pisze

Dla niekumatych to tu pisze że kupię drogo Smile jakiekolwiek monety ukraińskie 18-19wiek a także bardzo drogo zapłacę za monety wielkiej Ukrainy do naszej ery. Kupię też drogo łopaty którymi ukraińcy kopali Morze Czarne .Drogo też zapłacę za dokumenty w wpisaną narodowością: ukraińska do 1917roku :):):)

0
0
Portret użytkownika pilip

„Świat nie zna i nigdy nie

„Świat nie zna i nigdy nie słyszał o żadnej ukraińskiej nacji, zwłaszcza w dobie spadkobierców Wielkiego Temudżyna..."
swietnie ujęte

0
0
Portret użytkownika kyredyrf

Ustosunkowujac sie do

Ustosunkowujac sie do powyzszego komentarza,to niema tu juz nic do dodania, stwierdza cala prawde.Na temat ten juz sam sekrewtarz generalny ONZ stwierdzil:Ukrainy nie bylo i niema.

0
0
Portret użytkownika Wlodi

Zbrodniarz Putin klamie w

Zbrodniarz Putin klamie w zywe oczy z wy plebejczycy lykacie jak pelikany. Zal was swoloczy

0
0
Portret użytkownika Diabolus Minimus Plebs

No to parę faktów z życia

No to parę faktów z życia gieroja i bobatera narodowego Ukrainy.
Mówimy o gościu co urodził sie pod nazwiskiem "Burdel" a umarł w Monachium jako Stefan Poppel  czyli po naszemu glut,babol,koza z nosa ...za portalem WP pełny link http://wolna-polska.pl/wiadomosci/sodomita-bandera-bohater-narodowy-ukrainy-2015-05
"A wyjaśnienie pochodzenia jego nazwiska jest bardzo proste. Współcześni ukro-naziści tłumaczą je jako „flaga”, ale w języku jidisz oznacza ono „zamtuz, burdel”. I nie jest to słowiańskie nazwisko ani ukraińskie. Jest to włóczęgowskie przezwisko kobiety, która była właścicielką burdelu.
Takie kobiety zwane były na Ukrainie „bandersza”. Fizyczne rysy samej twarzy nie pozostawiają wątpliwości co do jego genetycznego pochodzenia. Przy wzroście 159 centymetrów i przednio-azjatyckich rysach twarzy nie ma żadnych pytań."
 
"Stepan (Sztefan) był drugim dzieckiem, po starszej siostrze Marcie. (urodził się w 1909 roku w wiosce Uhrynów) w rodzinie unickiego kapłana Andriana (przechrzty w Galicji ochoczo kroczyły duchowną ścieżką) i … prostytutki Mirosławy. Mąż zachęcał żonę do prostytucji ponieważ przynosiła ona dużo większy dochód niż jego kazania."
 
"13 września 1939 roku Bandera został uwolniony z więzienia przez niemieckie władze i skierowany do centrum szkolenia dywersantów. W tymże centrum Bandera został poddany pasywnym stosunkom homoseksualnym, które sfilmowano kamerą filmową. Zrobiono to w celu wyeliminowania możliwości jego zdrady."
 
"Po akcie homoseksualnym Stepan zaczął obawiać się dotykania słabszych dzieci i całą swoją złość wyładowywał na zwierzętach. Przyszły „bohater narodowy” bardzo lubił łapać kocięta i jędną ręką je dusić. Szczególną przyjemność sprawiało mu duszenie schwytanego kociaka do tej pory aż z biednego zwierzęcia nie wyszły jelita (artykuł dziennikarza W. Bieliajewa, wspomnienia G. Gordasewicza)."
 
"Zresztą fakt, że Bandera był sodomitą, nie było żadną tajemnicą dla jego towarzyszy broni. Nie na darmo jego partyjne przezwisko brzmiało „baba”. Pod koniec swojego życia Bandera uzasadnił swoją sodomię „na bazie teoretycznej” a nawet zadeklarował ją jako obowiązek „swidomych” Ukraińców: „…ale ukraińska rewolucja będzie różniła się od wszystkich innych rewolucji ścisłymi związkami męskimi. I nie mówię tutaj o przyjaźni! Aby zrzucić z siebie okupację Moskali to ukraińscy mężczyźni muszą poznawać jeden drugiego. To jest droga do wolności, droga do niezależności. I wierzę, że kiedyś taki dzień nastąpi” (Stepan Bandera – „Ukraiński naród i rewolucja”, 1950 rok)."

0
0
Portret użytkownika excar

Jakie elity tacy bohaterowie

Jakie elity tacy bohaterowie narodowi:)
Cierpi tylko milcząca wiekszość ukraińskiej nacji.Ci co próbują z narażeniem życia lub zdrowia protestować przeciw tej syjobanderowskiej zarazie. Taka nasza Polska w krzywym ,bardzo krzywym zwierciadle

0
0
Portret użytkownika guru2

Je**ć Putina,

Je**ć Putina, Poroszenko,Tuska,Komucha i reszte brygady.. walić te władze..

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Ukrainy już dawno niema !

Ukrainy już dawno niema ! Teraz to kraj masonów europejskich ! Jeżeli Putin go nie odbije to Ukraina zostanie całkiem rozgrabiona przez reżum unijnych masonów, zresztą już drukują tam pieniądze masońskie jak pokazał pan Zagórski w jego newsie, u nas w Polsce też już prawie jest jak na ukrainie, nic nie ma wszystko poniszczone i wysprzedane ! Polaka to prawie jak ukraina ! Władza to diabelska klika służąca masonerii !

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika OSET

W takim przypadku logiczna i

W takim przypadku logiczna i uprawnona jest propozycja Mizi  z https://miziaforum.wordpress.com/
cytuję:
  WEZWANIE DO ZAPŁATY DO: RZĄD UKRAIŃSKI – MUSICIE ZA TO
    ZAPŁACIĆ I ZAPŁACICIE !!!!
 
OD JAKIEGOŚ CZASU CHODZI MI PO GŁOWIE TAKA MYŚL – JEŚLI RZĄD W KIJOWIE WYSTAWIA POMNIKI OUNOWCOM UPOWCOM I LEGITYMIZUJE DZIAŁANIA I UPA I OUN JAKO BOHATERSKIE
TO DLACZEGO BY NIE POLICZYĆ ROZKRADZIONYCH DÓBR , SPALONYCH DOMÓW
PODCZAS RZEZI I NIE WYSTOSOWAĆ DO KIJOWA ROSZCZEŃ ODSZKODOWAWCZYCH
OCZYWIŚCIE ZA ŻYCIE 200 000 LUDZI NIE ŻĄDAĆ NIC BO NIEMA TAKICH PIENIĘDZY
ALE WSZYSTKO CO STANOWIŁO MAJĄTEK POLSKICH OBYWATELI JAK NAJBARDZIEJ
I TO JEST I SŁUSZNE I ZGODNE Z PRAWEM

0
0
Portret użytkownika achiles

Rosja zamknęła niebo dla

Rosja zamknęła niebo dla amerykańskiej broni dla Afganistanu. Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał dekret, zgodnie z którym Rosja zawiesza dostęp do korytarzy tranzytu sprzętu wojskowego do Afganistanu.„W związku z upływem ważności rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ 1386 (2001) rosyjski rząd postanawia: uznać za nieważne akta rosyjskiego rządu zgodnie z załączoną listą" — czytamy w dokumencie. Czytamy w tekście, że MSZ Rosji zlecono poinformowanie rządów państw zagranicznych i międzynarodowych organizacji o zawieszeniu tranzytu przez terytorium FR „broni, sprzętu i mienia wojskowego, wysyłanego do Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa w Islamskiej Republice Afganistanu oraz w odwrotnym kierunku". Porozumienie w sprawie tranzytu broni, sprzętu wojskowego i mienia oraz personelu sił zbrojnych USA do Afganistanu przez rosyjskie terytorium zostało podpisane w 2009 roku. Dokument przyznawał lotnictwu USA prawo wykonywania 4500 lotów rocznie przez rosyjską przestrzeń powietrzną.

0
0
Portret użytkownika achiles

Rosja jest wyjątkowo

Rosja jest wyjątkowo zaniepokojona próbami wykorzystania zewnętrznych czynników w celu destabilizacji sytuacji politycznej w Macedonii - oświadczył szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow, zabierając głos na 125. sesji ministerialnej Komitetu Ministrów Rady Europy w Brukseli.„W ostatnim czasie te cele testowane są na Bałkanach w kontekście wyjątkowo napiętej sytuacji w Macedonii, gdzie poważny niepokój powodują próby wykorzystania zewnętrznych czynników w celu destabilizacji sytuacji politycznej. Biorąc pod uwagę oczywisty regionalny wymiar wydarzeń w Macedonii, ważne jest, aby sekretarz generalny odwiedził Skopje w celu sprzyjania unormowaniu sytuacji na podstawie zasad i wartości naszej organizacji" — czytamy w przemówieniu ministra, opublikowanym na stronie MSZ Rosji.

0
0
Portret użytkownika achiles

Republika Tatarstanu, będąca

Republika Tatarstanu, będąca częścią Federacji Rosyjskiej, w celu obrony moralności młodych ludzi, zablokowała najpopularniejsze światowe strony pornograficzne.Sąd Republiki nakazał federalnej rosyjskiej agencji komunikacji zablokowanie 136 stron pornograficznych wyjaśniając, że witryny te są"szkodliwe dla rozwoju młodych ludzi, mogą spowodować, że zechcą oni uprawiać prostytucję oraz skłaniają ich do popełniania aktów przemocy wobec innych ludzi, propagują one nietradycyjne stosunki seksualne, a także wspierają brak szacunku wobec rodziców i innych członków rodziny, osłabiają wartości rodzinne." Rosyjski kodeks karny zabrania tworzenia oraz importu materiałów pornograficznych. Dodatkowo, podając podstawę prawną wyroku, sąd okręgowy odwołał się do dwóch umów międzynarodowych, które zakazują produkcji, posiadania i dystrybucji materiałów pornograficznych.

0
0
Portret użytkownika achiles

Kilkuset ukraińskich

Kilkuset ukraińskich żołnierzy, którzy uczestniczą w szkoleniu z udziałem amerykańskich instruktorów na poligonie wojskowym w Jaworowie pod Lwowem w dniu wczorajszym w ramach protestu zablokowało wjazd na teren poligonu. Buntownicy domagają się odpowiedniego umundurowania i obuwia, czyli takiego samego, jakie mają na swoim wyposażeniu amerykańscy instruktorzy.

0
0
Portret użytkownika achiles

Kilku członków misji OBWE

Kilku członków misji OBWE zostało złapanych podczas instalacji urządzeń naprowadzających ukraińską artylerię na ostrzał  pod Szyrokino - taką informację przekazał żołnierz sił zbrojnych DRL Maksim Sziszkow ps. „Mrak”, który zastrzegł również, że nie może w tej chwili przekazać więcej szczegółów w tej sprawie.

0
0
Portret użytkownika achiles

Projekt ustawy o uwolnieniu

Projekt ustawy o uwolnieniu od odpowiedzialności karnej uczestników wydarzeń w Odessie 2 maja 2014 roku został zgłoszony w Radzie Najwyższej - podaje dziś biuro prasowe ukraińskiego parlamentu. Tekst dokumentu pod nazwą „Projekt ustawy o uwolnieniu od odpowiedzialności karnej obywateli, uczestniczących w wydarzeniach z 2 maja 2014 roku w Odessie" na razie nie został podany do wiadomości publicznej. Inicjatorem projektu ustawy jest deputowany z frakcji „Blok Petra Poroszenki" Aleksiej Gonczarenko. Polityk słynie z tego, że aktywnie uczestniczył w odeskich wydarzeniach: umieszczał w internecie zdjęcia zabitych i spalonych ludzi. Pożar w odeskim Domu Związków Zawodowych miał miejsce 2 maja 2014 roku. Poprzedził go AntyMajdan, który próbowali stłumić majdanowcy. W rezultacie starć antymajdanowcy wycofali się i ukryli w budynku Domu Związków Zawodowych, wskutek podpalenia w budynku wybuchł pożar. Według oficjalnych danych, zginęło 48 osób, ponad 200 ucierpiało. 
Jak to im przejdzie, to i nie będzie nigdy z TĄ BANDYCKĄ KIJOWSKĄ EKIPĄ wyjaśnienia, ani kto strzelał, na MAJDNIE, zarówno do MILICJI, JAK I SWOIM W PLACY, ani nigdy nie wyjaśnione zostanie prawdziwie, KTO STOI, ZA ZESTRZELENIEM BEINGA MALEZYJSKIEGO, nad upadliną. To ma być swoisty test, na ICH ŁGANIA. 
 

0
0
Portret użytkownika 1teacherr1

Hehe widzę że nieźle sie

Hehe widzę że nieźle sie niektórym nudzi, ostatnio podobno ukraina była 'na wojnie' a teraz sobie zarciki robia publicznie? To faktycznie wojna jak nic. Chcialbym zobaczyc jak wygladala by sytuacja gdyby  Syria/Palestyna zazadala wyplacenia odszkodowan przez Watykan za te wszystkie krucjaty, grozac bronia jadrowa. Jaja jak berety, he he. Zaraz sie okaze ze z takich akcji zrobi sie nowa moda i bedziemy tworzyc nowa 'historie' gdzie kazdy bedzie ustalal swoje wersje wydarzen, u nas juz to jest "polskie obozy zaglady", nie zdziwilbym sie jezeli to jest kolejna 'faza' NWO czy po prostu zaplanowanych zdarzen na swiecie. Taka akcja spowoduje globalne narastanie cisnienia, ktore kiedys musi pierdolnac jak wyjdzie poza skale. 
Publiczne pranie brudow i interesujace dowody ktore by wyplynely w koncu spowoduja ta upragniona IIIWS, akcja "zimna wojna v2" przez ukraine jakos slabo wychodzi, chyba ze to tylko preludium mialo byc. A pisze slabo bo z tego co sie orientuje sytuacja na ukrainie jest coraz spokojniejsza? Nie jestem na biezaco dobrych kilka tygodni, takze prosze kogos obeznanego w temacie o streszczenie w paru slowach, czy chlopaki dalej sie strasza nawzajem czy co tam sie dzieje
W sumie to by sie zgadzalo, zaczelo sie samej Rosji/Ukrainy a potem po kolei wciagane byly w to inne panstwa, polska za prowokacje calego zajscia, potem usa jako obronca ucisnionych a potem stopniowo kraje ktore byly wciagniete chcac nie chcac w konflikt. Dania ktora przyjmowala grozby itd. Teraz mamy otwarta wojne na bliskim wschodzie gdzie juz sie nie pierdola i stare akcje gdzie postrzelali do siebie troche i tylko potem publicznie na 'swiat' wymieniali grozby. Teraz wymazuja z mapy cale wioski bombardujac je.
Coz tak czy inaczej w takich sprawach mozna pierdolic do woli, prawda czy motywy tego co sie odpierdala teraz na swiecie pozostana gdybaniem, bo teraz nawet jak czlowiek wychodzi i mowi prawde to i tak wiadomo ze klamie, a tym bardziej jezeli chodzi o tematyke globalnej polityki.  
A tak do tematu jeszcze, zaraz nie dosc ze nas zydki wysysaja z hajsu i odszkodowan to zaraz dostaniemy kwity do zaplaty za grunwald, a idac dalej tym pieknym 'sposobem myslenia' to niemcy za obydwie WS powinny robic lache wszystkim, oddajac wszystko co maja. To samo Francja, Mongolia za czasy Chyngisa, wszystkie panstwa ktore kolonizowaly Ameryki itp. W sumie wychodzi na to ze kazdy komus cos przez historyczne wydarzenia 'wisi'. Ja bym poszedl jeszcze dalej i jak mamy placic za historyczne konflikty to niech beda to tez wydarzenia ktore zmienili swiat jaki mamy dzisiaj. Niech zazadaja odszkodowania od Jezusa i ekipy ze ' wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli" Czyli narazil 'panstwo egipskie' na destabilizacje poprzez odebranie sily roboczej. Jezeli ktos to przeczyta to gratuluje, pisze to wszystko bedac w stanie prawie nieprzytomnym i na odpierdol, wiec nie watpie ze burdel panuje we wszystkim poczawszy od skladni a konczac na faktach czy powiazaniem tematyki. Jak to mowia od jutra nie pije, dobranocc

0
0
Portret użytkownika wojciech77

Ot i mamy hipokryzję UPAiny.

Ot i mamy hipokryzję UPAiny. Jak banderowcy są przewrażliwienie na punkcie zbrodni z przed 700 lat to niech najpierw się przyznają do zbrodni rzezi wołyńskiej.

0
0
Portret użytkownika Karen

Bezmierna głupota, chamska

Bezmierna głupota, chamska bezczelność czy kolejna prowokacja pod protektoratem jezuitów? Jednym słowem gdyby w Polsce rzadzili Polacy to mamy doskonałą okazję zwrócić rykoszetem podobną notę do ukraińców o odszkodowaniaych. Wszyscy potomkowie zabranej ziemi i majątków POWINNI ZACZĄĆ LAWINOWO DOMAGAĆ SIĘ ODSZKODOWAŃ!!!

0
0
Portret użytkownika Xystos

Granica z Maloruska Republika

Granica z Maloruska Republika powinna przebiegac wzdluz rzeki Bug az do jej zrodel.
Ludnsc Mloruska nalezy przesiedlic
na wschodni brzeg tej rzeki ..albo
do Mongoli !

0
0

Strony

Skomentuj