Mikroskopijne czarne dziury mogą posłużyć jako źródła nieograniczonej energii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Słynny astrofizyk Stephen Hawking stwierdził, że w przyszłości ludzkość będzie w stanie pozyskiwać nieograniczone ilości energii z mikroskopijnych czarnych dziur. Według naukowca, już dziś istnieją możliwości techniczne, aby tworzyć mikroskopijne czarne dziury za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów. Uczony ostrzega, że te eksperymenty powinny być prowadzone z dużą ostrożnością.

 

Zdaniem Hawkinga, czarna dziura wielkości góry, mogłaby po prostu połknąć Ziemię. Aby zapobiec katastrofie trzeba zachować bezpieczną odległość od naszej planety wykonując operacje na orbicie. Naukowiec uważa, że w przyszłości ​​sztuczne miniaturowe czarne dziury będą przechowywane w niewidocznych dla ludzi wymiarach czasoprzestrzeni, które zgodnie z teorią strun, są całkiem realne i osiągalne.

Stephen Hawking - źródło: NASA

Stephen Hawking stwierdził, że nawet niewielka czarna dziura emituje około 10 milionów megawatów energii, a taka jej ilość wystarczy do dostarczenia energii elektrycznej do wszystkich urządzeń na naszej planecie. Fizyk w wywiadzie dla BBC, zażartował, że teraz czeka na stworzenie pierwszych mikroskopijnych czarnych dziur, co zapewni mu Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Skoro czarne dziury są takie

Skoro czarne dziury są takie wszystkożerne, to teoretycznie powinno już niczego nie być, tylko same dziury. Widocznie są, ale inne, albo są jakieś dobre zabezpieczenia, albo czarnych dziur nie ma i są tylko w sferze sciencie fiction.

0
0
Portret użytkownika debaucher

Czy ktokolwiek na świecie

Czy ktokolwiek na świecie widział kiedykolwiek "CZARNĄ DZIURĘ" ?
Dla niekumatych-nie chodzi tu o pitkę Murzynki!!

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Odnosząc się do murzyńskich

Odnosząc się do murzyńskich dam Borys Vian stwierdził bodajże w jednej ze swoich ksiązek "Jesień w Pekinie " ,że wspomniane są bardzo różowe wewnątrz.
Tak na marginesie nasze POlskie dziury wchłaniały wszystko.

0
0
Portret użytkownika dune

Nie ma zadnej czarnej

Nie ma zadnej czarnej dziury.
 
Wymysl Pana - ktorego spotkala krzywda - cialo odmowilo posluszenstwa. Stad jego niewiara w boskie stworzenie i zamysl Boga jakim jest nasza rzeczywistosc.
Optuje ze my wlasnie cala rzeczywistosc jest czarna dziura poniewaz wszystko sklada sie z atomow - a odwrotnie skladamy sie z prozni 99,9% tzw. atomu to pustka!  a materie tworzy jedynie informacja czyli jestesmy zanurzeni w Bogu. Bog to my jako jego czesc. Mozna wysnuc wniosek ze mozemy istniec jedynie jako symulacja w komputerowym programie - jest jeszcze jedna hipoteza - rzeczywistosc stworzyl czlowiek z przyszlosci.
Jesli dodac 4ty wymiar jakim jest czas, jesli daloby sie go ksztaltowac tzn do przodu, wstecz okaze sie wlasnie ze tak moze byc. Wszystko toczy sie wg boskiego planu.
 
Co chcialem powiedziec ZDROWIA!

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Danny

1. Materia to energia 2.

1. Materia to energia
2. Czarna dziura powstaję gdy w jednym punkcie znajdzie się odpowiednio dużo materii (energii)
3. Czarna dziura to wyrwa w czasoprzestrzeni do innej alternatywnej rzeczywistości
4. Dzięki temu połączeniu można pozyskać energię z przestrzeni między wymiarowej
5. Są już możliwości stworzenia pierwszej elektrowni punktu wymiarowego ( EPW )

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus

a co to jest

a co to jest "czasoprzestrzeń? To lapsus. Nie ma  żadnej "czasoprzestrzeni". Istnieje tylko materia w przestrzeni. Czas nie istnieje. Jest wymysłem pomocniczym ludzkiego umysłu dla zrozumienia przestrzeni.

0
0
Portret użytkownika keri

Jak powstają czarne

Jak powstają czarne dziury?
1. Oskalpowany nałukofiec wymyśla hipotezę, która jest sprzeczna z doświadczeniami i obserwowaną rzeczywistością.
2. Zamiast wyśmiać tę hipotezę, inni oskalpowani nałukofcy drapią się po głowach co robić, przez co wychodzą im ze łbów na wierzch czarne dziury.
3. Oskalpowani dodają te czarne dziury do fałszywej hipotezy i hipoteza jest nie do ruszenia. Nazwana zostaje teorią i staje się obowiązującym dogmatem na wieki.

0
0
Portret użytkownika brutal

jego już pochłania czarna

jego już pochłania czarna dziura ,a jak go nie pochłonie to trzreba mu pomódz ,słynny astrofizyk zasrany ,dzieki nim własnie matka natura ma problemy i zwykli ludzie ,swoją drogą to przydałoby sie żeby tam wp....lic wszystkie rządy swiata i terorystów i w kosmos z nimi.

0
0
Portret użytkownika brutal

lepiej ci teraz ,zwykłe

lepiej ci teraz ,zwykłe przejęzyczenie , popatrz na tego twarzowca na wózku i spróbuj jego poprawic albo jego teorie 

0
0
Portret użytkownika tubylec

I całą Ziemię któregoś dnia

I całą Ziemię któregoś dnia wsyśnie bo gdzieś tam w jakimś laboratorium naukowcom wysypią się przez niedbalstwo z pudełka miniaturowe czarne dziury? Zabrać im te zabawki typu LHC jak najszybciej - to priorytet, zanim stanie się z nami nie wiadomo co .. a tego na wózku to bym nie podejrzewał że tak lubi czarne dziury Smile Więc jakby co to tu ciśnie dużo czarnych uchodźców.

0
0
Portret użytkownika eva11

jak to tak!pozycja lotosu nie

jak to tak!pozycja lotosu nie oswiecila?
przeciez Medium napisala wlasnie cala prawde!
,,poprzez ponowną naukę radzenia sobie z własnym ciałem dojdzie sedna prawdy.,,
bo ten pan przy jego kasie i mozliwosciach napewno nie meczylby sie tak,ale ta choroba siedzi gdzies glebiej i jest nadodatek przykopana zarabiscie wysokim iq i tona niepotrzebnej naukowej sieczki,
moze wszystko poswiecil aby rozwinac to co nie potrzebne?
okaleczy swoje cialo z powodu checi  poznania,ale droge troche wybral nie odpowiednia,
przeciazyl umysl nadmiarem mysli i sluchaniem jedynie swojego proznego ego!
chcial pokazc swiatu co to zycie i na czym polega,a w zamian poswiecil swoje....ale nigdy nie dowiedzial sie,ze nie on jest od tego!!!!!!!!
no moze Medium ma racje i jeszcze zdazy,bo nigdy nie jest za pozno!
 

0
0
Portret użytkownika Medium

eva11 napisał: no moze Medium

[quote=eva11]
no moze Medium ma racje i jeszcze zdazy,bo nigdy nie jest za pozno!
[/quote] Wierzę, że wszystkie choroby są uleczalne, a współczesnej medycynie zalecam więcej pokory przed potęgą ducha lub do ferowanych wyroków dodawanie słów NIEULECZALNE PRZEZ ZNANY SYSTEM MEDYCZNY.
 

0
0

Strony

Skomentuj