Mikroskopijne czarne dziury mogą posłużyć jako źródła nieograniczonej energii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Słynny astrofizyk Stephen Hawking stwierdził, że w przyszłości ludzkość będzie w stanie pozyskiwać nieograniczone ilości energii z mikroskopijnych czarnych dziur. Według naukowca, już dziś istnieją możliwości techniczne, aby tworzyć mikroskopijne czarne dziury za pomocą Wielkiego Zderzacza Hadronów. Uczony ostrzega, że te eksperymenty powinny być prowadzone z dużą ostrożnością.

 

Zdaniem Hawkinga, czarna dziura wielkości góry, mogłaby po prostu połknąć Ziemię. Aby zapobiec katastrofie trzeba zachować bezpieczną odległość od naszej planety wykonując operacje na orbicie. Naukowiec uważa, że w przyszłości ​​sztuczne miniaturowe czarne dziury będą przechowywane w niewidocznych dla ludzi wymiarach czasoprzestrzeni, które zgodnie z teorią strun, są całkiem realne i osiągalne.

Stephen Hawking - źródło: NASA

Stephen Hawking stwierdził, że nawet niewielka czarna dziura emituje około 10 milionów megawatów energii, a taka jej ilość wystarczy do dostarczenia energii elektrycznej do wszystkich urządzeń na naszej planecie. Fizyk w wywiadzie dla BBC, zażartował, że teraz czeka na stworzenie pierwszych mikroskopijnych czarnych dziur, co zapewni mu Nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki. 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Odważniak

Skoro czarne dziury są takie

Skoro czarne dziury są takie wszystkożerne, to teoretycznie powinno już niczego nie być, tylko same dziury. Widocznie są, ale inne, albo są jakieś dobre zabezpieczenia, albo czarnych dziur nie ma i są tylko w sferze sciencie fiction.

0
0
Portret użytkownika debaucher

Czy ktokolwiek na świecie

Czy ktokolwiek na świecie widział kiedykolwiek "CZARNĄ DZIURĘ" ?
Dla niekumatych-nie chodzi tu o pitkę Murzynki!!

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Ogo Pogo

Odnosząc się do murzyńskich

Odnosząc się do murzyńskich dam Borys Vian stwierdził bodajże w jednej ze swoich ksiązek "Jesień w Pekinie " ,że wspomniane są bardzo różowe wewnątrz.
Tak na marginesie nasze POlskie dziury wchłaniały wszystko.

0
0
Portret użytkownika dune

Nie ma zadnej czarnej

Nie ma zadnej czarnej dziury.
 
Wymysl Pana - ktorego spotkala krzywda - cialo odmowilo posluszenstwa. Stad jego niewiara w boskie stworzenie i zamysl Boga jakim jest nasza rzeczywistosc.
Optuje ze my wlasnie cala rzeczywistosc jest czarna dziura poniewaz wszystko sklada sie z atomow - a odwrotnie skladamy sie z prozni 99,9% tzw. atomu to pustka!  a materie tworzy jedynie informacja czyli jestesmy zanurzeni w Bogu. Bog to my jako jego czesc. Mozna wysnuc wniosek ze mozemy istniec jedynie jako symulacja w komputerowym programie - jest jeszcze jedna hipoteza - rzeczywistosc stworzyl czlowiek z przyszlosci.
Jesli dodac 4ty wymiar jakim jest czas, jesli daloby sie go ksztaltowac tzn do przodu, wstecz okaze sie wlasnie ze tak moze byc. Wszystko toczy sie wg boskiego planu.
 
Co chcialem powiedziec ZDROWIA!

0
0

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Danny

1. Materia to energia 2.

1. Materia to energia
2. Czarna dziura powstaję gdy w jednym punkcie znajdzie się odpowiednio dużo materii (energii)
3. Czarna dziura to wyrwa w czasoprzestrzeni do innej alternatywnej rzeczywistości
4. Dzięki temu połączeniu można pozyskać energię z przestrzeni między wymiarowej
5. Są już możliwości stworzenia pierwszej elektrowni punktu wymiarowego ( EPW )

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus

a co to jest

a co to jest "czasoprzestrzeń? To lapsus. Nie ma  żadnej "czasoprzestrzeni". Istnieje tylko materia w przestrzeni. Czas nie istnieje. Jest wymysłem pomocniczym ludzkiego umysłu dla zrozumienia przestrzeni.

0
0
Portret użytkownika keri

Jak powstają czarne

Jak powstają czarne dziury?
1. Oskalpowany nałukofiec wymyśla hipotezę, która jest sprzeczna z doświadczeniami i obserwowaną rzeczywistością.
2. Zamiast wyśmiać tę hipotezę, inni oskalpowani nałukofcy drapią się po głowach co robić, przez co wychodzą im ze łbów na wierzch czarne dziury.
3. Oskalpowani dodają te czarne dziury do fałszywej hipotezy i hipoteza jest nie do ruszenia. Nazwana zostaje teorią i staje się obowiązującym dogmatem na wieki.

0
0

Strony

Skomentuj