Mieszkaniec Irbitu „upolował” jasny meteor na nocnym niebie

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Przedwczoraj w nocy nad Obwodem Swierdłowskim zauważono upadek meteora. Jasny błysk na niebie zauważyli mieszkańcy Irbitu. W materiale filmowym widać jasny punkt na niebie, który szybko znika, lecąc w dół. Obiekt z pewnością spłonął w atmosferze.

 

Nagranie trwa tylko osiem sekund. Informacja, że jest to ciało niebieskie, potwierdził profesor Wiktor Grokhowsky specjalizujący się w tematyce meteorytów.

 

Wiktor Grokhowsky, docent instytutu Fizyki i Technologii Uniwersytetu na Uralu, powiedział: „To jest mały meteoryt – jeden z wielu, które nieustannie wpadają w atmosferę ziemską. Ten konkretnie spłonął całkowicie. Takie rzeczy są nieprzewidywalne, ale nie są niebezpieczne. Obiekt spowodowałby jednak spore spustoszenie, gdyby dotarł do ziemi”.

 

Wiktor Grokhowsky tłumaczy też, że uralscy naukowcy pracują nad stworzeniem bazy meteorytów. Będą w niej gromadzone dane na temat asteroidów i rozmaitych ciał niebieskich, docierających do ziemi. Na razie udało się zebrać 103 próbki do badań (resztki obiektów kosmicznych).

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Komentarze

Portret użytkownika Maxim

Według mnie to nie meteor ,za

Według mnie to nie meteor ,za krótki ślad przelotu i odłamków świetlnych , zmiana kierunku lotu, tzn. wleciał od góry anad ziemią skręcił w prawo. Nie wiadomo czy kamera posiadała ,,rybie oko,,.

Portret użytkownika Eva11

opisz jak wyglada prawdziwy .

opisz jak wyglada prawdziwy ...

ktore to ze zdjec googlowskich jest to wlasciwe ?

albo ktory zarejstrowany odpadek to ten bardziej podobny ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Skomentuj