„Mięso” z owadów trafiło do szwajcarskich supermarketów

Kategorie: 

Źródło: foter.com

Od lat ludzie zastanawiają się, czym w przyszłości będzie żywił się człowiek. Obecnie naukowcy zajmujący się żywnością oraz europejscy biologowie podjęli krok w dziwnym kierunku, tworząc produkty „mięsne” na bazie owadów.

Wykonane z owadów hamburgery oraz klopsiki trafiły w tym miesiącu do sprzedaży w szwajcarskiej sieci supermarketów Coop. „Przez długi czas pracowaliśmy nad naszym produktem i jako pierwsi sprzedawcy w Szwajcarii możemy zaoferować smaczną żywność o zrównoważonym smaku, wykonaną z owadów” – twierdzi Sylvio Baselgia, szef ds. zamówień w Coop.

Burgery z mączników – 30 milimetrowych larw chrząszczy, to pomysł szwajcarskiego laboratorium Essento, które stara się w ten sposób zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych, emitowanych przez zwierzęta gospodarskie. 

Średnia krowa uwalnia do atmosfery ponad 100 kilogramów dwutlenku węgla na każdy kilogram białka, który posiada. Christian Bartch, współzałożyciel firmy Essento, twierdzi, że to właśnie białko owadów jest żywnością przyszłości, będąc tanim w produkcji i posiadając wysoką wartość odżywczą.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika keri

Muszka owocowa rozmnaża się

Muszka owocowa rozmnaża się bardzo szybko i właściwie pojawia się znikąd. Jej larwy są wielokrotnie większe od samej muszki. Wystarczy wyrzucić skórki z owoców do śmietnika i po kilku dniach wyciągnać z niego świeże ruchliwe soczyste mięsko.

Odpowiednie przyprawy i na pewno będą smakować nie gorzej niż "robale" wyciągane z morza i nazywane krewetki Biggrin

Przemysł mięsny jest niepotrzebny Biggrin

Portret użytkownika witek

mój pomysł racjonalizatorski

mój pomysł racjonalizatorski to żeby nic nie jedli i wtedy nic nie będą zużywać, chociaż nie, taki pomysł był już wdrażany w Oświęcimiu

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Szwajcarom wszystko jedno co

Szwajcarom wszystko jedno co jedzą, co widać po ich tradycyjnych potrawach z psów i kotów, niech więc sobie zajadają larwy i inne robale - smacznego!

 

Niszcz religie mesjanistyczne, zanim one zniszczą Ciebie!

Portret użytkownika John Moll

Bogaci coraz bardziej się

Bogaci coraz bardziej się bogacą, a biedni stają się coraz biedniejsi. Więc realizują swoje urojone pomysły - tanie żarcie z robaków. Jak biedni będą biedniejsi, to zrobią jedzenie z gówna i powiedzą, że jest dobre dla klimatu.

Portret użytkownika baca

jeden szwajcar emituje więcej

jeden szwajcar emituje więcej dwutlenku węgla niż dwóch nie szwajcarów i dlatego szwajcarzy powinni wpier**lać robaki...

od 500 lat czyli od czasu zegara z kukułką w szwajcarii niczego nie wymyślono - do czasu klopsików z larwy...

 

Skomentuj