Michaił Gorbaczow ostrzegł przed wojną jądrową z powodu Ukrainy

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Ukraina jeszcze przed zamachem stanu była prorosyjska, jednak nowy rząd chce ją pokierować w stronę Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych i organizacji NATO. Były prezydent Związku Radzieckiego ostrzega, że jeśli NATO rozszerzy swoją granicę, może dojść do wielkiej wojny w Europie.

 

Prezydent Ukrainy zapowiadał, że kraj w najbliższych latach przeprowadzi referendum w sprawie wejścia w struktury NATO. Oznacza to więc, że granice tej organizacji będą znajdować się tuż przy Rosji, co najprawdopodniej spotka się z odpowiedzią. Były prezydent ZSRR Michaił Gorbaczow uważa, że z powodu sytuacji na Ukrainie może dojść do wielkiej wojny w Europie.

Michaił Gorbaczow - źródło: SpreeTom/Creative Commons

Jego zdaniem Niemcy chcą dokonać nowego podziału Europy rozszerzając swoją strefę wpływów na wschód, tj. w kierunku Rosji, podobnie jak podczas drugiej wojny światowej. Gorbaczow ostrzega, że jeśli "komuś puszczą nerwy" to nie przeżyjemy kolejnych lat - może dojść do wojny, w której zostanie użyta broń jądrowa.

 

Jak to powiedział były przywódca Związku Radzieckiego, potrzebne jest natychmiastowe "odmrożenie relacji" między Rosją a Zachodem. Wielu obserwatorów obecnej sytuacji w Europie uważa, że wejście Ukrainy w struktury NATO spotka się z konkretną reakcją ze strony Rosji - może to nawet zapoczątkować wojnę.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Trudno sie nie zgodzic z

Trudno sie nie zgodzic z wywodami Gorbaczowa, bo będąc blisko wie o czym mówi , że Niemcy i USA to głowne siły dążące do nowego podziału Europy kosztem wielu państw eyuropejskich i Rosji.

0
0

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika Klaus

A skad wiesz że był w CIA bo

A skad wiesz że był w CIA bo jak kogos się pytam o dowody na ten temat to wklejacie mi jakies linki z youtuba a to raczej nijakie dowody.

0
0

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika Klaus

Przepraszam idioto ale to ich

Przepraszam idioto ale to ich wina że mają takich ludzi w rodzinie NIE więc jakie masz prawo żeby ich obrażać ?

0
0

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika Zenek :)

  Coś w temacie "wojny

 
Coś w temacie "wojny klimatycznej" czyli jak to ściana mrozu oddziela Rosję od semickich NAZI robiąc ich wojskom kolejny mrozowy pogrom (już teraz żydobanderowscy naziści od yahwe zamarzają w okopach w Noworosji).
 
Jeśli zaś prawdą jest podana w artykule informacja o śniegu w Egipcie to niniejszym spełniła się wizja kairskiej jasnowidzki jaka to zapowiedziała ze 6 miesięcy temu i kolejne jej wizje mówiące o wyginięciu żydów mają coraz większe szanse zaistnienia.  Tak więc "śpieszmy się z machaniem naziolom chusteczkami bo niedługo nie będzie komu".
 
"Arktyczne powietrze dotarło do równika. "To niespotykane (zdjęcia)"
Zaskoczeni są ci, którzy przed zimą w Europie uciekli do "ciepłych krajów". Znad Arktyki spłynęła fala chłodów, która dotarła do Grecji, Turcji, Egiptu, a nawet Izraela i Palestyny. Spadły gigantyczne ilości śniegu. Mieszkańcy mówią o zimowym kataklizmie."
 
całość
http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/114450,arktyczne-powietrze-dotarlo-do-rownika-to-niespotykane 
 

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Nie da się kontrolowac

Nie da się kontrolowac idioty, co tak twierdzi, bo zaprzeczasz oficjalnym źródłom podających sposób na kontrolę pogody.
Nie wiem czy wiesz idioto, ale rozpylenie jodku srebra nad pewnym obszarem powoduje tworzenie sie chmur deszczowych i ulewnych deszczy. Metoda znana od dziesiątków lat.
 Nie wiem czy zajarzasz swoim tepym bezgranicznie umysłem, że wywoływanie deszczy i tworzenie chmur to własnie kontrolowanie i sterowanie pogodą.
 Nie będę już odpowiadał na twoje bezdennie głupie wypociny zaropiałego kiłą mózgu, bo szkoda mojej energii.

0
0

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika Klaus

Dobra jodek srebra "wywołuje

Dobra jodek srebra "wywołuje deszcze" ale nie czekaj bo wy jeszcze mówicie o trzęsieniach ziemi,wzbudzaniu wulkanów podglądaniu prezydenta jak sra to wyjaśni mi to "Einstainie' 

0
0

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika Zenek :)

  Ale on nie pisze O

 
Ale on nie pisze O KONTROLOWANIU PRZEBIEGU
 
zjawisk pogodowych a zwyczajnym ich
 
WYWOŁYWANIU NAD TERYTORIUM WROGA.
 
Zjawisko po wywołaniu dalej żyje własnym życiem, WOJNA POLEGA NA ICH WYWOŁYWANIU i SIANIU TAK ZNISZCZEŃ W EKONOMII WROGA.
 
 
 

0
0
Portret użytkownika achiles

A czy ktoś z was kiedyś zadał

A czy ktoś z was kiedyś zadał sobie pytanie, jaki to musi być i się czuć jako człowiek oszukany i zwiedziony, przez ZACHÓD? Mało kto z was wie o tym, że on do dnia dzisiejszego żyje w jednej z baz AMERYKAŃSKICH, dostosowanych tylko pod względem jego, co nie jest wcale sympatycznym życiem, będąc kanarkiem w złotej klatce i pilnowanym wszędzie, gdzie się ruszy, niczym SUPER TERRORYSTA, KTÓRY ZOSTAŁ NAMIERZONY, przez RADARY. Ale wbrew wszystkiemu, nie mam nic do niego i chyba nawet sam PREZYDENT PUTIN z perspektywy minionego czasu już, nie ma, choć na bank miał, na początku, bo przecież ten CZŁOWIEK, nie pierwszy i nie ostatni został WYDYMANY, przez ZACHÓD i jego przywódców.

0
0
Portret użytkownika Ewiak Ryszard

Niestety, wojna jądrowa jest

Niestety, wojna jądrowa jest nieunikniona jak śmierć, ale jeszcze nie teraz. Przypomnę tu fragment starożytnej wizji: "I powróci [król północy] do ziemi swej z dobrami ruchomymi wielkimi [1945. Ten szczegół wskazywał, że Hitler zaatakuje także ZSRR i będzie walczył aż do gorzkiego końca. Na początku nic nie wskazywało na takie zakończenie wojny], a serce jego przeciw przymierzu świętemu [wrogość wobec chrześcijan], i będzie działał [oznacza to aktywność na arenie międzynarodowej], i zawróci do ziemi swej [1991-1993. Rozpad ZSRR i Układu Warszawskiego, wojska rosyjskie powróciły do kraju]. W czasie wyznaczonym powróci z powrotem [powrót Rosji w tym kontekście oznacza kryzys, który przyćmi Wielką Depresję. Rozpadnie się nie tylko strefa euro, lecz także UE i NATO. Wtedy wiele krajów z dawnego bloku wschodniego opuści amerykańską strefę wpływów i powróci pod skrzydła Rosji]. I [król północy] wkroczy na południe [wiele wskazuje na Gruzję. Punktem zapalnym może stać się także Ukraina, jeśli Rosja odzyska wpływy tylko nad częścią tego kraju], ale nie będzie jak wcześniej [2008 - Gruzja], lub jak później [obecnie - Ukraina. Tu także sukces i brak reakcji militarnej ze strony Zachodu], gdyż ruszą przeciw niemu mieszkańcy wybrzeży Kittim [Amerykanie, na początku bez Brytyjczyków. Oni dołączą do tej wojny później] i będzie utrapiony [to oznacza tu załamanie nerwowe] i zawróci" (Daniela 11:28-30a).

Według tego scenariusza późniejsze, trzecie wejście na południe zakończy się konfrontacją militarną z USA i globalną wojną jądrową (Objawienie 6:4). Nie będzie to koniec świata, lecz jak stwierdził Jezus - "początek bólów porodowych" (Mateusza 24:7,8).

Mam nadzieję, że nie stanie się to za prezydentury Obamy. Nieprzypadkowo to właśnie on (a nie McCain, lub Romney) jest obecnie prezydentem Stanów Zjednoczonych. Obama jest człowiekiem rozsądnym i nie ulega presji szaleńców. Bóg w ten sposób zabezpieczył nas przed przedwczesną wojną światową (por. Jeremiasza 1:12; Rzymian 13:1). Dzięki temu też Putin bez większych przeszkód odbuduje imperium. Dopiero potem będzie wojna.

W roku 1882 Wielka Brytania rozciągnęła wpływy na Egipt i przejęła rolę "króla południa". Mniej więcej w tym samym czasie Rosja zajęła pozycję "króla północy", rozciągając wpływy na terytoria, które wcześniej należały do Seleukosa I (Daniela 11:27).

Wszystkie szczegóły tej wizji wypełniają się od czasów starożytnej Persji w porządku chronologicznym.

0
0
Portret użytkownika qismo

Idź gdzie indziej pisać te

Idź gdzie indziej pisać te swoje wywyody. 
To jest portal informacyjny a nie przepowiedniczy czy podobny.

0
0

" Znam twój ucisk i ubóstwo - ale ty jesteś bogaty -
i [znam] obelgę wyrządzoną przez tych, co samych siebie zowią Żydami,
a nie są nimi, lecz synagogą szatana. "
Ap 2:9
 

Portret użytkownika Surun

Putin ograł zachodnich

Putin ograł zachodnich inwestorów jak małe dzieci

Czyli jak dzięki amerykanom Putin skupuje akcje i złoto za grosze!

Przed kryzysem na Ukrainie duża część akcji rosyjskich spółek energetycznych należała do amerykańskich i europejskich inwestorów. Prawie połowa zysku z koncernów naftowych i gazowych trafiało do zachodnich akcjonariuszy. Zamiast zasilać budżet rosyjskiego skarbu państwa zyski wypływały za granicę.

Ze względu na sytuację na Krymie, rubel zaczął gwałtownie spadać, rosyjski bank Bank Centralny nie reagował. Pojawiały się pogłoski, że Rosja nie posiada wystarczających pieniędzy w celu wsparcia kursu rubla.

Po oświadczeniu Władimira Putina, że będzie chronić rosyjską ludność na Ukrainie doprowadziły do dramatycznego spadku wartości akcji rosyjskich spółek energetycznych.
Zachodni inwestorzy w panice nagle zaczęli sprzedawać akcje na giełdzie bojąc się całkowitej utraty ich wartości.

Putin tylko się uśmiechał na konferencjach prasowych i czekał na odpowiedni moment przez tydzień. Gdy uznał że cena akcji jest wystarczjąca niska nakazał natychmiastowego zakupu aktywów, które były w rękach Amerykanów i Europejczyków! Gdy inwestorzy zachodni zorientowali się w czym rzecz było już za późno. Akcje były w rękach rosyjskich!

Rosja skupiła w swych rekach prawie 100% aktywów tych firm, kosztem zaledwie 20 mld $.
Teraz większość zysków z ropy i gazu pozostanie w Rosji.
 
Rosja odkupiła za grosze swoje zapasy ropy i gazu warte miliardy dolarów.
Takiej niezwykłej operacji nie widziano od czasu ustanowienia rynku akcji.

Jak cena ropy na rynkach światowych była dwa razy wyższa zysk dla rosji z eksploatacji złóż wynosił około 50 procent. Jak cena spadła o połowę co miało zabić rosyjską gospodarkę bo tak twierdzili zachodni "eksperci", Rosja ma już prawie 100% zysku dla siebie!
Spadek cen na światowych rynkach ropy i gazu przełożył się na wzrost udziału rosyjskiego skarbu państwa w zyskach!

Putin ograł zachodnich inwestorów jak małe dzieci.
Wytrawny gracz potrafi zarobić zawsze niezależnie czy akcje spadają czy rosną!

Chiny wsparły rubla dopiero jak Putin zdążył zrobić porządek z zachodnimi inwestorami!

Wypowiedzi tzw. ekspertów w naszych mediach na temat kondycji rosujskiej gospodarki mówiąc delikatnie "mijają się z prawdą".

Spadek cen ropy na świecie o np. 50% nie oznacza dla Rosji straty 50%.
Mają bowiem większy pakiet akcji niż wcześniej.

Ceny nośników energii unormują się wcześniej czy póżniej ale zachodni inwestorzy już póki co nie zarobią na rosyjskim gazie i ropie. Inwestorzy z Azji są zainteresowani wypełnić lukę po zachodnich akcjonariuszach. Putin po tych doświadczeniach robi to z rozwagą wbrew naszym mediom którzy twierdzą że Chiny i inni już przejmują Rosję. Jak na razie to Putin przejął akcje firm zachodnich ale o tym cisza!

Tego nie przeczytasz w "poważnych" polskich portalach gospodarczych, finansowych, analiz giełdowych.

Bardzo niewiele osób rozumie, co Putin robi w tej chwili .  I prawie nikt nie rozumie, co chce robić w przyszłości podał globalresearch.ca
Nie ważne jak może się to wydawać dziwne, ale teraz, Putin że sprzedaży rosyjskiej ropy i gazu skupuje złoto. Putin nie krzyczy o tym na całym świecie. I oczywiście, że wciąż akceptuje dolary jako pośredni środek płatniczy.  Ale od razu wymienia te wszystkie dolary uzyskane ze sprzedaży ropy naftowej i gazu na fizyczne złoto!

Aby to zrozumieć, wystarczy spojrzeć na dynamikę wzrostu rezerwy złota Rosji i porównać te dane z obrotów dewizowych z Rosji, pochodzących ze sprzedaży ropy naftowej i gazu w tym samym okresie. W trzecim kwartale tego roku, Rosja kupiła ogromną ilość złota w ilości 55 ton.  To więcej niż wszystkich banki centralne wszystkich krajów świata, w połączeniu  (według oficjalnych danych)! W sumie, banki centralne wszystkich krajów świata zakupiły w trzecim kwartale 2014 93 ton metali szlachetnych. Z 93 ton złota zakupów przez banki centralne na całym świecie w tym okresie, 55 ton należy do Rosji.

Fed i EFS sztucznie zaniża cenę złota żeby wzmocnić dolara poprzez manipulacje na rynku.
Korzysta z tego Putin kupująć masowo złoto po zaniżonych cenach tak jak to zrobił wcześniej z akcjami!

Cytat o Putinie za globalresearch.ca

"Oskarżenia Zachodu wobec Putina tradycyjnie opierają się na fakcie, że pracował w KGB.
W związku z tym jest on osobą okrutną i niemoralną. Putin obwinia się za wszystko.
Ale nikt nie oskarżył Putina o brak inteligencji. Zdolność Putina dla szybkiego analitycznego myślenia i podejmowania jasnych i wyważonych decyzji politycznych i gospodarczych.
Często zachodnie media porównują tę umiejętności ze zdolnościami arcymistrza w szachach".
 
artykuł ze strony: http://polskiportal.net/classifieds/3852/787/putin-ogral-zachodnich-inwestoro

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Joker

Buhahhaaa... Bravo Putin!!...

Buhahhaaa... Bravo Putin!!... Smile
Jako wybitny szachista ograł tych pejsatych cweli z Zachodu... Smile
 Te kozie odchody nie maja pojecia o grze w szachy, w której Słowianie zawsze przodowali!!

0
0

Miecz nie jest mordercą ale narzędziem w rękach zabójcy...
 
Ban na czas nieokreślony.
Mod

Portret użytkownika 777

Przecież  wszyscy musimy

Przecież  wszyscy musimy umrzeć więc dlaczego mamy się denerwować a my w Polsce jesteśmy bardzo atakowani więc nic nam nie zaszkodzi jeśli się pozabijają atomem i islamem ! Jako Polacy powinniśmy się modlić o Miłosierdzie Boskie bo Stwórca może nas uratować z tego ziemskiego bałaganu ! Zresztą UFO i tak szykuje się na podmianę ciał części ludzkości a inną podmieni GMO ! Tak pisze tu naukowiec sami przeczytajcie !

http://popotopie.blogspot.com/2013/06/kim-sa-istoty-z-innego-wymiaru.html

0
0
Portret użytkownika OLI

USA WPUSZCZA W MALINY

USA WPUSZCZA W MALINY PRZYWÓDCÓW PANSTW EUROPEJSKICH BY GRAŁA NA NOSIE PUTINOWI - GROŻĄC SANKCJAMI . PLAN USA JEST TAKI BY SKŁÓCIĆ ZACHÓD Z ROSJĄ I DOPROWADZIĆ W EUROPIE DO WOJNY , NA KTÓREJ ZYSKA USA NA SPRZEDAŻY BRONI I T.P  - RATUJĄC AMERYKANSKĄ   GOSPODARKE BĘDĄCEJ W GŁĘBOKIM KRYZESIE. GORBACZOW SŁUSZNIE OSTRZEGA ZACHÓD BY SIE OPAMIETAŁ I DĄŻYŁ DO POKOJOWEGO ROZSTRZYGNIECIA SPRAWY UKRAINY Z ROSJĄ. UWAŻAM PUTINA ZA MĄDREGO I ROZTROPNEGO POLITYKA BO INNY NA JEGO MIEJSCU BY NIE TYLKO NAJECHAŁ NA UKRAINE ALE I SKLOCONĄ EUROPE ///// A OSTATNIO TERRORYZOWANĄ PRZEZ AL KAJDE - CO ROSJI JEST NA RĘKĘ //// CZASU JEST MAŁO - NERWY PUTINOWI MOGĄ PUŚCIĆ I DOJDZIE DO ZAGŁADY ZIEMI .///// KOMU NA TYM  ZALEŻY PYTAM KOMU ??????

0
0

Strony

Skomentuj