Masowa egzekucja chrześcijan w Libii

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Wczoraj opublikowano film przedstawiający bestialską egzekucję 21 egipskich chrześcijan w obrządku koptyjskim. Ludzie ci to w większości pracownicy budowlani, którzy zostali porwani na początku stycznia w okolicy miasta Syrta w Libii. W odpowiedzi egipckie lotnictwo wojskowe rozpoczyna naloty.

 

Od czasu gdy w podejrzanych okolicznościach zamordowano przywódcę Libii, Muammara Kadafiego, kraj ten pogrążył się w chaosie. Efektem tego jest wojna domowa, która trwa tam nieprzerwanie od obalenia satrapy. Teraz jedna ze stron konfliktu zgłosiła akces do Państwa Islamskiego i od razu zaczęła szokować masowymi morderstwami.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Szokujące obrazki przedstawiają schwytanych Egipcjan ubranych w dobrze znane z Guantanamo pomarańczowe kombinezony. Potem mężczyźni klękają nad brzegiem morza i każdemu z nich dżihadyści odcinają głowy za pomocą noży. Efektem tego było zalanie plaży i morza krwią, a celem takiego aktu barbarzyństwa jest wywołanie strachu.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Jeden z islamistów oświadczył po morderstwie w emocjonalnym wystąpieniu, że krzyżowcy, czyli chrześcijanie, zostaną zgładzeni, a o bezpieczeństwie będą mogli jedynie pomarzyć. Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na świecie trzeba przyznać, że chrześcijanie są prześladowani niemal wszędzie i to właśnie wyznawcy tej religii są najczęściej brutalnie mordowani przez fundamentalistów sympatyzujących z tak zwanym Państwem Islamskim.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Egipt odpowiedział na ten mord w podobnym stylu jak na spalenie żywcem pilota odpowiedziała Jordania, czyli rozpoczął bombardowania pozycji dżihadystów w Libii. Egipskie samoloty F-16 dokonały nalotów i jak głoszą źródła wojskowe wszystkie bomby uderzyły w zamierzone cele.

Źródło: Kadr z YouTube / Twitter

Mamy zatem kolejny teatr wojny na świecie.Prezydent Abdel Fattah al-Sisi postanowił włączyć Egipt do walki z dżihadystami. Generał al-Sisi wykonuje jednocześnie wspaniały gest pokazując, że jest prezydentem zarówno muzułmanów jak i Koptów, bo jego zdecydowana reakcja nastąpiła właśnie po brutalnym morderstwie egipskich chrześcijan.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika rochel57

Jestem zdania, że każdy

Jestem zdania, że każdy przewidujący i prawdziwy Polak już się na własną rękę uzbroił - na wypadek usuwania islamskiej zarazy nie tylko z Polski, ale i Europy, także. Jest to zresztą Naszym obowiązkiem i patriotyczną normalnością. A jeśli Państwo /choć w to po obecnych wyborach wątpię/, będzie Nam przeszkadzać, no to niestety, jakoś tę drogę będziemy musieli sobie utorować. Gdyby JKM od dawna był w Sejmie, to i kara śmierci byłaby atutem Prawa. Żadnego więc syfu jak islam, nikt by Nam tu nie sprowadził.

0
0

rochel57

Portret użytkownika thirdeye

Oczywiście my Polacy czekamy

Oczywiście my Polacy czekamy na muzłumańskie kundle i przypomnimy im jak to już kiedyś było za Jana III Sobieskiego kto kogo się będzie bał.

0
0
Portret użytkownika SurvivorMan

To nie będzie takie proste i

To nie będzie takie proste i oczywiste... Wtedy sam król stawał do walki... Dziś przywódcy europejskich (a szczególnie unijnych) krajów, w imię wolności, równości i tolerancji, sprowadzają to tu do nas i dopóki ktoś komuś łba nie odrąbie na środku ulicy, to nikt z rządzących nawet nie będzie sie zastanawiał nad problemem... A wątpię że nawet wtedy się zastanowi, patrząc na to co stało się w Anglii, gdy w biały dzień na środku ulicy koleś odciął głowę brytyjskiemu żołnierzowi krzycząc przy tym pozdrowienie dla swojego boga, a pan poprawny politycznie, niejaki Cameron, powiedział że to zwykły przestępca jak każdy inny... Reasumując... Jak oni tu wparują, to będą mieli owinięty wokół palca nasz rząd i policję, dzięki choremu, patologicznemu unijnemu prawu!

0
0

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Leerkoo

Już ścięto przeciez na ulicy

Już ścięto przeciez na ulicy w wielkiej brytani zołnierza i co zrobiono? NIC. Wiec nie wiem co treba byłoby zrobić żeby ludzie isę otrząsnęli...

0
0
Portret użytkownika Lis Pustyni

Dlaczego ISIS nie morduje

Dlaczego ISIS nie morduje Żydów? Odpowiedź jest prosta. Islamiści czują strach bo Izrael nie cacka się z dzikusami. I tak powinni robić wszyscy. ISIS to stolec ludzkości i należy go spłukać raz na zawsze.
Ps. Rozwaliła mnie ta sonda w ZnZ na prezydenta a konkretnie jej wynik. Duda, Mikke, Kukiz Lol Teraz już wiem, że zaglądają tu głównie nastolatkowie Smile No cóż młodość musi się wyszumieć Smile

0
0
Portret użytkownika SurvivorMan

Demokracja w Libii,

Demokracja w Libii, wprowadzona przez USrael i jego podnóżków z Europy, jak widać kwitnie w najlepsze...

0
0

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Bocian

Widzialem film. I sprostuje.

Widzialem film. I sprostuje. Tam są LUDZIE a nie jeden człowiek. W każdym z nich było widać przerażenie...

0
0
Portret użytkownika js

Tak. Kadafi był satrapą, a

Tak. Kadafi był satrapą, a teraz mają zachodnią demokrację w pełnym wymiarze. Ktoś jednak popoiera tych bandytów. Skąd np mają te pomarańczowe uniformy w takich ilościach. Jak dotąd takie były używane chyba tylko w USA i przez USA. Co dostali te uniformy w prezencie?. Ktoś ich utrzymuje, finansuje, zaopatruje w broń, amunicję, żywność, itd. Jakoś przekraczają granice i to nie pojedyńczo. Maja dostęp do środków transportu i środków masowego przekazu. Cały Zachód podobno ich zwalcza, a ich coraz więcej. Popatrzmy kogo nie atakują i czyje terytoria omijają, a wnioski nasuną się same.

0
0

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Albo rusofob, albo za dużo

Albo rusofob, albo za dużo TVN-u, albo jedno i drugie... NIE UPRAWIAJ DEZINFORMACJI! Rosja wspiera Asada którego oni chcą się pozbyć, aby utworzyć już oficjalnie Kalifat! Pamiętaj jedno: W dniu w którym Asad polegnie lub zostanie wygnany, najpierw wybiją do nogi wszystkich "niewiernych" w Syrii i Iraku, utworzą Kalifat, a potem przez konia trojańskiego - NATOwską Turcję, której prezydent coraz częściej daje oznaki radykalizmu religijnego - przybędą do Europy!

0
0

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika JustCurious

Ciekawe, zabijają

Ciekawe, zabijają chrześcijan, muzułmanów, zdarzyli się japońce, a czemu nie robią tych egzekucji na żydach/obywatelach izraela?

0
0

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika nalepka

Usrael stworzył ISIS.

Usrael stworzył ISIS. Stworzył  i wyszkolił. To samo miało miejsce z Al Kaida.  Sztuczne kozły ofiarne by szkalować Muzułmanów.  Oczywiście są i fanatycy w Islamie ale gdzie ich nie ma... Problem leży gdzie indziej, i to ten problem tworzy sztuczne podziały, sztuczne ataki, sztuczną rzeczywistość.
 

0
0

Skomentuj