Manewry wojsk rosyjskich w Obwodzie Kaliningradzkim, Polska może być zagrożona?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Generał Koziej, czyli szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego, powiedział dzisiaj publicznie, że "nie można wykluczyć zagrożenia inwazją na Polskę". Wczoraj bardzo groźnie brzmiały też słowa premiera Tuska. Czy to oznacza, że stoimy u progu wojny z Rosją?

 

Sytuacja, jaka powstała w wyniku kryzysu ukraińskiego do złudzenia przypomina tą, która w 1939 roku doprowadziła do wybuchu II wojny światowej. Wtedy również dochodziło do zajmowania kolejnych państw, a Zachód zamiast reagować szedł na kolejne ustępstwa, kupując czas. Ostatecznie i tak doprowadziło to do hekatomby wojennej.

 

Prezydent Komorowski powiedział dzisiaj, że jego zdaniem Polska nie jest zagrożona. Twierdzi on też, że prezydent USA, Barack Obama w rozmowie telefonicznej zapewnił go o gwarancjach bezpieczeństwa dla naszego kraju. Inna sprawa czy człowiek rozsądny może w to wierzyć. Obecnie bardziej prawdopodobne wydaje się to, że Putin po zajęciu Ukrainy weźmie się z kraje nadbałtyckie i Polskę. Wszystko zależy od tego, jaka będzie reakcja NATO z powodu inwazji na Krym. Jest to doskonałym probierzem realnej polityki i jak widać na razie jest wola tylko na pokrzykiwanie.

Martwi też nieco to, że kanclerz Angela Merkel twierdzi po rozmowie z rosyjskim przywódcą, że "Putin stracił kontakt z rzeczywistością". Nie wiadomo do końca, co miała na myśli, ale potwierdziła, że jest on zdeterminowany w swych działaniach i uważa swoje działania za adekwatną odpowiedź na zaistniałą sytuację. Co ciekawe rośnie cena ropy naftowej na rynkach światowych, więc Putin może ją sprzedawać drożej, a Europa nie może sobie pozwolić na zaprzestanie jej kupowania.

Dzisiejsze ćwiczenia w Obwodzie Kaliningradzkim były zaskoczeniem dla wojskowych i są one bardzo niepokojące, ponieważ rozpoczęły się nagle i bez uzgodnień. Ich skala jest spora, gdyż angażują 3500 żołnierzy. Uczestniczy w nich Flota Bałtycka, która obecnie wyszła w morze. Poinformowano też, że podczas manewrów będą testowane różne rodzaje wojsk i uzbrojenia w tym również czołgi, transportery opancerzone i działa samobieżne. Z przecieków co do scenariuszy manewrów wynika, że żołnierze ćwiczą obronę i natarcia pod ostrzałem wroga.

Wśród naszych wojskowych słychać już nerwowość, bo nikt nie potrafi powiedzieć jaki plan realizuje Władimir Putin. Słychać nawoływania do zwołania posiedzenia NATO z uczestnikami na jak najwyższym stopniu. Wzywa się też do skorzystania z art. 4 paktu północnoatlantyckiego, co otwarcie potwierdza, że jako członkowie NATO czujemy się zagrożeni.

 

To jest już chyba oczywiste, że Rosja nie żartuje i nie pręży muskuły, a po prostu działa. Wystarczy zobaczyć  poniższy film z Kazania, który znajduje się jeszcze za Moskwą. Wygląda na to, że aktualnie trwają realokację wojsk na terenie Federacji Rosyjskiej i to na dużą skalę. Słowo wojna zaczyna już też padać z ust naszych polityków. Robi się niebezpiecznie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika ewka

ruskie świnie,cały swiat

ruskie świnie,cały swiat chcieliby zająć....wredny naród .....szkoda że giną niewinny cywile ...dzieci , ktre nic nie sa winne...moi rodzice przeżyli wojnę , nie wyobrarzają sobie żeby była następna wojna, która rozpeta Putin...chory człowiek jak niegdyś hitler....

0
0
Portret użytkownika Czelsi

Obama i NATO nie kiwną

Obama i NATO nie kiwną palcem. W Syrii też grozili że jak władze użyją sarinu wobec ludności cywilnej to wjadą i zrobią porządek. Co się stało, jak wyglądała obrona tych ludzi wszyscy pamiętają. Nato i Obama wyszli na głupców.

0
0

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika SurvivorMan

Oni nawet nie pomagają

Oni nawet nie pomagają członkom sojuszu... Jak niedawno Turcja (członek NATO) została ostrzelana z terytorium Syrii, to tylko wysyłali groźby za pośrednictwem mediów! ...A ludzie ginęli...
NATO to kolos na glinianych nogach! Pręży muskuły tylko w czasie pokoju... Gdyby doszło do większego konfliktu zbrojego, podkuliliby ogony i każdy dbałby tylko o swoją dupę!
 

0
0

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

To tylko taka zmyłkowa

To tylko taka zmyłkowa otoczka... Centrum NATO podporzdkowane Illuminatom jest tak potęzne, że nie jesteś w stanie tego sobie wyobrazić...
Zarówno jedni, jak i drudzy oraz Chiny, mogą rozwalic nasza planete na pół w dwie godziny

0
0
Portret użytkownika Czelsi

Survivor, Francja

Survivor, Francja zapowiedziała że nadal będzie dostarczać sprzęt wojskowy do Rosji a Anglia wczoraj zdecydowała że nie chce wprowadzać sankcji. Tak na prawdę konflit się jeszcze nie rozpoczął a NATO już ma problem aby się dogadać. Taka instyutucja powinna mówić jednym głosem. Niech co niektórym ludziom otworzy to oczy, że liczyć  musimy sami na siebie jak w I i II WŚ.
Szczekacze wywołąją wojnę bo liczą że Obama nas obroni. Zobaczycie że Polska ucierpi na tym zamieszaniu strzasznie. Putin nas zniszczy gospodarczo w odwecie, tak się teraz wojny prowadzi. Musimy pozbyć się tych błaznów. Widzimy w TVNie jakie Janukowycz ma wille. Niech pokaża wille naszych błaznów, niech udowodnią że wszystkie pieniążki zdobyli legalnie. U nas jest taka sama korupcja jak na Ukrainie.
Miller z Kwaśniewskim wzieli 15mln dolaró za więzienia i co? Sprawa po dwóch dniach ucichła. Banda błaznów.

0
0

Nie jesteś byle kim. Pewnego dnia będziesz musiał wybrać. Musisz zdecydować na jakiego człowieka chcesz wyrosnąć. Kimkolwiek on będzie, dobrym czy złym,...zmieni świat.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Alez nasze poltykierskie

Alez nasze poltykierskie pajacyki zostali po to wynajęci, by spowodowac V rozbiór Polski
 Kto przy zdrowych zmysłach na miejscu pozycji militarnej i gospodarczej Polski ośmieliłby sie grozić Niedźwiedziowi?
 Toż to jest zaplanowane a te syjonistyczne marionetki na wiejskiej i bolszewickie w Belwederze dążą do wojny na zlecenie...

0
0
Portret użytkownika zuraw

Zobowiązań traktatu

Zobowiązań traktatu dotrzymali -po prostu traktat nie najlepszy. Jest tam napisane, że w razie agresji na państwo członkowskie inne państwa nato udzielą pomocy w sposób który uważają za konieczny nie wykluczając użycia sił zbrojnych. Czyli mogą składać groźby w TV jak wspomniałeś.

0
0
Portret użytkownika Afterwiner7

00:33 Czurkin: - Na

00:33

Czurkin: - Na zachodzie i w centrum Ukrainy doszło do aktów przemocy. Doszło do pozbawienia ludzi ich stanowisk. Te akty mogą rozszerzać się na wschodnią część Ukrainy. Nie możemy pozwolić, by to się powtórzyło na wschodzie i na południu Ukrainy. Chodzi jedynie o ochronę mniejszości i walkę z terrorystycznymi siłami.
Wnioski tej wypowiedzi wyciągnijcie sami.

 

0
0


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika colowy3

LUDZIE MYLIŁEM SIĘ CO DO

LUDZIE MYLIŁEM SIĘ CO DO ATAKU CHIN NA ROSJE
NAJPIERW BEDZIE WOJENKA PÓZNIEJ KRÓTKI I DRUGA WOJENKA ZACZNIE SIE OD ATAKU CHIN NA ROSJE 
W TYM MOMENCIE ROSJA MA POPRACIE CHIN CZYLI NAPOTĘŻNIEJSZEJ ARMI LĄDOWEJ ŚWIATA 
 
SPRAWDZAŁEM JESZCZE RAZ TEKSTY KTÓRE CZYTAŁEM I JEDNA RZECZ MI UMKNEŁA DOSYĆ ŚWIEŻA ALE BARDZO PRAWDZIWA
TEKST POWSTAŁ W 2012 
 
PRYPOMNIJCIE SOBIE WYDARZENIA OD TEGO CZASU WKLEJAM TEKST I CZEKAM NA WASZE ODPOWIEDZI CZY EUROPA PADNIE CZY NIE 
 
fragment orędzia z serii OSTRZEŻENIE, które otrzymuje Maria Bożego Miłosierdzia- Druga pieczęć: III WOJNA ŚWIATOWA środa, 16.05.2012, 03:10 Moja najukochańsza córko, muszę poinformować cię, że trzecia WOJNA ŚWIATOWA wkrótce ukaże się światu. Jak widzisz, dziś rano, płyną Moje łzy.* Druga Pieczęć wkrótce zostanie złamana, jak przepowiedział Jan Ewangelista w Księdze APOKALIPSY. Rozpocznie się ona w EUROPIE. Przyczyną będzie system BANKOWY i NIEMCY po raz kolejny wezmą udział w tej tragedii, jak to było w ostatnich dwóch przypadkach. Kiedy się rozpocznie, w dużym stopniu będzie to z powodu oszczędności w gospodarce, a katastrofa wpłynie na GRECJE z wielkim opadem RADIOAKTYWNYM we FRANCJI. Bliski Wschód będzie również zaangażowany z IZRAELEM i IRANEM w wojnę, a SYRIA odegra poważną rolę w upadku EGIPTU. Moja córko, budzę cię, by ci to powiedzieć, nie żeby straszyć, ale wzywam do wielkiej MODLITWY za Europę w tym czasie. Z powodu WOJNY i braku pieniędzy, dużo zbiorów zostanie utraconych, a to doprowadzi do otwarcia Trzeciej PIECZĘCI oznaczającej GŁÓD. Dlatego teraz wzywam wszystkie dzieci Boże, aby próbowały magazynować suszoną i nie łatwo psującą się ŻYWNOŚĆ do wyżywienia swoich rodzin. Ważne jest, aby uprawiać własne zbiory, jeśli to możliwe. Pamiętajcie jednak, że modlitwa może złagodzić wiele z tego cierpienia. Efektem tej WOJNY będzie to, że Mój KOŚCIÓŁ na ziemi, będzie wciągnięty do jednego ŚWIATOWEGO kościoła, w imię zjednoczenia. To zjednoczenie czyli fałszywy pokój, staną się rzeczywistością, w której ANTYCHRYST ujawni się, by stworzyć fałszywy pokój i tak zwany koniec wojny. Ten pokojowy pakt obejmie świat zachodni aż CHINY i ROSJA zaangażują się w sprawy świata. Będą one stanowić zagrożenie dla BESTI Z DZIESIĘCIOMA ROGAMI - EUROPY i przejmą nad nią kontrolę, aby wprowadzić KOMUNIZM. Czerwony smok- CHINY, już zdobywają silną pozycję w świecie ze względu na ich kontrolę światowych finansów. Czerwony smok i "Niedźwiedź", którym jest ROSJA nie kochają Boga. Są one kierowane przez ANTYCHRYSTA, który pochodzi ze WSCHODU i kryje się za zamkniętymi drzwiami. Kiedy te proroctwa zaczną się spełniać cały świat uwierzy w te orędzia. Wtedy nie będzie żadnych wątpliwości
 
W RAZIE POTRZEBY KONTAKTU PISZCIE NA [email protected]

0
0
Portret użytkownika zuraw

Brzmi fajnie jak się czyta

Brzmi fajnie jak się czyta ale to jest lipa. Chiny i Rosja wprowadzające komunizm... przecież rosyjska i chińska gospodarka  z akcentem na to drugie to w porównaniu do europy to kapitalistyczne ostoje świata - w porównaniu bo pełnym kapitalizmem to to nie jest. A  Europa już oddawna komunizuje, a raczej faszyzuje zresztą jak zwał tak zwał, który warian nie istotne ważne że stała się socjalistyczna. Usa zresztą też, wyraznie widać przebiegunowanie poglądów między usa, a rosją.

0
0
Portret użytkownika Ares

Nie wierz w orędzia

Nie wierz w orędzia nawiedzonej Maryśki z Irlandii bo nie są od Boga lecz od szatana, w co nie watpię że jakiekolwiek zdarzenia mogą sie sprawdzać. Prawdziwy katolik dawno to wie, orędzia rownież są odrzucone poprzez kościół katolicki i ostrzegają wierzących przed tymi oredziami.. Maryska już chyba tam 2 lata dzień w dzień ma kontakt z Bogiem i Jezusem i smaruje pierdoły by uwieść jeszcze wierzących katolików..

0
0
Portret użytkownika colowy3

http://dzieckonmp.wordpress.c

http://dzieckonmp.wordpress.com/tag/maria-bozego-milosierdzia/
 
tutaj masz przykład kto propaguje nienawiść do tych przekazów
 
kościół katolicki ich nie odrzucił
 
wszyscy na tym przykładzie mogą sobie posprawdzać
 
pamiętajcię że żaden prorok w hostori nie był kochany przez lud ale zwykle gineli po kolei skazywani na śmierć bo tłumowi nie odpowiadała wola boża
 
zapraszam wszystkich do zapoznanaia się dokumentem i szerszej dyskusji na ten temat wklejam drugi raz bo coś nie poszło za pierwszym razem
do dyskusji zapraszam wierzących jak i niewierzących 

0
0
Portret użytkownika colowy3

Hm z tego co kojarze to

Hm z tego co kojarze to kościół katolicki chodź ma do tego prawo nie
odrzucił tych orędzi mało tego przebadane przez wielu teologów
nie znaleźli w nich błędu teologicznego
 
i pamiętajcie żaden prawdziwy prorok nie jest przyjmowany tylko jest do niego nienawiśc tłumu
 
prorocy boży gineli jako męczęnicy byli nienawidzeni
a Na Panu Jezusie we własnej osobie jako samego Syna Bożego przed którym powinni padać na twarz a zrobili coś innego
tak samo jak ta z irlandi ale mam dla was bardzo ciekawy artykuł który każdy może sobie sprawdzić sam 
 
http://dzieckonmp.wordpress.com/tag/maria-bozego-milosierdzia/
 
zapraszam wszystkich do dyskusji i katolików i ateistów
 
zależy mi by ustalić prawdę razem z wami 
 
p.s na razie trochę spokoju od Rosji można się cieszyć Biggrin (putin przypomniał sobie o paraolimpiadzie xD )

0
0
Portret użytkownika colowy3

Hm z tego co kojarze to

Hm z tego co kojarze to kościół katolicki chodź ma do tego prawo nie
odrzucił tych orędzi mało tego przebadane przez wielu teologów
nie znaleźli w nich błędu teologicznego
 
i pamiętajcie żaden prawdziwy prorok nie jest przyjmowany tylko jest do niego nienawiśc tłumu
 
prorocy boży gineli jako męczęnicy byli nienawidzeni
a Na Panu Jezusie we własnej osobie jako samego Syna Bożego przed którym powinni padać na twarz a zrobili coś innego
tak samo jak ta z irlandi ale mam dla was bardzo ciekawy artykuł który każdy może sobie sprawdzić sam 
 
http://dzieckonmp.wordpress.com/tag/maria-bozego-milosierdzia/
 
zapraszam wszystkich do dyskusji i katolików i ateistów
 
zależy mi by ustalić prawdę razem z wami 
 
p.s na razie trochę spokoju od Rosji można się cieszyć Biggrin (putin przypomniał sobie o paraolimpiadzie xD )

0
0
Portret użytkownika Okrutny Grubas

Kochani czytając te wszystkie

Kochani czytając te wszystkie komentarze niemal dostrzegam wasze skołatane nerwy, i zmęczone umysły tworzące lepsze lub gorszę scenariusze „możliwych” wydarzeń i „oczywistych” powiązań.
Podczas kilku lat zdobywania wiedzy z zakresu szeroko rozumianej Politologii zauważyłem jak nieprzewidywalna i delikatna potrafi być polityka. Wiem również jak niebywale trudne było by zaplanowanie i realizacja scenariuszy wciąż powstających w waszych głowach.  Prawdopodobnie ich autorzy na podstawie posiadanej wiedzy (często nie zgodnej z faktami) uznają je za oczywiste, a wręcz banalne.
Ja jednak uważam za absurdalne wysnuwanie wszelkich teorii na podstawie doniesień medialnych własnej często bardzo wąskiej wiedzy historycznej oraz przy niewielkim doświadczeniu w analizie relacji między narodowych. Nie oznacza to oczywiście że osoby próbujące tego dokonać uznaje za idiotów( w brew temu, że to popularna internetowa przypadłość)
Wiem natomiast że większość rozmów, decyzji, i faktów mających bezpośredni wpływ na wynik gier politycznych zachodzi w kuluarach poza świadomością opinii publicznej. Dlatego tak trudno jest przewidzieć jakiekolwiek rozwiązanie konfliktu nie narażając się przy tym na śmieszność, miano bajkopisarza a wręcz fantasty. 
Jednak mimo wszystko posiłkując się historią, i wiedzą można wyciągać pewne wnioski i warianty wydarzeń. Ja od kilku miesięcy jestem zainteresowany sprawą Ukrainy, do tej pory nie stworzyłem żadnego scenariusza możliwych rozwiązań tego konfliktu. 
Posiadam jednak zdolność do racjonalniej i trzeźwej oceny sytuacji zgodnie z którą z dużym prawdopodobieństwem jestem wstanie stwierdzić iż Polsce w ciągu najbliższych kilku miesięcy nic nie zagraża. Dlatego polecam wszystkim przerażonym i zaangażowanym czytelnikom portalu ochłonąć... i w spokoju z otwartym świeżym umysłem monitorować sytuacje.
 
Jeżeli nasuwają się wam teraz pytania na podstawie czego wysnułem swoje przekonanie odpowiem w kilku skrótowych uogólnieniach.
 
1 Władza Putina  chociaż bardzo silna i solidnie ugruntowana zarówno w śród graczy na rosyjskiej scenie politycznej. Jak i w potencjale wiernego elektoratu, nie jest dana na zawsze. Każdy przywódca potrzebuje zwycięstw by móc rządzić dalej. Tylko wtedy może być postrzeganym jako właściwy najlepszy przywódca.  Podobnie wygląda kształtowanie swojej pozycji w oczach świata. Incydenty w Gruzji w Czeczeni na Ukrainie, odpowiednio prowadzone akcje PR przedstawiające Putina jako wciąż sprawnego, silnego mężczyznę, a wręcz wojownika. Podbudowują Jego pozycje zarówno w kraju jak i pozycje Rosji na arenie międzynarodowej. Stwarzają pozory iż jest to Kraj nieprzewidywalny silny nieustępliwy z którym należy się liczyć, którego należy się bać i który warto mieć po swojej stronie. 
2 Rosja jak większość Państw Świata (o ile nie wszystkie) Nie jest gospodarką zamkniętą a więc nie rozwija się w próżni. oznacza to żę do kształtowania swojej pozycji gospodarczej potrzebuje partnerów handlowych i ekonomicznych których nawiasem mówiąc niebagatelną ilość ma na zachodzie. chodzi tu zarówno o eksporterów jak i importerów surowców, artykułów rolnych, elementów produkcji, oraz technologii. Pogrążenie się w wojnie z Ukrainą czy Polską wywoła określone reakcje na rynkach i przez okres działań wojennych stawia pod znakiem zapytania płynność relacji handlowych z zachodem. Już dziś chociaż na Krymie nie została rozlana nawet jedna kropla krwi po godzinie 9 30 polskiego czasy wartość akcji Gazpromu spadła o 15 % Skerbanku o 14% a Łukoil o 12 %
3 W brew temu co popularnie mówi się o Rosyjskiej Armii nie jest ona wstanie zagrozić Całej Europie. Mało tego jej zaangażowanie na zachodzie bez wcześniejszego nawiązania sojuszu z Chinami było by stanowczo zbyt ryzykowne dla Rosjan. Armia rosyjska chociaż znacznie lepiej wyposażona, i znacznie bardziej liczna niż Polska czy Ukraińska nie jest wstanie mierzyć się z potencjałem militarnym całej Europy a już na pewno nie potencjałem Całego paktu atlantyckiego. Oczywiście możecie powiedzieć że nie wszystkie kraje europejskie zostaną dotknięte wojną, a na części z nich otwarta wojna z Polską czy Ukrainą nie wywoła adekwatnej reakcji Aczkolwiek Trzeba zwrócić uwagę, że Polacy nigdy nie byli powiązani w tak znaczący sposób umowami międzynarodowymi oraz zależnościami handlowymi, politycznymi z zachodem i stanami zjednoczonymi. Nie uważam że ich pomocy za coś pewnego ale należy zdawać sobie sprawę że zajęcie Krymu, Ukrainy czy Polski zmieniło by w istotny sposób sytuacje geopolityczną nie tylko w regionie ale na całym świecie na co zachód nie może sobie tak po prostu pozwolić. Popularne są również głosy mówiące o tym iż Polska zdołała by się bronić zaledwie godzinę.... lub max jeden dzień.... tego nie będę nawet komentował.
 
4. Należy również uzmysłowić sobie genezę obecnego konfliktu. Wszystko zaczęło się od przeciągania liny pomiędzy Unią Europejską i Rosją nad stojącą w rozkroku Ukrainą. W interesie Ukrainy leżało związanie się z tą opcją która była wstanie dać więcej. To znaczy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, zapewnić ciągłość i opłacalność wymiany handlowej a także w razie potrzeby wspomóc kraj ekonomicznie. Na niekorzyść dla prozachodnich Ukraińców zdecydowanie lepszą ofertę zaproponowała Rosja. Unia natomiast zdobyła się zaledwie na nawiązanie niewiążących negocjacji w sprawie członkostwa Ukrainy.(Tego typu relacje Polska nawiązała już w 1991r a dopiero w 2004r. stała się członkiem wspólnoty) W takiej sytuacji Rząd Ukrainy pod względem Ekonomicznym powinien zdecydować się na współprace z Rosjanami na co gestem było odrzucenie przez prezydenta Janukowicza oferty Unii Europejskiej. Na jego nieszczęście spotkało się to z wyrazami głębokiego niezadowolenia ze strony pro zachodnich Ukraińców czego ujściem był MAJDAN. Podczas manifestacji doszło do bardzo niekorzystnego dla Rosji obrotu spraw. Okazało się że Ukraińcy odrzucają Rosyjski protektorat, a ponadto chcą wyzwolić się z pod jarzma Kremlu wciąż obecnego w kuluarach ukraińskiej polityki. Chcą natomiast dążyć do ideałów takich jak godziwa praca, odpowiednia płaca, wyższy standard życia. Jednym słowem tego z czym utożsamiana jest Europa. Ponad to na oczach milionów obserwatorów Majdan dał przykład tego jak można obalić władze która nie idzie w zgodzie z racjami obywateli. Był również przykładem mentalnej walki z Rosją. A więc stał się przejawem słabości Putina który zdecydował się na zajęcie Krymu. (Plebiscyt odbędzie się 30 marca) Taka akcja dała Rosji szanse na wyjście z twarzą z zaistniałej sytuacji, na demonstracje swojej siły, i uzyskanie lepszej pozycji negocjacyjnej. Putin sprowokował Europe i zachód do działania i szanse na to by popełnili błąd.
 
Tak jak mówiłem na początku nie zamierzam tworzyć żadnych scenariuszy wydarzeń ponieważ ogólnodostępna wiedza obfituje w plotki, uogólnienia, i niedomówienia. A niestety tylko do takiej mamy dostęp. Jednak z całą świadomością mogę stwierdzić, że na dzień dzisiejszy i w ciągu najbliższych miesięcy Polsce i Światu nie grozi Wojna. Nie oznacza to jednak że tak będzie zawsze.
 
Powinniśmy zatem poważnie zastanowić się nad sensem panującego obecnie przekonania o KOŃCU HISTORI Fukuyamy i płynącego z niej przekonania o niezmienności i bezpieczeństwie naszych granic. Oraz nad stanem wyszkoleniem i finansowaniem polskich sił zbrojnych.
 
Nie bez znaczenia będzie również Nowy Rząd jaki zostanie powołany na Ukrainie ponieważ obecnie wiele wskazuje że dużym poparciem cieszy się Nacjonalistyczna Partia Swoboda której niejednoznaczne postulaty pod naszym adresem wróżą zapowiedź powrotu do wielu trudnych zagadnień z historii Polsko Ukraińskich. A co za tym idzie do rewizji stosunków z naszym najbliższym sąsiadem.

0
0
Portret użytkownika Michał

Bardzo mi się podoba sposób w

Bardzo mi się podoba sposób w jaki przedstawiasz i komentujesz sytuację, jeżeli udzielasz się na jakiś portalach, piszesz jakieś artykuły na jakikolwiek temat to proszę o link Smile

0
0
Portret użytkownika Medium

Okrutny Grubas

[quote=Okrutny Grubas]
Aczkolwiek Trzeba zwrócić uwagę, że Polacy nigdy nie byli powiązani w tak znaczący sposób umowami międzynarodowymi oraz zależnościami handlowymi, politycznymi z zachodem i stanami zjednoczonymi. [/quote]
I umowy te doprowadziły do katastrofalnej emigracji i zachodniej eksplatacji narodu polskiego, zniszczenia przemysłu bez bombardowań i ekonomicznego dyktatu zachodnich firm.
Z w miarę suwerennego kraju staliśmy się zwykłą kolonią do eksploatacji, jak zresztą i wszystkie kraje dawnego Układu Warszawskiego, każdy na swoich specyficznych warunkach.
Kto ambitny, a niespecjalnie przywiązany do miejsca urodzenia wiąże dziś przyszłość swoją i przyszłych pokoleń z Polską?
Komu odpowiada mentalnie drapieżna linia rozwoju? Bo nie jest to zgodne ze słowiańską mentalnością.
 
[quote=Okrutny Grubas]
4. Należy również uzmysłowić sobie genezę obecnego konfliktu. Wszystko zaczęło się od przeciągania liny pomiędzy Unią Europejską i Rosją nad stojącą w rozkroku Ukrainą. W interesie Ukrainy leżało związanie się z tą opcją która była wstanie dać więcej. To znaczy zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, zapewnić ciągłość i opłacalność wymiany handlowej a także w razie potrzeby wspomóc kraj ekonomicznie. Na niekorzyść dla prozachodnich Ukraińców zdecydowanie lepszą ofertę zaproponowała Rosja. Unia natomiast zdobyła się zaledwie na nawiązanie niewiążących negocjacji w sprawie członkostwa Ukrainy.(Tego typu relacje Polska nawiązała już w 1991r a dopiero w 2004r. stała się członkiem wspólnoty)[/quote] Nie tylko Polska, bo i Ukraina ma za sobą podobne nawiązywanie umowy z UE z uwzględniem europejskiej inwestycji i zasilenia państwa ekonomicznie. I zanim doszło do sfinalizowania umowy, w UE zabrakło środków na Ukrainę i poprzez Majdan UE chce wymusić PRZEPISANIE WARUNKÓW UMOWY zdecydowanie niekorzystnie dla Ukrainy. 
Aż zadroszczę Ukrainie, że w krytycznym momencie pojawiła się dla niej alternatywa wschodnia. Ciekawe, jak potoczyłyby się losy polskiego wejścia do UE, gdyby w 2004 podobna propozycja ze wschodu spotkała Polskę? Smile
 
[quote=Okrutny Grubas]Majdan dał przykład tego jak można obalić władze która nie idzie w zgodzie z racjami obywateli. Był również przykładem mentalnej walki z Rosją. A więc stał się przejawem słabości Putina który zdecydował się na zajęcie Krymu. (Plebiscyt odbędzie się 30 marca) Taka akcja dała Rosji szanse na wyjście z twarzą z zaistniałej sytuacji, na demonstracje swojej siły, i uzyskanie lepszej pozycji negocjacyjnej. Putin sprowokował Europe i zachód do działania i szanse na to by popełnili błąd.[/quote] Majdan dał przykład znany ze scenariusza w innych, których tu przez ostrożność nie wymienię, jak można kupić politycznego robotnika do przewrotu w dowolnym kraju bez użycia armii. 
A Putin ratuje honor Rosji, która do 1990 śpieszyła z pomocą zaprzyjaźnionym, a w krytycznym momencie dała się rozwalić politycznie od wewnątrz.
Symbolicznie wygląda to tak: ojciec rodziny uległ wpływom, rozpił się i rodzinkę zaniedbał. 
 
[quote=Okrutny Grubas]Tak jak mówiłem na początku nie zamierzam tworzyć żadnych scenariuszy wydarzeń ponieważ ogólnodostępna wiedza obfituje w plotki, uogólnienia, i niedomówienia. A niestety tylko do takiej mamy dostęp. Jednak z całą świadomością mogę stwierdzić, że na dzień dzisiejszy i w ciągu najbliższych miesięcy Polsce i Światu nie grozi Wojna. Nie oznacza to jednak że tak będzie zawsze.[/quote] Patrząc na cykl Urana doliczmy do daty II WŚ 84 lata i wtedy zobaczymy krytyczny moment. Teraz jesteśmy gdzieś w 1930 roku. Zawierajmy mądre sojusze, prowadźmy ostrożną politykę i nie dajmy się sprowokować.
Aaa, w wyborach też trzeba być rozważnym.
 
[quote=Okrutny Grubas]Powinniśmy zatem poważnie zastanowić się nad sensem panującego obecnie przekonania o KOŃCU HISTORI Fukuyamy i płynącego z niej przekonania o niezmienności i bezpieczeństwie naszych granic. Oraz nad stanem wyszkoleniem i finansowaniem polskich sił zbrojnych.[/quote] Historia narodów jest znacznie dłuższa, niż historia państwowości jako takiej i w szczególności globalizmu realizowanego przez USA, włączając w to cytowanego wykorzenionego Japończyka. A to i dzieje dalsze, niż sama historia (is-Tory-ja) Wink
Związki krwi warunkują mentalność, czego dowodzi genetyka.
Zobaczymy z czym ludzie są bardziej związani, z państwem, czy narodem i miejscem jego zamieszkiwania od setek, jak nie tysięcy lat.
 

0
0
Portret użytkownika Okrutny Grubas

Medium napisał: I umowy te

Medium napisał:
I umowy te doprowadziły do katastrofalnej emigracji i zachodniej eksplatacji narodu polskiego, zniszczenia przemysłu bez bombardowań i ekonomicznego dyktatu zachodnich firm.
Z w miarę suwerennego kraju staliśmy się zwykłą kolonią do eksploatacji, jak zresztą i wszystkie kraje dawnego Układu Warszawskiego, każdy na swoich specyficznych warunkach.
Kto ambitny, a niespecjalnie przywiązany do miejsca urodzenia wiąże dziś przyszłość swoją i przyszłych pokoleń z Polską?
Komu odpowiada mentalnie drapieżna linia rozwoju? Bo nie jest to zgodne ze słowiańską mentalnością.
 
To nie zupełnie tak jak mówisz należy zauwayć ze po wejściu Polski do UE wielu młodych Polaków mogło wyjechać do krajów zachodnich oferujących im lepszą płace i często lepszy standard życia. Ale ich wyjazd nie był akcją przesiedleńczą lecz dobrowolnym wyborem. Nie można obwiniać zachodu że proponowała lepsze warunki życia. mozna natomiast zastanowić się nad postawą młodych Polaków decydujących się na emigracje.Dyktat zachodnich firm nie wiem do końca co masz na myśli ale zgodnie z mechanizmami wolnorynkowymi respektowanymi przez nasz rząd, system, społeczeństwo oraz UE możliwe jest wkroczenie na nasz rynek innych zagranicznych firm. a kluczem do zrozumienia ich przewagi nad krajową konkurencją jest Kapitał. oczywiście zgadzam się że mechanizmy wolnorynkowe w tym zakresie przynosza zarówno pozytywne jak i negatywne rezultaty dla naszej gospodarki. Ale to zbyt szerokie zagadnienie by omówić się w tym komentarzu. Wybór partnerstwa z UE był decyzją przedewszsytkim polityczną podjętą już w 89r. kiedy to z całą pewnościa Polska nie była w miare suwerennym krajem a początki lat 90 w dalszym ciąg stawiały tą suwerenność pod znakiem zapytania. Dlatego też dryfowanie na zachód wydawało się najlepszym kierunkiem w polityce międzynarodowej. Istniały i istnieją nadal inne koncepcje wsp. pracy i bezpieczeństwa takie jak np. ZIEMIOMORZE niwelująca negatywne konsekwencje naszego położenia geopolitycznego jednak w latach 90 roztropniej było przystąpić (ze świadomością plusów i w znacznie mniejszym stopniu minusów) do istnijącej już organizacji niż tworzyć podwaliny nowego porozumienia. Drapieżna linnia rozwoju to według ciebie kapitalizm i związany z nim wyścig szczurów ? Jeśli tak to poraz kolejny muszę odwołać się do mechanizmów wolne rynku których to drapieżny rozwój jest stałym elementem. A jak już powiedziałem tworząc nasz kraj  od nowa w 90 rprzyjeliśmy właśnie ten model gospodarowania stojący w opozycji do gospodarki centralnie planowanej będącej symbolem PRLu i Socializmu.
 
Medium Napisał:
 
Nie tylko Polska, bo i Ukraina ma za sobą podobne nawiązywanie umowy z UE z uwzględniem europejskiej inwestycji i zasilenia państwa ekonomicznie. I zanim doszło do sfinalizowania umowy, w UE zabrakło środków na Ukrainę i poprzez Majdan UE chce wymusić PRZEPISANIE WARUNKÓW UMOWY zdecydowanie niekorzystnie dla Ukrainy.
 
Ukraina nie jest członkiem UE jako odrzuciła równiez status kandydata dzięki któremu mogła ubiegać się o środki pomocowe dlatego też ich nie otrzymała. Jeżeli dobrze rozumiem to sugerujesz również żę Unia Europejska stoi za wydarzeniami na majdanie i stara się wymusić na ukrainie członkostwo? Z tym nie mogę się zgodzić Każde z państw obowiązują te same warunki członkostwa. (Być może wiesz coś o czym ja nie wiem lub masz na myśli coś innego) Mało tego aby zostać członkiem UE należy spełniać tzw. Kryteria KONWERGENCJI są to 4 ekonomiczne wyznaczniki. Gdyby UE wspierała rozpad ukrainy musiała by liczyć się z tym iż ich spełnienie nie będzie mogło mieć miejsca wcześniej niz w przeciągu kilku najbliższych lat. Mało tego wszsytko wskazuje na to iz nowy rząd na ukrainie nie zamierza starać się o członkostwo w coraz słabszej UE a wiec działania separatystyczne ze strony UE nie miały by ani sensu ani szans powodzenia.
 
Medium Napisał:
Aż zadroszczę Ukrainie, że w krytycznym momencie pojawiła się dla niej alternatywa wschodnia. Ciekawe, jak potoczyłyby się losy polskiego wejścia do UE, gdyby w 2004 podobna propozycja ze wschodu spotkała Polskę? Smile
 
Z ducha tej wypowiedzi wczówam że reprezentujesz Panslawizm. to oczywiście nic złego jednak obecna polityka rosji z całą pewnością nie dąży do połączenia się słowian a bynajmniej nie na warunkach które moglibyśmy uznać. A co do propozycji ze wschodu to przez około 50 lat po wojnie mieliśmy okazje nacieszyć się pomocą naszych wschodnich przyjaciół myślę że rodzice lub dziadkowie mogę Ci coś o tej współpracy opowiedzieć.
 
Medium Napisał:
Majdan dał przykład znany ze scenariusza w innych, których tu przez ostrożność nie wymienię, jak można kupić politycznego robotnika do przewrotu w dowolnym kraju bez użycia armii. 
Kogo dokładnie masz na myśli ? Nie wydaje mi się by rewolucja na ukrainie była czymś inspirowanym przez jedną osobe. co widać chociażby po tym iż na majdanie znalazło się 3 liderów parti opozycyjnych z których każa marzy o innej ukrainie. a najbardziej wyrazisty z pośród nich i cieszący się największym uznaniem jest prezez nacjonalistycznej partii swoboda. Jestem pewien że UE nie wynajeła nacjonalisty do realizacji swoich celów... ale może masz na myśli kogoś innego.
 
Medium Napisał:
A Putin ratuje honor Rosji, która do 1990 śpieszyła z pomocą zaprzyjaźnionym, a w krytycznym momencie dała się rozwalić politycznie od wewnątrz.
Symbolicznie wygląda to tak: ojciec rodziny uległ wpływom, rozpił się i rodzinkę zaniedbał. 
 
Nie wiem jaką wersja histori się posługujesz ale z pewnością masz odmienną pamięć historczyną niż ja oraz ludzie żyjący w PRLu, Zdecydownie inaczej oceniasz także historie Związku radzieckiego i pozycje jaką miała w nim Polska. 
 
Medium Napisał:
Historia narodów jest znacznie dłuższa, niż historia państwowości jako takiej i w szczególności globalizmu realizowanego przez USA, włączając w to cytowanego wykorzenionego Japończyka. A to i dzieje dalsze, niż sama historia (is-Tory-ja) Wink
Związki krwi warunkują mentalność, czego dowodzi genetyka.
Zobaczymy z czym ludzie są bardziej związani, z państwem, czy narodem i miejscem jego zamieszkiwania od setek, jak nie tysięcy lat.
 
Z twoich wypowiedzi wywnioskowałem że jesteś zdeklarowanym Słowianinem reporezentującym iedee Panslawizmu, traktującym Rosje i pozostałe państwa słowiańskie jako jedną ponad narodową rodzinę która to niesłusznie prowadzi ze sobą wojny po przez niepotrzebne waśnie na tle nacionalistycznym a prawdziwym wrogiem są ludy zachodnie. Niestety w oparciu o relacje i zaszłości historyczne Polski pomiędzy chociażby Rosją czy ukrainą nie pozwalają mi wierzyć w obecność tych idei w polityce. 
 
Jeżeli interesuje Cie kontynułowanie tej dyskusji (lub kogoś innego) proszę o wiadomość na mój adres E mail [email protected]

0
0
Portret użytkownika Medium

Okrutny Grubas napisał: To

[/quote][quote=Okrutny Grubas]
To nie zupełnie tak jak mówisz należy zauwayć ze po wejściu Polski do UE wielu młodych Polaków mogło wyjechać do krajów zachodnich oferujących im lepszą płace i często lepszy standard życia. Ale ich wyjazd nie był akcją przesiedleńczą lecz dobrowolnym wyborem.[/quote] To jak z opowieści pana rocznik '20, który uciekł z domu przed poborem do wojska...
A gdzie troska o rodaków, którzy nas wychowali i wykształcili, a?!!
Szczury pierwsze zwiewają z tonącego okrętu!!!
 
[quote=Okrutny Grubas]
Ukraina nie jest członkiem UE jako odrzuciła równiez status kandydata
[/quote] O właśnie! Tego słowa mi zabrakło. Dzięki!
Odstapiła od kandydowania, gdyż zapronowane teraz warunki zmieniały wcześniej określone. Proste.
 
[quote=Okrutny Grubas]
Z ducha tej wypowiedzi wczówam że reprezentujesz Panslawizm. to oczywiście nic złego jednak obecna polityka rosji z całą pewnością nie dąży do połączenia się słowian a bynajmniej nie na warunkach które moglibyśmy uznać. [/quote] Reprezentuję siebie, kolego. Dobrze rezonuję z nosiciela wielkiego ducha bez względu na jego nację, niemniej tak się składa, że nie każda nacja zdolna jest wytrzymać te wibracje.
 
[quote=Okrutny Grubas]
A co do propozycji ze wschodu to przez około 50 lat po wojnie mieliśmy okazje nacieszyć się pomocą naszych wschodnich przyjaciół myślę że rodzice lub dziadkowie mogę Ci coś o tej współpracy opowiedzieć.[/quote] W zasadzie pamiętam tylko jedną babcię, 60 lat ode mnie starszą. Dwoje pozotałych dziadków są nie z ubiegłego, a z XIX wieku. Odeszli na długo przed moim urodzeniem, jedno jeszcze w okresie międzywojennym.
Może dlatego komunizm w Rosji nie jest dla mnie całą wiecznością? Wink
 
[quote=Okrutny Grubas]
Medium Napisał:
Majdan dał przykład znany ze scenariusza w innych, których tu przez ostrożność nie wymienię, jak można kupić politycznego robotnika do przewrotu w dowolnym kraju bez użycia armii. 
Kogo dokładnie masz na myśli ? Nie wydaje mi się by rewolucja na ukrainie była czymś inspirowanym przez jedną osobe. co widać chociażby po tym iż na majdanie znalazło się 3 liderów parti opozycyjnych z których każa marzy o innej ukrainie. a najbardziej wyrazisty z pośród nich i cieszący się największym uznaniem jest prezez nacjonalistycznej partii swoboda. Jestem pewien że UE nie wynajeła nacjonalisty do realizacji swoich celów... ale może masz na myśli kogoś innego.[/quote] Na myśli mam kraje od Jugosławi po Syrię. A kto został wynajęty i przeszkolony? Oczywiście snajperzy i bojówkarze. Także wielu z uczestników miejscowych o bardziej 'pokojowej' (w sensie fizycznym) roli.
 
[quote=Okrutny Grubas]
Z twoich wypowiedzi wywnioskowałem że jesteś zdeklarowanym Słowianinem reporezentującym iedee Panslawizmu, traktującym Rosje i pozostałe państwa słowiańskie jako jedną ponad narodową rodzinę która to niesłusznie prowadzi ze sobą wojny po przez niepotrzebne waśnie na tle nacionalistycznym a prawdziwym wrogiem są ludy zachodnie. [/quote]
Żadne ludy nie są wrogiem. Ziemia jest jedną wielką szkołą. Wrogiem, (albo wrogami raczej) są kłamliwe systemy i doktryny, jakie niektórym do pięt nie dorastają!
Wrogowie to nasze przywary, słabości, czy nadmierna siła wykorzystane w nieszlachetnych celach. 
A że potrafią się te rzeczy materializować w otoczeniu, to i mamy takich czy innych wrogów, czy to osobistych, czy narodowych.
 
[quote=Okrutny Grubas]
Jeżeli interesuje Cie kontynułowanie tej dyskusji (lub kogoś innego) proszę o wiadomość na mój adres E mail [email protected]
[/quote] Admin obiecał od jutra zmierzyć z wprowadzeniem permlinków, zatem napisałam publicznie.
 

0
0
Portret użytkownika Medium

Okrutny Grubas napisał: To

[/quote][quote=Okrutny Grubas]
To nie zupełnie tak jak mówisz należy zauwayć ze po wejściu Polski do UE wielu młodych Polaków mogło wyjechać do krajów zachodnich oferujących im lepszą płace i często lepszy standard życia. Ale ich wyjazd nie był akcją przesiedleńczą lecz dobrowolnym wyborem.[/quote] To jak z opowieści pana rocznik '20, który uciekł z domu przed poborem do wojska...
A gdzie troska o rodaków, którzy nas wychowali i wykształcili, a?!!
Tylko szczury zwiewają z tonącego okrętu!!!
 
[quote=Okrutny Grubas]
Ukraina nie jest członkiem UE jako odrzuciła równiez status kandydata
[/quote] O właśnie! Tego słowa mi zabrakło. Dzięki!
Ostapiła od kandydowania, gdyż zapronowane teraz warunki zmieniały wcześniej określone, proste.
 
[quote=Okrutny Grubas]
Z ducha tej wypowiedzi wczówam że reprezentujesz Panslawizm. to oczywiście nic złego jednak obecna polityka rosji z całą pewnością nie dąży do połączenia się słowian a bynajmniej nie na warunkach które moglibyśmy uznać. [/quote] Reprezentuję siebie, kolego. Dobrze rezonuję z nosiciela wielkiego ducha bez względu na jego nację, niemniej tak się składa, że nie każda nacja zdolna jest wytrzymać te wibracje.
 
[quote=Okrutny Grubas]
A co do propozycji ze wschodu to przez około 50 lat po wojnie mieliśmy okazje nacieszyć się pomocą naszych wschodnich przyjaciół myślę że rodzice lub dziadkowie mogę Ci coś o tej współpracy opowiedzieć.[/quote] W zasadzie pamiętam tylko jedną babcię, 60 lat ode mnie starszą. Dwoje pozotałych dziadków są nie z ubiegłego, a z XIX wieku. Odeszli na długo przed moim urodzeniem, jedno jeszcze w okresie międzywojennym.
Może dlatego komunizm w Rosji nie jest dla mnie całą wiecznością? Wink
 
[quote=Okrutny Grubas]
Medium Napisał:
Majdan dał przykład znany ze scenariusza w innych, których tu przez ostrożność nie wymienię, jak można kupić politycznego robotnika do przewrotu w dowolnym kraju bez użycia armii. 
Kogo dokładnie masz na myśli ? Nie wydaje mi się by rewolucja na ukrainie była czymś inspirowanym przez jedną osobe. co widać chociażby po tym iż na majdanie znalazło się 3 liderów parti opozycyjnych z których każa marzy o innej ukrainie. a najbardziej wyrazisty z pośród nich i cieszący się największym uznaniem jest prezez nacjonalistycznej partii swoboda. Jestem pewien że UE nie wynajeła nacjonalisty do realizacji swoich celów... ale może masz na myśli kogoś innego.[/quote] Na myśli mam kraje od Jugosławi po Syrię. A kto został wynajęty i przeszkolony? Oczywiście snajperzy i bojówkarze. Także wielu z uczestników miejscowych o bardziej 'pokojowej' (w sensie fizycznym) roli.
 
[quote=Okrutny Grubas]
Z twoich wypowiedzi wywnioskowałem że jesteś zdeklarowanym Słowianinem reporezentującym iedee Panslawizmu, traktującym Rosje i pozostałe państwa słowiańskie jako jedną ponad narodową rodzinę która to niesłusznie prowadzi ze sobą wojny po przez niepotrzebne waśnie na tle nacionalistycznym a prawdziwym wrogiem są ludy zachodnie. [/quote]
Żadne ludy nie są wrogiem. Ziemia jest jedną wielką szkołą. Wrogiem, (albo wrogami raczej) są kłamliwe systemy, które niektórym do pięt nie dorastają! Wrogowie to nasze przywary, słabości, czy nadmierna siła wykorzystane w nieszlachetnych celach. 
A że potrafią się te rzeczy materializować w otoczeniu, to i mamy takich czy innych wrogów, czy to osobistych, czy narodowych.
 
[quote=Okrutny Grubas]
Jeżeli interesuje Cie kontynułowanie tej dyskusji (lub kogoś innego) proszę o wiadomość na mój adres E mail [email protected]
[/quote] Admin obiecał od jutra zmierzyć z wprowadzeniem permlinków, zatem napisałam publicznie.
 

0
0
Portret użytkownika Cosiek

Jasno i dobrze przedstawiasz

Jasno i dobrze przedstawiasz sytuację, jednak na tym portalu znajdzie się wielu młotów, którzy pragną wojny i wręcz uważają, że się zacznie ona na dniach i mogą próbować dyskryminować twój komentarz.
A przede wszystkim użyteczni idioci, kija wiedzący a w 100% wierzący w żydowskie rządy nad światem. Może do tego jakieś trolle aparatczykowe.

0
0
Portret użytkownika Afterwiner7

Rosja nigdy nie jest tak

Rosja nigdy nie jest tak silna jak się prezentuje, ani tak słaba na jaką wygląda. Warto o tym pamiętać. Poza tym pan W.P to tylko marionetka tak jak cała reszta. O konfliktach decydują pewni ludzie zza kulis. Przewrót na Ukrainie miał na celu tylko i wyłącznie zadłużenie tego państwa poprzez uzależnienie go od bratniej pożyczkowej pomocy z zachodu jak również wykreowanie konfliktu na linii Polska-Ukraina-Rosja, co ostatecznie doprowadzić ma do rewizji granic i czystek etnicznych w tym regione Europy. W ostatecznym rachunku Polska albo zniknie z mapy, albo zostanie poważnie okrojona. Pamiętać także należy, że nie tak całkiem dawno w Moskwie zostało zawarte ciche porozumienie na linii Berlin - Moskwa na temat strefy wpływów w Polsce na wypadek konfliktu zbrojnego. Mianowcie Rosja nie może atakować ani zajmować terenów do których Niemcy mają roszczenia: Dolny Śląsk, Pomorze. Pewnym ludziom zależy na upadku Polski: "Wasze ulice, nasze kamienice, polskie pachołki." Konflikt doprowadzi do zjednoczenia Europy i utworzenia supermocarstwa, z własną armią i ograniczoną autonomią państw członkowskich. Od początku zaplanowano wzniecenie polsko-ukraińskiej nienawiści co ostatecznie zniszczy oba kraje. Przypomniała mi się historia sekretarza obrony USA Jamesa Forrestala, który powiedział przyjacielowi, że amerykańscy żołnierze będą wkrótce umierać w Korei. Stwierdził to piętnaście miesięcy przed "niespodziewanym" atakiem Korei Płn na Płd. Kilka dni pózniej już nie żył. Zabrano jego notatki i opublikowano w okrojonej wersji ponad rok pózniej. Nie daje to do myślenia? Wszystko przygotowano na ostatnim zgromadzeniu grupy Bilderberg. Tyle ile dostanę minusów, tylu agentów działa na tej stronie.
 
 
 

0
0


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Strony

Skomentuj