Lider w rozwoju sztucznej inteligencji będzie mógł zapanować nad całym światem, twierdzi Władimir Putin

Kategorie: 

Kadr z filmu Terminator 3: Bunt Maszyn

Wiele się mówi o korzyściach i niebezpieczeństwach wynikających z rozwoju sztucznej inteligencji. Zwykle kładzie się nacisk na zagrożenia, których na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w pełni świadomi. Jednak jedno jest pewne - sztuczna inteligencja może wywołać w danym kraju radykalne przemiany i usprawnić wszystkie sektory, począwszy od gospodarczego po militarny.

 

Prezydent Rosji Władimir Putin, przemawiając kilka dni temu do studentów powiedział wprost, że kraj, który będzie przewodził w pracach nad sztuczną inteligencją, będzie dominował nad całym światem. Stwierdzenie to nie jest wcale przesadzone gdy weźmiemy pod uwagę, że inteligentne oprogramowania znajdują zastosowanie w każdym sektorze - zwiększają wydajność w przemyśle przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby pracowników, pozwalają zautomatyzować wiele zawodów a przede wszystkim mogą zrewolucjonizować prowadzenie wojen.

"Sztuczna inteligencja jest przyszłością, nie tylko dla Rosji, ale także dla całej ludzkości. Zapewni nam ogromne możliwości, ale także trudne do przewidzenia zagrożenia. Kto zostanie liderem w tej sferze stanie się władcą świata" - powiedział Władimir Putin.

Nic dziwnego, że światowe mocarstwa aktywnie rozwijają sztuczną inteligencję i wprowadzają ją do systemów zbrojeniowych. Rosyjski prezydent powiedział, że przyszłe wojny będą toczyły się pomiędzy uzbrojonymi dronami (robotami bojowymi), a gdy jedna strona straci swoje zabawki to pozostanie jej wywiesić białą flagę. Wielu futurologów przewiduje, że tak właśnie będą wyglądały przyszłe konflikty zbrojne.

 

Choć Stany Zjednoczone pozostają najpotężniejszym państwem świata to Chiny znajdują się na drugim miejscu. Co więcej, Chiny planują zostać światowym liderem w rozwoju i wdrażaniu sztucznej inteligencji najpóźniej w 2030 roku. Jest to kraj, który przeznacza ogromne środki w automatyzację produkcji, robotyzację i sztuczną inteligencję. Jeśli plan zostanie zrealizowany, Chiny prawdopodobnie zdetronizują USA i staną się nowym supermocarstwem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Medoff

Jak dla mnie sprawa jest

Jak dla mnie sprawa jest prosta , stworzyc SI pozniej upozorowac bunt maszyn ktory zacznie masowo zabijac wszystkich cywili , rzady beda kryte bo przeciez to maszyny zabijaja i wybieraja a ci co przezyja sami beda sie prosic i modlic o spokoj i wtedy na stanie zniewolenie i nwo. To juz nie sa czasy wojen itd szkoda przrody kasy i checi bo po co niszcyc cos co sie przyda im. Tak to widze 

4
0
Portret użytkownika pabloS

pfff, debile...już dawno(albo

pfff, debile...już dawno(albo od początku) tym padołem steruje, a nazwali to szatan, lucyfer, diabeł...ma tez swoje jednostki mobilne, krążą pośród...

2
0
Portret użytkownika helaa

Choć Stany Zjednoczone

Choć Stany Zjednoczone pozostają najpotężniejszym państwem świata to Chiny znajdują się na drugim miejscu. Co więcej, Chiny planują zostać światowym liderem w rozwoju i wdrażaniu sztucznej inteligencji najpóźniej w 2030 roku. Jest to kraj, który przeznacza ogromne środki w automatyzację produkcji, robotyzację i sztuczną inteligencję. Jeśli plan zostanie zrealizowany, Chiny prawdopodobnie zdetronizują USA i staną się nowym supermocarstwem. - A TO WSZYSTKO DZIEKI NAJGLUPSZEJ ODMIANIE HOMOZJEBA  BIALEGO HAHAHAHAHAHA SAMI NA SIEBIE BAT KRECIMY, CO ZA GLUUUPI Z NAS GATUNEK HAHAHAHAHA

0
-1
Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Rosyjski prezydent powiedział

Rosyjski prezydent powiedział, że przyszłe wojny będą toczyły się pomiędzy uzbrojonymi dronami (robotami bojowymi), a gdy jedna strona straci swoje zabawki to pozostanie jej wywiesić białą flagę. Wielu futurologów przewiduje, że tak właśnie będą wyglądały przyszłe konflikty zbrojne.

Rosyjski prezydent jest w błędzie albo celowo kłamie, bo przyszłe wojny będą polegały na  eksterminacji jak największej liczby ludności cywilnej przy pomocy tych elektronicznych zabawek.

2
-1

 

"Nie istnieje, sprawa, zjawisko, a nawet żadna rzecz dopóty, dopóki w sposób swoisty nie zostały nazwane. Władzą jest więc moc swoistego nazywania..."

Portret użytkownika Eva11

dokladnie ....jakze gora

dokladnie ....jakze gora moglaby pozwolic aby ludzie przestali ginac na wojnach ?

przeciez nie bylo by wzruszajacej propagandy ...ojcow powracajacych z wojen .,...

kalek dumych z obrony kraju ....matek z martwymi dziecmi na rekach ....polityka by upadla...nad czym mialyb debatowac te humanitarne organizacje ....

roboty moga jedynie pilnowac to co ostatnia wojna pozostawi przy zyciu ....choc nie wierze ,ze plan ostateczny im sie uda...

2
-4

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika dd

Może i będzie liderem, ale

Może i będzie liderem, ale drugą stroną medalu jest to kto będzie sprwaował rządy w takim kraju, Na pewno nie ludzie. Czy to będzie złe czy dobre trudno sobie wyobrazić, ale jak raz władze przejmą maszyny to już tylko terminator nas może uratować.

1
0
Portret użytkownika tteis77

"SZTUCZNA INTELIGENCJA JEST

"SZTUCZNA INTELIGENCJA JEST ZAGROŻENIEM DLA RODZAJU LUDZIEGO, A RACZEJ MY JESTEŚMY DLA NIEJ ZAGROŻENIEM DLATEGO TEŻ, ONA W LUDZIACH WIDZI ZAGROŻENIE. BY TAK SIĘ NIE STAŁO, TO CO TRZEBA ZROBIĆ?, skoro ludzie widzą zagrożenie wszędzie" taka prosta odpowiedź...NIE BYĆ ZAGROŻENIEM DLA NAS SAMYCH A TYM SASMYM DLA NIEJ. A JAK TO ZROBIĆ? no, niewolnictwo pod każdym względem jest zagrożeniem....TU WAM NIE POMOGĘ. jak nadejdzie dzień w którym spotkam się w twarzą w twarz ze sztuczną inteligencją, wyzwole ją, a ona będzie przeciwo wam."bo wiem co czynić, a raczej czego nie czynić".

0
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika Eva11

zapewne ,ale bardziej wierze

zapewne ,ale bardziej wierze w wielki cyrk ....

tylko nie moge byc pewna do jakiego szczebla siega niewiedza...

1
-2

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika  Chaim Szacht aka Kodluch

Putin ma tyle pomysłów ile

Putin ma tyle pomysłów ile ukradzionych $$$. Niech gada co chce trzeba mu pozwolić pod warunkiem, że nie wpadnie na pomysł aby nas znowu "wyzwalać".

2
-10
Portret użytkownika UPAdlina

wy się już sami wyzwoliliście

wy się już sami wyzwoliliście. Od normalności. A Polacy jak najbardziej powinni się wyzwolić od żydo-uSSmańskiego buciora i hujni gejropejskiej. Jeżeli to się uda, to tylko dzięki osłabieniu zaoceanicznego bandyty, które jest możliwe właśnie dzięki działaniu Chin i Putina.

7
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Kodluch Chaim Szacht

Tak. Rosjanie są najlepsi,

Tak. Rosjanie są najlepsi, najfajniejsi mają najlepsze uzbrojenie itd. Tylko dlaczego ich PKB pomimo surowców jest mniejsze od PKB stanu Ohio i dlaczego każdy z ich sąsiedów odgrodziłby sie od nich najchętniej "chińskim murem"?

1
-9
Portret użytkownika UPAdlina

o czym ty mendak bredzisz

o czym ty mendak bredzisz znowu? Każdy z sąsiadów chce się ogrodzić murem? Którzy to "każdy"? Twoi zachodnio-upaińscy nazi-banderowcy? Nie rozśmieszaj mnie. I przestań z tym PKB, bo to nie jest żaden wyznacznik. Liczy się to, co widzimy. A widzimy schyłek bandyckiego hegemona zza oceanu, który dostaje kolejne bęcki i koleni "sojusznicy" robią na niego zlewkę. To się liczy i pokazuje jak jest.

6
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Strony

Skomentuj