Libańska armia aresztuje terrorystów w obozach dla uchodzców

Kategorie: 

Źródło: AMN

Syryjska agencja informacyjna AMN doniosła, że libańska armia przeprowadziła zaskakującą operację w dwóch głównych obozach dla uchodzców w Libanie w prowincji Jird Arsal. Libański wywiad od dawna gromadził dane na temat infiltracji obozów przez członków ugrupowań terrorystycznych.

 

Libańska służba bezpieczeństwa otoczyła obozy Al-Nour i Al-Qaroyah i  przeszukała  każdy namiot i każdy kontener mieszkalny na terenie tych obozów. Dzięki liście terrorystów dostarczonej przez informatorów działających na terenie obozów aresztowano 300 podejrzanych należących do  ISIS oraz Hay’at Tahrir Al-Sham (syryjska gałąz  Al-Qaedy)

 

Na terenie obozów, które stały się bezpieczną przystanią dla terrorystów wybuchła strzelanina. Libańskie wojsko zastrzeliło 10 terrorystów, którzy stawili opór i otworzyli ogień do żołnierzy. Dwóch zamachowców samobójców należących do ISIS zdetonowało swe kamizelki  wybuchowe, raniąc w ten sposób 30 mieszkańców obozu oraz kilku żołnierzy libańskich.  

 

Nie od dziś wiadomo, że wśród prawdziwych uchodzców, chowają się członkowie band terrorystycznych. Część z nich prowadzi radykalizację i werbunek na miejscu w obozach, inni przedostają się do Europy, gdzie pozostają w uśpieniu i czekają na sygnał do przeprowadzenia ataku.

 

W świetle takich informacji usprawiedliwiona jest rozsądna postawa rządów krajów grupy V4, które odrzucają lekkomyślną politykę imigracyjną Unii Europejskiej.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Akamai

Kiedy przeczytałem o tych

Kiedy przeczytałem o tych informatorach w obozie, to przypomniała mi się pewna historia o „naszym bohaterze narodowym” Władysławie Bartoszewskim.

Otóż ten „bohater” został zwolniony z obozu w Auschwitz w 1940 r. z powodu złego stanu zdrowia. Kiedy odjeżdżał z Oświęcimia wagonem I klasy Niemcy rozstrzeliwali właśnie 20 -stu jeńców - zakonspirowanych polskich żołnierzy.

Okazuje się więc, że warto być przyzwoitym.

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Jak się okazuje, nawet takie

Jak się okazuje, nawet takie biedne państwo jak Liban a jednak może coś zrobić z tymi radykałami. Leżą sobie oni grzecznie na gorącym żwirku i się opalają. A w szwabii i kalifacie szfeckim ... dostają pieniądze za darmo i gwałcą baby. Jakie to chore to brak słów.

Skomentuj