Kosmiczny naród Asgardia posiada już swojego pierwszego sztucznego satelitę

Kategorie: 

Źródło: asgardia.space

Pierwszy niezależny kosmiczny kraj, Asgardia, wzbogacił się o nowego satelitę. Jest to niewielkie pudełko ważące raptem kilka kilo i zawierające niezbyt pojemny dysk twardy, ale stanowi symboliczne rozpoczęcie projektu, którego celem jest stworzenie stacji kosmicznej, która będzie jednocześnie państwem funkcjonującym w kosmosie i niezależnym od krajów znajdujących się na ziemi.

 

Nazwa Asgardia wywodzi się z nordyckiej mitologii i określa właśnie niebiańskie miasto, w którym zamieszkiwali "bogowie". W założeniu Asgardia ma być czymś w rodzaju strefy bezcłowej. Według osób które są zaangażowane w ten projekt, Asgardia ma oferować niezależną platformę wymiany handlowej, wolną od ograniczeń praw typowych dla krajów lądowych.

Pierwszy satelita Asgardii  nazywa się oczywiście Asgardia-1 i został wystrzelony na orbitę okołoziemska na pokładzie rakiety ATK Antares.  Stało się to przy okazji transportu zaopatrzenia na międzynarodową stację kosmiczną realizowanego w ramach umowy z amerykańską agencją NASA.

Co prawda mikro-satelita wielkości niewielkiego pudełka nie jest czymś imponującym, ale pomysłodawcy założenia Asgardii są dumni z tego, że zaledwie 13 miesięcy po ich deklaracji powołania kosmicznego narodu,  udało im się wynieść w kosmos satelitę, który reprezentuje ich nowe terytorium. Rzeczywiście trzeba przyznać, że formalnie Asgardia rzeczywiście znalazła się w kosmosie zgodnie z zapowiedziami. Czas teraz na kolejny krok w celu realizacji tego śmiałego projektu.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)


Komentarze

Portret użytkownika NS69

Admin...czy to znowu

Admin...czy to znowu twórczość typu kopiuj wklej...z Interii, Onetu, czy móż Russia Today...Ostatnio po sprawdzeniu twojej pseudo twórczości odnośnie miasta państwa...okazało się że opublikowałeś stek bzdur...To co...sprawdzać...czy sam się przyznasz że to nie sprawdzone przez cebie informacje ?

Portret użytkownika FrozenShade

A ja ogłaszam załozenie

A ja ogłaszam załozenie własnego królestwa. Będzie sie mieściło pod Radomiem, żebym miał do domu blisko. Póki co projek przerasta moje możliwości finansowe, bo na któlestwo to troche terenu trzeba by mieć. Nie wiem też jak załatwić eksterytorialność, ale na dobry początek kupiłem kilka worków ziemi ogrodowej.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Pewien młody owsik pisze SMS

Pewien młody owsik pisze SMS-a do mamusi: ''Jestem w dupie, ale widać już światło w tunelu.''

Portret użytkownika pleban

haha i co ten dysk tam bedzie

haha i co ten dysk tam bedzie robil ? zależni to oni i tak benda bo kto im wysle jedzenie materialy itp do ich ala miasta stacji 

---

CCCP - Cep Cepa Cepem Pogania

17.09.1939 - 1991 okres okupacji Polski przez RoSSję po tym jak przegrała II wojnę światową wywołaną razem z III Rzeszą

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Oni nie takie rzeczy mają na

Oni nie takie rzeczy mają na orbicie. To ,co nam pokazują ,to prawie wszystko atrapy. Rządy posiadają już przywłaszczone statki kosmiczne ,tworzące flotę. Pamiętam że jakiś haker to ujawnił w 2002 roku. Usa posiadają podobno 11 takich statków ,inne kraje nie wiadomo. Tak czy siak rządy posiadają już technologię a floty kosmiczne to juz nie science fiction tylko prawda, o której ludzie nie mogą się dowiedzieć, bo nie leży to w woli elit.

Portret użytkownika kwiatuszek

niezły obrazek tylko ten co

niezły obrazek tylko ten co wklejał to cudo pomylił kierunki cieni Smile cienie ludzi i pojazdów w swoją stronę a cudo w swoją

Portret użytkownika xxxx

Co za bzdety. No niech pokażą

Co za bzdety. No niech pokażą prawdziwe zdjęcia tych cudów na patyku, a nie tylko grafikę komputerową! Ja mogę napisać, że mam 5 słoni i 20 żyraf w domu. Photoshopa zrobię i też wszyscy uwierzą?

Strony

Skomentuj