Korea Południowa zakazuje sprzedaży wszystkich kryptowalut

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Korea Południowa zakazała ICO (Initial Coin Offering) czyli ofert crowdfundingowych opartych na blockchainie. Za ich pomocą wiele firm rozpoczyna swoją kryptoaktywność. Zgodnie z zapowiedzią koreańskich urzędników, każdy kto złamie powstałe prawo będzie musiał stawić czoła „surowym karom”.

 

Jak informuje Reuters zakaz nastąpił po tym, jak Komisja ds. Usług Finansowych (FSC) w Seulu zdecydowała ostatecznie, że ICO musi być poddane ścisłej kontroli, zanim zostanie powszechnie zaakceptowane.

 

Obawy FSC nie są całkowicie bezzasadne. Kryptowaluty zostały wykorzystane w tym roku w wielu oszustwach typu phishing (przestępca podszywa się pod inną osobę lub instytucje, w celu wyłudzenia informacji takich jak dane logowania do bankowości elektronicznej, szczegóły karty kredytowej) i innych cyberprzestępstwach. 

Przed Koreą Południową podobną decyzję podjęły w tym miesiącu Chiny, chociaż koreański zakaz ma charakter bardziej przejściowy. Póki co USA oraz Kanada wydały ostrzeżenia dotyczące ICO, jednak nie zakazały tej praktyki.

 

Po wprowadzeniu zakazu, Bitcoin i Ethereum doświadczyły niewielkiego spadku – 5,7% w przypadku Ethereum i 3,5% w przypadku Bitcoina – jednak straty zostały błyskawicznie nadrobione. Póki co Korea Południowa zamierza przyglądać się rynkowi kryptowalut i pracować nad współgrającymi z nim regulacjami prawnymi.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Jatek

jestem ciekawy czy serwery do

jestem ciekawy czy serwery do gier mogą uzywać jakiś programów i wykorzystwać nas jak niewolników do kopania bitcoina masakra XD

0
0
Portret użytkownika Niklot

Mogłem zainwestować niewiele

Mogłem zainwestować niewiele ponad rok temu, ok. 20-30 koła PLN w bitcoina, kiedy chodził po jakieś ok. 3 koła (coś w tych granicach). Ale się pietrałem, bo jestem zielony no i się nie chciałem wypstrykać z rezerwowej kasy. Teraz bitcoin chodzi po ok. 15 koła. :(  Echhh...

1
0
Portret użytkownika Tojatom

Do autora ! ICO to nie

Do autora ! ICO to nie wszystkie kryptowaluty, w super uproszczeniu są to tokeny startup'w, za które się płaci kryptowaluta i tyle ma to z nią wspólnego , i w sumie dobrze że zakazali bo 90 procent to wałki lub w najlepszym założeniu marzenia założycieli ;)) 

1
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Może i te krypto-waluty mają

Może i te krypto-waluty mają sens w sztucznym świecie... Jadnak należy pamiętać o tym :

''' Bez ćwiczenia wnętrza, płaszczyzna zewnętrzna ulega szybkiej destrukcji. '''

Wystarczy, że ziemia dostanie sraczki z jakiegoś superwulkanu i braknie PRUNDU na podtrzymanie tego fikcyjnego sztucznego świata. To dopiero będą ludzkie dramaty, jak prąd będzie tylko do ogrzewania, a zabraknie go do podtrzymania serwerowni z bitcoinami. Co wtedy? Wirtualność powróci na swoje miejsce czyli w niebyt.

0
0
Portret użytkownika Ractaros96

Akurat pomimo bycia wielkim

Akurat pomimo bycia wielkim zwolennikiem Bitcoina, zgadzam się na zakaz ICO. Więcej oszustów na tym korzysta niż uczciwych ludzi. "Kredyt" w kryptowalutach na swoje przedsięwzięcia można zdobyć inaczej. Jest np. taka strona BTCPOP, która się kreuje na bank kryptowalutowy, gdzie można normalnie pożyczać Bitcoiny i to działa w obie strony. Ci którzy mają nadmiar Bitcoina mogą sobie dorobić na jego pożyczaniu innym, a Ci którym potrzeba kasy mogą wziąć pożyczkę. Różnica między tą stroną, a zwykłym bankiem jest taka, że tutaj każdy może "uprawiać lichwę", natomiast bank jest tylko pośrednikiem, a nie źródłem kapitału.

1
0

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika Random

Nie zakazali sprzedaży

Nie zakazali sprzedaży wszystkich kryptowalut tylko ICO. ICO to nie "wszystkie kryptowaluty". Weźcie się ogarnijcie i nie dawajcie kłamliwych tytułów.

1
0
Portret użytkownika stickado

Padnie papier padnie lichwa,

Padnie papier padnie lichwa, zostanie BTC i jak myśle etherum (pomijając metale szlachetne). Warto Zainwestować z 500 dolców,a do 2018 bedzie x4. Kryptowaluta może tylko rosnac.
Takie małe zabezpieczenie Smile

1
-1
Portret użytkownika Kruczysko

Zna się ktoś na

Zna się ktoś na kryptowalutach? Jak się je zdobywa (podobno da sie "wykopać") ile są warte, gdzie się je "trzyma" itp?

Bardzo mnie to ciekawi ale nie wiem jak zacząć Smile

2
0

Karuzela, karuzela....
Świat sie kręci i...   umiera...

Portret użytkownika Melthoro

Teoretycznie można za pomocą

Teoretycznie można za pomocą swojego kompa, ale nic nie ukopiesz. Najlepiej specjalny zestaw składający się z paru kart graficznych (tych najwydajniejszych, czyli najdroższych) Zabawa nabiera sensu jeżeli zainwestujesz w koparkę co najmniej 15-20 tyś, ale trzeba brać pod uwagę niepewność notowań krtptowalut. Spróbuj dla zabawy pokopać 24h swoim kompem, przyłącz się do kopalni (miejsce ,w którym "urobek" dzielony jest pomiędzy "górników"). Tyle że po uruchomieniu skryptu nie będziesz praktycznie mógł korzystać z komputera (zamuli się obliczeniami). Krypto-kasę trzyma się w wirtualnym Portfelu (jego generowanie może trwać nawet 24 godziny) więc zacznij od tego. Szczegółów szukaj w internetach, od tego one so.

0
0
Portret użytkownika Riko

Niektóre z nich można kopać,

Niektóre z nich można kopać, czyli wydobywać przy pomocy sprzętu komputerowego (kart graficznych, procesorów lub dedykowanych urządzeń), a niektóre mają stałą ilość (będąc niczym akcje). Bitcoin to najpopularniejsza i najdroższa kryptowaluta, spośród ponad 1000. Temat jest obszerny i bardzo ciekawy. Kryptowaluta niekoniecznie musi być walutą w sensie stricte płatniczym, lecz może reprezentować np. wartość danej spółki, która forsuje nową czy ulepszoną technologię. Dane największych kryptowalut na coinmarketcap.com, a poza tym to bitcoin.pl i odpowiednie hasła w google. Smile Polecam poczytać o projektach NEO, ARK i LINK. To niczym giełda, ale taka giełda gdzie swój kapitał można w pełni kontrolować, bez problemu przekierowywać swoje środki na inne aktywa, korzystać z fal wzrostowych. Temat rzeka i każdemu poleciłbym się wgłębić. Smile

0
0
Portret użytkownika Zenek ;)

"Kopiesz" płacąc prądem, jego

"Kopiesz" płacąc prądem, jego zużyciem...... BARDZO DUŻYM jak na urobek, Dokładnie tak jak było przy złocie.... frajerzy kopali a kantor i TYLKO kantor się wzbogacał. NA ich oszukiwaniu tfu korzystnej "wymianie"....

0
0
Portret użytkownika Rt2d2

To nie krypotowaluty a

To nie krypotowaluty a blockchain jest tutaj źródłem zainteresowania. Cały rynek kryptowalut to jedna wielka spekulacja. Co do banków to się nie martw oni sami napędza rynek i przejmą lub zniszczą. Możliwe, że powstanie coś w oparciu o blockchain ale napewno szaraki nie będą miały możliwości kreacji pieniądza. Jest dużo więcej spokoju żeby na tym malutkim rynku jakim są krypotowaluty i rozgonić owieczki. 

1
0
Portret użytkownika MiamiVibe

A moim zdaniem kryptowaluty

A moim zdaniem kryptowaluty to właśnie wynalazek banków, aby wyprzeć papierowy pieniądz oraz nawet plastikowy (karty), chcą także wprowadzić jedną walutę dla całego świata, tylko czysto elektroniczą, aby pieniądz fizycznie do ciebie nie należał, by można było łatwo manipulować niewygodnymi dla systemu jednostkami, czyli jednym pstrykiem pozbawić środków do życia. A ta cała otoczka antysystemowa wokół tej waluty jest w pełni kontrolowana, ani się nie obejrzysz jak banki ,,przejmą" to dziadostwo, bo lichwa ma nigdy nie ustać Smile

4
0
Portret użytkownika Akamai

To taki świetny sposób na to,

To taki świetny sposób na to, żeby ludzie z własnej woli przeszli na rozliczenia elektroniczne. 

Od dawna dajemy sobie wszczepiać chipy w d*pę kupując smartfony. Nie dość, że pozwalamy by nas śledzono, to jeszcze słono za to płacimy. 

Co do lichwy, to raczej pewne, że nigdy nie ustanie. To taki fajny sposób zarabiania pieniędzy bez potrzeby robienia czegokolwiek.

To sposób na życie w dobrobycie wykorzystywany przez pasożydów. 

2
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika Paweł R

Też mi się tak zdaje -

Też mi się tak zdaje - pejsiasta finasjera ma wszystko pod kontrolą i z pewnością, gdyby tego nie chcieli, to by tylko szepnęli słówko kontorlowanym przez siebie rządom i byłoby po sprawie.

1
0
Portret użytkownika Arya

Teoretycznie może tak być.

Teoretycznie może tak być. Praktycznie transakcje w kryptowalutach choc są jawne, to jednak anonimowe. Własną kryptowalutę może zrobić każdy i nawet w Polsce są osoby, które sobie zrobiły własne coiny-nad tym banki nie są w stanie zapanować.

4
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika euklides

ICO godzi w system bankowy.

ICO godzi w system bankowy. Wiadomo, że kredyt to podstawa funkcjonowania wszystkich banków, a tutaj nagle dzięki ICO ludzie zdobywają kapitał i sponsorują przedsięwzięcia sami z pominięciem światowej lichwy.

2
0

Skomentuj