Korea Północna przeprowadziła kolejny nieudany test rakiety balistycznej

Kategorie: 

Źródło: KCNA

Stany Zjednoczone są oburzone tym, że Korea Północna przeprowadziła kolejny "nielegalny" test rakiety balistycznej. W ciągu kilku dni, odbyły się już dwie nieudane próby. Amerykański rząd zagroził poważnymi konsekwencjami.

 

W przeciągu całego roku, Korea Północna wykonała łącznie osiem testów rakiety balistycznej pośredniego zasięgu, z czego tylko jeden zakończył się powodzeniem. Rakieta Musudan (zdjęcie na górze) posiada zasięg rażenia do 4 tysięcy kilometrów, czyli pokrywa niemal całe Chiny i dosięga granic Indii.

Stany Zjednoczone uznają, że działania Korei Północnej, zabronione na mocy rezolucji ONZ, mają charakter prowokacyjny. Plany rozmieszczenia tarczy antyrakietowej w sąsiedniej Korei Południowej zostały już zatwierdzone.

 

Amerykański system antybalistyczny THAAD może zostać zainstalowany na Półwyspie Koreańskim nawet w ciągu kilku miesięcy. Odbędzie się to mimo wyraźnego protestu ze strony mieszkańców miasta, w którym ma pojawić się tarcza antyrakietowa, oraz samych obywateli Stanów Zjednoczonych. Podpisana przez ponad 100 tysięcy ludzi petycja, w której zaznaczono, że instalacja systemu THAAD nie służy pokojowi i może jedynie zaangażować Koreę Północną, Chiny i Rosję w niebezpieczny wyścig zbrojeń, została odrzucona przez rząd Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Anikifadia

Szkoda że test był nieudany.

Szkoda że test był nieudany. Już nie mogę się doczekać drżenia USA przet tym że wolne państwo jakim jest Korea Północna posiada arsenał broni nuklearnej i nie zawacha się użyć przeiw USA wymachującym szabelką bez powodu.

2
-1
Portret użytkownika Antyparch

A tu kolejne info : Tylko 3

A tu kolejne info : Tylko 3 Banki Narodowe nie należą do żydów, a są to państwa : Iran, Kuba i Korea Północna. Narodowe Banki wszystkich innych krajów są pod kontrolą Rotschildów, albo Rockefelerów. Stąd chazarstwo amerykańskie toczy ciągłe mini wojenki embargowe z tymi państwami.13822

13853

4
0
Portret użytkownika SN69

NBP nie należy do żadnej z

NBP nie należy do żadnej z tych rodzin głupolu, z bardzo prostej przyczyny nie jest spółką akcyjną. Jeśli posiadasz jakąś  wiedzę, którą da się zweryfikować podważającą ten fakt, przedstaw ją.

 

0
-3
Portret użytkownika SN69

Głupolu... ten koleś którego

Głupolu... ten koleś którego nie stać na utrzymanie własnej strony, bo pewnie jest bezrobotny albo przynajmniej niezaradny, rozpowszechnia niestety bzdury na temat NBP. Idąc śladami waszej logiki, nistety nie popartej faktami wynikałoby, że sanacyjny przedwojenny Bank Polski SA, który według niepotwierdzonych teorii został wykupiony w 99% przez rodzinę Rotschildów, przetrwał w niezmienionej formie ll WŚ i PRL, zaczynasz dostrzegać jak się wszyscy razem wygłupiliście. Chcecie to Wam zafunduję kurs logicznego składania faktów i selekcji informacji info. Niepotraficie logicznie myśleć i nie sprawdzacie wiarygodności informacji.

1
-4
Portret użytkownika SN69

Nie oskarżyłem go o brak

Nie oskarżyłem go o brak strony, tylko zwróciłem uwagę że brak mu niewielkich środków na jej utrzymanie i prosi o jej utrzymanie internautów, to chyba trochę dziwne. Niestety koment dotyczył głównegi tematu, czyli waszej głupkowatej teori o kontroli NBP w obecnych czasach przez którąś z wielkich rodzin żydowskich, jesteście tak skrajnie odporni na wiedzę że niepoddajecie się w obliczu niezaprzeczalnych faktów... idealny z was  materiał na fanatyków.

1
-4
Portret użytkownika Arya

"Kapitał założycielski w

"Kapitał założycielski w kwocie 100 mln zł rozpisano na 1 mln akcji, które znalazły się w rękach osób prywatnych, przedsiębiorstw, różnych instytucji oraz banków. Skarb Państwa miał początkowo jedynie 1%".

To cytat z oficjanej publikacji na stronie NBP. Tu link do całego dokumentu: http://www.nbp.pl/publikacje/historia/rzut.pdf

Do kogo należało pozostałe 99%?

 

 

3
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika SN69

Czytanie tekstu ze

Czytanie tekstu ze zrozumieniem niestety nie jest twoją specjalnością. Ja piszę o obecnym NARODOWYM BANKU POLSKIM, ty o nieistniejącym już BANKU POLSKIM SA. 1924 - 1945. Kuźwa ludzie co się z wami dzieje, te wasze teorie spiskowe wymykają się spod kontroli umysłu, mózgi przestają wam normalnie pracować i dobierają informacje na zasadzie wybiórczości, tak żeby zawsze pasowały do waszej  teorii, jeśli jest tak jak myślę to nawet chętnie pomogę wam w terapi grupowej, druga wersja jest taka że robicie sobie jaja, tylko że ja nie widzę tu nic śmiesznego.

0
-3
Portret użytkownika Arya

Odpowiedz mi na jedno pytanie

Odpowiedz mi na jedno pytanie. Dlaczego w konstytucji jest zapis zabraniający pożyczania pieniędzy przez państwo od NBP? 

3
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika SN69

Wiem... to było takie proste,

Wiem... to było takie proste, twórcy konstytucji zabezpieczyli w ten sposób kraj...przed...pożyczaniem pieniędzy od rodziny Rotschildów...ale jazda. Radzę się lepiej przygotować do tematu, wiem że nie jest łatwy, ale może na początek zapoznaj się z rozmową Belki i Sienkiewicza w najsłynniejszej warszawskiej knajpie. Nadal wasza teoria spiskowa jest stekiem bzdur, wynikającym z braku zrozumienia tego co znajdujecię w sieci.

0
-2
Portret użytkownika Arya

No i bzdurę napisałeś. Z NBP

No i bzdurę napisałeś. Z NBP pożyczka byłaby nieoprocentowana, z banków komercyjnych niestety na procent...

Nie wiem czy dalsza dyskusja z Tobą ma sens.

2
0

Wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku-z powrotem do Źródła.

Portret użytkownika Eva11

ja myslalam,ze jestes

ja myslalam,ze jestes przeciwny gmo ?

a przeciez Chojniecki mowi ,ze gmo to nic strasznego i wrecz wysmiewa ludzi ,ktorzy sa przeciwni sprowadzaniu gmo do Naszego Kraju ...

ale przeciez takie szczegoly zawsze umykaja ...

4
0

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika N1KT

Ja też jestem oburzony że USA

Ja też jestem oburzony że USA i wszyscy walili bombami gdzie popadnie i nikt nikogo o pozwolenia ani zdanie nie pytał - ujebali cały świat toxycznymi pierwiastkami z okresami trwania liczonymi nawet w milionach lat i później się dziwią że na ziemi pojawił się rak którego nigdy nie było w takich liczbach - przed wojną prawie nikt nie słyszał o takich chorobach jak rak.

https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY

4
-1
Portret użytkownika John Moll

Korea Północna próbowała

Korea Północna próbowała kilka razy dogadać się z Koreą Południową. Kim Dzong Un proponował nawet pojednanie się i powiedział, że USA próbują za wszelką cenę zniszczyć ideę wspólnego państwa koreańskiego. Ciekawe, nie? Z Jugosławią też nie było kolorowo...

5
0
Portret użytkownika ekstragoon

Korea północna nigdy nie

Korea północna nigdy nie próbowała się dogadać z południową na rozsądnych partnerskich warunkach. Obecnie Ci z południa nawet nie rozważają zjednoczenia. To przerasta ich gospodarkę. A u dawnych Jugoli już ponownie rodzą się nastroje nacjonalistyczne, Serbia ma nowy rząd nacjonalistyczny. Będziesz miał Molu pożywkę jak będą się mordowali, pod sztandarami krzyża, lub pół księżyca. Nacjonalizm jest dobry ale tylko w jednorodnych Państwach.

0
-2

Prawdziwa historia Rosji od czasów Lenina do Putina  obrazach filmowych z animacją

http://devil-torrents.pl/torrent/4202

Portret użytkownika John Moll

Będziesz miał Molu pożywkę

Będziesz miał Molu pożywkę jak będą się mordowali, pod sztandarami krzyża, lub pół księżyca.

Będę miał pożywkę z tego, że ludzie się mordują?

0
0
Portret użytkownika SN69

Byłeś może kiedyś Johnie na

Byłeś może kiedyś Johnie na bałkanach ? Czasem z kolegami czarterujemy jachty w horwacji i powiem ci że to nie jest zachodnia cywilizacja, tam w każdej chwili może coś wybuchnąć, jak u turków czy w krajach arabskich, brak silnej często bezlitosnej ręki w tamtych krajach kończy się zawsze chaosem, to tyle w kontekscie Jugosławi. Co do Korei zaś, to chyba nikt w korei południowej nie wierzy w dobre intencje Kima, szczególnie po ewentualnym wycofaniu wsparcia USA.

0
-1
Portret użytkownika John Moll

Kim to tylko pionek, w

Kim to tylko pionek, w dodatku chiński, tak jak Assad jest pionkiem rosyjskim. Pojednanie Korei oznaczałoby zwycięstwo Chin, zaś upadek Kima - zwycięstwo USA. Jednak oddalając się od polityki - obie Koree ukształtowały się na swój sposób, jedna rozwija się bardzo szybko, druga jest zacofana i przygnieciona sankcjami. Pojednanie byłoby niebezpieczne i lepiej żeby pozostało tak, jak jest teraz.

Z jednej strony, Kim powinien odejść, ale to sprawi, że Korea Północna będzie narażona na "scenariusz syryjski". Z drugiej strony, jego rządy, póki co, przyczyniają się do stabilności na Półwyspie Koreańskim. Od lat gadają o tym, że Kim chce wojny, że będzie mordował itd., ale fakty są takie, że do żadnej wojny nie doszło (jeszcze). Poza tym, Półwysep Koreański, jest koreański, nie amerykański, więc dla mnie jest to zrozumiałe, że manewry wojskowe przy Korei Północnej drażnią Kima.

PS: Nigdy nie byłem na Bałkanach, ale moja rodzina pochodzi z byłej Jugosławii. Wojna spowodowała, że trzeba było uciekać, a potem przeciwstawić się hitlerowskim Niemcom.

0
0
Portret użytkownika Anonim

Na czym miało polegać to

Na czym miało polegać to pojednanie ? Kim a wcześniej jego ojciec i dziad próbowali wyżebrać żywność i nie dla zagłodzonego narodu tylko dla wpółzdziczałej armii czy to miałeś na myśli mówiąc o pojednaniu ? Jeszcze tylko brakuje Twojego wpisu o bogactwie i sytych ludziach chodzących po metropoliach w Korei Płn. Gdyby reżim nie kontrolował granic cały naród sp..ł by do sasiąda. Ludzie otrząsnijcie i zacznijcie myśleć, bo niedługo admin będzie tu pisał jaki to Hitler i stalin  byli dobrotliwi i wyjątkowi.    

1
-2
Portret użytkownika UPAdlina

wiele z tego, co leci

wiele z tego, co leci w ścierwo-mediach jest celowo przesadzone!!..........Nie twierdzę, że w Korei Płn jest extra, ale na pewno nie jest tak, jak podają to żydo-uSSmańskie propagandowe media!!........Zawsze trzeba wyciągnąć srednią !!

1
-1

Strony

Skomentuj