Korea Północna ogłosiła że jest w posiadaniu zminiaturyzowanych głowic termojądrowych

Kategorie: 

Źródło: YouTube

Przywódca Korei Północnej po raz pierwszy publicznie powiadomił o ważnym przełomie w pracach nad wojskową technologią jądrową. Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa zaprezentowała pierwszą zminiaturyzowaną głowicę termojądrową, którą można umieszczać w rakietach balistycznych.

 

Kim Dzong Un uczestniczył w prezentacji tamtejszych naukowców i ekspertów nuklearnych. Państwowe media oraz telewizja przedstawiły go w otoczeniu specjalistów wraz z głowicą termojądrową którą poddano miniaturyzacji (zdjęcie na górze) oraz rakietą balistyczną, w której można umieścić nową konstrukcję.

 

Jak zatem widać, żadne sankcje nie są w stanie powstrzymać prac nad arsenałem nuklearnym. Jednak wielu zachodnich ekspertów wciąż wątpi czy północnokoreańska technologia jądrowa jest sprawna i gotowa do użycia. Zdania w tej kwestii są mocno podzielone. Niektórzy uważają, że potrzeba jeszcze lat zanim Korea Północna faktycznie będzie mogła przenosić ładunek jądrowy przy pomocy rakiet.

 

Oświadczenie agencji KCNA zbiega się w czasie z manewrami na Półwyspie Koreańskim, które od 7 marca prowadzone są wspólnie przez Koreę Południową i Stany Zjednoczone. Jak na razie sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest spokojna, lecz Rosja potępiła zarówno Koreę Północną za groźby użycia broni masowego rażenia, jak i USA i Koreę Południową za przeprowadzane ćwiczenia wojskowe, które tylko dolewają oliwy do ognia.

 

Całkiem niedawno Kim Dzong Un nakazał postawienie arsenału jądrowego w stan gotowości bojowej i polecił armii aby była gotowa do ataku prewencyjnego. Wiemy również że stosunki między Koreami są obecnie najgorsze od lat, ale pozostaje mieć nadzieję że obecny kryzys zostanie zażegnany a wszelkie groźby nie będą miały żadnego pokrycia.

 

 

Źródło: http://www.kcna.kp/kcna.user.special.getArticlePage.kcmsf

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Ziga

Z tego co mnie wiadomo, to

Z tego co mnie wiadomo, to Korea Północna nie ma nawet ładunków nuklearnych - a-bomb - a o termojądrowych - h-bomb, to pewnie jeszcze tawet nie śnią... A co dopiero o ich miniaturyzacji..? Smile

0
0
Portret użytkownika Chrobry

USA i korea poludniowa

USA i korea poludniowa rozpoczeli cwiczenia , moze dojsc do prowokacji i wojny na wielka skale .

0
0
Portret użytkownika jana

Zapewne coś jej tam podesłali

Zapewne coś jej tam podesłali , tak jak i południowym zapewne podesłano . Ale nie rtadził bym lotniskowcom angazować się zbyt mocno . Gleba to gleba i nie dadzą jej rady żadne Admirały .

0
0
Portret użytkownika wdm

I Amerykanie mają problem, bo

I Amerykanie mają problem, bo tyle mówią o biedzie w Korei, robią filmy o złym reżymie pod którym żyje ciemny, fanatyczny lud zatrzymany w rozwoju wiek temu, a teraz, by uzasadnić istnienie swoich baz w tamtym regionie świata, dzięki którym kontrolują światowy handel, muszą stwierdzić, że Korea ma jednak bardzo dobrych fizyków, informatyków i specjalistów innych dziedzin, a to stoi w sprzeczności z poprzednimi kłamstwami i cała misterna propagada wojenna siada... Nie wiem co się dzieje w Korei, nie wiem, jaki panuje tam system polityczny, wszystko co wiem, jest wiedzą którą otrzymałem, jak my wszyscy, od wrogów tego państwa, jest czystą propagandą wojenną USA, w którą można wierzyć, jak w bombę atomową Hussajna i dobrbyt w Iraku po jego zamordowaniu... Pozdrawiam

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Wróg mojego wroga będzie moim

Wróg mojego wroga będzie moim przyjacielem.. Skoro znienawidzony przez większośc nas  Usrael nienawidzi Korei Pólnocnej, to rokuje, że mamy nowego przyjaciela...

0
0

Ban na czas nieokreślony - wyzwiska @MOD

Portret użytkownika Ja

nie jeden kierowca w polsce

nie jeden kierowca w polsce marzyłby aby drogi w polsce byly tak zakorkowane jak tam... warszawa jak phenian, ile wolnej przestrzeni by było.

0
0

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika wdm

Ciekawe, dość stare te fotki,

Ciekawe, dość stare te fotki, a autorzy z GW życzą Korei takiego scenariusza jak Irak, bądź Libia, jaja prawda? 

0
0
Portret użytkownika achiles

Nie jestem wielkim fanem

Nie jestem wielkim fanem Kima, ale jedno muszę mu przyznać, a mianowicie, że ma jaja i umie się szatanom postawić. Dał im ultimatum, odnosnie tych ćwiczeń które na południu mają przeprowadzać, że zawali z GRUBEJ RURY. ćwiczenia miały wczoraj się zaczynać i słuch o nich zaginą, ani jednego w mendiach, o tym przekazu, a dziś jeszcze taka wiadomość idzie w eter światowy o rakietach zdolnych być uzbrojone w BROŃ JADROWĄ. I DOBRZE, ŻE JEST KTOŚ OBECNIE, KTÓRY POTRAFI SIĘ POSTAWIĆ ŚWIATOWEJ MAFI FINANSOWEJ. Oczywiście oby to tylko groźby były i do niczego tam, nie doszło wiecej, bo WOJNA, TO COŚ STRASZNEGO I ZWYKLI LUDZIE W NIEJ NAJCZĘŚCIEJ GINĄ !!!
 
NIE KOREA, A szatany zjednoczone SĄ NAJWIĘKSZYM ZAGROŻENIEM, DLA RESZTY CAŁEGO ŚWIATA, O CZYM SIĘ OBECNIE I EUROPA PRZEKONUJE NA WŁASNEJ SKÓRZE !!!

0
0
Portret użytkownika drtmk

Korea Północna twierdzi

Korea Północna twierdzi również że posiada cudowne lekarstwo na ebolę, AIDS i różne formy raka.

0
0

Skomentuj