"Korea Północna nigdy nie porzuci programu nuklearnego!"

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Obronny arsenał nuklearny Korei Północnej nigdy nie zostanie zlikwidowany, a kwestia zaprzestania jego rozwoju nie wchodzi w grę, miał powiedzieć wysłannik Północy.

 

Ju Yong Chol, północnokoreański dyplomata, przemawiał na konferencji sponsorowanej przez ONZ, której tematyka dotyczyła rozbrojenia. Zabrał on głos zaraz po przedstawicielu USA, Robercie Woodzie, który przekazał, że kwestią kluczową dla prezydenta Donalda Trumpa jest ochrona Stanów, oraz ich sojuszników, przed rosnącym zagrożeniem ze strony KRLD.

 

„Wysiłki, które podejmuje KRLD w celu zwiększenia swojego potencjału nuklearnego, oraz środki inwestowane w rozwój pocisków międzykontynentalnych, są tylko sprawiedliwymi i słusznymi drogami do wzmocnienia własnego potencjału obronnego w obliczu prawdziwych zagrożeń czyhających na tym świecie,” powiedział Ju na forum genewskiej publiczności, odnosząc się do nieustannego zagrożenia nuklearnego ze strony USA.

 

„(…) tak długo, jak złowroga polityka Stanów Zjednoczonych i nieustanne zagrożenie nuklearne z ich strony pozostają bez godnego wyzwania, Korea Północna nigdy nie będzie stawiać na stole negocjacyjnym rezygnacji z programu nuklearnego.”

Obawy związane z rozwojem programu rakietowego przez KRLD wzrosły, odkąd państwo to przeprowadziło udany test rakiety międzykontynentalnej w lipcu. Strach wzrósł jednak szczególnie, gdy Donald Trump zagroził, że Koreę spotka „ogień i furia”, jeśli w jakikolwiek sposób zagrozi USA.

 

Trump doprowadził do tego, że Pjongjang brał pod uwagę wystrzelenia pocisków nuklearnych w amerykańską wyspę Guam. Prezydent USA odpowiedział tweetem, że "

„Korea Północna powinna zachowywać się rozsądnie, ponieważ militaria Stanów są odbezpieczone i gotowe do działania.”

Kilka dni później północnokoreańskie media doniosły, że Kim Dzong Un odsunął w czasie decyzję o wystrzeleniu rakiet w kierunku Guam, postanawiając przy tym obserwować uważnie reakcję Stanów Zjednoczonych. Eksperci ostrzegli jednak, że Pjongjang w każdej chwili może zmienić decyzję i wystrzelić przygotowane pociski.

 

Robert Wood podkreślił na konferencji, że nadal otwartą pozostaje opcja dialogu. „Północnokoreańskie pociski balistyczne jak i program nuklearny pozostają zagrożeniem dla całego świata. Ostatnie testy pocisków międzykontynentalnych są dowodem na nieprzemyślane oraz niebezpieczne zachowanie ze strony KRLD, które destabilizuje cały region,” powiedział Wood w odpowiedzi na przemowę Ju Yong Chola. Korea Północna wprost oświadczyła, że jej arsenał nuklearny ma na celu stanowienie zagrożenia wobec USA, oraz jego sojuszników w postaci Korei Południowej i Japonii.

„Priorytetem mojego prezydenta jest ochrona ziem USA oraz sojuszników przeciw agresji ze strony KRLD.”

Rozbrojeniowa delegacja północnokoreańska nie odpowiedziała na słowa przedstawiciela Stanów Zjednoczonych.

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Niech USA zrobi tam nalot i

Niech USA zrobi tam nalot i zaprowadzi pożądek, a nie się szczypią. Z takimi krajami nie ma, co negocjować. Miliony ludzi umieraja tam z głodu, jak na Ukrainie i republikach bałtyckich za czasów panowania RoSSji sowieckiej, a swiat milczy. Pytanie ile czasu zajęloby podniesienie Korei Pn. chociaż do połowy poziomu, jaki jest w Korei Pd.

1
-7
Portret użytkownika UPAdlina

uSSmania trollino liże

uSSmania trollino liże skopany tyłek w Syrii a kolejni "sojusznicy" robią na nią zlewkę. To juz cień mocarstwa z lat 90-tych, a ty oczekujesz, że napadną na Koreę Płn? Oni tylko potrafią napadać na bezbronnych i słabych, tak jak twoi ziomale z zachodniej upainy. Za czasów sowieckich republiki bałtyckie i twoja upaina same były częścią tego imperium, a panowali nad nimi nie Rosjanie, tylko między innymi gruzin stalin i twój ziomal ukrainiec chruszczow. I do nich trollino z pretensjami.

5
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Alasca

Dziś o 22:00 na tvp1 ciekawy

Dziś o 22:00 na tvp1 ciekawy film "defilada zwyciezców"... O roli Stalina w rozpętaniu II wojny św. Rez. Grzegorz Braun

2
-7
Portret użytkownika Alasca

Chciałbys... To dopiero ruska

Chciałbys... To dopiero ruska zaraza by świętowała.... Na szczęście nierealna wizja. Puli Ameryka jest mocna to zbójecka Rosja siedzi cicho... 

1
-7
Portret użytkownika UPAdlina

uSSmania to cień siebie z lat

uSSmania to cień siebie z lat 90-tych. Dowodem na to jej porażka w Syrii. Ale wy bander-chachły pocieszajcie sie dalej swoimi iluzjami. Jak jest, kazdy widzi. Czasy rządów uSSmańskich bandytów odchodzą do lamusa historii.

6
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Jesli nie byłoby potęgi

Jesli nie byłoby potęgi militarnej USA to RoSSja  bez wahania najechalaby pól Europy i podporządkowala sobie Polskę. Kiedyś mieli taką władze i bez mrugnięcia okiem to zrobili. Teraz tamte czasy są dla takiego Putina wzorem. No, chyba, że masz mentalność szczura żyjącego pod butem RuSSka... USA nigdy czegoś takiego Polsce nie zrobiło i nie zrobi, więc czego płaczesz nad interwencjami USA na świecie. To ich sprawa i i ch wojenki.

1
-7
Portret użytkownika UPAdlina

stało się na odwrót trollino.

stało się na odwrót trollino. Ponieważ uSSmania przez kilkanaście lat była jedynym mocarstwem, to ona od 89 roku przejęła faktyczną władzę w Polsce i do dziś Polska jest pod jej miękką okupacją. I nie bredź, że uSSmański okupant nie zrobił nic Polsce. Lista jego barbarzyńskich czynów dokonanych rękoma uSSmańskiej agentury obsadzonej na stołkach w Polsce jest długa. Oczywiście ten okupant nie musiał napadać na Polskę, ponieważ Polska padła na kolana i oddała mu pokłon. Po co więc na nia napadać? Ale wspaniałe odważne narody, któtre odmówiły współpracy z uSSmańskim bandytą zostały najechone i zniszczone. Przykładem Jugosławia, gdzie uSSmański bandzior używał pocisków ze zubożonym uranem. Ten uSSmański bandzior odpalił też Polakom banderyzm na upainie, co stawia go w szeregu wrogów polskiego narodu. A te ich bandyckie wojny trollu to nie tylko ich sprawa, bo zmuszają do udziału w nich także Polaków. Znamienne jest banderowski trollu, że napady bandytów uSSmańskich nazywasz "interwencjami". To nie są interwencje chachle od tymy, tylko agresje na inne państwa.

5
-1

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Gadasz takie głupoty, że

Gadasz takie głupoty, że nawet nie chce sie tego czytać po pierwszym płaczliwym zdaniu. Nieźle ci ktos (abo ty sam sobie) zamienił resztki mózgu w zwykłą kupę..

0
-3
Portret użytkownika UPAdlina

nie wiem, gdzie ty tam

nie wiem, gdzie ty tam widzisz "płaczliwe zdanie". Znowu masz jakieś urojenia. Prawda cię boli, więc majaczysz o "resztkach mózgu", ale nie oceniaj innych na podstawie siebie. Inni mają sprawnie działajace mózgi i dlatego twoja prymitywna nazi-banderowska propaganda trafia w mur.

3
0

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Strony

Skomentuj