Korea Północna mogła wznowić przygotowania do próby nuklearnej

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wskazują najnowsze zdjęcia satelitarne, Korea Północna mogła wznowić przygotowania do szóstej próby jądrowej na poligonie wojskowym Punggye-ri. W obecnej napiętej sytuacji, kolejny test nuklearny miałby katastrofalne znaczenie dla całego Półwyspu Koreańskiego.

 

Zdjęcia wykonane 19 kwietnia, udostępnione przez amerykańsko-południowokoreański program 38 North zajmujący się analizowaniem wszelkiej aktywności na terenie Korei Północnej wskazują na obecność przyczep i przynajmniej pięciu wagonów górniczych w północnej części poligonu. Na terenie obiektu znajduje się również nieznany sprzęt przykryty siatką maskującą. W pozostałych strefach nie odnotowano żadnej "podejrzanej" aktywności.

Zdaniem analityków, Korea Północna mogła wykonać "taktyczną pauzę" w przygotowaniach do próby nuklearnej. Specjaliści z Korei Południowej i USA twierdzą, że kolejny test jądrowy na poligonie Punggye-ri może odbyć się w każdej chwili.

25 kwietnia w pobliżu Półwyspu Koreańskiego pojawi się grupa uderzeniowa z lotniskowcem USS Carl Vinson. Stany Zjednoczone póki co współpracują z Chinami aby rozwiązać kwestię Korei Północnej, lecz sugerowano również zastosowanie opcji militarnych - w tym strzelanie do północnokoreańskich rakiet lub rozpoczęcie inwazji w przypadku gdyby Kim Dzong Un zarządził przeprowadzenie testu jądrowego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Hans

Czy tytuł jest napisany w

Czy tytuł jest napisany w języku polskim ? "Korea mogła ......."

Czy wcześniej nie mogła ? Nie można napisać Korea wznowiła ...... lub Korea prawdopodobnie wznowiła....

Portret użytkownika pabloS

to maja być zdjęcia

to maja być zdjęcia szpiegowskie super amerykanów??? na google earth są lepsze...

Portret użytkownika komar

kto ma się nabrać na te

kto ma się nabrać na te zdjęcia??

Serio... Mamy rok 2017, live sream z ISS, a 'program38 North' - utworzony by monitorować aktywność w najbardziej kluczowym miejscu na 'planecie', udostępnia zdjęcia o jakości z lat sześćdziesiątych...

Jeśli taki materiał ma być potem podkłądką za 'prewencyjnym atakiem' na Koreę, to ja tego nie kupuję.

Portret użytkownika drtmk

A po co mają wszystkim

A po co mają wszystkim pokazywać jaką naprawdę jakość zdjeć są w stanie wykonywać satelity szpiegowskie?

Skomentuj