Koniunkcja planetarna potrwa kilka tygodni, czy czekają nas katastrofy?

Kategorie: 

helioviewer.org

Teorie o rychłym końcu świata rozkwitają zwłaszcza, że mamy w tej chwili specyficzne ustawienie planet. Sześć z nich, Merkury, Wenus, Jowisz, Mars, Uran i Neptun będą widoczne od tego miesiąca.

 

Strona internetowa magazynu Time poinformowała w piątek, że sześć planet ustawionych wzdłuż ekliptyki można oglądać porankami począwszy od wtorku przyszłego tygodnia. Specyficzne pole do obserwacji potrwa kilka tygodni.

 

Według obserwacji poczynionych przez Pekińskie Planetarium w piątek, Merkury, Jowisz i Mars znajdują się blisko tej samej linii a Uran i Neptun poruszają się w ich kierunku.

 

"To rzeczywiście rzadki fenomen i będzie trzeba zapewne kilkuset lat, aby się to powtórzyło. Jest całkowicie jasnym, że w przyszłym roku do tego nie dojdzie" powiedział dyrektor planetarium, Zhu Jin.

 

Teorie końca świata powstałe na podstawie starożytnych zapisów Majów, które przewidują, że Ziemia zostanie zmieniona lub zniszczona 21 grudnia 2012, są aktualnie wzbogacone o teorię wpływu koniunkcji planet, jako jedną z przyczyn.

"Nie ma naukowej definicji czegoś takiego jak koniunkcja planet, ponieważ konieczne jest zdefiniowanie punktu obserwacyjnego, albo Ziemię albo Słońce albo nawet punkt odniesienia poza układem słonecznym" powiedział Zhu.

"Łączenie tego fenomenu z końcem świata jest nonsensem," dodał.

Wszystkie założenia odnośnie korelacji między katastrofami naturalnymi a specyficznym ułożeniem ciał niebieskich może wyglądać niedorzecznie, ale ostatnie trzęsienie hiszpańskie zostało przewidziane przez sejsmologa włoskiego Bandiniego właśnie w oparciu o analizę położenia ciał niebieskich.

 

Oczywiście zbieżność między prognozą z pierwszej połowy XX wieku a zjawiskiem z Hiszpanii może być przypadkowa, ale nie wolno traktować jej, jako absurdu bez odpowiednich badań.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika ...- ILLUMIGEN

"Nie ma naukowej definicji

"Nie ma naukowej definicji czegoś takiego jak koniunkcja planet, ponieważ konieczne jest zdefiniowanie punktu obserwacyjnego, albo Ziemię albo Słońce albo nawet punkt odniesienia poza układem słonecznym" powiedział Zhu.-  Ręce opadają, co za wniosek. Punkt obserwacji nie ma większego znaczenia jeśli koniunkcja zachodzi na lini dwuch punktów; ziemia, słońce.

0
0
Portret użytkownika ssk

z tego, co się orientuję,

z tego, co się orientuję, zwykle koniunkcja oznacza "sznurek" planet na niebie - z puntku widzenia obserwatora na ziemi. prawdziwe ułożenie planet może być nieco inne. nawet jeśli koniunkcja oznaczałby sznurek "ziemia-złońce" to i tak coś takiego zdarza się regularnie i jakoś żyjemy.

0
0

http://www.youtube.com/watch?v=u70EYe4vy8Ugłupota jest stokroć gorsza od chamstwa.

Portret użytkownika Mpm

No i co lipa z tym

No i co lipa z tym ustawieniem planet.
Aktywność sejsmiczna jakby zmalała od wczoraj.
 
Wniosek:
 
jak wszystko jest poukładane, to jest porządek
i matka ziemia się  nie burzy.
 
 
Jak ja lubię porządek i symetrię osiową i progres

0
0
Portret użytkownika Roni Tornado

Ssk, człowiek nie może

Ssk, człowiek nie może oddychać samym tlenem bo przyśpiesza proces starzenia się ciała, człowiek oddycha powietrzem w składzie którego jest między innymi tlen.

0
0

 
 

Portret użytkownika sebecx

(przypis

(przypis prisonplanet.plZbigniew Brzeziński główny strateg USA w książce “Pomiędzy dwoma Wiekami”, ang “Between Two Ages: America's Role in the Technetronic Era
pisał między innymi o tym, że po stworzeniu nacjonalizmu i okresu wojen
pomiędzy państwami narodowymi, świat będzie skierowany na tory
internacjonalizmu i komunizmu. Nowy świat określa jako “Era
technotroniczna”, gdzie wszystko jest podporządkowane systemowi
racjonalnego humanizmu obejmującego cały świat. Dodaje również ”System
jest bezpośrednio wynikiem impaktu technologii (na społeczeństwo),
i zawiera w sobie powstanie bardziej kontrolowanego i kierowanego
społeczeństwa. Takie społeczeństwo będzie kontrolowane przez elity
pozbawione wszelkich tradycyjnych etycznych ograniczeń. Takie Elity
nie zawahają się przed wykorzystaniem najnowszych technologii
dla własnych celów, aby wpływać na opinie ludzi i utrzymać społeczeństwo
pod ciągłą kontrolą.”przypis prisonplanet.pl)

0
0
Portret użytkownika ILLUMINATUS

O wiele ciekawszą stroną jest

O wiele ciekawszą stroną jest ta obecna, na którj piszę tą notkę :). Powyższa strona swym ostentacyjnym tonem wypowiedzi również klasyfikuje się do grona manipulantów psychologicznych, jakich w obecnym świecie wielu.

0
0
Portret użytkownika ILLUMINATUS

Istnieje wiele

Istnieje wiele nieprawidłowości. Po pierwsze; Co nadało ruch początkowy ognistej gwieździe?, jeśli traktować wszechświat jak jeden wielki akcelerator cząstek, jednakże swobodnie podążających w czarnej materii, trudno wysnuć wniosek, że pędząca z zawrotną prędkością jaśniejąca gwiazda, po drodze wciągała obiekty, a dokładnie kilkanaście- w tym ziemię, zważywszy fakt, iż ziemia tętni życiem w ściśle określonej odległości od słońca- niewielka zmiana aktywności strumienia sub atomowych cząstek i już mamy zmiany klimatyczne, a ruch układu, jaki podaje teoria jest zbyt niestabilny, aby życie mogło istnieć. Po drugie; słońce przechodzi regularne cykle aktywności, w owej teorii przebieg pola magnetycznego w ruchu wirowym, załóżmy jednostajnie przyspieszonym wyklucza istnienie planety X-Nibiru z racji na jej orbitę, z punktu widzenia fizyki. Aktywność słońca może być konsekwencją oddziaływać ciała niebieskiego np. Nibiru. Po trzecie; od dziesiątek lat obserwuję niebo i układ gwiazdozbiorów pozostaje bez zmian, jeśli nasz układ słoneczny pędzi z prędkością tysięcy mil na sekundę, to przez te dziesiątki lat układ gwiazdozbioru powinien ulec zmianie, a tak nie jest. Omawianą teorię uznaję więc za nieuzasadnioną.

0
0
Portret użytkownika devoratus

Racja, ja od dziesiątek dni

Racja, ja od dziesiątek dni obserwuję klimat i nie potwierdzam istnienia czegoś takiego jak ZIMA...
 
Załapałeś analogię ?
 
Fakt nie znalezienia dowodu nie jest automatycznie dowodem potwierdzającym tezę przeciwną...

0
0

IB Image
 

Portret użytkownika sebecx

  ... co ma kwadratura koła

 
... co ma kwadratura koła do globalnego ocieplenia "spreparowanego" na zamówienie...  cóż znam ja takie istoty typoszeregu Kazi Szczuki ... wioska, wioska w szkole była... nowomowy się uczyła...  mogę jedynie polecić jako ratunek przed całkowitą degradacją umysłową zapoznanie się z pracami  Z.Brzezińskiego, Rotszylda, fundacją Gatesów...H.Kissinerem.... Protokołami Mędrców Syjonu... cóż może się okazać?  Wielkie kłamstwa są najlepsze, bo ich obalenie grozi zawaleniem Świata.... w każdej dziedzinie życia....
The End

0
0
Portret użytkownika ssk

... do... globalnego...

...
do... globalnego... ocieplenia... - nic... do twoich... bzdetnych... postów... o tym..., że "można... udowodnić... wszystko" - dużo...
 
ps. protokoły... mędrców... syjonu... polecasz?... a... po... cóż... nam... ów... dokument... spreparowany... przez... ochranę?
...

0
0

http://www.youtube.com/watch?v=u70EYe4vy8Ugłupota jest stokroć gorsza od chamstwa.

Portret użytkownika ILLUMINATUS

W takimże razie wszystko może

W takimże razie wszystko może jest spreparowane, w końcu żyjemy w czasach fałszu, manipulacji i obłudy. Wiążmy fakty logicznie, prawda bowiem tkwi po środku gąszczu słów...

0
0
Portret użytkownika ILLUMINATUS

W takimże razie wszystko może

W takimże razie wszystko może jest spreparowane, w końcu żyjemy w czasach fałszu, manipulacji i obłudy. Wiążmy fakty logicznie, prawda bowiem tkwi po środku gąszczu słów...

0
0

Strony

Skomentuj