Koniec neutralności sieci w USA - Internet przestanie być wolnym medium

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Federalna Komisja Łączności (FCC), czyli amerykańska agencja regulująca zasady wykorzystania częstotliwości radiowych dla celów związanych z komunikacją, zagłosowała w zeszłym tygodniu za uchyleniem neutralności sieci, wedle której do tej pory użytkownicy mogli korzystać z Internetu bez żadnych ograniczeń. Uchylenie ma dotyczyć przepisów dla firm, które świadczą Amerykanom usługi internetowe. Wyznaczy to też bez wątpienia trendy do naśladowania dla innych państw.

 

Zmiany w prawie pozwolą dostawcom usług na blokowanie wybranych witryn, a także umożliwią pobieranie dodatkowych opłat za dostęp do określonych treści. Nowe regulacje prawne względem Internetu to prawdziwe zmartwienie dla przyszłości jego użytkowników. Wedle najświeższych informacji okazuje się, że Internauci zostaną już całkowicie pozbawieni prywatności – dostawcy usług będą mieli dostęp na przykład do historii ich przeglądarek, co więcej, będą oni mieli prawo sprzedawać pozyskane informacje o użytkowniku innym firmom.

 

W obliczu planów FCC już pojawia się silna inicjatywa tworzenia Wirtualnych Sieci Prywatnych (VPN). Usługa umożliwi użytkownikom łączenie się z Internetem za pośrednictwem serwera prowadzonego bezpośrednio przez dostawcę VPN. Dane użytkowników będą szyfrowane, ukrywając ich tożsamość zarówno przed dostawcami usługi, jak i przed rządem. 

VPN ma walczyć także z innymi praktykami rządu, wynikającymi z uchylenia neutralności sieci. Dostawcy usług będą mogli kontrolować i zmniejszać zawartość Internetu, do której użytkownicy mają dostęp i tylko prywatna sieć będzie oknem do „całej” sieci. Nie tylko rząd Stanów Zjednoczonych zaczyna dobierać się do wolności w Internecie. W Polsce tożsame działania podejmuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, która niedługo ma zajmować się także siecią. Być może to już ostatnie lata Internetu, jaki znamy dzisiaj.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika Andrzej_wajda

> Wedle najświeższych

> Wedle najświeższych informacji okazuje się, że Internauci zostaną już całkowicie pozbawieni prywatności – dostawcy usług będą mieli dostęp na przykład do historii ich przeglądarek, co więcej, będą oni mieli prawo sprzedawać pozyskane informacje o użytkowniku innym firmom.

Drogi panie autorze/autorko artykułu. Proszę wyjaśnić w jaki sposób ustawa ma dać dostęp do historii przeglądarki? 

Net neutrality to poważna sprawa, ale nie siejcie dezinformacji. Ten akapit to zwykła bzdura.

Portret użytkownika bobek

Da nawet wiecej, caly ruch

Da nawet wiecej, caly ruch jaki bedziesz generowal zostanie zapisany w postaci logow, i nie ma znaczenia z jakiego urzadzenia kozystasz, przegladarka normalnie/incognito czy programy dedykowane itp. siec jest tak zbudowana ze aby cos dostac musisz wyslac zapytanie a to juz bedzie zarejestrowane, co gorsze jesli w wyszukiwarke wpiszesz jakies glupie zapytanie to wyniki sie tez zapisza, ty nie musisz ich przegladac ale osoba ktora bedzie badac twoja aktywnosc bez problemu bedzie mogla podciagnac to pod co bedzie chciala. Zapisane zostana tylko czesciowe informacje ktore nie dadza jednoznacznego obrazu tylko domniemania a to wystarczy zeby sie kims zainteresowac ... reszte poznalismy juz lepiej z lewackich srodowisk EU. 

  

Portret użytkownika kolo21

Jak nie pozwolą ludziom

Jak nie pozwolą ludziom wyżywać się w internecie, to zaczną to robic na ulicach. A o to chodzi Sorosowi, żeby utopić Europe w krwi.

kolo21

Portret użytkownika NIEDŹWIEDŹ

Nwo jest wdrażane coraz

Nwo jest wdrażane coraz jawniej. Niedługo bedą chcieli pozamykać strony internetowe, gdzie mozna się jescze swobodnie wypowiedzieć. Oby nie zamknęli tego, bo jest on jednym z ostatnich, gdzie można wyczytać prawdziwe informacje ,oraz swobodnie się wypowiedzieć.

Portret użytkownika inzynier magister

zauważyliście jedną rzecz ?

zauważyliście jedną rzecz ? czy to w USA po przejęciu częściowej władzy przez Trumba albo w Polsce po przejęciu władzy częściowej przez PiS nikt nie może zatrzymać wdrażania NWO znamienia bestii !!! nikt nie może ich zatrzymać ! oni są umiejsacowieni we wszystkich organizacjach, na każdym szczeblu decyzyjnym ! W USA Trump nie ma takiej siły żeby zatrzymać machinę NWO ! Trump jedynie stara się trochę polepszyć gospodarkę ale nie zatrzymać, postęp NWO ciągle naciera, może czasami trochę zwalnia ale i tak wprowadzają NWO, w Polsce też mamy to samo ! PiS przjął władzę ale nie może zatrzymać mafii szczepionkowej, mafii mordowania dzieci nienarodzonych, musiał podpisać CETA, GMO i inne tajne cyrografy ! Mają władzę ale tylko do pewnego stopnia ! NWO to potężna machina i sztab ludzi, którzy są oddani lucyferowi, bo inaczej kto by tym wszystkim zawiadywał ? tylko nadprzyrodzone moce szatana mają takie możliwości żeby ludzie byli opętani ideą NWO ! Musimy się modlić do Maryi Dziewicy, Ducha Świętego i Jezusa Miłosiernego o ratunek !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika regerg

NWO juz jest, to co widzimy

NWO juz jest, to co widzimy to ewoluowanie tego NWO, a PIS?? nie stara się nawet bo to władcy nwo umieścili PIS u władzy po to żeby realizował ich plany.

Portret użytkownika euklides

Prawda jest jeszcze

Prawda jest jeszcze straszliwsza. PiS i PO to jedno i to samo, a ty nawet u samego siebie nie możesz powstrzymać NWO, bo twój mózg nie widzi alternatywy.

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Modliłeś się za Trumpa ? To

Modliłeś się za Trumpa ? To dostałeś co chciałeś. Było wyraźnie powiedziane: ''Każdy kto nie modli się do Boga ten modli się do diabła.'' Przeczytaj sobie ostatnie zdanie które sam napisałeś...

Portret użytkownika b@ron

nie biorą pod uwagę jednego..

nie biorą pod uwagę jednego... internet nie jest obowiązkowy i ciekawe kto mi każe płacić abonament za coś, co bedzie wykorzystywane przeciwko mnie... jak ludzie przestaną wykupywać internet, to zobaczymy co z tym zrobią

 

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Wino i Śpiew

Telewizja też nie jest

Telewizja też nie jest obowiązkowa a jednak przed upowszechnieniem Internetu nikt z niej nie ryzgnował "bo trzeba płacić abonament".

Portret użytkownika b@ron

hehe... ale żeś dowalił/a w

hehe... ale żeś dowalił/a w tym temacie nie chodzi o to, żeby rezygnować z czegoś, za co płaci się abonament, chodzi o to, że jeśli coś za co płacisz abonament było przeciwko tobie, to kto kazałby wykupywać taką usługę?

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika Eva11

Baronie tylko kto w tych

Baronie tylko kto w tych czasach zrezygnuje z internetu ?

To nałóg jak każdy inny ...A może i nawet gorszy ...

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej?

Portret użytkownika b@ron

nie ma Ewciu żadnych nałogów.

nie ma Ewciu żadnych nałogów... wmówienie komuś, że jest nałogowcem, jest po to, by był słabszy i wierzył że ma problem ...część ludzi jest podatna na manipulacje tego typu i wierzy np. że jak pije alkohol, to jest nałogowcem i musi ... baju baju

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj