Kongres USA przyjął ustawę wzywającą do wypłacania roszczeń organizacjom żydowskim a nie spadkobiercom!

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W amerykańskim kongresie przegłosowano kilka dni temu kontrowersyjną ustawę o nazwie "Justice for Uncompensated Survivors Today". Na jej podstawie Departament Stanu USA oświadczył, że będzie wspierał organizacje żydowskie, które domagają się od Polski odszkodowań za mienie żydowskie bez żyjących spadkobierców przejęte na mocy polskiego prawa przez skarb państwa. 

 

 

Amerykańska ustawa wynika z tzw. Deklaracji Teresińskiej, przyjętej w 2009 roku na międzynarodowej konferencji w Czechach, na której dyskutowano na temat zwrotu nieruchomości należących przed II wojną światową do mieszkańców pochodzenia żydowskiego, którzy zginęli zabici przez Niemców. W sumie porozumienie w tej sprawie, wzywajace do płacenia niespadkobiercom, tylko organizacjom żydowskim, podpisało wtedy 46 krajów, w tym Polska. 

 

Oznacza to, że amerykański MSZ będzie teraz to egzekwował i zamierza monitorować co dzieje się w związku z tym w krajach, które zostały wytypowane do płacenia za takie roszczenia. Tak się składa, że najwięcej tego typu pożydowskich nieruchomości po bezpotomnie zmarłych żydach znajduje się w Polsce. Amerykańska ustawa wprost stwierdza, że jest to własność "bezpańska" i powinna być zwrócona tak zwanym "potrzebującym pomocy ocalałym z Holocaustu". 

 

Jedyny logiczny wniosek jaki można wysnuć po takich zapowiedziach jest taki, że Departament Stanu USA nie uznaje polskiego prawa i sprzeciwia się przejęciu takich nieruchomości przez skarb państwa. Oznacza to, że Żydzi są traktowani nie jako polscy obywatele tylko jako plemię niezależne od miejscowych i posiadające specjalne prawa, jak na naród wybrany przystało. 

 

Zaangażowanie amerykańskiego rządu w egzekwowanie roszczeń żydowskich względem majątku po bezpotomnych ofiarach Holokaustu to bardzo zły znak. Obecnie gdy przeszliśmy spod kurateli niemieckiej pod kuratelę Izraela i jego państwa satelickiego, czyli USA, nasza sytuacja w tym zakresie zrobiła się z trudnej beznadziejna. 

W przypadku Polski gra toczy się o roszczenia w wysokości 65 miliardów dolarów więc jest to kwota ogromna. Sytuacja w której organizacje żydowskie domagają się odszkodowań za mienie bez potomków jest doprawdy dziwna, a wsparcie retoryki, że Żydzi przedwojenni mieszkający w Polsce stanowili jakąś odrębną grupę narodową ponad polskim prawem jest po prostu zdumiewająca. 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (4 votes)Komentarze

Portret użytkownika Ridik

Wśród  prawdziwych 

Wśród  prawdziwych  przyjaciół , psy zająca zjadły .  To sytuacja w jakiej się znaleźliśmy ,  powtórka z 1939  ,  nikt nam nie pomoże  ,  sami  musimy sobie pomóc  ,  szkoda tylko , że  nasza ,,ukochana'' targowica  ,  nasi obywatele ,  kolaboranci , wepchną nam nóż w plecy . Jakim trzeba być debilem , żeby nie widzieć ,  sorry ,  rozmyślnie niszczyć Swoją Ojczyznę  ,  pomagając zachodowi  wyciskać z Nas przez lata kasę ,  młodych wypychając z kraju ,  robiąc tym samym miejsce dla , innej obcej kulturowo i religijnie nacji  .  Chciało by się powiedzieć  - Boże , widzisz i nie grzmisz . Zdrajcy wypierdzielą za granicę  a  Nasze dzieci obudzą się z ręką w nocniku . Tragedia ! s

Portret użytkownika kolo21

Już oddają i to jak! Fabryki

Już oddają i to jak! Fabryki wyburzają i stawiają apartamentowce. A kto jest właścicielem tych ziem to wiadomo. Napiszę tylko jedno, i wyleję moją pomstę na plemieniu żmijowym Kur...a kiedy??????? Ja chce już teraz!

kolo21

Portret użytkownika artek

Te roszczenia biorą się stąd,

Te roszczenia biorą się stąd, że Żydzi, nie uznają prawa europejskiego(świeckiego), a rządzą się prawem religijnym. Prawo te nakazuje zwrot majątków gminie żydowskiej. Tylko od Nas zależy, który porządek prawny będziemy przestrzegać.

Portret użytkownika arttttt

Praktycznie gdyby

Praktycznie gdyby zarządzający się nie szmacili to za każde oddanie mienie niezgodnie z polskim prawem spadkowym należy odebrać kasę za utrzymywanie, renowację itd. 

Ja bym poszedł na ten interes, przed oddaniem renowując każdy budynek z wychodkiem. Wcześniej też należy zmienić stawki podatków za ziemię. itd itd. 

Portret użytkownika Edward.

Ta decyzja kongresu USA jest

Ta decyzja kongresu USA jest wymierzona w Polske i Polakow.Wiekszosc Polakow w USA glosowala na prezydenta Trumpa.Pamietamy to historyczne przemowienie Trumpa w Warszawie - Polacy bardzo cieplo przyjeli jego slowa.A teraz noz w plecy Polakom zadany rekoma USA!!!!Wydaje sie ze taka jest prawdziwa twarz USA - perfidia az do bolu wobec swiata.

Portret użytkownika aalfa.oomega

O przyszłości USA, państwa

O przyszłości USA, państwa Izrael, Unii Europejskiej, dżihadzie oraz III. wojnie światowej - zob.: ‘2021, Moonwars’ (na: docer.pl)

Portret użytkownika red Jerzy

Amerykańskim bandytom i

Amerykańskim bandytom i terrorystom, zbrodniarzom i ludobójcom powinno się wystawić rachunki za Wietnam, za Jugosławię, za Irak, za Syrię , za Libię, za Koreę, za Japonię, i za dziesiątki innych krajów gdzie bydlaki mordowali niewinnych. A poza tym ci złodzieje w imieniu żydów wzięli od Polski pieniądze na odszkodowania... i co z nimi zrobili ? Ukradli, nie oddali. Polsko, obudx się. To q.rwy a nie przyjaciele. Ameryka to zboczenie, to banda, to terroryś ci to dewianci. Oni gotowi mordować własny naród . Przykłady ? Word Trade Centrum, Zatoka świń, Zatoka Tonkijska, a nawet Pearl Harbor.....

Portret użytkownika Felipesku

Polska na tym nie będzie

Polska na tym nie będzie stratna, każde odszkodowanie za mienie żydowskie jest roszczeniem za które odpowiedzialność ponoszą Niemcy tak więc to oni będą oddawać każdy jeden grosz żydom! Jeśli Polska ma coś oddawać, to Polsce się należy tyle samo od Niemców bo to oni są temu winni. Tak więc USA zwróciło się o kasę... do Niemców!

Portret użytkownika UPAdlina

Co? Nie za dużo wypiłeś?

Co? Nie za dużo wypiłeś? Żydzi z pomocą uSSmanów wyciągną kasę od wszystkich. I od szwabów i od Polaków i od kogo się da.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Felupesku

Z twoim podejsciem napewno

Z twoim podejsciem napewno wyciagna... z moim nie maja szans na to. Przemysl to co mowisz, stawiasz sprawe jako przegrana... a  jest wygrana... kwestia podejscia.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika pacynka

Niemcy Żydom niczego nie będą

Niemcy Żydom niczego nie będą oddawać bo swoje już im wypłacili. Poza tym to Polska jest teraz szarpana a nie Niemcy. My jedynie możemy żądać od Niemców odszkodowań na własną rękę ale wtedy oni zażądają zwrotu ziem zachodnich, które zostały nam przekazane po II wojnie światowej na "tymczasowe" użytkowanie. Kto wie czy nie taki właśnie scenariusz został ustalony ponad naszymi głowami. Jak zwykle wszyscy będą zadowoleni a Polska jak zwykle wydymana.

Portret użytkownika ono mat opeja

W czasie IIWS zginelo wiecej

W czasie IIWS zginelo wiecej chrzescijan niz przedstawicieli innych religii, wiecej Polakow niz innych nacji. Wiec co to za dyskusja o holo i innych. Nie wspominajac o Ormianach, Kongo i innych holo.

 

Strony

Skomentuj