Kometa Lemmon kolejną gratką dla obserwatorów nieba

Kategorie: 

Kometa Lemmon - Foto: Rolf Wahl Olsen

Aktualnie w stronę Ziemi lecą trzy komety, o których wiemy i których oczekujemy. Oczywiście wydarzeniem roku ma być jesienią kometa Ison, ale najpierw zawita do nas kometa PanSTARRS . Zaraz po niej nadejdzie czas obserwacji komety Lemmon. Niektórzy twierdzą, że ta może być najładniejsza z trójki.

 

Z pewnością jest piękna już teraz i bije pod tym względem na głowę aktualny wygląd pozostałych komet nadlatujących z kosmosu. Kometa Lemmon ma już teraz tej komety składa się z cyjanu a właściwie dicyjanu. Jest to, zatem bardzo trująca kometa o zapachu gorzkich migdałów. Po jej przelocie pozostaje za nią trujący ślad, który rozprasza się w przestrzeni. Oprócz tego w skład jądra wchodzi węgiel dwuatomowy C2. Obie te substancje po oświetleniu przez światło słoneczne jaśnieją na zielono.

Astrofotograf John Drummond wykonał to zdjęcie komety Lemmon 23 stycznia 2013 w Nowej Zelandii

W nomenklaturze astronomicznej kometa Lemmon nazywa się C/2012 F6. Jej trajektoria wskazuje na to, że jest to jej kolejny przelot a poprzedni miał miejsce 11 tysięcy lat temu. Aktualnie kometę da się zobaczyć na półkuli południowej, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze to znaczy nie dojdzie do jej fragmentacji, to w kwietniu powinno się dać ją zobaczyć również i na naszym niebie.

Według ustaleń astronomów peryhelium nastąpi 24 marca 2013 roku a dystans do Słońca wyniesie wtedy 0,73 AU. Przy spodziewanym poziomie jej jasności do obserwacji potrzebne będa jednak proste teleskopy.

 

 

Źródło:

http://news.discovery.com/space/astronomy/australian-astronomer-captures-a-glowing-green-comet-130213.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Diatomic_carbon

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cyjan_(związek_chemiczny)

http://cometchasing.skyhound.com/comets/2012_F6.pdf

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika poll

dziwnie troche ze nie badajac

dziwnie troche ze nie badajac na miejscu a juz wiedza jaka jest kometa:P raczej interpretacja z zakazanych ksiag przez chory watykan:)

0
0
Portret użytkownika Zbychu

To nie są komety, to

To nie są komety, to nadlatuje Święta Trójca, sprawiedliwość wkońcu zatriumfuje.

0
0
Portret użytkownika krzysiex

czytalem z tego ostrzeżenia

czytalem z tego ostrzeżenia że..dwie komety mają się ze sobą zderzyć i ma z nich powstać Krzyż - Symbol Pana Jezusa a co za tym idzie - globalna spowiedź i ostatnia deska ratunku do nawrócenia.

0
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Informacje o komecie

Informacje o komecie cyjankowej są bardzo niebezpieczne. Jesli nawet ta kometa nie ma sznas by skazić Ziemię ( nie wiem tego bo się nie znam) to może byc pretekst do realizacji  globalnej depopulacji NWO kilka miesięcy później. Obserwujmy lot tej komety i medialną otoczkę tego lotu...
Może być to z indiańskich przepowiedni niebiański  "Piołun"
 Jak się uratowac?
Można,  to czysta chemia...

0
0
Portret użytkownika barra barra

"Będzie to, co musi być,

"Będzie to, co musi być, wsłuchaj się w pierwotny rytm, zsynchronizuj z ziemią puls, zdarzeń nie przyspieszy nic"
 

0
0

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika scenariusz

Gdyby Ziemia w jakiś sposób

Gdyby Ziemia w jakiś sposób znalazła się w zasięgu tej komety scenariusz mógłby wyglądać tak w ostatniej księdze biblijnej:
(10) I zadął w trąbę trzeci anioł. I spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak lampa, i spadła na trzecią część rzek i na źródła wód. (11) A imię gwiazdy brzmi Piołun. I trzecia część wód obróciła się w piołun, i wiele ludzi umarło od wód, Ponieważ stały się gorzkie.
 

0
0
Portret użytkownika barra barra

Nazwa Czarnobyl pochodzi od

Nazwa Czarnobyl pochodzi od często rosnącej na Polesiu rośliny bylicy pospolitej, bardzo blisko spokrewnionej z bylicą piołun. Sam piołun też jest bardzo popularną rośliną w tamtych terenach. W wolnym tłumaczeniu „Czarnobyl” to „czarny piołun”. Związek nazewnictw tych dwóch faktów stworzył bardzo głębokie przekonanie o apokaliptycznych charakterze katastrofy wśród wielu ludzi.
Elena Filatova idzie o krok dalej, głębiej analizując tekst. Według jej teorii słowo, które przetłumaczono jako „spaść”, można też przetłumaczyć jako „unosić się, osadzać”, a „gwiazda”, jako „rozpostarty na niebie”. Dodatkowo, słowo „pochodnia”, znaczy tyle co „promieniować”. Przy takim tłumaczeniu proroctwo jeszcze bardziej przypomina Czarnobyl. W świetle wydarzeńsprzed lat, można uznać, że słowa przepowiedni wypełniły się faktami.

0
0

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika vaginahr

niech wypowie się jakiś

niech wypowie się jakiś fachowiec, czy możliwe że trujące związki z tej komety dotrą na ziemię? i czy można ją będzie bezpiecznie oglądać gołym okiem tj nieuzbrojonym?
 

0
0
Portret użytkownika ridd

Musisz uzbroic sie w

Musisz uzbroic sie w cierpliwosc.

Jej paktycznie nie bedzie widac wiec dobra lornetka wskazana, najlepiej teleskop i modly o czyste niebo. Pozdro.

0
0
Portret użytkownika mmmm

Niebieska Gwiazda niegdyś

Niebieska Gwiazda niegdyś przepowiedziana przez Indian Hopi. Jej pojawienie się na Niebie ma zwiastować czasy ostateczne w jakich to Ziemia zostanie doszczętnie oczyszczona.

0
0

Skomentuj