Kolejne silne trzęsienie ziemi w południowym Iranie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Do silnego trzęsienia ziemi, którego magnitudę określa się na 6,2 stopni w skali Richtera, wystąpiło w południowym Iranie. W tej chwili nie ma jeszcze potwierdzonych informacji o ewentualnych ofiarach lub uszkodzeniach infrastruktury.

 

Według instytutów naukowych głębokość trzęsienia wyniosła około 10 kilometrów. Od momentu jego wystąpienia, tj. od 02:08 UTC doszło do kilkunastu wstrząsów wtórnych. Najsilniejszy z nich miał siłę 5.5 w skali Richtera.Trzęsienia występują w pobliżu Zatoki Perskiej, i było odczuwalne w okolicach wybrzeża Zatoki Ormuz stanowiącej strategiczny punkt transportu ropy naftowej.

To już kolejne silne wstrząsy w Iranie. W ubiegłym miesiącu również na południu tego kraju doszło do bardzo silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 7,8 stopnia. Na szczęście nie wywołało ono takiego kataklizmu, jaki Iran doświadczył w 2003 roku. Wtedy miasto Bam zostało zniszczone a śmierć poniosło około 30 tysięcy osób.

 

 

Źródła:

http://rt.com/news/iran-earthquake-aftershock-134/

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2013jdrq

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Instalacja nazywa się HAARP,

Instalacja nazywa się HAARP, a nie HARRP...  Jeśli już na wstępie popisujesz się nieznajomością nazwy tego o czym chcesz napisać, to co to oznacza? Sam sobie odpowiedz...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika elo

czy ktos oprocz mnie zauważył

czy ktos oprocz mnie zauważył ze praktycznie po każdym wiekszym rozbłysku na słońcu (min. klasy M) na nastepny dzien albo 2 dni po jest trzesienie na ziemi hmm? cos w tym jest czy tylko mi sie wydaje?

Portret użytkownika Pako <><

3 A gdy siedział na Górze

3 A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: «Powiedz nam, kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?»2
4 Na to Jezus im odpowiedział: «Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł. 5 Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem3. I wielu w błąd wprowadzą. 6 Będziecie słyszeć o wojnach i o pogłoskach wojennych; uważajcie, nie trwóżcie się tym. To musi się stać, ale to jeszcze nie koniec! 7 Powstanie bowiem naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będzie głód i zaraza, a miejscami trzęsienia ziemi.
Ewangelia Św. Mateusza 24.3-7
Pozdrawiam czytających
Paweł S.
http://klubmaksymilian.pl/

Skomentuj