Kolejna asteroida przeleci dziś w okolicy Ziemi

Kategorie: 

2012honduras.com

Asteroida wielkości dużego odrzutowca pasażerskiego zbliży się dzisiaj do naszej planety. Obiekt oznaczono, jako 2012 EG5 i dokładnie o 9:32 czasu uniwersalnego przeleci w odległości mniejszej niż księżycowa. To już kolejna asteroida jaka przelatuje blisko ziemi w ciągu ostatnich dni.

 

Jak twierdzi NASA, średnica asteroidy to około 80 metrów. Odległość, w jakiej nastąpi przelot to 230 000 kilometrów. Odległość księżycowa to około 380 000 kilometrów. Przypomnijmy, że dwa mniejsze asteroidy przeleciały w okolicy naszej planety 26 marca. Dostrzeżono je dopiero przed samym przelotem. Asteroida 2012 EG5 jest, zatem trzecim ciałem niebieskim mijającym Ziemię w ciągu zaledwie siedmiu dni.

2012 EG5 została zauważona 13 marca 2012. Przelot następuje 1 kwietnia 2012, czyli gdyby to ciało niebieskie leciało na Ziemię to mielibyśmy 19 dni na reakcję. To dobrze oddaje powagę sytuacji i realność zagrożenia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Andriej

Myśle że przy współczesnej

Myśle że przy współczesnej technice, która jest tak zawodna jak samochody marki Opel i tak zacofana jak furmanka możemy jedynie liczyć na łud szczęścia...

0
0
Portret użytkownika tropheus

powitac --- Czesc Nikt :)

powitac --- Czesc Nikt Smile ciekawe zjawisko Smile zostaje tylko czekac i byc dobrej mysli :)pozdrawiam Smile

0
0
Portret użytkownika janusz

Myślę że to w pewnym sensie

Myślę że to w pewnym sensie normalne zjawisko.Wobec wzrastającej ciągle techniki badań za czym idzie wzrastająca możliwośc obserwacyjna takich objektów  będzie rosła częstośc ich wychwytu.Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika RIK

GDY NA NIEBIE POJAWI SIĘ

GDY NA NIEBIE POJAWI SIĘ WIELKI ŚWIECĄCY KRZYŻ NA CAŁEJ ZIEMI ZATRWORZĄ SIĘ SZATANI I ICH POPLECZNICY BO WIEDZIEĆ BĘDĄ IŻ PRZYGOTOWANO DLA NICH JEZIORO OGNIA PO WSZE CZASY. MÓDLCIE SIE I POKUTUJCIE BO SĄD BOŻY NADCHODZI. STUDIUJCIE WSPÓŁCZESNE OBJAWIENIA MARYJNE KTÓRE WYRAŹNIE MÓWIĄ IŻ CZASY ... rozwiń całośćOSTATECZNE DOBIEGAJĄ KOŃCA.

0
0
Portret użytkownika na świadectwo2

tzw Objawienia maryjne nie

tzw Objawienia maryjne nie pochodza od Marii : http://zbawieni.com/showthread.php?tid=18 , dlaczego nie ostrzegacie przez człowiekiem który poda sie za boga a masy mu wierza bo zreformuje on swiat , zaprowqadzi dobrobyt bedzie uwazany za geniusza ekonomicznego , militarnego , dlaczego nie ostrzegacie przed zwodniczym pokojem ktory nastanie po wielkich wojnach

0
0
Portret użytkownika tropheus

powitac --Czesc na swiadectwo

powitac --Czesc na swiadectwo Smile ma ten czlowiek jakies imie ? A co do tego co on zrobi; zreformuje swiat zaprowadzi dobrobyt itd  Smile to zle ? chyba o to chodzi Smile a co do zwodniczego pokoju Smile to przecierz teraz go doswiadczamy Smile niby pokoj ale policz ile wojen sie prowadzi Smile jestes slepcem ?   Ale ty poznasz tego prawdziwego jak mniemam ? moze w koncu napiszesz po czym go poznac ? oswiec nas Smile a nie strasz ,a tak na marginesie Smile bardzo sie go boisz prawda :) 

0
0
Portret użytkownika Kamil

7Dni i kilka asteroid minelo

7Dni i kilka asteroid minelo ziemie dwie slabo lub wcale niwidoczne , panowie tu ni ma co sie smiac jak taka czstotliwosc przlotu roznych asteroid bedzie to napewno cos walnie wnas a wtym przypadku to kwestia czau

0
0
Portret użytkownika stanlej

ryzyko jest ale ziemia ma

ryzyko jest ale ziemia ma zasłabe pole aby ją ściągnać,mosiała by ewidentnie przecinać tor ziemi aby w nią trafić.Tak mi się wydaje.

0
0

Jeszcze dzien najwyzej dwa wszystko sie odmieni i zrozumiesz ile jest szczęścia tu na Ziemi...

Skomentuj