Klimatolodzy przewidują śmierć tysięcy ludzi w Europie w wyniku zmian klimatycznych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Klimatolodzy zaprezentowali szokujące przewidywania, według których w wyniku zmian klimatycznych do 2100 roku setki milionów ludzi będzie zmuszonych do ratowania swojego życia przed ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi, a około 150 tysięcy ludzi może stracić życie. Dwie trzecie kontynentu nie będą w stanie uniknąć konsekwencji klęsk żywiołowych.

 

Badacze z Komisji Europejskiej snują mroczne prognozy na podstawie analizy danych dotyczących ekstremalnych zjawisk pogodowych (na przykład takich jak pożary i silne upały), porównując ich częstotliwość w ciągu ostatnich dziesięcioleci. 

Setki tysięcy ludzi mogą w przyszłości umrzeć z powodu udarów cieplnych, problemów z sercem, a także w wyniku powodzi, pożarów i huraganów. Susze i pożary doprowadzą do niedoboru żywności, a ludzie będą bardziej narażeni na ryzyko śmiertelnych chorób i infekcji.

 

Naukowcy sugerują, że aby uniknąć katastrofalnych zmian klimatycznych, trzy czwarte obecnie wydobywanych zasobów (węgiel, ropa naftowa oraz gaz) powinny pozostać nienaruszone w swoich źródłach.

 

Ocena: 

3
Średnio: 2.8 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika Remigiusz1940

Przewidywania klimatologów są

Przewidywania klimatologów są wielce prawdopodobne. vCo prawda 100 lat to kawał czasu przy współczesnej technice, ale ze względu na ogrom energii z jaką mamy do czynienia przy zmianach kl;imatycznych powstrzymanie tego procesu będzie trudne. Dzisiaj oczy polityków i naukowców zwrócone są na efekt cieplarniany związany z emisją do środowiska gazów cieplarnianych. Jednym z tych gazów jest para wodna, która jest dodatnio skorelowana z temperaturą. Im wyższa temperatura globu tym więcej pary wodnej w atmosferze. Istnieją co prawda mechanizmy autoregulacji układu obiegu wody i pary wodnej w atmosferze, ale ta autoregulacja może wystąpić na takim poziomie, że człowiek tego nie wytrzyma. Produkcję gazów cieplarnianych (część antropogenną) można powstrzymać tylko poprzez przejście na odnawialne źródła energii lub na elektrownie jądrowe. Nie sądzę, aby to rozwiązało problem. Pokusa postępu technicznego wiąże się ze wzrostem wydatkowania energii cieplnej i ją zatrzymać - zwłaszcza w krajach ubogich będzie trudno. Trzeba pamiętać, że do produkcji gazów cieplarnianych przyczyniają się też zanieczyszczenia wód oceanicznych i wzmożona produkcja dwutlenku węgla przez fitoplankton oraz metanu. To też gazy cieplarniane. Myślę, że otwartym problemem, który może uratować Ziemię przed przegrzaniem jest zwiększenie albeda Ziemi. Można tu działać zarówno w górnych warstwach atmosfery jak i na powierzchni. Problem to trudny ale obiecujący. Pamietamy jak mocno spadała temperatura Ziemi przy wybuchach wielkich wulkanów. Przy dużym stężeniu dwutlenku węgla pojawiały się okresy lodowcowe. Nawet mały okres oziębienia klimatu za czasów Jagiełły został odnotowany, a przyczyna tego stanu rzeczy jest niejasna. Są więc rezerwy w przyrodzie. Trzeba bardziej poznać mechanizmy rządzace klimatologia dynamiczną, a być może coś uda się zrobić. Tyle tylko, że klimatologią dynamiczną na świecie zajmuje się garstka osób, bo nikt nie spieszy sie do finansowania prac, których efekty bedzie można wykorzystać za 100 lat. Przyszłe pokolenia moga więc mieć kłopoty, ze śmiercią z przegrzania włącznie.

0
-2
Portret użytkownika Medium

Przyszłe pokolenia moga więc

Przyszłe pokolenia moga więc mieć kłopoty, ze śmiercią z przegrzania włącznie.
 

Masz na myśli przyszłe pokolenia jaszczurów? Dwutlenek węgla roślinność przerabia na tlen, ale gaz ten może być groźny w zamkniętych nie wietrzonych pomieszczeniach, szczególnie pod ziemią Wink

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

Trzeba przeprowadzić badania

Trzeba przeprowadzić badania naukowe na starych lodówkach produkowanych w Białorusi, ale u nas sprzedawanych pod nazwą POLAR. Mińsk-2 tak się nazywa ta lodówka, która po całkowitym wyłączeniu z prądu długo trzyma lód nawet nożem nie można go oderwać, ale po jakiś czasie nagle cały ten lód się roztapia i jest potop w kuchni ... jakby przekroczył masę krytyczną. Resztę się sami domyślcie, ja tam wolę nie krakać. Język

1
0
Portret użytkownika Akamai

Tylko 150 tysięcy ?

Tylko 150 tysięcy ?

Też mi wynik.

Każdego roku umiera na raka 8 milionów osób. Mainstreamowi lekarze nie potrafią zaproponować chorym niczego innego oprócz przedłużającej w ogromnym cierpieniu agonię, radioterapii i chemioterapii. Ewentualnie coś mu niekiedy wytną, ale w związku z przerzutami i tak powracają do wyżej wymienionych, bardzo kosztownych metod przedłużania agonii.

Tak. Rak to wielki biznes. Dlatego amerykańska FDA, która dopuszcza leki do obrotu, dba o to, żeby nie można było leczyć raka w inny sposób. W tej skorumpowanej instytucji rządowej najwięcej do powiedzenia mają oczywiście przedstawiciele karteli medycznych. 

Polecam wzruszający film o "hochsztaplerze" polskiego pochodzenia doktorze Burzyńskim, któremu udaje się likwidować guzy wielkości piłki tenisowej w głowach dzieci. Doszło do tego, że z powodu jego osiągnięć, także i jego starano się zlikwidować.

Czy znacie taki przypadek, żeby członkowie ławy przysięgłych protestowali przeciwko orzeczeniom "niezawisłego" sądu ? Żeby protestowali z transparentami przed sądem w obronie skazanego ?

To właśnie wydarzyło się w Houston. A tym skazanym był dr Burzyński.

https://www.youtube.com/watch?v=FRc4YvtJixM

8
0

Prawda jest jak poezja.

Większość ludzi nienawidzi poezji.

 

Portret użytkownika MiamiVibe

Rak, stres, despresja,

Rak, stres, despresja, szczepionki, chemtrails, eutanazja, aborcja, lgbt (wyniszczanie tradycyjnego modelu rodziny), trucizny w pożywieniu, geoinżynieria, wojny, fukushima, konsumpcjonizm i tak dalej i tak dalej... dla mnie też liczba 150 tys. wydaje się zbyt śmiesznie mała.

6
0
Portret użytkownika Sceptyk na maksa

Naukowcy Ci, bo nie wszyscy

Naukowcy Ci, bo nie wszyscy się z nimi zgadzają, przeanalizowali rzekomo 30 tys. prac "na temat", z tego wybrali bodajże 931 (...).

Wiem to "Lucyfer" skłonił do tego artykułu. Ale np. autorzy opisujący w pracy z 2013 r. rozwój rolnictwa w obszarze Morza Śródziemnego na podstawie bardzo obszernych w tym wielu nowo odkrytych danych, ze zdziwieniem zauważyli, że w dawnych okresach ciepłych nam najbliższych we Włoszech i Hiszpanii zaobserwowano prawie optymalny dla rolnictwa rozkład opadów oraz zmniejszenie się długości i intensywności okresów upalnych i  suchych. Co ciekawe największe fale upałów letnich odnotowywano w dawnych wiekach z reguły w okresach chłodnych. Np. w starożytnym Rzymie rekordowe upały i susze zanotowano w zdecydowanie chłodnych kilku stuleciach bezpośrednio poprzedzających naszą erę. Np. największą z kilkunastu cyklicznie się powtarzających, była susza w 226 p.n.e., która trwała aż przez circa sześć miesięcy! Fale upałów nie tylko we Włoszech w okresach chłodnych związane były z większą frekwencją w Europie układów wysokiego ciśnienia. Ocieplenie natomiast wg wielu, wielu nowszych badań, to głównie wzrost temperatur minimalnych dobowych, a nie maksymalnych; i wiosenno-zimowo-jesiennych, a nie letnich - nie tylko zresztą w tym regionie. Sprawa więc jest sporna wśród naukowców. Fale upałow można dobrze bowiem powiązać z maksimum obecnej atllntyckiej wieloletniej oscylacji - AMO, na pewno lepiej niż z obecnym ociepleniem.

1
-1

Każdy ma z tego życia dokładnie tyle,ile SAM sobie weźmie.

Portret użytkownika Gggg

Pogody na za tydzien

Pogody na za tydzien przewidziec nie potrafia a beda mi mowic co za 80 lat. 150k ludzi umrze w tym czasie bo nikt nie jest wieczny.

8
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

Myślisz że to jakaś moja

Myślisz że to jakaś moja obsesja i ulubiony temat ? Mnie to wkurza tak samo jak Ciebie. Mam lepsze zajęcia niż pisanie ciągle tego samego w kółko. Ludzie mają myśleć nad rozwiązaniem tego problemu , a nie cichcem przeminąć na amen nie wiedząc o niczym i dlaczego umierają...

5
-1
Portret użytkownika Anioł Prawdy

A pierdzielisz głupoty -

A pierdzielisz głupoty - ludzie nie wiedzieli co to jest rak przed i zaraz po wojnie. I nie dlatego że byli głupi tylko dlatego że tego czegoś nie było praktycznie wcale.

https://www.youtube.com/watch?v=LLCF7vPanrY
Three Mile Island 79
Czarnobyl 86
Fukushima 2011 x 3 + basen x nieskończoność.
Kalendarz Majów koniec 2012 (skąd wiedzieli ?)

Tym zależy żeby nie wyzdrowieli co kierują stadem bezmyślnych bałwanów bo pozostałe bałwany nie dobierali się im do bunkrów... Wszystkie te sługusy lewackie i bandyckie zostaną przez swoich zleceniodawców wydymani poprzez lincz całej pozostałej ludności. Szach mat - przeliczyli się z sabotażem Fukushimy bo ktoś tych wszystkich reaktorów na świecie będzie musiał pilnować - taka fukushima wyciągnie każdego z bunkru po kolei a jak będą mieć lenia i stara żeby wyjść i dopilnować pomp i poziomu wody to mignie im flash przez ciało i tyle będzie po ziemi co kurz w kosmosie.

Michio Kaku - Current News & Fukushima
https://www.youtube.com/watch?v=YFQAD8_gIek

2
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

ja pisałem i myślałem o

ja pisałem i myślałem o ludziach w Polsce - to co napisałem to są słowa śp. mojej babci - nikt w jej czasach nawet nie słyszał że ktoś umierał na raka - były zgony od wypadkowe lub naturalne ze starości ale nie od raka Język
Rak jako taki musiał istnieć od początku ludzkości bo istnieje takie coś jak promieniowanie kosmiczne które jest znikome ale jest. Na milion ludzi załóżmy z 10 ludzi od tego kosmicznego promieniowania musiało doznać uszkodzenia przy podziale komórek w ciele bo podział komórek dzieje się nieustannie przez cały czas.
A tak w ogóle to posłuchaj sobie o grzybach dr. Jaśkowskiego
https://youtu.be/BIrL9Ty8-Po i pomyśl sobie że aktualnie grzyby nie mają po 5000Bq, tylko po 500000Bq a ogólnie to smacznego i niech cie tam bombarduje ale "ja" tylko od środka Fukushima - dla mnie tacy ludzie co tak piszą są typowymi ignorantami - zresztą to typowa forma obrony z wkurzenia i niemocy, a podświadomie dobrze wiesz że masz od tego prze-je-ba-ne dlatego taka twoja reakcja jak widzisz słowo FUKUSHIMA.

3
-1
Portret użytkownika Medium

Promieniowanie znajdziesz i w

Promieniowanie znajdziesz i w Mohenjo-daro, to w naszej epoce zaczęło się od Hiroszimy. A i to nie jest w 100% pewne, bo znający się na temacie mają bardzo ciekawe obserwacje i analizy, że ok. 1842 roku miała miejsce wojna atomowa na naszym kontynencie.

O wojnach bogów można sobie poczytać nawet w internecie. Że u naszych przodków nie stwierdzano raka, może świadczyć o poziomie opieki lekarskiej. Ponadto ludzie żyjący na wsiach przy większym kontakcie z naturą są lepiej chronieni przed zachorowaniem.

To, co panuje teraz w służbie zdrowia i propagandzie widzę jako polowanie na raka. Miej na uwadze, że aparat RTG zawdzięczamy naszej Marii Curie-Skłodowskiej i masowe prześwietlenia zaczęły się po wojnie. Same badania zwiększają ryzyko powstania raka.

Tak szczerze, to bardziej drażni mnie system leczenia raka niż Twoje magiczne słowo Fukushima.

1
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

1842 tego nie wiem, w co też

1842 tego nie wiem, w co też wątpię - (może p.n.e. Lol

to ze coś przed naszą cywilizacją było to normalne - piramidy i inne mocno napromieniowane miejsca ze stopionymi skałami wskazują na to że mieli coś w stylu robienia słoneczka na krótko na ziemi Smile

Wojny bogów - samo brzmienie tych słów przyprawia mnie o mdłości i śmiech jednocześnie Smile
Lepiej by było ich nazwać wojny samozwańczych kłamców Biggrin

Źle skalibrowany aparat rtg do prześwietleń też potrafi zrobić raka :/ były przypadki że masowo takie urządzenie robiło oparzenia i raka skóry ludziom i oczywiście nikt nie był za to pociągnięty do odpowiedzialności ani żadna osoba poszkodowana nie otrzymała nic za zadośćuczynienie.

2
0
Portret użytkownika Anioł Prawdy

otóż kiedy była jakakolwiek

otóż kiedy była jakakolwiek wojna to okropnie mnie irytowało że mieszany do tego bagna i syfu jest Bóg - to są 2 skrajnie od siebie różne sprawy bo Bóg to dobro a nie zabijanie i samo zło.
Zresztą ja mam swoją własną wiarę i nie wierzę już w nic co napisali ludzie sobie w książeczkach jeśli chodzi o wiarę. (bo to co napisali w tych książeczkach opiera się przede wszystkim na strachu.)

Dlatego nie wolno wykonywać takich prześwietleń zbyt dużo w roku. (zresztą ja mam swoje dane i sposoby na ten temat - jak robisz sobie prześwietlenie to zaklej obiektyw telefonu tasmami czarnymi i pazlotkiem tak aby nie dostalo sie do kamery swiatlo w zaden sposob. Wlacz nagrywanie filmu i poloz metr dwa od RTG telefon na czas przeswietlenia i zobacz co sie nagralo na telefonie - to jest tylko obraz i ilustracja tego jak pieruńsko mocne jest to promieniowanie przenikliwe i prawie nikt sobie z tego nie zdaje sprawy.) Gdyby czlowiek przebywal w takim promieniowaniu widzialnym już przez parę minut to niestety ale już cało z tego by nie wyszedł.

2
0
Portret użytkownika Medium

kiedy była jakakolwiek wojna

kiedy była jakakolwiek wojna to okropnie mnie irytowało że mieszany do tego bagna i syfu jest Bóg

Masz całkowitą rację, bo to Bogiem posługiwały się (i nadal się posługują niektóre) w swojej ekspansji szatańskie religie. Wszystkie religie bez wyjątku są szatańskie, jedne tylko bardziej, inne mniej agresywne.

Wlacz nagrywanie filmu i poloz metr dwa od RTG telefon na czas przeswietlenia

Ciekawe, koniecznie spróbuję przy najbliższej okazji. Mam nadzieję, że telefon przeżyje to doświadczenie...

0
0
Portret użytkownika dziadek ze wsi

W sumie to cię rozumiem.

W sumie to cię rozumiem. Dlatego przestałem dowalać różnymi fatalnymi tekstami.

2
0
Portret użytkownika Medium

Nikt nie wie, co się może

Nikt nie wie, co się może zdarzyć, albowiem "są rzeczy na ziemi i niebie, o których filozofom nie śniło się". Sposobem myślenia, a tym bardziej nazywania formujemy nie tylko nasz model myślenia, ale w cząstce świat wokół, więc nawet jeśli podlegamy pesymizmowi - przemilczmy lepiej.

 

2
0

Strony

Skomentuj