Katastrofalny podatek katastralny wywłaszczy Polaków. Co z nami będzie po wyborach?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rok 2015 może być przełomowy dla Polski. Trwa maraton wyborczy, który teoretycznie ma szansę odmienić oblicze naszego kraju. Z doświadczenia należałoby jednak oczekiwać, że o ile coś się zmieni - będzie to zmiana na gorsze. Według licznych przecieków medialnych gdy Polacy wybiorą już ponownie tych samych polityków, szykują oni dla nich niespodziankę - podatek katastralny, który wywróci do góry nogami finanse wielu rodzin w Polsce.

 

Gdy jest czas wyborów politycy są zwykle "do rany przyłóż". Opowiadają farmazony byle tylko się przypodobać. Ale nie dajmy się zwieść przyjaźni politycy to fałsz. Po prostu mówią teraz to co myślą, że chcemy usłyszeć. Najbardziej ciekawe zawsze jest to czego nie mówią. A nie mówią o tym co stanie się po wyborach. Chodzi o planowane nowe podatki w tym tragiczny katastralny, który dosłownie może wywłaszczyć Polaków. To ciekawe, że obaj kandydaci pozostali w wyścigu do fotelu prezydenckiego milczą na ten temat jak zaklęci.

 

Już obecnie powszechna pauperyzacja społeczna powoduje, że na wtórny rynek nieruchomości trafia wiele domów ludzi, którzy nie radzą sobie z ich utrzymaniem. Wiele z nich to osoby starsze sprzedające swoje domy i kupujące mieszkania. Wkrótce trend ten może ulec intensyfikacji, ponieważ po wyborach parlamentarnych dowiemy się o planie wprowadzenia podatku katastralnego, czyli od wartości nieruchomości.

 

Początkowo mówiło się o kwocie podatku w wielkości 2% wartości rocznie, ale skutki takiego ruchu przeraziły nawet naszych polityków. Najnowsze projekty zawierają propozycję 1% wartości. To nadal bardzo dużo i statystyczna polska rodzina posiadająca mieszkanie na kredyt na 30 lat, o wartości pół miliona złotych, przy założeniu, że jej nieruchomość jest tyle warta zapłaci rocznie dodatkowo 5000 zł.

 

Po zgodzie na zakup ziemi przez obcokrajowców jest to też kolejny przygotowywany akt prawny, którego skutkiem może być  wywłaszczenie Polaków. Wyobraźmy sobie co będzie się działo z małymi gospodarstwami rolnymi. W przypadku takich rolników mogą być zmuszeni do płacenia rocznie państwu kilkadziesiąt tysięcy złotych nowego podatku. Wielu z nich nie bedzie w stanie podjąć takiego wyzwania. HOlenderscy i niemieccy rolnicy będą zadowoleni z taiego stanu rzeczy.

 

Według nieoficjalnych informacji wprowadzenie podatku katastralnego jest rozważane jako sposób na spłatę zobowiązań gigantycznego długu publicznego, który po 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej osiągnął wielkość 1 bilion 50 miliardów złotych. To sugeruje, że koszty obsługi długu rosną i teraz trzeba się będzie zrzucić na spłatę zobowiązań tych rządzących nami hucpiarzy.

 

Władza dobrze wie, że ludzie tego nie przełkną tak łatwo, bo wiele osób starszych zostanie zmuszona do sprzedaży nieruchomości właśnie ze względu na horrendalny nowy podatek. Oczywiście stado polskich pożytecznych idiotów uwierzy, że władza robi to bo musi, gdyż "Unia każe". Będziemy pasieni niezliczoną ilością propagandowych agitek pokazujących jak to dobrze płacić "kataster".

 

Można odnieść wrażenie, że władza konsekwentnie realizuje jeden cel - zwijania Polski, nie ukrywają już tego, że chcą, żebyśmy wyjechali z naszego kraju i większość obywateli III RP chce wyjechać, bo widzi pełzający syf dookoła, który do złudzenia przypomina syf PRL-owski i jedyna fundamentalna różnica polega na tym, że z tej Polski jeszcze daje się uciec. A jak ktoś na przekór wszystkiemu tutaj zostanie, to biada mu i lepiej, żeby miał gruby portfel bo cała kolejka banksterów czeka już na nasze pieniądze z katastru, polskich lasów i nie tylko.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika adam243532

unia dala nam troche kasy na

unia dala nam troche kasy na poczatek na podpuche. kazala robic reklamy ze wszystko jest za kase z unii, zapomnieli polacy ze we Francji Niemczech kapitalizm jest od XiX wieku, to byla inwestycja Niemiec i Francji a teraz domagaja sie splaty kredytu.. bo to byl kredyt. teraz my mamy placic Unii to co dostalismy w skladkach..

 

wszystkim niezoriantowanym: 89 rok tak samo jak pomaranczowa rewolucja na ukrainie byla sponsorowana przez CIAamerykancow i Kosciol-opus dei, dali troche dolcow, pomaranczy , bananow w fundacjach koscielnych i rozwalili sytem komune. potem wyprzedali co komuna stworzyla bo ZLE. a ludzie w euforii przyklaskiwali. no a teraz h d i kamieni kupa jak powiedzial Sienkiewicz

0
0
Portret użytkownika 40i4

Jezlei jest tu ktokolwiek kto

Jezlei jest tu ktokolwiek kto wierzy w brednie o podatku katastralnym panowanym w najblizszej przyszlosci to nie ma w ogole pojecia o czym pisze i o czym czyta! Nie bedzie zadnego podatku katastralnego, sa to zwykle strachy na lachy i tyle! Dlaczego? Dlatego, ze w Ksiegach Wieczystych jest taki bajzel, ze po prostu nie da sie tego zrobic. Porzadkowanie ksiag trwa ale idzie w takim tepie, ze wprowadzenie Katastra bedzie niemozliwe jeszcze przez 10-15 lat! Wiec przestancie siac propagande i podburzac ludzi bo to sa zwykle klamstwa. 

0
0
Portret użytkownika max1492

NIe chce byc niemily ale ,

NIe chce byc niemily ale , opowiadasz glupoty.
TAk samo opowiadano jak byl temat przejscia ustawy o sprzedaży ziem polsk..przeszla i malo kto o tym wie ... zapytaj kolegow czy wiedzą?

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Ryszard Petru, ekonomista (r.

Ryszard Petru, ekonomista (r. 1972), w wieku 25 lat został doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza (1997).
W latach 2001-2004 pracował w Banku Światowym, potem był głównym ekonomistą w BPH, dyrektorem BRE Banku, PKO BP (główny ekonomista), w latach 2011-2014 był partnerem w globalnej firmie PwC. Tyle wikipedia.
Jeśli wierzyć tym zapiskom Ryszard Petru był (?) prominentnym banksterem.
Dzisiaj 43 letni ekonomista proponuje ludziom nowe ugrupowanie – Nowoczesnapl.

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika RR

Ja widzę. W razie awantur

Ja widzę. W razie awantur społecznych PO może wezwać zagraniczne wojska i policję do pomocy - ustawa podpisana tuż po objęciu władzy przez PO! Tak, aby żyło się lepiej w zgodzie i bezpieczeństwie - to ostatni moment zeby emigrować dla chcących żyćlepiej...

0
0
Portret użytkownika abc

Spoko, do wojen domowych nikt

Spoko, do wojen domowych nikt się nie miesza... Widzieliście jak na ukrainie było?
Policja tak, wojsko polskie tak, ale reszta stanowczo nie będzie się w tym babrała. To jest NASZ kraj i ma być NAM dobrze, nie POlitykom!!

0
0
Portret użytkownika Radzio

Niebyłbym aż tak radykalny.

Niebyłbym aż tak radykalny. Dla mnie wystarczy posłać ich na wieczne wygnanie do swoich mocodawców, ale prawdą jest, że być może trzeba będzie się zorganizować i wyjść na ulice Smile

0
0
Portret użytkownika Julka

Ci którzy głosują na PO i

Ci którzy głosują na PO i Komorowskiego mają mózgi przeżarte propagandową papką i wierzą w ,,ten potworny kaczyzm" A to media wierne PO kaczyzmem nazwały ostrą walkę PIS-u z korupcją i złodziejstwem.Za rządów PIS-u mieliśmy więcej pieniędzy w kieszeniach,zresztą przeczytacie o tym tu: http://polmedia.pl/komor-musi-odejsc-czyli-dlaczego-trzeba-glosowac/
8 lat rządów PO to 8 lat zniszczeń,afer i gaf.Kto nie idzie głosować ten oddaje głos na Komorowskiego i PO.

0
0
Portret użytkownika Młody

Bieńkowska: Praca za 6000 zł?

Bieńkowska: Praca za 6000 zł? Tylko idiota za tyle pracuje!
Jak można, decydując o życiu Polaków, aż tak bardzo oderwać się od rzeczywistości! Elżbieta Bieńkowska (51 l.) jeszcze jako wicepremier mówiła rzeczy, od których włos się jeży na głowie. – 6 tys. zł! No rozumiesz to? (...) To jest niemożliwe, tak? Żeby ktoś za tyle pracował – dziwiła się ówczesna minister infrastruktury w rozmowie z Pawłem Wojtunikiem (43 l.), szefem CBA. Rozmowę, będącą kolejną szokującą odsłoną afery taśmowej, w lutym 2014 r. nagrali kelnerzy w restauracji Sowa i Przyjaciele, a jej treść ujawnił właśnie tygodnik „Do Rzeczy”.
więcej z kometarzami
http://www.fakt.pl/polityka/-6-tys-zl-tylko-idiota-za-tyle-pracuje-,artykuly,546578.html

0
0
Portret użytkownika MiterMan

puki Polacy nie zrozumieja ze

puki Polacy nie zrozumieja ze jestesmy pod okupacja.... puki narod nie zjednoczy sie zamiast dzielic... puki uklady okraglego stolu nie zostana wyje**ne, puki  bedziecie lykać medialna propagande....puki te same mordy w sejmie obradowac beda... puki 460+otoczka ludzi nie trafi do trybunalu stanu w ktorym sedzią bedzie narod ktory ich przefiltruje... do puty bedzie tylko gorzej.... zapewniam..... ze obudzicie sie z reka w nocniku.....  bo narod tresowany przez aparat panstwa w pokoleniu ktory juz dorasta bedzie mogl gowno zrobic... z prostej przyczyny-nie wiedząć jak.... dziekuje pozdrawiam... zawsze powtarzam.... ŚWIAT JEST PIĘKNY TYLKO LUDZIE KU$^WY....

0
0
Portret użytkownika belferka

PÓKI  nie nauczysz się

PÓKI  nie nauczysz się ortografii  PÓTY  nie pisz. Polska demokratyczna ogłupiaczka zwana  szkołą doprowadza do  do tego , ze połowa populacji    ma dyslesję . Ale komputer ma program ortograficzny, więc wtórny analfabeto WŁĄCZ GO SOBIE i się nie kompromituj. Jak można dyskutować na jakikolwiek temat z NIEDOUKIEM!

0
0
Portret użytkownika muis

Pomijając błąd ortograficzny

Pomijając błąd ortograficzny autora wypowiedż jego wcale nie jest idiotyczna. W przeciwieństwie do Twojej i Twojego poprzednika. Nie rozumiem, skąd tyle agresji, mówiąc do kogoś nieuku i idioto wystawia się świadectwo samemu sobie. No i czy naprawdę o to chodzi w tym wątku?? Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika jk

w jaki niby sposób nazywjąc

w jaki niby sposób nazywjąc rzeczy po imieniu, wystawia śwadectwo o sobie? Chyba takie świadectwo, że jest szczerym człowiekiem. Jak uważam, że PO to banda złodzieji, to nazywam ich bandą złodziei. Jak uważam, że gość pszący PUKI, jest nieukiem, to nazywam go nieukiem. Co w tych komentarzach tkiego idiotycznego, hę?

0
0
Portret użytkownika ben

POLACY, TYLKO PRAWDA NAS

POLACY, TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI !
MARIONETKI RZĄDU ŚWIATOWEGO W POLSCE, TO ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, ZDRAJCY POLSKIEJ RACJI STANU, ZDRAJCY NAJŚWIĘTSZEJ ZE ŚWIĘTYCH RZECZY JAKIMI SĄ – BEZPIECZEŃSTWO MILITARNE, GOSPODARCZE, FINANSOWE I ZDROWOTNE NARODU. WINNYMI ZA TEN STAN RZECZY JEST CAŁA ZDRADZIECKA KASTA POLITYCZNA, JEJ TOWARZYSZE MEDIALNI ORAZ KOLABORANCI.
TA ZDRADA MUSI DOCZEKAĆ SIĘ OSĄDZENIA PRZEZ SUWERENA, KTÓRYM JEST NARÓD POLSKI I TO ON OSTATECZNIE POSIADA NAJWYŻSZĄ WŁADZĘ W PAŃSTWIE.
 
 


0
0
Portret użytkownika wielebny Hektor

Narodzie, Suwerenie, więc

Narodzie, Suwerenie, więc wyprostuj się i podnieś głowę, weź swój własny długopis i w niedzilę "usuń nim tego złośliwego raka"!

0
0
Portret użytkownika BartekMel

Jak to "co będzie po

Jak to "co będzie po wyborach"?
Niezależnie, kto wygra wybory prezydenckie, są wybory parlamentarne na jesieni.
Jeżeli ZnZ i inne środowiska "wolnościowe" i "alternatywne" zaczną mobilizować Polaków non-stop 24 h na dobę, żeby poszli na wybory na ruch Kukiza - to koniec PO-PSL-PIS i reszty starego układu i koniec partiokracji!
Proste i skuteczne! - Tylko trzeba chcieć!
A prezydent, jak by nie zechciał robić, to co my chcemy - łatwo może zostać zmieniony i przeniesiony na Rakowiecką dla resocjalizacji.
Koniec biadolenia i płakania!
A jak ktoś lubi pławić się w szlochaniu i ciężkim przeżywaniu i rozdzieraniu szat, to niech idzie do psychiatry - podobno masochizm jest do wyleczenia! Zresztą schiza i deprecha też - a widzę tu wielu amatorów, którzy bez tych obrzędowych rytuałów wiecznego zawodzenia i programowego czarnowidztwa  życia sobie nie wyobrażają i tylko zarażają innych beznadziejnością - co jest na razie jedynym REALNYM skutkiem publikacji ZnZ!
Czas na zmianę! - doradzam wyłącznie konstruktywne i skoncentrowane podejście, bo wtedy przynajmniej połowa rozdymanych problemów "jakoś tak" znika!

0
0

Strony

Skomentuj