Katastrofalny podatek katastralny wywłaszczy Polaków. Co z nami będzie po wyborach?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Rok 2015 może być przełomowy dla Polski. Trwa maraton wyborczy, który teoretycznie ma szansę odmienić oblicze naszego kraju. Z doświadczenia należałoby jednak oczekiwać, że o ile coś się zmieni - będzie to zmiana na gorsze. Według licznych przecieków medialnych gdy Polacy wybiorą już ponownie tych samych polityków, szykują oni dla nich niespodziankę - podatek katastralny, który wywróci do góry nogami finanse wielu rodzin w Polsce.

 

Gdy jest czas wyborów politycy są zwykle "do rany przyłóż". Opowiadają farmazony byle tylko się przypodobać. Ale nie dajmy się zwieść przyjaźni politycy to fałsz. Po prostu mówią teraz to co myślą, że chcemy usłyszeć. Najbardziej ciekawe zawsze jest to czego nie mówią. A nie mówią o tym co stanie się po wyborach. Chodzi o planowane nowe podatki w tym tragiczny katastralny, który dosłownie może wywłaszczyć Polaków. To ciekawe, że obaj kandydaci pozostali w wyścigu do fotelu prezydenckiego milczą na ten temat jak zaklęci.

 

Już obecnie powszechna pauperyzacja społeczna powoduje, że na wtórny rynek nieruchomości trafia wiele domów ludzi, którzy nie radzą sobie z ich utrzymaniem. Wiele z nich to osoby starsze sprzedające swoje domy i kupujące mieszkania. Wkrótce trend ten może ulec intensyfikacji, ponieważ po wyborach parlamentarnych dowiemy się o planie wprowadzenia podatku katastralnego, czyli od wartości nieruchomości.

 

Początkowo mówiło się o kwocie podatku w wielkości 2% wartości rocznie, ale skutki takiego ruchu przeraziły nawet naszych polityków. Najnowsze projekty zawierają propozycję 1% wartości. To nadal bardzo dużo i statystyczna polska rodzina posiadająca mieszkanie na kredyt na 30 lat, o wartości pół miliona złotych, przy założeniu, że jej nieruchomość jest tyle warta zapłaci rocznie dodatkowo 5000 zł.

 

Po zgodzie na zakup ziemi przez obcokrajowców jest to też kolejny przygotowywany akt prawny, którego skutkiem może być  wywłaszczenie Polaków. Wyobraźmy sobie co będzie się działo z małymi gospodarstwami rolnymi. W przypadku takich rolników mogą być zmuszeni do płacenia rocznie państwu kilkadziesiąt tysięcy złotych nowego podatku. Wielu z nich nie bedzie w stanie podjąć takiego wyzwania. HOlenderscy i niemieccy rolnicy będą zadowoleni z taiego stanu rzeczy.

 

Według nieoficjalnych informacji wprowadzenie podatku katastralnego jest rozważane jako sposób na spłatę zobowiązań gigantycznego długu publicznego, który po 8 latach rządów Platformy Obywatelskiej osiągnął wielkość 1 bilion 50 miliardów złotych. To sugeruje, że koszty obsługi długu rosną i teraz trzeba się będzie zrzucić na spłatę zobowiązań tych rządzących nami hucpiarzy.

 

Władza dobrze wie, że ludzie tego nie przełkną tak łatwo, bo wiele osób starszych zostanie zmuszona do sprzedaży nieruchomości właśnie ze względu na horrendalny nowy podatek. Oczywiście stado polskich pożytecznych idiotów uwierzy, że władza robi to bo musi, gdyż "Unia każe". Będziemy pasieni niezliczoną ilością propagandowych agitek pokazujących jak to dobrze płacić "kataster".

 

Można odnieść wrażenie, że władza konsekwentnie realizuje jeden cel - zwijania Polski, nie ukrywają już tego, że chcą, żebyśmy wyjechali z naszego kraju i większość obywateli III RP chce wyjechać, bo widzi pełzający syf dookoła, który do złudzenia przypomina syf PRL-owski i jedyna fundamentalna różnica polega na tym, że z tej Polski jeszcze daje się uciec. A jak ktoś na przekór wszystkiemu tutaj zostanie, to biada mu i lepiej, żeby miał gruby portfel bo cała kolejka banksterów czeka już na nasze pieniądze z katastru, polskich lasów i nie tylko.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika adam243532

unia dala nam troche kasy na

unia dala nam troche kasy na poczatek na podpuche. kazala robic reklamy ze wszystko jest za kase z unii, zapomnieli polacy ze we Francji Niemczech kapitalizm jest od XiX wieku, to byla inwestycja Niemiec i Francji a teraz domagaja sie splaty kredytu.. bo to byl kredyt. teraz my mamy placic Unii to co dostalismy w skladkach..

 

wszystkim niezoriantowanym: 89 rok tak samo jak pomaranczowa rewolucja na ukrainie byla sponsorowana przez CIAamerykancow i Kosciol-opus dei, dali troche dolcow, pomaranczy , bananow w fundacjach koscielnych i rozwalili sytem komune. potem wyprzedali co komuna stworzyla bo ZLE. a ludzie w euforii przyklaskiwali. no a teraz h d i kamieni kupa jak powiedzial Sienkiewicz

0
0
Portret użytkownika 40i4

Jezlei jest tu ktokolwiek kto

Jezlei jest tu ktokolwiek kto wierzy w brednie o podatku katastralnym panowanym w najblizszej przyszlosci to nie ma w ogole pojecia o czym pisze i o czym czyta! Nie bedzie zadnego podatku katastralnego, sa to zwykle strachy na lachy i tyle! Dlaczego? Dlatego, ze w Ksiegach Wieczystych jest taki bajzel, ze po prostu nie da sie tego zrobic. Porzadkowanie ksiag trwa ale idzie w takim tepie, ze wprowadzenie Katastra bedzie niemozliwe jeszcze przez 10-15 lat! Wiec przestancie siac propagande i podburzac ludzi bo to sa zwykle klamstwa. 

0
0
Portret użytkownika max1492

NIe chce byc niemily ale ,

NIe chce byc niemily ale , opowiadasz glupoty.
TAk samo opowiadano jak byl temat przejscia ustawy o sprzedaży ziem polsk..przeszla i malo kto o tym wie ... zapytaj kolegow czy wiedzą?

0
0
Portret użytkownika inzynier magister

Ryszard Petru, ekonomista (r.

Ryszard Petru, ekonomista (r. 1972), w wieku 25 lat został doradcą wicepremiera Leszka Balcerowicza (1997).
W latach 2001-2004 pracował w Banku Światowym, potem był głównym ekonomistą w BPH, dyrektorem BRE Banku, PKO BP (główny ekonomista), w latach 2011-2014 był partnerem w globalnej firmie PwC. Tyle wikipedia.
Jeśli wierzyć tym zapiskom Ryszard Petru był (?) prominentnym banksterem.
Dzisiaj 43 letni ekonomista proponuje ludziom nowe ugrupowanie – Nowoczesnapl.

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika RR

Ja widzę. W razie awantur

Ja widzę. W razie awantur społecznych PO może wezwać zagraniczne wojska i policję do pomocy - ustawa podpisana tuż po objęciu władzy przez PO! Tak, aby żyło się lepiej w zgodzie i bezpieczeństwie - to ostatni moment zeby emigrować dla chcących żyćlepiej...

0
0
Portret użytkownika abc

Spoko, do wojen domowych nikt

Spoko, do wojen domowych nikt się nie miesza... Widzieliście jak na ukrainie było?
Policja tak, wojsko polskie tak, ale reszta stanowczo nie będzie się w tym babrała. To jest NASZ kraj i ma być NAM dobrze, nie POlitykom!!

0
0
Portret użytkownika Radzio

Niebyłbym aż tak radykalny.

Niebyłbym aż tak radykalny. Dla mnie wystarczy posłać ich na wieczne wygnanie do swoich mocodawców, ale prawdą jest, że być może trzeba będzie się zorganizować i wyjść na ulice Smile

0
0
Portret użytkownika Julka

Ci którzy głosują na PO i

Ci którzy głosują na PO i Komorowskiego mają mózgi przeżarte propagandową papką i wierzą w ,,ten potworny kaczyzm" A to media wierne PO kaczyzmem nazwały ostrą walkę PIS-u z korupcją i złodziejstwem.Za rządów PIS-u mieliśmy więcej pieniędzy w kieszeniach,zresztą przeczytacie o tym tu: http://polmedia.pl/komor-musi-odejsc-czyli-dlaczego-trzeba-glosowac/
8 lat rządów PO to 8 lat zniszczeń,afer i gaf.Kto nie idzie głosować ten oddaje głos na Komorowskiego i PO.

0
0
Portret użytkownika Młody

Bieńkowska: Praca za 6000 zł?

Bieńkowska: Praca za 6000 zł? Tylko idiota za tyle pracuje!
Jak można, decydując o życiu Polaków, aż tak bardzo oderwać się od rzeczywistości! Elżbieta Bieńkowska (51 l.) jeszcze jako wicepremier mówiła rzeczy, od których włos się jeży na głowie. – 6 tys. zł! No rozumiesz to? (...) To jest niemożliwe, tak? Żeby ktoś za tyle pracował – dziwiła się ówczesna minister infrastruktury w rozmowie z Pawłem Wojtunikiem (43 l.), szefem CBA. Rozmowę, będącą kolejną szokującą odsłoną afery taśmowej, w lutym 2014 r. nagrali kelnerzy w restauracji Sowa i Przyjaciele, a jej treść ujawnił właśnie tygodnik „Do Rzeczy”.
więcej z kometarzami
http://www.fakt.pl/polityka/-6-tys-zl-tylko-idiota-za-tyle-pracuje-,artykuly,546578.html

0
0
Portret użytkownika MiterMan

puki Polacy nie zrozumieja ze

puki Polacy nie zrozumieja ze jestesmy pod okupacja.... puki narod nie zjednoczy sie zamiast dzielic... puki uklady okraglego stolu nie zostana wyje**ne, puki  bedziecie lykać medialna propagande....puki te same mordy w sejmie obradowac beda... puki 460+otoczka ludzi nie trafi do trybunalu stanu w ktorym sedzią bedzie narod ktory ich przefiltruje... do puty bedzie tylko gorzej.... zapewniam..... ze obudzicie sie z reka w nocniku.....  bo narod tresowany przez aparat panstwa w pokoleniu ktory juz dorasta bedzie mogl gowno zrobic... z prostej przyczyny-nie wiedząć jak.... dziekuje pozdrawiam... zawsze powtarzam.... ŚWIAT JEST PIĘKNY TYLKO LUDZIE KU$^WY....

0
0
Portret użytkownika belferka

PÓKI  nie nauczysz się

PÓKI  nie nauczysz się ortografii  PÓTY  nie pisz. Polska demokratyczna ogłupiaczka zwana  szkołą doprowadza do  do tego , ze połowa populacji    ma dyslesję . Ale komputer ma program ortograficzny, więc wtórny analfabeto WŁĄCZ GO SOBIE i się nie kompromituj. Jak można dyskutować na jakikolwiek temat z NIEDOUKIEM!

0
0
Portret użytkownika muis

Pomijając błąd ortograficzny

Pomijając błąd ortograficzny autora wypowiedż jego wcale nie jest idiotyczna. W przeciwieństwie do Twojej i Twojego poprzednika. Nie rozumiem, skąd tyle agresji, mówiąc do kogoś nieuku i idioto wystawia się świadectwo samemu sobie. No i czy naprawdę o to chodzi w tym wątku?? Pozdrawiam.

0
0
Portret użytkownika jk

w jaki niby sposób nazywjąc

w jaki niby sposób nazywjąc rzeczy po imieniu, wystawia śwadectwo o sobie? Chyba takie świadectwo, że jest szczerym człowiekiem. Jak uważam, że PO to banda złodzieji, to nazywam ich bandą złodziei. Jak uważam, że gość pszący PUKI, jest nieukiem, to nazywam go nieukiem. Co w tych komentarzach tkiego idiotycznego, hę?

0
0
Portret użytkownika ben

POLACY, TYLKO PRAWDA NAS

POLACY, TYLKO PRAWDA NAS WYZWOLI !
MARIONETKI RZĄDU ŚWIATOWEGO W POLSCE, TO ZDRAJCY NARODU POLSKIEGO, ZDRAJCY POLSKIEJ RACJI STANU, ZDRAJCY NAJŚWIĘTSZEJ ZE ŚWIĘTYCH RZECZY JAKIMI SĄ – BEZPIECZEŃSTWO MILITARNE, GOSPODARCZE, FINANSOWE I ZDROWOTNE NARODU. WINNYMI ZA TEN STAN RZECZY JEST CAŁA ZDRADZIECKA KASTA POLITYCZNA, JEJ TOWARZYSZE MEDIALNI ORAZ KOLABORANCI.
TA ZDRADA MUSI DOCZEKAĆ SIĘ OSĄDZENIA PRZEZ SUWERENA, KTÓRYM JEST NARÓD POLSKI I TO ON OSTATECZNIE POSIADA NAJWYŻSZĄ WŁADZĘ W PAŃSTWIE.
 
 


0
0
Portret użytkownika wielebny Hektor

Narodzie, Suwerenie, więc

Narodzie, Suwerenie, więc wyprostuj się i podnieś głowę, weź swój własny długopis i w niedzilę "usuń nim tego złośliwego raka"!

0
0
Portret użytkownika BartekMel

Jak to "co będzie po

Jak to "co będzie po wyborach"?
Niezależnie, kto wygra wybory prezydenckie, są wybory parlamentarne na jesieni.
Jeżeli ZnZ i inne środowiska "wolnościowe" i "alternatywne" zaczną mobilizować Polaków non-stop 24 h na dobę, żeby poszli na wybory na ruch Kukiza - to koniec PO-PSL-PIS i reszty starego układu i koniec partiokracji!
Proste i skuteczne! - Tylko trzeba chcieć!
A prezydent, jak by nie zechciał robić, to co my chcemy - łatwo może zostać zmieniony i przeniesiony na Rakowiecką dla resocjalizacji.
Koniec biadolenia i płakania!
A jak ktoś lubi pławić się w szlochaniu i ciężkim przeżywaniu i rozdzieraniu szat, to niech idzie do psychiatry - podobno masochizm jest do wyleczenia! Zresztą schiza i deprecha też - a widzę tu wielu amatorów, którzy bez tych obrzędowych rytuałów wiecznego zawodzenia i programowego czarnowidztwa  życia sobie nie wyobrażają i tylko zarażają innych beznadziejnością - co jest na razie jedynym REALNYM skutkiem publikacji ZnZ!
Czas na zmianę! - doradzam wyłącznie konstruktywne i skoncentrowane podejście, bo wtedy przynajmniej połowa rozdymanych problemów "jakoś tak" znika!

0
0
Portret użytkownika guru2

Mamy to w genach, sami siebie

Mamy to w genach, sami siebie tłuczemy ale jak nas tłuką to polak z polakiem w ramie w ramie wypier**li takim ruskim czy niemcom , mogą nam zabrać ziemie ale dopóki są polacy odbierzemy im tą ziemie później . Potrzebny nam 1 przywódca który poprowadzi nas reszte zrobimy sami .
Ch** w dupe zdrajcom

0
0
Portret użytkownika MARGO

"...Władza dobrze wie, że

"...Władza dobrze wie, że ludzie tego nie przełkną tak łatwo..."
_________________________________________________________
I co z tego, że "władza" dobrze wie ?..., skoro i tak robi swoje od 25-ciu lat ?
Poniżej wklejam fragment wywiadu udzielonego Hannie Krall przez pana Geremka w... 1981 roku...
 
Hanna Krall: Panie profesorze...
Bronislaw Geremek: Ten tytul nalezy mi sie juz od dawna, ale niech go pani nie uzywa, ciagle jestem tylko docentem.
Hanna Krall: Ale przeciez otrzyma pan godnosc profesora, musi pan ja otrzymac.
Bronislaw Geremek: To prawda i chyba juz niedlugo. Teraz kiedy Gieysztor jest Prezesem PAN, Madejczyk nie odwazy sie przeciwstawiac wnioskowi o wystapienie do Rady Panstwa o profesure dla mnie.

Hanna Krall: No to ja bede mowila: panie Profesorze, a w tym co bedzie szlo do druku zmienimy na: panie Docencie. A wiec, panie Profesorze, musze powied ziec, ze mojemu szefowi redakcyjnemu ogromnie zalezy na tym wywiadzie, a scisle mowiac na tym, aby zapewnic pana wybor do Komisji Krajowej na
Zjezdzie w Gdansku.

Bronislaw Geremek: Wiem sam dobrze, ze coraz wiecej delegatow patrzy nam na rece coraz to z wieksza nieufonoscia. Musze przyznac, ze nie wiem, czy Rakowski dobrze robi inspirujac ten wywiad, moga sie ludzie zorientowac, ze ja i Rakowski gramy te sama melodie, tylko na innych fortepianach i w innych
salach koncertowych...
Przepraszam, kto tu zagladal?

Hanna Krall: Nikt wazny. To Bijak. Zastepca Rakowskiego.

Bronislaw Geremek: Musicie go tutaj trzymac? Przeciez to...

Hanna Krall: Jeden Polak musi tu byc. Zdarza sie, ze przychodzi to redakcji ksiadz. Kto ma wowczas z nim rozmawiac? Moze Passant?
Jezeli taki ksiadz dobrze pamieta lata 1949-1956, to moze sie zdarzyc, ze w areszcie albo na holdowniczym zebraniu ksiezy-patriotow przesluchiwal go Roman Zambrowski. A przeciez Danek kubek w kubek podobny do swego wujka. Jego matka to rodzona siostra Romana.

Bronislaw Geremek: Wszystko jedno, w takiej redakcji jak 'Polityka' to ja bym byl bardziej ostrozny. Pokloci sie o wierszowke, a potem opisze was w 'Rzeczywistosci'.

Hanna Krall: Niech pan wypluje to slowo, takie brzydkie, niech pan lepiej powie, profesorze, do czego mamy sie przygotowac w gazecie - strategicznie i taktycznie.

Bronislaw Geremek: O samym zjezdzie gdanskim nie bede pani mowil, bo Marta Wesolowska zrobi to genialnie. Ostatecznie od dawna siedzi w KOR i zna dokladnie wszystkie niuanse. Ale trzeba dac cale wsparcie ogniowe kilku
niezwykle waznym sprawom:
Ustawie o Samorzadzie Spolecznym, o spolecznej kontroli nad radiem i telewizja, a i nad prasa takze. Ustawa o samorzadzie przedsiebiorstw otwierajaca mozliwosci tworzenia spolek polsko-zagranicznych,
socjalistyczno-kapitalistycznych ma tutaj wezlowe znaczenie.

To jest wprawdzie glowne zadanie dla Andrzeja Krzysztofa Wroblewskiego, ktory ten problem postawil mocno zaraz po Nadzwyczajnym Zjezdzie Delegatow Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w pazdzierniku ubieglego roku, ale to musicie Wy wszyscy, bo to jest nakaz Gminy, polozyc jak najwiekszy nacisk.
Rownoczesnie trzeba wysunac takze na glowny plan projekt ustawy o podwojnym obywatelstwie dla wszystkich, (starszych w wierze  Braci)    ktorzy kiedykolwiek na terytorium Polski mieszkali i obojetnie gdzie przebywaja dzis, i ich prawni nastepcy rowniez.

Hanna Krall: Nie chwycilam jeszcze, czemu to takie wazne juz w tej chwili.

Bronislaw Geremek: Bo kuc zelazo trzeba wtedy kiedy jest gorace, a historia nie zwalnia biegu, kiedy sie ja kijem pogania. Znala pani profesora Wyke?

Hanna Krall: Tak, poznalam go osobiscie w Krakowie, a poza tym czytalam wszystko co napisal w ksiazkach i periodykach.

Bronislaw Geremek: Wszystko? Naprawde wszystko? A jego rozmowe historyczo-socjalistyczna pod tytulem 'Gospodarka wylaczona' tez pani zna?

Hanna Krall: 'Gospodarka wylaczona'? Przeciez on nie zajmowal sie nigdy historia gospodarcza!

Bronislaw Geremek: Ale sie na tym znal, zreszta rozmowe napisal z osobistej inspiracji Jakuba Bermana i Romana Zambrowskiego, ogloszona w pierwszym numerze miesiecznika 'Tworczosc' z 1945r. Wyka byl zreszta naczelnym redaktorem tego miesiecznika.
Nie bede pani odsylal do biblioteki na Foksal.
Mam ten numer przy sobie, bo jest mi bardzo potrzebny do opracowania memorialu dla kilku osob z najwyzszego kregu wladzy, a i dla tych kilkunastu, ktorzy stoja ponad oficjalnym kregiem wladzy ludowej w Polsce.
Trzeba obejmowac wszystkich i to wszystkich.
Poszukajmy, poszukajmy!
Jest: strona 156, 157 i 158. Rozdzial: 'Zydzi i handel polski'. Centralnym faktem psychogospodarczym lat okupacji jest na pewno znikniecie z handlu i posrednictwa milionowej masy zydowskiej.
Znikniecie, kiedy dzisiaj liczyc trzeba niedobitkow, definitywnie i ostatecznie.
Natomiast faktem mniej znanym, chociaz rownie waznym, jest proba inercyjnego i automatycznego wejscia zywiolu polskiego na miejsce opuszczone przez Zydow.
Dlatego nazywam to wejsciem inercyjnym i automatycznym, poniewaz caly ten proces, mowiac krotko i brutalnie, mial ze strony wchodzacych na puste miejsce taki obraz: na miejsce nieochrzczonych
ochrzczeni, ale z cala ohyda psychologiczna: kanciarze, handlarze, wyzyskiwacze.
Psychologia zwiazana z funkcja spoleczna, a nie przynaleznoscia narodowa.
Cala radosc 'trzeciego stanu' sprowadza sie wlasciwie do nadziei: nie ma Zydow, wejdziemy na ich miejsce niczego nie zmieniajac, a wszystko dziedziczac z nalogow, ktore narodowi moralisci uwazali za typowe dla psychiki zydowskiej, ale tym razem bedzie to narodowe.
Cechy cacy i tabu. Pominie tu pani ten fragment wywodow Kazimierza Wyki, gdzie zawarta jest obrona zydowskiego stanu posiadania w ekonomice dawnej i przedwojennej Polski.
Czytajmy na stronie 157.  Powiedzmy wyraznie:
nieszczesciem polskiego zycia gospodarczego nie bylo to, ze wszedzie, od straganu po najwiekszy bank, przodowali w nim Zydzi. Nieszczesciem bylo to, ze procesy gospodarczo-handlowe byly u nas wylaczone z normalnej tkaniny zycia panstwowego. Kontaktowaly z nia tylko podatkiem, wymykaly cyganstwem
oraz przekupstwem.

Hanna Krall: A nie sadzi pan, panie profesorze, ze ten wlasnie dystans od tego co pan nazwal 'tkanina moralna zycia panstwowego' byl wlasnie na reke tym wszystkim, ktorzy w Polsce wladali 'od straganu az do najwiekszego banku'.

Bronislaw Geremek: Podzielam pani poglad, ale ja referowalem poglad Wyki, ktory w interesujacej nas materii przechodzi na stronie 158 do sedna swego wywodu, bynajmniej nie o teoretycznym znaczeniu.
Potepia mocno Polakow, ze siegneli po spadek po wymordowanych Zydach, acz w potepieniu tym jest
ogromna przesada, bo mienie Zydow zrabowali Niemcy, a Polacy, jesli ktorys to potrafil czy tez musial, zajeli sie jedynie handlem, bez ktorego zycie nie moglo przeciez istniec. Nie nasza jednak sprawa wydawanie dobrego swiadectwa Polakom
.
Wyka tez pisze dla naszych zydowskich interesow prawidlowo i korzystnie.
Wiadomo, ze do kosci zbieraja sie zawsze hieny, nigdy lwy.

Hanna Krall: Jakie to ladne. Musze sobie to zapisac. Moze sie przydac.

Bronislaw Geremek: I dalej nieoceniony Kazimierz Wyka, ale pytanie znacznie  donioslejsze, czy formy w jakich sie ta eliminacja dokonala i sposob w jaki spoleczenstwo nasze pragnelo i pragnie ja zdyskontowac byly moralne i rzeczowo do przyjecia?
Otoz chociazbym tylko za siebie odpowiadal i nie znalazl nikogo kto by mi zawtorowal, bede powtarzal nie, po stokroc nie.
Te formy i nadzieje byly haniebne, demoralizujace i niskie. Skrot bowiem gospodarczo-moralnego
stanowiska przecietnego Polaka wobec tragedii Zydow wyglada tak:
Niemcy mordujac Zydow popelnili straszliwa zbrodnie. My bysmy tego nie zrobili. Za te zbrodnie Niemcy poniosa kare. Niemcy splamili swoje sumienie, ale my - my juz teraz mamy korzysci i w przyszlosci bedziemy miec same duze korzysci, nie plamiac sumienia, nie plamiac dloni krwia.
Trudno o paskudniejszy przyklad moralnosci murzynskiej, jak takie rozumowanie naszego spoleczenstwa.

Hanna Krall: Panie profesorze, alez Wyka nie ma racji. Przeciez spoleczenstwo polskie w calej swojej masie wspolczuje Zydom, a i w miare mozliwosci pomagalo Zydom z narazeniem wlasnego zycia.

Bronislaw Geremek: Nie jest wazne co bylo, ale jest wazne co ma byc.
Czytajmy wiec z jubilerska wprost precyzja profesora Kazimierza Wykę, ktory dane mu przez Bermana zamowienie wykonywal z arcykunsztownie i w nakazanym terminie.

Juz w pierwszym numerze 'Tworczosci' - formy jakimi Niemcy  likwidowali Zydow spadaja na ich sumienie. Zloty zab wydarty trupowi bedzie zawsze krwawil, chocby nikt nie zapamietal jego pochodzenia. Dlatego nie
wolno nam dozwolic by taka reakcja byla zapomniana lub utrwalana inna, bo jest w niej malostkowe tchnienie nekrofilii. Mowiac prosciej, ze jezeli tak juz sie stalo, ze nie ma Zydow w gospodarczym zyciu polskim, to nie bedzie ciagnac korzysci warstwa ochrzczonych sklepikarzy. Prawo do korzysci posiada
caly narod i panstwo. Na miejsce zlikwidowanego handlu zydowskiego nie moze wejsc identyczny i strukturalnie psychologiczny handel polski, bo wtedy caly proces nie posiadalby najmniejszego sensu. W okresie prowizorium okupacyjnego szedl zas taki handel i sadzi, ze juz sie rozsiadl na wieczne wieki.

Hanna Krall: To teraz dopiero rozumiem, dlaczego to w 1948 roku oglosil Hilary Mina 'Bitwe o handel' i najpierw z torbami puscily polskich kupcow i rzemieslnikow przy pomocy domiarow podatkowych, a nastepnie upanstwowily wszystko, spoldzielnie praktycznie takze, by Polacy nigdy nie handlowali po
wieki wiekow.

Bronislaw Geremek: Tego pani nie moze pamietac. Jest pani przeciez za mloda.

Hanna Krall: Wtedy w 1948 roku bylam mala dziewczynka, ale o bitwie pana Minca o handel slyszalam wiele razy.

Bronislaw Geremek: No to teraz uslyszy pani znowu, ale o tym nikomu i nigdy nie bedzie pani opowiadac. To jest najwieksza tajemnica. W najblizszym czasie nasi powroca do handlu i produkcji w Polsce.

Hanna Krall: Skad pan wezmie tylu Zydow? Kto im da przedsiebiorstwa? Kto da pieniadze?

Bronislaw Geremek: O naszej 'Solidarnosci' to juz pani zapomniala? Jeszcze beda prosic zeby Zydzi brali te przedsiebiorstwa.

Hanna Krall: Jeszcze nie obejmuje mysla i wzrokiem duszy tej operacji, ale juz cieszy mnie ona ogromnie.

Bronislaw Geremek: Jest ustawa o samorzadzie przedsiebiorstwa? Jest?
Mogla byc dla nas jeszcze lepsza, ale i to wystarczy. Przewiduje ona, ze moga byc tworzone spolki prywatno-samorzadowe i spolki prywatno-panstwowe.
Przewiduje. Co jest potrzebne na rozruch takiej spolki?  My wiemy dobrze. Pieniadze !
A kto ma dzis pieniadze na takie interesy? Moze Polacy? Nie, ja Polakow w tym interesie jako udzialowcow nie widze. Pieniadze dadza Zydzi!
Glowe do interesu tez Zydzi i pytala pani: 'skad wezme tylu Zydow ?'
Ano,  na szczescie ludzie Izraela, juz sa.
Przez 38 lat populacja odrodzila sie: w Izraelu, Europie Zachodniej, Zwiazku Radzieckim. Kiedy tylko uchwalimy ustawe o podwojnym obywatelstwie i prawie swobodnego wyboru miejsca zamieszkania oraz podrozowania do Polski tam i spowrotem - w zaleznosci wylacznie od checi zainteresowanego takiego z podwojnym obywatelstwem polskim.
Z kadrami do zreprywatyzowanego przemyslu, rzemiosla i handlu nie mamy najmniejszego klopotu. A warsztaty pracy stoja otworem, a nawet i puste.
Oplacilo sie nam doprowadzic je do takiego stanu, do takiej zalosnej ruiny. W takim stanie beda dawac je nam za darmo i jeszcze calowac w reke, aby byla praca dla Polakow i troche na rynek.

Hanna Krall: Dlaczego tylko troche na rynek wewnetrzny?

Bronislaw Geremek: Bo te zaklady beda produkowac na eksport, a nie na rynek.

Hanna Krall: A jak 'Solidarnosc' bedzie ta produkcje wysylana na eksport zatrzymywac na granicy albo w portach?

Bronislaw Geremek: Jaka 'Solidarnosc' ? 
Jak to wszystko sie nam uda, to 'Solidarnosc' bedzie kijem naganiala swoich czlonkow i partyjnych tez do ostrej i wytezonej pracy w nadziei, ze samorzad zblizy ja do zyskow na horyzoncie. Te zyski beda, ale jak peczek marchwi przed lbem osla aby stale ciagnal ten nasz ciezki woz.

Hanna Krall: Panie profesorze, wydaje mi sie, ze pan niezbyt lubi Polakow!

Bronislaw Geremek: Niezbyt lubie ? Takie okreslenie jest niezbyt scisle! Ja ich po prostu nienawidze. Tak nienawidze, ze nie wiem jak to wyrazic slowami.

Hanna Krall: Ale przeciez pana i pana matke uratowal wlasnie Polak!

Bronislaw Geremek: To prawda. Stefan Geremek ukryl nas oboje w Zawichoscie.
Pozniej nawet, kiedy bylo juz jasne i pewne, ze moj ojciec Borys Lewartow - nauczyciel ze szkolki rabinackiej, zginal w getcie warszawskim, ozenil sie z moja matka. Niemniej jednak jak od dziecka musialem ukrywac swoje pochodzenie i nie jeden raz bluznilem przenajswietszemu, niech bedzie slawione imie jego po wieki wiekow, ze stworzyl mnie wlasnie Zydem!
A zreszta, czytala chyba pani pamietniki Emanuela Ringelbluma?

Hanna Krall: Oczywiscie. Przeciez pisalam ksiazke o getcie warszawskim i bohaterach Zydowskiego Ruchu Oporu.

Bronislaw Geremek: No, to co pewnego razu powiedzieli Zydzi, ktorzy razem z Ringenblumem ukrywani byli w bunkrze przy ulicy Wolskiej przez ogrodnika Marczaka i jego rodzine? Pamieta pani, panno Hanko?

Hanna Krall: Tak. Pamietam. Mowili: Nienawidzimy Polakow, bo im jest lepiej niz nam.

Bronislaw Geremek: No, to teraz nie bedzie sie pani zastanawiac, ze caly
ruch spoleczny, ktory tworzymy oraz ozywimy go najroznorodniejszymi nurtami
politycznymi, ma na celu doprowadzic do takich zmian w strukturze
panstwowo-gospodarczej Polski, aby Zydom w Polsce zylo sie zawsze lepiej jak
Polakom.

http://www.prawo.egospodarka.pl/grupy/Wywiad-Geremka-z-1981-roku,p,599242,9.html
 
I jak zwykle Wszystkim Forumowiczom...
Po Zdrówka 

 

0
0

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika inzynier magister

Chyba będą FAŁSZOWAĆ !!

Chyba będą FAŁSZOWAĆ !! Przestraszyli się KUKIZA ! Oto co powiedyia Kukiz  "W dniu dzisiejszym dowiedziałem się od Janka Pospieszalskiego, że najbliższy jego program z zaplanowanym moim udziałem zostaje zdjęty z anteny bez podania przyczyny.

Seria ostatnich medialnych zdarzeń i ich dziwna koincydencja szokują nawet mnie, nawykłego do sytuacji niecodziennych. Lisy, Sianeckie i inne Tumanowicze postawione w stan gotowości. Tu już nawet nie chodzi o jakość debaty publicznej, poziom demokracji czy partycypacji społecznej obywateli. Ale o skalę i możliwości Systemu w manipulacji rzeczywistością. To już jest wojna.

 

0
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika MARGO

inzynier magister napisał:

[quote=inzynier magister] "...  "W dniu dzisiejszym dowiedziałem się od Janka Pospieszalskiego, że najbliższy jego program z zaplanowanym moim udziałem zostaje zdjęty z anteny bez podania przyczyny.
Seria ostatnich medialnych zdarzeń i ich dziwna koincydencja szokują nawet mnie
..."[/quote]
________________________
Bzdura... !!!
A czemuż to pan Kukiz taki zszokowany ?
Spadł z Księżyca czy co ?
Zachowuje się tak, jak by nie wiedział, że wszystkie "oficjalne mendia" znajdują się w łapkach jednej "organizacji..., której prezesi otrzymali w swoim czasie od Komorowskiego ordery i medale za... zasługi 
 
Po Zdrówka

0
0

Kimże jest człowiek jeśli nie potomkiem Boga?  
Tak, jak dąb zawarty jest w żołędziu - tak Bóg  ukryty jest w Człowieku...

Portret użytkownika wielebny Hektor

Oby wreszcie, czym prędzej,

Oby wreszcie, czym prędzej, Pan Jezus wyruszył zgładzić tych wszystkich podłych niegodziwców, pasożytów, kłamców i morderców (a krew samobójców, których teraz upodlą i upokorzą, "zamordują " politycy i urzędnicy na ich głowy!) bo zaiste te bestie nienasycone, zachłanne studnie bez dna już sprawiają, że zgodnie z przepowiednią biblijną, wielu żywych zazdrości umarłym!
Przeklęty diabeł i jego słudzy!

0
0

Strony

Skomentuj