Już 10 lat minęło od śmierci papieża Polaka - Jana Pawła II

Kategorie: 

Źródło: wikipedia

Dokładnie 10 lat temu wszystkie logotypy stacji telewizyjnych w Polsce zaczerniły się. Cały świat wypatrywał wieści z Watykanu gdzie konał polski papież, Jan Paweł II. Po dekadzie od tego wydarzenia świat wygląda już zupełnie inaczej, a chrześcijanie są prześladowani na każdym kontynencie.

 

Gdy 16 października 1978 roku na papieża wybrano polskiego kardynała, Karola Wojtyłę, w Polsce rozpoczęło się wielkie święto. Po całej serii papieży Włochów nagle zarządzanie Watykanem powierzono kapłanowi z komunistycznej Polski. Pontyfikat ten rozpoczął złoty okres polskiego kościoła, który trwał jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku.

 

Panowanie Jana Pawła II jest oceniane różnie. Nam Polakom wpaja się do głowy tylko hagiograficzny wizerunek wielkiego rodaka. Tymczasem był on strażnikiem zgniłego kompromisu Soboru Watykańskiego Drugiego, który doprowadził do rozsadzenia tradycji katolickiej.

 

Jan Paweł II był wielkim zwolennikiem ekumenizmu, dialogu międzyreligijnego. Z uwielbieniem wypowiadał się o Judaizmie a Żydów nazywał "starszymi braćmi w wierze". W mediach dominował wizerunek papieża, który się uśmiecha, który jest bliżej ludzi. Znakiem rozpoznawczym polskiego papieża były też pielgrzymki. Żaden z ojców świętych przed nim, ani po nim, nie zbliżył się nawet do takiej ilości pielgrzymek.

 

Pierwsza pielgrzymka do Polski z czerwca 1979 jest uważana za moment przełomowy, który dał fundament pod powstanie ruchu społecznego, który wyewoluował w Solidarność. Dwa lata później doszło do zamachu na Placu Świętego Piotra. Do papieża strzelał Turek, Ali Agca, który był kojarzony z organizacjami komunistycznymi. Na szczęście zamach nie powiódł się w 100% i ojciec święty wyzdrowiał.

 

Trzeba przyznać, że polski papież bardzo gorliwie zwalczał wszelkie próby mieszania wiary w Jezusa Chrystusa z komunizmem. Bardzo konsekwentnie zwalczał dlatego wszelkie herezje w stylu Teologii Wyzwolenia. Miewał nawet z tego powodu nieprzyjemności podczas pierwszej pielgrzymki do Nikaragui gdzie szaleli Sandiniści, wyznający tą dziwaczną ideologię.

 

Krytycy Jana Pawła II wypominają mu, że nie zrobił nic dla uporządkowania finansów Watykanu i właściwie pozostawił wolną rękę "bankierom boga". Za jego pontyfikatu tuszowano też skandale pedofilskie, ale nie ma jednoznacznych dowodów na to, że papież wiedział o wszystkich przypadkach.

 

Pod koniec życia wyniszczony chorobami Jan Paweł II był już tylko cieniem człowieka. Na dodatek często bywał odurzony lekarstwami. Coraz częściej mówiło się też o tym, że Watykanem kierują tak naprawdę wpływowi urzędnicy za spiżową bramą.

 

Panowanie Papieża Polaka dobiegło końca 2 kwietnia 2005 roku o godzinie 21:37 czasu polskiego. Karol Wojtyła zmarł w wieku 85 lat. Jego następca, również wiekowy Josef Ratzinger, czyli Benedykt XVI, postanowił abdykować, aby nie spotkał go los swojego poprzednika.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Dla wszystkich idiotów i

Dla wszystkich idiotów i tępych mułów do wiadomości podaję, że od kiedy ta wesz JP2 wraz bolkiem wałęsającym się Wałęsą obstalowała władzę, to Polska w gównie zydowskim zaczęła tonąć. Więc katole, barany przebrzydłe plujecie ( i słusznie) na to co się w Polsce dzieje, tylko pamiętajcie, żer zaaewdzięczacie to tym dwóm wszom co wymieniłem. Od tych padalców sprzedawczyków CAŁE ZŁO SIĘ W POLSCE WZIĘŁO!!!

3
0
Portret użytkownika gabs

powaliło was totalnie!!!

powaliło was totalnie!!!

co wy chcecie od JP2 to był święty człowiek oprócz wiary w Boga człowiek inteligentny, lingwista, poeta i najwspanialsza postac xx wieku

barany z was i tyle

1
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

JAN PAWEŁ 2  zdrajca Polaków

JAN PAWEŁ 2  zdrajca Polaków lachociąg żydów i żyd z pochodzenia! Sprzedał POlskę Reganowi i Izraelowi wymuszając wręcz sankcje u Regana na Polaków, w wyniku których w Polsce zapanowały kartki i puste półki!!!

Idioci! Czcicie diabła we własnej skórze, co prawda oblatanego w jezykach sprzedajną [email protected]ę!

3
-1
Portret użytkownika Novy

Jak można zadręczać Polski

Jak można zadręczać Polski Naród czlowiekiem przez 10 lat,który już tyle nie zyje? Kolejne ofiary z ludzi,kolejne trupy!

2
0
Portret użytkownika Wlodi

Walczyla z nim pasozytnicza

Walczyla z nim pasozytnicza rosja i prawoslawie. Niech sie obmuruja przed EU i won stad sobaki.

0
-1
Portret użytkownika JanuszR

Zenek - ty naprawdę wierzysz

Zenek - ty naprawdę wierzysz w to swoje bredzenie? Zrób sobie przeswietlenie głowy, czy masz jeszcze coś pod czaszką po tylu hektolitrach samogonu. Nawet za KGB najbardziej sprzedajne kundle tak nie bredziły, miały jakieś resztki godności, a teraz...dno. Tak z ciekawości - ty pewnie jesteś rasowym wyznawcą Aleksandra Dugina? Bo on tak nawoływał do niszczenia w Polsce katolicyzmu - masonerią i satanistami, LGBT i ateistami i New Age - a papież-Polak to był dla niego wróg nr 1 - i jest.

1
-1
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

a co "papież Polak" był

a co "papież Polak" był przyjacielem Polaków, czy żydów??
Myślę, a raczej wiem, że przyjacielem żydów, bo od jego potyfikatu "żyje im się lepiej" niż Polakom w tej POlajskiej Polsce....  
W końcu nie nazywał się tak naprawdę Wojdyłła, lecz Katz jego rodowe nazwisko cymbale...

4
-1
Portret użytkownika Zenek ;)

jp2 w skrócie - żydowski

jp2 w skrócie - żydowski satanista, pedofil (to truchło pojono krwią niemowlaków by nie zdechło), czciciel ideologi "DRANG nach OST", systemowy niszczyciel Kościoła Chrystusa, pierwszy z 3 odstępczych papieży wedle Nostradamusa i co najważniejsze MORDERCA Polski - to ta łachudra MODLIŁA się o EMBARGO u regana by prostym Polakom zajrzało widmo głodu w oczy (były w sklepach słynne "PUSTE PÓŁKI"). A później bezrefleksyjnie wspierał swoim "autorytetem" niszczenie polskich firm w ramach żydowskiego skoku na polską kasę zwaną "prywatyzacja" ciesząc się z biedy Polaków i rosnącej liczby samobójstw posród nich.

A co najważniejsze "dusza" tego żydowskiego "sąsiada" była tak ochydna iż cały panteon piekielnych bestii przy niej to jak pokojowe pluszaki wyglądały. Była bo NIEODWRACALNIE ZDECHŁA i już się jej nie przywoła ani kabałą ani innymi kościelnymi czarami mimo ustawicznie czynionych prób przez głosicieli "światowej demokracji". Wink

4
0
Portret użytkownika Wlodi

Zwykle sowieckie gowno z

Zwykle sowieckie gowno z ciebie. Dobrze ze Jan Pawel II dzialal z cala moca i w duzej mierze dzieki niemu upadlo zsrr. Zdepnal jak wszy sowietow i z podwinietymi ogonami uciekali z Polski i innych panstw. Do dzis ten plebs nie moze tego przezyc. Tryumf Jana Pawla II nad scierwem rosja jest najwiekszym sukcesem XXw. Szkoda ze ten wspanialy czlowiek nie zyje, bo osobowosc jego pokroju zdepnelaby maly szczurzy putinowski lepek.
Po takich sobakach jak zenek widac ze sowieckie lajno nadal gdzies zalega. Chyba czas poczyscic troche nasz kraj z rosyjskiego gowna.

0
-5
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

A tak z ciekawości Wlodi

A tak z ciekawości Wlodi zapytam: Czym się różni "sowieckie" gówno od takiego jak ty, czyli żydowskiego?
pewnie nie odpowiesz...więc ja odpowiem:
 "sowieckie" czyta sie lepiej.... Smile

4
0
Portret użytkownika Normin

Dobrze Zenuś prawisz.

Dobrze Zenuś prawisz. Sprzedawczyk zdradził Naród i Naszą Ziemię
- TĄ ZIEMIĘ !!! Mało tego - on ofiarował całą planetę i całą ludzkość czyli nas wszystkich dla swej demonicy. Przehandlował nas - w naszym imieniu zawarł CYROGRAF z astralnym ścierwem.
Zaprawdę powiadam wam zapłatę już otrzymał!
- Pozdrawiam wszystkich miłujących PRAWDĘ.
 

1
0
Portret użytkownika JanuszR

Żałosne - wysyp starej szkoły

Żałosne - wysyp starej szkoły nienawiści i szkalowania spod znaku KGB i całego ciągu operacji w stylu Seat-12. Katolicka nauka  Jana Pawła II była podstawę generalnie NIEZALEŻNEGO myślenia od wtłaczanej na siłę ideologii komunistycznej. Robotnicy Solidarności [10 mln ludzi w 1980] urządzali msze w zakładach, stawiali krzyże i bynajmniej nie chcieli Polski opanowanej przez liberałów-ateistów , którzy Polskę zrujnowali i zaprzedali banksterom i rządzą. Ci sami, którzy w latach 80-tych chronili się nader skwapliwie pod skrzydła Kościoła Katolickiego, teraz robią największe kariery i plują na katolików i Jana Pawła II wg "świeckiej" mody, bo to łatwo i "fajnie" i jeszcze można się podlizać eurozdrajcom, a różne lemingi im przyklaskują. Polecam na Youtube wykłady byłego oficera KGB Jurija Bezmienowa np. https://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak , jak się rozkłada państwo od środka, zwłaszcza atakując religię i tradycję - dokładnie to robicie. Dltego m.in. nie było Putina na pogrzebie Jana Pawła II - bo postawa Moskwy jest skrajnie wroga, promują swoje państwowe imperialne prawosławie, a wg rosyjskiego prawa katolicyzm [1,5 mld wierzących] to...wroga sekta. Zresztą wystarczy poczytac książki Aleksandra Dugina - którego ideologia jest oficjlnie uznana za zbiór geostrategicznych celów Kremla i Putina i którego wszystkie prace są obowiązkowe na wszystkich uczelniach wojskowych  Rosji.
Np. do poczytania:  http://delfin.neon24.pl/post/53930,czekam-na-iwana-groznego  
Krótko: Polski ma nie być, katolików ma nie być i dosłownie:
"Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana w istnieniu niepodległego państwa polskiego w żadnej formie. "
albo
"Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie."
I wszystko w temacie - teraz wiecie, dlaczego Putina nie było na pogrzebie Jana Pawła II, oraz kim są i dla kogo pracują złotouści zdrajcy.

0
-2
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Przedstawiasz dziwną historię

Przedstawiasz dziwną historię zakłamania polskiego społeczenstwa, ufnego w "papieża Polaka", który z cynizmem rozkładał polskość u podstaw.
Takie naiwne i ufne baranki to nie tylko są w Polsce, ale głównie w krajach III Świata.
Im bardziej "katolickie" społeczeństwo tym większa nędza i bieda zakłamańcu jeden.
Nie będziesz tutaj farmazonił o "rozkładaniu chrześcijaństwa" przez "złych ludzi", bo ono sie rozłożyło w Rzymie ok. 2000 lat temu kłamco, albo idioto... poprzez perfidne kłamstwo żydowskich rabinów!!

1
-1
Portret użytkownika excar

Rosyjskie prawosławie jako

Rosyjskie prawosławie jako najblizsze uniwersalnych prawd boskich było od zawsze celem i obiektem śmiertelnej walki.(oczywiscie też nie jest wolne od skrzywień. ) To wszystko co przytaczasz to jest jej wielopoziomowy obraz. To dlatego teraz na terenie Ukrainy trwa niszczenie wszsystkiego co ma związek z rosyjskim prawosławiem i nawet likwidowanie i przeganianie duchownych.Dla żydochrześcjan prawosławie rosyjskie jest takim samym zagrożeniem i cierniem w oku jak Katarowie we Francji co ich wycięto i wymordowano prawie do zera. Pytanie tylko czy dałeś się wpuścić w maliny czy celowo z premedytacją publikujesz ten niby składny i niby udokumentowany dezinformacyjny bełkot.

2
0
Portret użytkownika nkwd

«Chodź, ukażę ci wyrok na

«Chodź, ukażę ci wyrok na Wielką Nierządnicę*, która siedzi nad wielu wodami, 2 z którą nierządu się dopuścili królowie ziemi, a mieszkańcy ziemi się upili winem jej nierządu
I ujrzałem Niewiastę siedzącą na Bestii szkarłatnej*, pełnej imion bluźnierczych, mającej siedem głów i dziesięć rogów. 4 A Niewiasta była odziana w purpurę i szkarłat, cała zdobna w złoto, drogi kamień i perły, miała w swej ręce złoty puchar pełen obrzydliwości i brudów swego nierządu. 5 A na jej czole wypisane imię - tajemnica: "Wielki Babilon. Macierz nierządnic i obrzydliwości ziemi". 6 I ujrzałem Niewiastę pijaną krwią świętych i krwią świadków Jezusa*
KOŚCIÓŁ BOGU SIĘ SPRZENIEWIERZYŁ 
A TEN CZŁOWIEK JAK MÓWI DZIEWCZYNA
https://www.youtube.com/watch?v=idTj2LmTTlI
JEST POTEPIONY 

0
0
Portret użytkownika charis

Urząd papieski, to wymysł

Urząd papieski, to wymysł ludzi a raczej szatana. Apostoł Piotr nie był skałą był starszym, jak wielu innych ale nie był władcą, hierarchą. Podział na duchownych i świeckich to diabelski podział. Wg Biblii wszyscy uczniowie są duchowym kapłaństwem tylko mają różne role, różne dary, ale nie jest to żądna organizacja, włądza, hierarchia. Taka korporacyjna machina jak w Rzymski katolicyźmie, czy u Świadków Jehowy czy w wielu innych tworach nie pochodzi od Chrystusa. Stworzono to tak aby jednostka, lub wąska grupa ludzi miała władzę nad masami. szatan łątwiej może zwieść oszukac jednego czy kilku, kilkudziesięciu ludzi niż każdego po kolei. Zwodzą małą grupę lub jednostkę przez korporacyjną strukturę, piramidalną budowę może zwodzić miliony.
 
" nie stawajcie się niewolnikami ludzi " - apostoł Paweł - niestety a dziś wielu jest niewolnikiem jakiś organizacji religijnych, albo tzw księży, biskupów, starszych itd

0
0
Portret użytkownika tomasz26

jeden żydek mniej papierze są

jeden żydek mniej papierze są tacy święci jak prokuratorzy czy inni państwowi urzędnicy ..z taką moralnością co najwyżej mogą sprzedawać bilety do kina nas swoje show

0
0
Portret użytkownika DonPedro

Powiem tak. Ile kasy posiada

Powiem tak.
Ile kasy posiada vatykan ? Kto kieruje jego bankiem ? Jak to się ma do biedy i cierpienia na swiecie ?
Purpura i złocenia. To taka jest nauka Jezusa ?
 

0
0
Portret użytkownika ccccp

Tylko ze do 17 roku nie

Tylko ze do 17 roku nie wiedziałem kto to i pewnie jak by nie otworzyli cerkwi dalej by mnie to nie interesowało
, reszta kolegów tez nie wiedziała a mieszkałem  Rosia,Węgry.
Nie mając żadnej wiary zbytnio nas to nie obchodziło i nie interesowało .
Jak tu większość myśli ze cały CCCP coś sobie kombinował może władca . Jak zaczęli otwierać cerkwi
wyglądali jak fanatycy . Bylem tym obrażany było to nie smacznie było dziwnie , nie przyjemnie  . Późnej wyszło ze my są zły  co nie mają żadnej wiary . Ale ja byłem czysty w umyśle  . Można to porównać do tego jak tu zaczną stawiać meczety a władca ich biedzie popierała a was tępiła . Taki wpływ był zrobiony na CCCP .

0
0

Strony

Skomentuj