Jedna czwarta mężczyzn jest gotowa uprawiać seks z robotem

Kategorie: 

Źródło: Leet.org

Roboty powoli, ale bardzo intensywnie wchodzą w nasze życie. Pracują dla ludzi w fabrykach, eliminują konsekwencje klęsk żywiołowych gdy coś zagraża życiu ratowników, pracują jako nianie i nawet jako konsultanci w różnych sprawach. Wielu ekspertów uważa, że prędzej czy później powstaną roboty dla seksualnych wygód - to tylko kwestia czasu. Z ankiety, przeprowadzonej przez firmę badawczą YouGov wynika, że około jedna czwarta przedstawicieli płci męskiej jest gotowa na seksualne kontakty z robotem.

 

49% amerykańskich dorosłych zgadza się, że w ciągu najbliższych 50 lat roboty seksualne będą swobodnie sprzedawane w sklepach z artykułami elektronicznymi. Ludzie w przyszłości będą do tego zagadnienia odnosić się dość spokojnie. Teorię tą potwierdza słynny futurysta Jan Pirsen, znany z faktu, że 85% jego przewidywań jest bardzo trafnych i dokładnych. Pirsen jest przekonany, że do roku 2050 erotyczne roboty będą szeroko rozpowszechnione w naszym świecie. Taka wizja jest często przedstawiana w dziełach sztuki. Na przykład w szwedzkiej telewizji w programie pn. „Prawdziwi ludzie” lub w wideogrze pn. Detroit: Become Human.

 

Nie wszyscy Amerykanie są gotowi na taką przyszłość. Na przykład tylko 9% kobiet jest gotowych do kontaktów seksualnych z robotem. Mężczyźni są bardziej otwarci na takie eksperymenty i chęć stosunków z maszyną deklaruje 24% z przebadanej grupy. Podsumowując statystyki dla obu płci, aż 16% ludności USA jest gotowa wchodzić w kontakty ze sztucznymi kochankami. Wielu respondentów martwi się jednak o kwestię, czy w takich wypadkach seks należy uważać za zdradę w odniesieniu do naturalnych partnerów? (tak myśli 36% kobiet i 29% mężczyzn).

 

Dla 52% respondentów, którzy godzą się na seks z robotami, najważniejszym czynnikiem decydującym jest wygląd maszyny. Najczęściej respondenci przyznawali, że robot powinien przypominać prawdziwą, realną osobę. Jednak Amerykanie nie są całkowicie pewni, że współżycie seksualne z urządzeniem jest w stanie zaspokoić ich potrzeby emocjonalne i wątpią, że możliwe jest ustanowienie normalnych relacji międzyludzkich z robotem.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Komentarze

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Czytajac twoje "wypowiedzi"

Czytajac twoje "wypowiedzi" odnosi się wrazenie, że sam uzywałeś już za dużo takich "popychaczy"...

Portret użytkownika hyh

probuja kastrowac facetow a

probuja kastrowac facetow a co z kobietami ile z nich chcialoby metalowego cyborga niezniszczalnego w te klocki?

Portret użytkownika Dr Piotr

Taka prawda, że mężczyźni

Taka prawda, że mężczyźni potrzebują, bardziej od kobiet, rozładowania napięcia sexualnego, niż miłości i podchodzą do sexu bardzo przedmiotowo, nie ma co tego kryć. Wystarczy wziąć pod uwagę fakt, że każdy normalny facet bez jakiś chorych dewiacji oczywiście, szuka w pierwszej kolejności atrakcyjnej partnerki i taką chciałby mieć, ograniczają go tylko jego obawy, kompleksy, niedowartościowanie i wygoda. A że dodatkowo promuje się na wszelkie sposoby odejście od modelu rodziny, dyskredytuje jej wartość, to sex roboty będą się sprzedawać, jak ciepłe bułeczki. Dodatkowo napędzać to będzie szerząca się rozwiązłość i dążenie człowieka ku wygodzie na każdym kroku. O upadających realnych relacjach międzyludzkich nie ma co nawet wspominać, bo ludzie coraz bardziej uciekają w kierunku wirtualnego świata i wirtualnych znajomości, rozrywek i kontaktów, co potęguje w nich uwstecznienie emocjonalne.

Portret użytkownika Ractaros96

Nigdy nie zrozumiem tej

Nigdy nie zrozumiem tej samczej potrzeby chwalenia się na prawo i lewo atrakcyjnością swoich samic, traktując je jak jakąś zdobycz lub trofeum...

Nie musi to jednak wykluczać miłości, bo samiec może się tak zachowywać tylko na pokaz przed innymi samcami, a wobec swojej samicy zachowywać się zupełnie inaczej. Może nie rozumiem tego zjawiska, bo nie znoszę konformizmu wśród ludzi. Udawanie na każdym kroku i tworzenie iluzji, że jest inaczej niż jest naprawdę.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Portret użytkownika pilippek

desperacja tallina sięga

desperacja tallina sięga zenitu Biggrin tititititi co myslisz ze technologia przyjdzie ci na ratunek?

Portret użytkownika Ractaros96

Potrzeb emocjonalnych nie

Potrzeb emocjonalnych nie zaspokaja się przy pomocy seksu, przy pomocy seksu można co najwyżej zaspokoić potrzebę bliskości. Natomiast związek i wnikająca z niego więź są źródłem zaspokojenia emocjonalnego.

"Trudności materialne nigdy nie powinny być przeszkodą na drodze rozwoju człowieka" - Moje własne słowa

Skomentuj