Jeden z dżihadystów przyznał, że USA płaciło za rekrutację do walki w Syrii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Wiele osób podejrzewa, że twór na Bliskim Wschodzie znany jako Islamskie Państwo został utworzony przez Izrael, Arabię Saudyjską i Stany Zjednoczone. Wspominał o tym również Edward Snowden. Jeden z dowódców tej radykalnej organizacji przyznał, że otrzymywał pieniądze od USA.

 

Jak wiadomo istnieje wiele organizacji, które wyrażają poparcie dla tzw. Państwa Islamskiego. Działają one np. w Nigerii (Boko Haram) ale większość z nich funkcjonuje na Bliskim Wschodzie - głównie w Syrii i Iraku. Podobnie jest w Pakistanie a tamtejsze służby zatrzymały niedawno jednego z dowódców tego ugrupowania.

 

Co ciekawe, Yousaf al-Salafi przyznał się podczas śledztwa, że otrzymywał pieniądze z USA w zamian za prowadzenie organizacji w Pakistanie i rekrutowanie nowych osób. Za każdą zrekrutowaną osobę, którą udało mu się wysłać na wojnę do Syrii, otrzymywał około 600 dolarów. Miał również współpracować z imamem meczetu.

 

Ponadto, al-Salafi stwierdził że Amerykanie próbują ukryć fakt iż finansują organizację aby osiągnąć własne cele, dlatego "rozpoczęli bombardowania Państwa Islamskiego w Iraku ale nie w Syrii". Należałoby więc zadać pytanie - kogo bombarduje Zachód?

W najnowszym wywiadzie z Baszarem al-Assadem dowiedzieliśmy się, że naloty w Syrii przeciwko dżihadystom przynoszą korzyści ale bardzo małe a ISIL w dalszym ciągu otrzymuje wsparcie z innych krajów - głównie jest to Izrael, Turcja, Arabia Saudyjska, Katar i Stany Zjednoczone. Prezydent tego kraju w dalszym ciągu utrzymuje, że skoro USA nie chciały niczego uzgodnić z syryjskim rządem, to wszelkie działania na terytorium państwa są nielegalne.

 

Assad stwierdził również, że znaczna większość bojowników w Syrii do radykaliści. Jak wiadomo, USA chcą uzbroić, wyszkolić i wysłać tzw. opozycję do walki z organizacją ISIL. Prezydent Syrii zapowiedział, że ich wkroczenie do kraju będzie w dalszym ciągu nielegalne, mogą więc zostać zaatakowani przez syryjską armię.

 

 

Źródło: http://www.ibtimes.co.uk/isis-funding-routed-through-us-claims-islamic-state-commander-pakistan-1485622

Cały wywiad z prezydentem Assadem: http://www.foreignaffairs.com/discussions/interviews/syrias-president-speaks

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

O tym kto stoi za tymi

O tym kto stoi za tymi najemnikami walczącytmi w Syrii jest wioadomo od dawna , a tylko kto nie chce to tegop nie wie, że syjoniści Rothschilda stoja za tym wszystkim i za wszystkim co dzieje sie na świecie, bo skorumpowani politycy są na usługach Elit Sumeru i Babilonu.

0
0
Portret użytkownika achiles

I właśnie wychodzi na światło

I właśnie wychodzi na światło dzienne coś poparte dowodami w postaci tego, ale i innych zeznania, o czym większość z nas tutaj wie od dawna doskonale. Ale ja coś wniosę nowego, a mianowicie to, że NAJWIĘKSZY TERRORYSTA ŚWIATOWY zwany HAMERYKĄ, już tak sam się zapędził w kozi róg tymi swoimi machlojkami zarówno z IRAKIEM, JAK I AFGANISTANEM, JAK I NA UKRAINIE OBECNIE, ORAZ W ROZWALANIU PAŃSTWA SYRYJSKIEGO, że już nic innego im nie pozostaje, jak tylko ciągłe łganie i MASS za pomocą ŚRODKÓW MASOWEGO OGŁUPIANIA, pernamentne okłamywanie, co akurat, ma miejsce, na gigantyczną skalę. Tylko najgorsze jest w tym, ze zapędzone w kozi róg tymi swoimi kłamstwami, mogą coś takiego, na koniec odpalić, że większość ludzi, na ziemi, po tym przy ŻYCIU, się, nie ostanie. A że stać ich na coś takiego, to już nieraz i nie dwa rozumni ludzie, na ZIEMI się przekonali, jako tylko obserwatorzy, bo ci, co na własnej skórze tego doświadczyli, to ich nie ma, gdyż wyparowali, zazwyczaj. 

0
0
Portret użytkownika Klaus

Tak bo lepiej wierzyć

Tak bo lepiej wierzyć dżichadyście człowieku wierzysz w to co on niby powiedział bo ja nie bo to co ani wyrabiają to nawet nie ma podstaw żeby w to wierzyć.

0
0

Ban na czas nieokreślony.
Moderacja

Portret użytkownika arli

Czytaj Klaus, czytaj bo

Czytaj Klaus, czytaj bo warto:
 

Libijczyk Mahdi al-Haratiego określony przez Departamentu Stanu USA, ONZ, a także brytyjski Home Office - jako członka organizacji terrorystycznej, Libijskiej Islamskiej Grupy Bojowej (LIGW)? Na zdjęciu Harati przemawia on do kolegów terrorystów w Syrii. Harati jest obecnie dowódcą libijskiej brygady działającej wewnątrz Syrii próbującej zniszczyć rząd syryjski i podporządkować sobie syryjskie społeczeństwo. Tradycyjnie, tego typu działania znane są jako "inwazją obcych sił."
 
 
Podczas gdy administracja Obamy finansuje, wyposaża i szkoli ekstremistów al-Kaidy w Syrii w celu obalenia rządu Assada, również przydziela kontrakty al Kaidzie po dekadzie długiej wojny przeciwko "terrorystom" w Afganistanie.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=bGnK37zdkqI
 
Obama płaci pensje po 150 $ bojownikom Al-Kaidy w Syrii:
Obama jest globalnym szefem Al-Kaidy - finansuje, uzbraja i wyposaża terrorystów na całym świecie w celu osiągnięcia geopolitycznych celów jego administracji - a jednocześnie powołując się na zagrożenie terrorystyczne w kraju
 
 
 
Niezależny, nowy raport ujawnia, że amerykańskie, wojskowe, lukratywne kontrakty zostały przyznane grupom bojowników w Afganistanie, które bezpośrednio przynależą do talibów i al-Kaidy.
Raport przedłożony Kongresowi przez Biuro Zawieszania i Wykluczania armii amerykańskiej (ang. U.S. Army Suspension and Debarment Office), stwierdza, że amerykańscy urzędnicy powołując się na "należne prawo procesowe" jako powód, chcą anulować umowy z ekstremistami.

 
 
 

Raport Davida Endersa w gazecie McClatchy ujawnia, że bojownicy będący teraz na linii frontu powstania w Syrii - wspierani przez administrację Obamy i inne zachodnie mocarstwa - są terrorystami Al-Kaidy, którzy zabijali amerykańskich żołnierzy w Iraku, którzy obecnie otwarcie prezentują swoją chęć "walki z USA" po tym jak obalą Baszara Al-Assada.
 
http://www.mcclatchydc.com/2012/12/02/176123/al-qaida-linked-group-syria-rebels.html
 
 
Oficjalna narracja początkowo próbowała całkowicie zaprzeczać istnieniu terrorystów Al-Kaidy w Syrii,
zanim została zmuszona do przyznania tego faktu, jednocześnie bagatelizując ich rolę jako ograniczoną i nie charakteryzującą powstania rebeliantów.
Materiał Endersa podaje, że grupa Jabhat al Nusra bezpośrednio powiązana z Al-Kaidą, “stała się kluczowym elementem operacji powstańców walczących dla obalenia Asada", oraz że grupa jest "kluczowa dla wojskowych operacji" prowadząc "najcięższe walki na pierwszej linii" w "bitwie za bitwą w całym kraju."
Dziennikarz cytowany w artykule odkrył również "bojowników Nusra na każdym froncie, jaki odwiedził".

 
 
 

0
0
Portret użytkownika John Moll

Wgłębiając się w ten temat

Wgłębiając się w ten temat dowiedziałem się, że wspomniany w artykule terrorysta przedstawił sądowi dokument mający 100 stron. Żaden z nas nie może powiedzieć jaka jest prawda, bo żaden z nas nie czytał tych dokumentów ani nie zapoznał się z dowodami. Co więcej, sprawę w sądzie założyli krewni ofiar zamachu na WTC, nie terroryści.

0
0
Portret użytkownika achiles

Ty to dopiero potwierdzasz

Ty to dopiero potwierdzasz powiedzenie POLSKIE NASZE: " durni, nie sieją, sami się rodzą ".

0
0

Skomentuj