Jarosław Kaczyński odkrył nagle, że na Ukrainie gloryfikuje się masowych morderców Polaków

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wygląda na to, że do rządzących w Polsce, w końcu dociera, że gloryfikacja ludobójcy Polaków, Stefana Bandery na Ukrainie to coś realnego, a nie wytwór rosyjskiej propagandy. Takie odczucia można mieć po wysłuchaniu wywiadu prezesa Polski, Jarosława Kaczyńskiego, który na antenie TVP Rzeszów  stwierdził, "mamy w tej chwili do czynienia z takimi posunięciami strony ukraińskiej, które nakazują się nam zastanawiać, w którą stronę skręca Ukraina”.

Dotychczas ze strony obozu rządzącego słyszeliśmy tylko pochwałę Ukrainy bez względu na wszystko, która wydawała się być powodowana konfliktem tego kraju z nielubianą przez nich Rosją. Wygląda jednak na to, że do szefa szefów w PiS, zaczyna docierać to co dzieje się na Ukrainie. Można było udawać, że ostatnie incydenty z niszczeniem polskich cmentarzy to rosyjska robota w celu skłócenia naszych bratnich narodów, ale gdy ukraińskie SBU wydało zakaz wjazdu na teren Ukrainy dla prezydenta Przemyśla, Roberta Chomy, chyba nastąpił moment zastanowienia. Ostatecznie został on co prawda cofnięty w ostatni piątek, ale liczy się sama manifestacja.

Źródło: twitter/@NinaByzantina

Podczas wspomnianego wywiadu telewizyjnego, szef PiS, Jarosław Kaczyński powiedział, że w grudniu zeszłego roku doszło do szeregu rozmów między stroną polską a ukraińską, w trakcie których argumentowano konieczność zaprzestania gloryfikacji zbrodniczych formacji OUN-UPA, tak, że prezydent Petro Poroszenko, zdaniem Kaczyńskiego, nie może mieć wątpliwości, iż nie akceptujemy tego, że masowi mordercy stają się bohaterami i buduje się im kolejne pomniki.

Przypomnijmy, że mówi to ten sam Kaczyński, który na kijowskim Majdanie wykrzykiwał banderowskie hasła stojąc na tej samej mównicy co szef faszyzującej partii Swoboda, Ołeh Tiahnybok. Zapewne uważał, że robi to co jego brat w Tbilisi, ale wyszło jak wyszło.

To ukraińskie otrzeźwienie prezesa może być też spowodowane czytaniem polityki międzynarodowej. Wiele wskazuje na to, że Rosja dostanie na Ukrainie wolną rękę, ponieważ USA nie zamierza już dalej podtrzymywać tego konfliktu. Bardzo możliwe, że nagła krytyka Ukraińców gloryfikujących jawnie ludobójców i nazistów, ma związek właśnie z reorganizacją amerykańskiej polityki zagranicznej za którą ślepo podążają nasi przywódcy.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)


Komentarze

Portret użytkownika kowalski

Przyjdzie czas, i będzie Panu

Przyjdzie czas

Przyjdzie czas, i będzie Panu wstyd, Panie Prezydencie, za to, jak w chwili słabości Ukrainy, w chwili jej walki o przetrwanie z Rosją, zamiast prawdziwej pomocy, szerzyło się nienawiść i grano w swoje tanie polityczne gierki.

0
0
Portret użytkownika nazwisko

Może być mu tylko wstyd za

Może być mu tylko wstyd za wywrzeszczeniew Kijowie w 2014 r. banderowskiego hasła ‘Sława Ukraini!’ do ukraińskiej czerni, w której był las czarno-czerwonych flag. Pamiętajmy, mimo wysiłków banderowskich agentów w internecie, prasie i telewizji, że to było pospolite ruszenie żądnych polskiej krwi ukraińskich tłumów by sadystycznie, okrutnie i z przyjemnością mordować polską ludność rolniczą; tylko mały odsetek morderców to były kadry krwawej UPA. Cytuję przykładowo: ‘…. W godzinach popołudniowych rozpoczęto wyprowadzać z kościoła kilkudziesięcioosobowe grupy, które kierowano do stodół i drewnianych zabudowań gospodarczych. Po wpędzeniu do nich ludzi, obiekty te ostrzeliwano z broni maszynowej, a następnie po oblaniu płynem łatwopalnym podpalono. W tej sytuacji "szczęśliwy" los spotkał tych, którzy zginęli od kul, większość bowiem uwięzionych spłonęła żywcem. [Ukraińska] akcja pacyfikacyjna w Hucie Pieniackiej zakończyła się około godziny 17., gdy pijani sprawcy ze zrabowanym dobytkiem, śpiewając opuścili wieś.” Ukraiński motłoch zniszczył ok. 7 000 miejscowości w Małopolsce Wschodniej. Teraz Ukraińcy są butni, roszczeniowi i zaprzeczają ludobójstwu, którego dopuścili się ich ojcowie i dziadkowie. Czczą winnych tego ludobójstwa jako ‘herojów’. Stawiają im pomniki. Noszą ich portrety. Nigdy nie będzie z nimi pojednania bez ich pokajania. Należy hitlerowską Ukrainę osłabiać i pomagać tym, którzy ją osłabiają. 14 października 2014 r. ukraińska straż graniczna powiedziała polskiemu dziennikarzowi: „…Bandera za mało was Lachów ubił!”, „… wyprowadzić za stodołę i rozstrzelać!”( http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/wspieral-donbaskich-separatystow-teraz-ma-zakaz-wjazdu-na-ukraine] . Ukraińcy to nasi zacięci wrogowie. Teraz gorsi od Niemców i Rosjan. Przykład: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Ostr%C3%B3wkach Nie zmienili się. Nie żałują. Ukraińcy są gotowi ludobójstwa powtórzyć. http://politikus.ru/articles/32910-sklonnost-k-sadizmu-istoricheskaya-tradiciya-ukrainskih-nacionalistov.html. Dla kontrastu, powstańcy Donbasu corocznie czczą pamięć polskich ofiar ukraińskiego ludobójstwa i wystawiają im honorowe warty, o czym w ilustrowanym reportażu doniósł portal Kresy.pl. Ukraińcy są naszymi śmiertelnymi wrogami. Albo oni nas albo my ich.

0
0
Portret użytkownika ACHILES

ŁUBU DUBU, ŁUBU DUBU, niech

ŁUBU DUBU, ŁUBU DUBU, niech nam żyje Prezes Naszego klubu, niech żyje Nam,

jeśli nie kłamie i naprawdę zamierza olać ciepłym moczem swoich dotychczasowych banderowskich zwierzaków z kiova !!!

https://www.youtube.com/watch?v=11W-toNG3eU

p.s banderowskie ścierwa, już wiedzą, co się dzieje i że ich czas się KOŃCZY CAŁKOWICIE, to zaczęli szaleć na MAKSA w mordowaniu swoich dawnych współobywateli, od rozmowy telefonicznej, między Prezydentami Trampem i Putinem, o czym mozecie się na WŁASNE OCZY PRZEKONAĆ, PONIŻEJ : 

https://adnovumteam.wordpress.com/2017/01/30/wojna-domowa-na-ukrainie-30-01-2017r-704-dzien-od-nowego-rozejmu/

CZYTAJCIE UWAŻNIE I OGLĄDAJCIE FILMY, BYŚCIE SAMI ZROZUMIELI, JAK ZACHODNIA W TYM I NASZA LUDNOŚĆ, JEST bezczelnie okłamywana, za pomocą środków masowego mas ogłupiania zachodu !!!

 

4
0
Portret użytkownika UPAdlina

Tak ludziska !!.........

Tak ludziska !!..........Retoryka kaczyńskiego zaczyna się zmieniać !!..........Z czego to wynika wszyscy wiemy !!........Trump i jego ekipa u władzy zostali wpuszczeni na stołek po to, aby z honorem wycofać się z pewnych uSSmańskich projektów, którym nie zdołali podołać ich poprzednicy !!.........Syria i upadlina to świetny przykład !!..........Szczególnie w Syrii bandycki zaoceaniczny hegemon został poniżony !!...........Teraz Trump będzie odpuszczał sobie te nieudane projekty, a na pierwszy ogień pójdzie banderowska upadlina !!.......Kaczyński o tym wie i jako oportunista zaczyna zmieniać swoją retorykę !!........Parę dni temu powiedział w Katowicach, że był ofiarą niesamowitych nacisków uSSmanii w czasie rządów bambusa !!.............Ludzie, którzy znają jego dotychczasową retorykę przecierają oczy i uszy ze zdumienia!!...........My możemy się tylko cieszyć !!............Ciekawy jednak jestem, co dalej będzie z takimi zajadłymi banderowskimi kanaliami z jego otoczenia jak grajewski, piekło, macierewicz, waszczykowski i reszta hołoty nazi-banderowskiej !!..........Ale jedno jest pewne !!..........Nastały dla nich ciężkie czasy !!..........To sukces nas wszystkich !!..........ALLELUJA !!........Świat się zmienia, a ludzie się budzą !!

4
-1
Portret użytkownika Nicco

Następnym razem zamiast iść

Następnym razem zamiast iść na bezsensowne wybory w Polsce, udam się na wybory w USA.
Żałosne jak nasz kraj nic nie znaczy, jak się spodlił i jaką kolonią się staliśmy.

0
0

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika Grześ72

Artykuł spóźniony - 22 lipca

Artykuł spóźniony - 22 lipca 2016 Sejm przyjął uchwałę o zbrodni wołyńskiej. Od tego momentu w Kijowie ciągły lament i oskarżenia o "wbijanie noża w plecy" ze strony Polaków. Obecne oświadczenie Kaczyńskiego to kolejny, przemyślany i wyważony politycznie krok nacisku na Kijów, aby Ukraina się określiła. Bardzo dobra, chłodna realpolitik. Krok po kroku - mimo nacisków Waszyngtonu, które to naciski także Kaczyński skrytykował, i to jak na stosunki dyplomatyczne - stanowczo. Zresztą i  Merkel i jej wizyta została bardzo zręcznie "na wejście" ustawiona przez Kaczyńskiego przez postawienie wyraźnego ultimatum wobec Niemiec, dość dyplomatycznie stonowanego w postaci wezwania w stylu "aby Niemcy się zdeklarowali, czy popierają, czy zwalczają Polskę". Proponuję mniej emocji i bombastycznych wodotrysków, za to więcej chłodnej i wyważonej CAŁOŚCIOWEJ kalkulacji. Akurat pod tym względem Kaczyński jest właściwym człowiekiem - krok po kroku systematycznie rozluźnia uściski "wielkich braci" z różnych stron... co ważne, Duda w USA otwarcie rozmawiał z Kissingerem i wprost zapytał o ewentualna nową Jałtę - Kissinger w świetle reflektorów odpowiedział, że kolejnej Jałty USA-Rosja kosztem Polski nie będzie. I o to chodzi - Duda świadomie i w sposób skalkulowany naruszył "temat tabu" i "spalił" go w ten sposób oficjalnie tym wystapieniem - wypunktował temat Amerykanom i bardzo mocno związał im ręce [a obecność wojsk amerykańskich w Polsce w TAKIEJ sytuacji jeszcze bardziej kotwiczy Amerykanów i cięzko im sie wycofac rakiem] - zresztą przyznają to spece na Kremlu i biadają, że teraz ciężko będzie przerobić Polskę na ich dominium... Krótko myślącym od razu odpowiem co do wizyty Dudy w Izraelu - BARDZO DOBRA DECYZJA - i bardzo dobrze zsynchronizowana i z przejęciem prezydentury przez Trumpa [bo to nowe otwarcie amerykańskiej dyplomacji - a Duda w USA ustabilizował zawczasu sytuację przez Kissingera] i  w ten sposób Trump i generalnie Waszyngton mają wybity nawet pretekst do  opuszczenia i sprzedania Polski. Dokładnie tak samo ZAWCZASU zrobił Erdogan przed sprowokowaniem puczu i woltą wobec USA - najpierw pojechał do Izraela i zdeeskalował i ocieplił relacje z Izraelem [mimo, że przedtem stosunki były lodowate, a Edogan najchętniej by ich wszystkich....] i związał tym ręce USA. Prawdziwa [=SKUTECZNA] polityka polega własnie na takich zagrywkach - które trzeba nieraz długo i cierpliwie wypracowywać, by odpowiednio zadziałać dokładnie we właściwym momencie - bo nieraz okno czasowe jest bardzo krótkie... Akurat Duda, Kaczyński i rząd bardzo dobrze rozegrali gambit wobec USA, Rosji, Niemiec [i Eurokołchozu] i Izraela - DOPIERO WTEDY kuponem do odcięcia był m.in. ten pozornie "nagły" akt faktycznego ultimatum Kaczyńskiego wobec Ukrainy: "albo z Polską i tępicie UPA - albo koniec wymuszonego przez wielkiego brata wsparcia". Zaznaczam - zdecydowanie wolę Kukiza u władzy, ale akurat tę rozgrywkę team Kaczyński-Duda-rząd rozegrał 10 na 10 punktów. To polityka - każdy krok trzeba kalkulowac długofalowo, a idealiści zwykle bujają w obłokach swojego wydumanego "wishful thinking"...co bankowo zawsze źle sie kończy - a nie stać nas na taki luksus idealizmu. Bo najbliższe lata będa bardzo ciężkie - USA i Chiny ostro rywalizują o hegemonie i ten konflikt gigantów trzęsie całym światem - trzeba mocno uważać, aby nie zostać rozgniecionym...i nieustannie kalkulować, na co realnie można sobie pozwolić - i cały czas rozszerzac stopniowo pole manewru w strefie zgniotu - i lawirować między USA a Chinami jako głównymi graczami, a Izrael neutralizować. Macierewicz odmówił sprzedania terenów pod terminal w Łodzi dla Jedwabnego Szlaku - AKURAT jak US Army przyjechało...żeby się ucieszyli, że tak sa doceniani. Po czym Szydło oświadczyła, że przetarg...zostanie powtórzony. Polityczne gesty to jedno - a robienie swoje - to jest PRAWDZIWA REALPOLITIK.

5
0
Portret użytkownika Poprawczak

Bardzo ciekawa analiza

Bardzo ciekawa analiza sytuacji, prosilbym o czestsze sie wypowiadanie tu w komentarzach lub napisanie artykolu. Warto poczytac kogos tak bardzo zorientowanego w geopolityce. 

1
0
Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

NARESZCIE!!! Jarosławie! Czas

NARESZCIE!!! Jarosławie! Czas zweryfikować miłość do loży masońskiej, która tu czuje się jak u siebie i obchodzi swoje święta na Belwederze!!!

 I jeszcze antyrosyjskość!! Putin w zamordowaniu Twego brata nie brał udziału!!

9
-3
Portret użytkownika sceptyyk

Nie oszukujmy się, Ta

Nie oszukujmy się, ta zbrodnia, to zmowa merkelowej-tuska i putina, przy cichym przyzwoleniu tzw izraela i ich pieska z hameryki.

3
-2
Portret użytkownika Ogo Pogo

"Putin w zamordowaniu twego

"Putin w zamordowaniu twego brata nie brał udziału"No jasne ,że nie.Putin był absolutnie nieświadomy "autonomicznych" działań swojego aparatu bezpieczeństwa.Te wszystkie brednie Anodiny.Wrak samolotu dewastowany.Dalej leży  sobie w Smoleńsku .Jest badany tak twierdzi kremlowska prokuratura.Bo przecież nie Rosyjska.Błędem naszym jest identyfikowanie  przez nas Rosji poprzez pryzmat  reżymu kremlowskiego.To dwie osobne kategorie.Wykluczające się nawzajem.Na Kremlu i w Kijowie ta sama dzicz azjatycka.Gargamele eskimoscy.My jesteśmy jedynie narzędziem w walce klanów chazarskich.Jesteśmy "rytalnym"mięsem armatnim objętym eksperymentem "bydlenia nas".Żadnej różnicy między Putinem a Poroszenko.Ten kutas a drugi prąciu orżnięty.Dopóty Putin ze swoją bandą kapeluszników chazarskich nie odejdzie nie ma mowy o jakiś "normalnych" kontaktach między państwami.Czy zaufałbyś bandycie?Poroszence,Putinowi,Merkel?Chociaż ta ostatnia to typowa burdel mama mimo wszystko margines społeczny a niestety taki dominuje w światowych elitach.

2
-4
Portret użytkownika Antychryst666

Była to kara BOŻA za zdrade

Była to kara BOŻA za zdrade narodu Polskiego żal tylko tych ludzi których żyd Kalkstein wzioł ze sobą do samolotu.Wiedział co się swięci czuł pismo nosem.Całą noc chlali przed wyjazdem do Katynia dlatego się spuznili tego dnia wszystko było przeciwko zdrajcą narodu.I taka kara czeka każdego zdrajce narodu Polskiego który zdradzi własny kraj !!!

 

4
-1
Portret użytkownika Ogo Pogo

Czy ja jestem ŻYDEM?.Cóż

Czy ja jestem ŻYDEM?.Cóż twierdzisz ,że na pewno,twoja sprawa.Nie jestem Żydem.Polakiem od pokoleń.W tej kwesti wal się dyslektyku.

Odłóżmy jednak to na bok.Uczyłem się w dobrych szkołach technicznych i wyższych jeszcze za czasów komuny.W szkołach których poziom nauki był znacznie wyższy aniżeli obecnie.Gdzie wymagano od ucznia znacznie więcej niż obecnie.Wówczas program był skonstruowany tak ,żeby wykształcić a nie wyćwiczyć czy wpoic (jak bydłu.Obecnie maturzyści maja problem  z rozwiązaniem zadania z matematyki ze zbioru zadań z matematyki dla klasy szóstej szkoły podstawowej z moich czasów.Poziom nauki w Polsce osiągnął poziom tumaństwa w wielu dziedzinach.Dziedzinach  za moich czasów nieistniejących(politologia,kosmetologia,etyka hartmanowska,michnikowski relatywizm,tumanizm komorowski).Brak logicznego myślenia ,brak samodzielności,"kołkowatość" o to cechy współczesnych może jeszcze nie dominujące lecz dość powszechne.Zarzucasz mi nie wiadomo skąd, nie wiadomo dlaczego bez absolutnych podstaw wywodu,wzwodu intelektualnego, założenia: o tak jesteś ŻYDEM.Tak ci się wydało.I gdybym Ja zarzucił ci jestem masochistycznym pedałem ponieważ się nie zgadzam z tobą byłby to zapewne szczyt naszej wzajemnej terażniejszej ,współcześnie intelektualnej gozyrowsko lisowskiej dyskusji.Otóż stronię od tego.Nie urągam tobie.Mówiąc na twoim lewelu goowno mnie do tego.Jak "dotknąłem" słowem i opisem  kutasa Putina wszyscy tutaj w tym sierioznym kremlowskim kółku ,towarzystwie przyjażni oburzyli się.A kimże jest ten wasz car i dobroczyńca.

Podejdżmy do problemu z innej strony.Pod Kremlem leży truchło pedała Lenina a w każdym gorodzie,dierewni nie tylko cerkiew ,synagoga nawet meczet ale przede wszystkim na cokole pedał Lenin.A cóż dla odmiany na upadlinie.Tam też na cokołach,banerach pedał Bandera.Jaka więc różnica między jedna dziczą z Kremla i  drugą z Kijowa.

Tak na marginesie poznałem Rosjan bardzo dobrze.Oni doskonale zdają sobie sprawę ze swojego położenia.Lata bolszewizmu jednak zrobiły swoje.Boją się.Jednak strach minie.Wtedy nastąpi sprawiedliwośc i rozpiżdzaj z tym ,że w odwrotnym kierunku.

Zrozumcie kochani komentatorzy na tym portalu.Nie możemy być wszyscy jednakowi.Każdy ma prawo do swoich poglądów.Nie powinno być tu miejsca na lżenie ,ubliżanie bo wszak jak podejrzewam wszystkim nam zależy na WOLNEJ I WIELKIEJ POLSCE.Czy może się mylę?

3
0
Portret użytkownika Nicco

Mam wrażenie, że wielu tu

Mam wrażenie, że wielu tu zależy bardziej na wielkiej Rosji z wpywami w Polsce jak za dawnych lat. Zaraz ktoś powie, że pewnie jestem żydem i wolę Polskę u boku makreli, lub USA, ale nic bardziej mylnego. Chcę Polski niezależnej, która prowadzi interesy wyłącznie z myślą o narodzie, a nie o innych. Dlaczego całe życie musimy komuś podlegać, być kolonią, a nie prawdziwym krajem? A tu zdjęcie Putina palącego chanukę, "zbawcy słowian przed siłami Izraela". To już nie jest przecież ta Rosja, co Polakom posyłała kulki w tył głowy, tamto to żydzi, po wojnie i załatwionej robocie, magicznie znikli... i choć odwalają pozornie kawał dobrej roboty walcząc z przeciwnikami Assada, to kto wie co tu się naprawdę odbywa w tym teatrze? Tutaj nic nie jest pewne, bo w rzeczywistości jesteśmy za mało poinformowani i wiemy to co mamy/możemy wiedzieć. Co by nie było, Polska jedyny kontakt jaka powinna mieć z Rosją to wolny handel, ale z batem na rosyjskich strażników wymuszających haracze o kierowców ciężarówek. Każdy choć raz musiał usłyszeć jaka to patologia, przez co nikt nie chciał tam jeździć. Co by jednak nie było, liczę że dokopią banderowcom, że odechce im się podskakiwać i jeszcze coś bezczelnie rządać od Polski, plując przy tym nam w twarz. Niestety banderowcy zaczynają dogadywać się z Niemcami, a to nic dobrego dla nas nie oznacza. Jest też spore podejrzenie o przemyt broni z banderokrainy do Polski i tworzenie się jakiś grup.

1
0

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika UPAdlina

daj spokój Ogo Pogo !! Gdyby

daj spokój Ogo Pogo !! Gdyby Putin był taki sam jak patroszenko to w Rosji mielibyśmy banderowskie marsze !!..........Nie przesadzaj !!............Nie wpisuj się w żydo-anglo-uSSmańską nagonkę na Putina, bo Putin dziś zwalcza banderyzm i uSSmańskich zbrodniczych najemników w Syrii !!..........A skąd taka nienawiść do niego ze strony żydo-anglo-uSSmańskiej banksterki??........Przypomnijmy tylko lata 90., kiedy tacy ludzie jak Gusiński, Chodorkowski, Niemcow czy Bierezowski trzęśli Rosją, kradnąc na potęgę i przygotowując wielką transakcję, jaką miała być sprzedaż całego sektora energetycznego zagranicznym koncernom. Na biurku premiera Wiktora Czernomyrdina leżał już dokument o sprzedaży Gazpromu… Georgowi Sorosowi. Opisał to szczegółowo w swoje książce „Śmierć dysydenta. Dlaczego zginął Aleksander Litwinienck?” niejaki Alex Goldfarb. Litwinienko był „prowadzony” przez Goldfarba, dostarczał mu tajne dokumenty dotyczące największych tajemnic Rosji, które faxem przekazywane były do centrali w USA.
Czernomyrdin dokumentu o sprzedaży Gazpromu nie podpisał, a już w kilka lat później cała szajka spod znaku Sorosa i Bierezowskiego została z Rosji przepędzona. Możemy sobie wyobrazić, że gdyby Gazprom był własnością Sorosa, wówczas byłaby to „wspaniała firma, godna zaufania”, także w Warszawie. A tak, ponieważ pozostała w ręku Rosji jest „narzędziem imperialistycznej polityki Kremla”, jak finezyjnie określa się ją w mediach w Polsce.
Od tej chwili na całym świecie Soros i Bierezowski rozpętali wielką akcję dyskredytowania nowego prezydenta Rosji Władimira Putina, który stał się z dnia na dzień największym wrogiem „postępowej ludzkości” i „zachodniej cywilizacji”. Wszystkie chwyty w tej brutalnej grze są dozwolone – Putina oskarża się dosłownie o wszystko......!!...........Think about it !!

6
-2
Portret użytkownika XaX

Może Putin nie jest zły jak

Może Putin nie jest zły jak go opisują ale Rosja na pewno nie jest naszym przyjacielem ... Ich media aktywnie wspierają KODowców oraz powielają brednie o "Polskich obozach zagłady" czy tak postępuje kraj który chce współpracować? Rosja i Niemcy nigdy nie były naszymi sojusznikami i zwsze chciały nas zniszczyć. W wielu sprawach Putina popieram zwłaszcza jeśli chodzi o Syrię jednak bądźmy realistami  Rosja by chciała z nas zrobić sobie wasala tak jak zrobiła z nas Europa. 

2
-3
Portret użytkownika Medium

Zaglądam na rosyjskie strony

Zaglądam na rosyjskie strony i nie widziałam żadnych zajawek o popieraniu KODowców, czy 'polskich obozach zagłady', ale może mi coś umknęło. Zatem proszę o przykładowy choć jeden link do takiego poparcia.

Przypominam, że w Rosji zakazano działalności sorosowych organizacji.

4
-3
Portret użytkownika sceptyyk

To ja Ci pomogę w

To ja Ci pomogę w "poszukiwaniach"  Wpisujemy do guglarki :  Польские лагеря смерти  i mamy od koloru do wyboru np ta stronka  http://www.posprikaz.ru/2014/10/konclagerya-v-polshe-poroj-byli-strashnee-chem-lagerya-nacistov/  I co my tu mamy? Aha, Zbierają na pomnik żołnierzy Armi Czerwonej zamordowanych w Polskich obozach śmierci...   В России начался сбор средств для установления памятника красноармейцев, погибших в польских концлагерях.   Szukamy dalej razem, czy sama sobie poradzisz?

2
-1
Portret użytkownika Medium

sceptyyk, do tej pory

sceptyyk, do tej pory wydawałeś mi się w miarę inteligentym człowiekiem, ale chyba zmienię zdanie... Przykład, który podałeś jest jak najbardziej poprawnie nazwany i dotyczy wojny polsko-sowieckiej, a nie czasów okupacji hitlerowskiej, stoi tam jak wół:

«На участке воинских захоронений мемориального Краковского городского кладбища погребено более 1,2 тыс. военнопленных красноармейцев, погибших в концентрационных лагерях периода советско-польской войны 1919—1921 годов в окрестностях Кракова. Имена большинства из них неизвестны. Вернуть память о них – наш долг потомков».

Życzę Ci na przyszłość nieco więcej przenikliwości. A cyfry arabskie chyba nie wymagają tłumaczenia, prawda?

Termin - jak widzę - jest obecny także i Wikipedii, lecz zarówno polska jak i rosyjska wersja prostują go i wyjaśniają genezę terminu jako stworzoną przez światowe media:

https://ru.wikipedia.org/wiki/Польские_лагеря_смерти_(термин)

https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_obozy_koncentracyjne

0
0
Portret użytkownika sceptyyk

Medium, czy ty jesteś aż tak

Medium, czy ty jesteś aż tak glupia, że nie widzisz manipulacji w tym arcie? Przy zdaniu które zacytowalem jest fota z powitania, Polskiego generala z hitlerowskim oficerem. A pod tą zagrywką, dla ściemy tekst o cierpieniach radzieckich żołnierzy w Polskiej niewoli... A co z ogromem przekazów, jakie można odszukać w Rosjskiej przestrzeni medialnej pod wskazaną frazą tzn Польские лагеря смерти ?   ps zwisa mi i powiewa, Twoje zdanie na mój temat...

1
0

Strony

Skomentuj