Izrael życzy Irańczykom udanego przewrotu

Kategorie: 

Źródło: Kadr z YouTube

Minął właśnie szósty dzień protestów w Iranie. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 21, zaś służby porządkowe aresztowały już ponad 500 osób. Demonstracje nieco osłabły, choć Izrael i Stany Zjednoczone oficjalnie poparły "walkę o wolność".

 

W nocy z poniedziałku na wtorek zginęło co najmniej 9 osób. Sześciu napastników straciło życie w momencie ataku na posterunek policji w mieście Ghahdaridżan podczas próby kradzieży broni. Jak widać organizatorzy marszy antyrządowych chcą za wszelką cenę zdobyć broń palną, aby zapoczątkować rebelię i doprowadzić do wojny domowej. Jest to zresztą plan zgodny z polityką następcy tronu Arabii Saudyjskiej, Mohammeda bin Salmana, który jakiś czas temu powiedział, że nie ma zamiaru czekać aż wojna zawita w jego państwie i zamiast tego będzie dążył do konfrontacji zbrojnej na terytorium Iranu.

 

Sytuacja w stolicy Teheranie została w dużej mierze opanowana, gdy Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej postanowił zająć się zapewnieniem bezpieczeństwa w tym mieście. Rozpoczęły się masowe aresztowania agresywnych chuliganów, którzy protestują przeciwko trudnej sytuacji ekonomicznej, a z drugiej strony demolują ulice i zaprowadzają chaos.

 

Tymczasem przywódca Iranu Ali Chamenei po raz pierwszy zabrał głos. Ajatollah powiedział, że wrogie państwa wysyłają pieniądze i broń, aby destabilizować państwo. Zapowiedział również przemówienie do Irańczyków "gdy nadejdzie odpowiedni czas". Prawdziwa walka toczy się teraz o społeczeństwo, które może zostać mocno podzielone w kwestii poparcia dla rządu. Widać to w wypowiedziach władz Stanów Zjednoczonych i Izraela.

Premier Benjamin Netanjahu wydał zaskakujące oświadczenie, w którym podobnie jak Donald Trump otwarcie opowiedział się po stronie irańskiego społeczeństwa, a tym samym poparł przewrót. W nagraniu zamieszczonym na platformie YouTube próbował przedstawić siebie jako przyjaciel ludności, która żywi wyjątkową niechęć, wręcz nienawiść do Izraela, a tymczasem kuwejcka gazeta al-Jarida pisze, że USA dały państwu żydowskiemu zielone światło do zamordowania dowódcy sił specjalnych Al-Kuds wchodzących w skład irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generała Ghasema Solejmaniego.

 

Iran z całą pewnością nie pozwoli na wybuch rebelii. Rząd, wojsko, policja oraz siły paramilitarne prawdopodobnie są dobrze przygotowane na taki scenariusz mając na uwadze inspirowany przez Stany Zjednoczone i Wielką Brytanię zamach stanu z 1953 roku, który również zaczął się od podburzania irańskiego społeczeństwa. W obecnych protestach widać dokładnie ten sam schemat działania, który stosowany był już w Syrii, Libii i na Ukrainie. Jeśli w Iranie nie nastąpi przewrót to przynajmniej uda się nieco zdestabilizować kraj i nastawić społeczeństwo przeciwko rządowi, a następnie kontynuować izolację na scenie międzynarodowej i gnębić kraj kolejnymi sankcjami.

 

Źródła:

https://www.timesofisrael.com/report-us-gives-israel-go-ahead-to-kill-powerful-iranian-gen...

https://www.zerohedge.com/news/2018-01-02/nine-killed-hundreds-arrested-6th-day-iran-prote...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)Komentarze

Portret użytkownika zaduma

Zadanie domowe: 1-Kto

Zadanie domowe: 1-Kto przechowywał Chomeiniego? 2-Kto wciąz przechowuje ponad 3 mln. Żydów? 3- Kto chciałby tych ludzi ściągnąć do siebie? 4- Jak to zrobić?

Portret użytkownika nnn

skąd my to znamy?, my Polacy

skąd my to znamy?, my Polacy nadal jesteśmy podzieleni,mamy tą demokrację, bo łatwo w takim kraju robi się co chce, gdzie statystycznie przeszło 80% społeczeństwa to barany/roszczeniowcy kochający socjalizm 

Portret użytkownika ronin

coz oczywiste jest ze ktos

coz oczywiste jest ze ktos laduje olbrzymie ilosci papierkow zreszta juz bez pokrycia w ta niby-rewolucje. dziwne ze jeszcze nie roprawiono sie po cichu z tymi agentami wywolujacymi zamieszki . zreszta niech iran zobaczy jak zamieszki tlumia u siebie jankesi. a jak zabraknie papierkow to i zamieszki sie skoncza.

Portret użytkownika żart

Zajmij się "Wiarą" przodków

Zajmij się "Wiarą" przodków (bałwochwalco). Jeszcz tam Was brakowało, 3-trzej Królowie z zachodu.

Ze wschodu już byli (u Was). Chcecie złożyć "rewizytę".

 

Portret użytkownika BigStan

Czyżby sponsor się odezwał

Czyżby sponsor się odezwał czy raczej swołocz przemówiła "ludzkim" głosem ? Wszędzie tam gdzie wpierniczają się USRAELSKIE pomioty, tam dochodzi "pokojowych" rewolucji i później położenia łapy na dobrach narodowych.

Portret użytkownika Alasca

Co to za czarci portal co to

Co to za czarci portal co to wspiera same rezimy i bandytke - ciesza was tortury, gwalty na dzieciach, traktowanie kobiet, wieczne nakazy i zakazy, fundamentalizm islamski itp jakie sa codziennoscia w Iranie? Co sie dziwic - tak samo ciesza was ruskie zbrodnie - gdziekolwiek by nie byly znajduja waszebwytlumaczenie, tak samo popieracie kima ktory gnoi swa ludnosc w imiechorych ambicji. Brawo parchy! Obyscie skonczyli jak bandyci na czele tych rezimow

Portret użytkownika TAL-BAU-SYSTEM  (Wymiana pogladow a nie slowne przepychanki)

Alasca! Portal nikogo nie

Alasca! Portal nikogo nie popiera, jedynie neutralnie temat podrzuca! 

 No i ten portal to jedyny na ktorym ludzie moga popierac co chca! A ze inteligentni potrafia sami myslec to popieraja najlepszych z mozliwych!  Tu nie TVN gdzie z gory wiadomo ze tylko jedni sa dobrzy a reszta to bandyci... Zauwaz ze te poparcia sa podparte mocnymi argumentami, wiec przeanalizuj i sie zastanow sam czy napewno dobra strone popierasz???

Portret użytkownika UPAdlina

Reżimy i fundamentalizm

Reżimy i fundamentalizm islamski to masz na przykład w arabii ssaudyjskiej czy katarze, ale jakoś te reżimy ci nie przeszkadzają, tak? Bandyckie agresje uSSmanów i ich klakierów też jakoś uchodzą twojej uwadze? Iran nigdy na nikogo nie napadł, a bandycki uSSman zrobił to dziesiątki razy i robi nadal. Obyś dostał zwielokrotnione to całe zło, które popierasz.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Alasca, ty masz pomieszanie

Alasca, ty masz pomieszanie pojęć w tym durnym łbie. Nikt nie usprawiedliwia "ruskich" ( czytaj zydobolszewickich) mordów. Najbardziej jednak piętnujemy bestailstwo zachodnioukraińskich, chazarskich banderoców. A ty Alasca walnij sobie głową w ścianę płaczu w Izraelu... na tyle skutecznie, byś tu już nigdy nic nie napisał...

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Portret użytkownika Karen

Według Kalendarza Majow

Według Kalendarza Majow Wschod wygra tę ostatnią wojnę, a potem nastąpią kataklizmy. Złoty wiek od 2025r.

Portret użytkownika pkp

Zagrywka odważna ale na pewno

Zagrywka odważna ale na pewno obliczona na jakiś efekt, wygląda trochę na zasłonę dymną przed czymś bardziej spektakularnym.

Strony

Skomentuj