Izrael zagroził zbombardowaniem syryjskiego pałacu prezydenckiego i zabójstwem Assada

Kategorie: 

Źródło: Flickr/Beshr Abdulhadi/CC BY 2.0

Minister Obrony Rosji stwierdził niedawno, że wojna domowa w Syrii "praktycznie dobiegła końca". Jednak sąsiadujące państwa nieprzychylne obecnej władzy w Damaszku mogą mieć odmienne zdanie. Na Zachodzie praktycznie nikt nie ma już wątpliwości, że prezydent Baszar Assad z pomocą Rosji wygrał tę wojnę, lecz Izraelowi nie podoba się fakt, że Iran stał się jeszcze bardziej aktywny na terenie Syrii.

 

Państwo żydowskie od początku było sceptyczne wobec rosyjskich tzw. stref bezpieczeństwa w Syrii, które ostatecznie miałyby doprowadzić do zakończenia wojny. Izrael oświadczył, że jeśli w regionie nie nastąpią "wyraźne zmiany" to zrobi wszystko, aby zaszkodzić amerykańsko-rosyjskiemu porozumieniu, dotyczącemu zawieszenia broni w południowo-zachodniej części Syrii. Jeden z urzędników powiedział nawet, że jeśli Iran będzie poszerzał swoje wpływy w regionie to Izrael zbombarduje pałac prezydencki w Damaszku i zabije prezydenta.

 

Na dzień dzisiejszy ani Rosja, ani Stany Zjednoczone nie robią nic, aby zadowolić izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu. Ten powiedział ostatnio, że Iran planuje pozostać w Syrii i podobno buduje fabryki rakiet, aby zrealizować swoj groźby, tj. zniszczyć Izrael. Netanjahu powiedział, że nie zaakceptuje tego i zarezerwował sobie "prawo do obrony" przed Iranem.

 

Groźby wystosowane w kierunku Assada wynikają z kilku rzeczy. Przede wszystkim chodzi o sam fakt, że mimo wieloletniej wojny nie udało się obalić rządu w Damaszku. Zależało na tym Izraelowi, który angażował się w konflikt poprzez wsparcie udzielane dla islamistów oraz sporadyczne bombardowanie pozycji wojsk rządowych. Kolejna kwestia dotyczy powstających irańskich fabryk do produkcji rakiet - jedna z nich powstała w muhafazie Hama, około 15 kilometrów od rosyjskiej bazy wojskowej, przeznaczonej dla systemu rakietowego S-400. [link] To sugeruje, że irańska ekspansja w Syrii otrzymała ciche przyzwolenie Rosji. Pytanie brzmi - co zrobi Izrael?

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)


Komentarze

Portret użytkownika xanadu

...no to moze czas na "Lwów

...no to moze czas na "Lwów odbijemy, Wilno zdąbędziemy - odpoczniemy w Leningradzie, w kołchozowym sadzie"?

0
-3
Portret użytkownika BigStan

Mam nadzieję że doczekam

Mam nadzieję że doczekam czasu, gdy opcja pro wojenna w izraelu dostanie po swych brudnych łapach, bo jak by nie patrzeć, te śmierdziele stoją za większością zadym na tym łez padole, ich bezczelność jest jeszcze większa bo że swoich ofiar robią dojne krowy dla mamony ( 2 wś ) i tylko czekać gdy ogłoszą że Eskimosi też brali czynny udział w holozabawie i należy im się gigantyczne odszkodowanie, bo iluż to się pejsatków nie narodziło . . .

9
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Polacy - gardzą Izraelem, a

Polacy - gardzą Izraelem, a na króla Polski obrali sobie Żyda. Szczyt hipokryzji?

1
-12
Portret użytkownika Groot

"podają się za Żydów, a nimi

"podają się za Żydów, a nimi nie są, ale są SYNAGOGĄ SZATANA"
"albowiem nie wszyscy, którzy są z Izraela, są Izraelem"

8
0

Dopóki nie uczynisz nieświadomego świadomym, będzie ono kierowało Twoim życiem, a Ty będziesz nazywał to przeznaczeniem.

Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Oby im się udało. Nie można

Oby im się udało. Nie można dopuścić, żeby rządziły siły nie sprzyjające nam, zachodniej cywilzacji i oddawać pola RoSSji. Niestety zbyt silna pozycja RoSSji w regionie zagrozi również ostatecznie i Polsce. Nie chcemy chyba ostatecznie stać się druga Białorusią? Smile No chyba, że komuś na tym zależy...

2
-20
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

O, widzę, że mamy tutaj

O, widzę, że mamy tutaj zagorzalego islamistę. Pewnie się cieszysz, gdy twoi ziomkowie dokonują ataków w Europie? 

0
-8
Portret użytkownika UPAdlina

Syria na nikogo nie napada i

Syria na nikogo nie napada i nikomu krzywdy nie robi trollu. Odmiana islamu w Syrii żyje w zgodzie ze swoimi chrześcijańskimi sąsiadami. Natomiast israhell to bandyta, który do tej pory panoszył się na Bliskim Wschodzie tylko dzięki uSSmanom, co powoli zaczyna się kończyć i stąd kwiki żydków, uSSmańców i ich trolli. Ciekawe, że naprawdę mordercze odłamy islamu, jak np. odłam wahabicki funkcjonujący w reżimie SSaudów nie są atakowane przez żydostwo i uSSmańskiego zbira? Ataki w europie trollu są dokonywane przez ekstremistów islamskich wywodzących sie właśnie z takich odłamów jak wahabizm i sponsorowanych przez min. reżim SSaudów czy bandycką uSSmanię.

7
0

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika UPAdlina

To już nieuniknione panie

To już nieuniknione panie trollu. Żydo-uSSmańskie kwiki to wyraz bezsilności. Syria to ich totalna porażka, Kim olewa pobrzękiwania uSSmanów i strzela kolejnymi rakietkami, Turcja juz dawno zrobiła na zamorskiego bandytę zlewkę. Game over panie trollu. Rosja robi w Syrii wspaniałą robotę.

PS: Polsce to może zagrozić obecnie głównie nazi-banderowska upaina, wysuwająca roszczenia terytorialne wobec Polaków, oraz jej zamorski sponsor, czyli bandycka uSSmania.

12
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Refleksca

Często zgadzam się z Tobą ale

Często zgadzam się z Tobą ale też często podziwiam to jak ten portal dopuszcza Twoje teksty. Twoja nienawiść do Ukrainy jest pozbawiona podstaw bo oparta na informacjach które chciano byś uznawał za fakty i podwalinę do nienawiści. Niestety podobna nieznajomość faktów ciąży na niektórych nienawistnych Ukraińcach.

Podobnie jak rzezi katyńskiej sprawcami było żydowskie NKWD tak i inicjatorami rzezi wołyńskiej byli żydzi od wieków kłócący narody. Inną sprawą jest to że żydzi mieli grunt na którym mogli pobudzić bandytów do mordy na Polakach. To przecież Polacy przez wieki mordowali i gwałcili Ukraińców. Trochę refleksji życzę

4
-7
Portret użytkownika UPAdlina

Nie ma we mnie nienawiści do

Nie ma we mnie nienawiści do całej Ukrainy. Życzę wszystkiego najlepszego Ukraińcom ze wschodu i płd.wschodu tego kraju, których część walczy z banderowskimi bojówkami, a inni czasowo znajdują sie pod okupacją nazi-banderowkiej junty kijowskiej, która zdobyła władzę w wyniku anty-demokratycznego zamachu stanu przeprowadzonego za pieniądze uSSmanów. Moja nienawiść jest do piewców banderyzmu z zachodniej upainy, na której obecnie trwa indoktrynacja nazistowsko-banderowska. Nawet w szkołach i przedszkolach. A takich piewców nazizmu i banderyzmu na zachodniej upainie nie brakuje. Nie zarzucaj mi więc nienawiści do całej ukrainy, bo to nieprawda.

8
-2

Konto nieaktywne na czas nieokreślony - MOD

Portret użytkownika Refleksca

Twoje hasło mówi niestety

Twoje hasło mówi niestety wiele o harakterze. " Znajdzie się kijeczek na banderowski ryjeczek". Ja pochodzę z rodziny mieszanej w której mój dziadek był Ukraińcem i Irokezem bo tak caryca zarządziła:) Moja rodzina ukraińsko polska dostała w dupę zarówno od Polaków jak i ruskich i od Niemców. Zawsze jednak Zyd był tym kto wykożystywał wszystkich do ostatka. Moi bliscy ratowali nawzajem wszystkich a dziadek "Ukrainiec zabił sam kilku banderowców nasłanych przez Żydów dla tego że mój pradziadek nie chciał w żydowskich knajpach przepić złota jakie przywiózł z USA" Historia i jej ocena jest trudna. Ja jednak mimo że od dziecka jestem Polakiem i patryjotą to tera myślę że wolę być Ukraińcem, Niemce. Irokezem bo mój naród jest i był jak horągiewka dmuchana przez Watykan( taki psiun cesarstwa rzymskiego.) Nie ranię Ciebie, to mi jest przykro

3
-6

Strony

Skomentuj