Izrael twierdzi, że "nadszedł czas" aby zamordować Assada

Kategorie: 

Zdjęcie wykonane podczas demonstracji w Waszyngtonie w 2011 roku - źródło: Flickr/Mr.TinDC/CC BY-ND 2.0

Stany Zjednoczone ogłosiły w poniedziałek, że posiadają "wiarygodne źródła informacji", które podejrzewają syryjski rząd o spalanie zwłok torturowanych więźniów, aby zatrzeć dowody popełnionych zbrodni. Władze Izraela uznały, że jest to najwyższy czas, aby wyeliminować prezydenta Baszara Assada.

 

Minister Mieszkalnictwa i Budownictwa Yoav Galant powiedział, że prezydent Syrii zabija swoich własnych ludzi, używa broni chemicznej a teraz rzekomo zajmuje się spalaniem ciał torturowanych w więzieniu ludzi. USA twierdzą, że w mieście Sajdnaja w muhafazie Damaszek powstało krematorium, gdzie wojsko miało zajmować się paleniem zwłok.

"Mordercy oraz liderzy nawołujący do zniszczenia Izraela, tacy jak Assad i jego operatorzy w Teheranie, nie mają już prawa istnieć. Gdy skończymy z ogonem węża, dotrzemy również do jego głowy, która znajduje się w Teheranie" - powiedział Yoav Galant.

To zaskakujące, że izraelski polityk nie został potępiony za te słowa. Publiczne wydawanie takich komentarzy, które nawołują lub wskazują na przygotowania do zamordowania głowy obcego państwa powinno być oczywiście karane. Dotychczas w bardzo podobny sposób wypowiadano się w Korei Południowej względem Kim Dzong Una.

 

Jak widać Zachód kontynuuje politykę ingerowania w sprawy wewnętrzne innych krajów. Zamordowanie Assada lub Kim Dzong Una byłoby oczywiście korzystne dla interesów Izraela i Stanów Zjednoczonych. W przypadku Syrii nietrudno nie zauważyć, że przez pierwsze lata próbowano obalić rząd w Damaszku z pomocą zbrojnej "opozycji" a gdy sama opcja siłowa okazała się nieskuteczna, rozpoczęto również kampanię propagandową, dzięki której próbuje się oczernić Assada na arenie międzynarodowej i w ten sposób przekonać społeczeństwa, że zamordowanie prezydenta tego państwa będzie czymś dobrym. Pamiętajmy jak było z "dowodami", które rzekomo potwierdzały obecność broni masowego rażenia w Iraku - to na ich podstawie dokonano inwazji. Kraj jest zdestabilizowany do dnia dzisiejszego, Saddam Husajn został powieszony lecz żadnej broni masowej zagłady nie znaleziono.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)


Komentarze

Portret użytkownika konrad02

popieran assada i politykę

popieran assada i politykę putina .ten kim un to szczeniak i powinno się poprosić chiny o utęperowanie go,nic narazie nie robić.nie rozumię niemiec i tej polityki z migrantami'.

jak myślą z nich robić mydło to niech uważają bo nikt w europie nato nieda zgody.

1
0
Portret użytkownika Nicco

Akurat Kim Dzong Una to mi

Akurat Kim Dzong Una to mi nie szkoda. Gdyby zależało im na ludziach, to by już dawno temu dokonali ataku na Koreę Północną.

1
-5

,,Socjalizm każdemu równo nosa utrze. Bogatych zdusi jutro, a biednych pojutrze".

Portret użytkownika kordian

wierutne bzdury...jest

wierutne bzdury...jest zuoelnie odwrotnie....kto morduje Palestynczykow...? NIEMCY?  no kto?

3
0
Portret użytkownika ajwaj

Zaczynam się upewniać, że

Zaczynam się upewniać, że izraelscy chirurdzy (rabini) zbyt głęboko/wysoko dokonują cięcia (odgryzienia) i przez to masowo uszkadzają mózgi swoim pejsatym pociechom, które potem dorastają i radośnie pe.olą takie głupoty, że aż ptaki przestają śpiewać.
Jakakikolwiek dialog z nimi jest tak możliwy i sensowny jak rozmowa w szpitalu psychiatrycznym z bogiem czy napoleonem.

5
0
Portret użytkownika inzynier magister

Konsekwencja w prowadzeniu

Konsekwencja w prowadzeniu polityki imigracyjnej oraz nowe prawo dotyczące wyższych uczelni były powodem krytyki, jakiej poddane zostały w środę Węgry na forum Parlamentu Europejskiego. To nowy atak sieci Sorosa – odpowiada Budapeszt. Zarzuty, jakie stawiają eurokraci, są bardzo poważne, mianowicie „nieprzestrzeganie podstawowych wartości i standardów Unii Europejskiej”. Eurodeputowani zagrozili naszym bratankom zastosowanie 7. artykułu Traktatu o UE, mówiącego o możliwości zastosowania sankcji. Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych w rządzie Viktora Orbana, w odpowiedzi na krytykę powiedział, iż instytucjom europejskim trudno przyjąć do wiadomości reprezentowaną przez jego kraj konsekwencję w polityce imigracyjnej zmierzającej do zagwarantowania Węgrom bezpieczeństwa. Powiedział też, że środowa krytyka to nowy atak „sieci George Sorosa”. Europarlament wezwał Budapeszt, by ten zastosował się do zaleceń Komisji Weneckiej

3
0

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

,,Najpierw cię ignorują. Po­tem śmieją się z ciebie. Później z tobą wal­czą. Później wyg­ry­wasz." (Mahatma Gandhi)

,,Si vis pacem, para bellum." („Jeśli chcesz pokoju, przygotuj się do wojny.”)

Portret użytkownika Taki

Czy przypadkiem ten H...j

Czy przypadkiem ten H...j israelski nie mowi "mowy nienawisci " za takie wypowiedzi idzie sie do Wiezienia???!!!!!!???

a zapomnialem to mowi ten popier******.......narod?!?!?!

oni nauczyli sie od wujka hitlerka.....

jeszcze przyjdzie na nich CZAS !!!!!!

7
0
Portret użytkownika Ostatni Sprawiedliwy

Dobrze, że jest taka RoSSja,

Dobrze, że jest taka RoSSja, co nie ingeruje w politykę innych państw. Ani w Syrii, ani na ukraińskim Krymie Smile

4
-17

Strony

Skomentuj